Audiohobby.pl

Samodzielne zestawy głośnikowe

pień

  • 2233 / 1028
  • Ekspert
01-01-2022, 23:21
Pewnie- co tam mają gdzie zalegać.
    Jeżeli potrzebujesz kawałek szafy na budę to nie ma sprawy :)
Albo jak ci się twoja znudziła to masz problem z głowy i po materiał nigdzie łazić nie trzeba.

panterka

  • 125 / 5575
  • Aktywny użytkownik
02-01-2022, 13:06
Z materiałem to już nie jest problem - Castorama  lub Kronopol nie daleko.

Większy problem z wycięciem i pod frezowaniem, ale może coś wymyślę. :)

Pozdrawiam w Nowym Roku.
Łukasz

pień

  • 2233 / 1028
  • Ekspert
02-01-2022, 20:01
  Nie myśl za dużo :)    dłuto-tarnik w łapę i do dzieła.
   Ja byłem po parę wkrętów w sklepie i oczopląsu dostałem od tej ilości dech jakie tam mieli.   Powstrzymałem się jednak z zakupem i będzie z paździocha robione :)
   Zawsze jest szansa że coś nie wyjdzie a fajnego drewna szkoda.
Dzisiaj choroba też nic nie zrobiłem (poza leczo)  tak dla zasady- niedziela.

Zmelmag

  • 1280 / 1753
  • Zmelmag
03-01-2022, 13:12
pien, klient premium za 7,99/mc ?
to brzmi luxusowo.

Jak tak dalej pojdzie zaczna Ci wysylac to co potrzebujesz a nie to co zamawiasz :-) cudowni ludzie, cały zarząd, jesli jest ich osmiu ktoremus obcieli premie ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

pień

  • 2233 / 1028
  • Ekspert
03-01-2022, 21:46
A ja nie doceniłem i sprawiłem im przykrość :)
  Przynajmniej temu ósmemu.

   No ale żeby nie było że nic nie robię to pociąłem trochę szafę :)    Ale machnąłem się  górę i dół uciąłem dwie klepki.
   Jutro dotnę :)   No i kilka jeszcze mniejszych-  dzisiaj już mi się nie chciało.

MAG

  • 2393 / 5878
  • Ekspert
03-01-2022, 23:17
A ja nie doceniłem i sprawiłem im przykrość :)
  Przynajmniej temu ósmemu.

   No ale żeby nie było że nic nie robię to pociąłem trochę szafę :)    Ale machnąłem się  górę i dół uciąłem dwie klepki.
   Jutro dotnę :)   No i kilka jeszcze mniejszych-  dzisiaj już mi się nie chciało.



Trzymam kciuki jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

pień

  • 2233 / 1028
  • Ekspert
04-01-2022, 08:59
Trzymam kciuki jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

Prawdę mówiąc to ja też :)
   Ja już kiedyś miałem sparing z revelatorem-  naczytałem się jaki to on zajebisty itp..   Popełniłem ulepa który mi służy już dosyć długo ale walki było dużo.   
  Bo to mi się zachciało w basy ciągnąć i nisko strojenie puszczać poniżej jego rezonansu własnego.
 I to był błąd- przynajmniej w warunkach amatorskich.  Jakoś tam w końcu wyszło ale ulep nie nadaje się do grania >wszechstronnej muzy<
   Tam gdzie jakieś smyczki-kontrabasy i nie za wiele tego to ok. A tam gdzie jazgotu dużo i wszystko w kupie to piździec :)
Tutaj chcę się poprawić i wcelować w strojenie 45.
  Boję się jeszcze tego że ten wysokotonowiec nie będzie za dobrze zgrywał się z revelatorem.
     No ale że innego nie ma na stanie :) to co zrobić.
Front zamierzam wymienny zrobić na wszelki wypadek żeby można było dociąć nowy na wypadek zmiany głośnika.
   Gdybym miał jakiego fajnego zwykłego papierzaka to bym na bank go wykorzystał zamiast kopułki.

(a co do 15W8530K00    w fabryce mówią że on ma rezonans 30Hz - kurna- może i ma ale po 2-3 latach grania.   Kupiłem kiedyś cztery i wszystkie miały pod 40 Hz )

A co mi tam- stary Ulep :)

« Ostatnia zmiana: 04-01-2022, 09:25 wysłana przez pień »

maciekk@maciekk.pl

  • 1 / 1939
  • Nowy użytkownik
04-01-2022, 18:38
Chodzi mi o to że nie trzeba być druidem aby coś zrobić :)) zachęcam do zabawy w stolarkę i akustykę :) pozdrawiam wszystkim którym chciało się to przeczytać :))
Ale fajnie że to napisałeś :-)

pień

  • 2233 / 1028
  • Ekspert
05-01-2022, 22:11
Żeby nie było że nic nie robię



Powiem tak:
   Kolumny ze szczelinowym portem spotyka się stosunkowo rzadko nie dlatego że są technicznie i dźwiękowo kiepskie- tylko dlatego że
rzeźbić takie coś z deseczek to jednak masa zachodu.    Tak by walnął sobie człowiek kwadratową skrzynkę i wsadził w nią kawałek rury i po zawodach.
  Ale zachciało się kolumny ze szczeliną :)
     Jakoś będzie. 
Na koniec wziąłem paździochy na kołkach do domu  żeby trochę wyszpachlować, przed następnym etapem.
 Bo to tak szlachetny materiał że nie można z dziurami zostawić, grzech.

zostawić :)

meloV8

  • 1552 / 5860
  • Ekspert
05-01-2022, 22:53
To beda docelowe obudowy?

pień

  • 2233 / 1028
  • Ekspert
05-01-2022, 23:45
To beda docelowe obudowy?

 A co- złe?
     Tak źle ze mną nie jest :)    Cierpliwości
   Tam na obrazku wstępnie dechy tylko ściskami łapałem żeby sprawdzić czy gdzie się nie machnąłem
 hahahahaha

pień

  • 2233 / 1028
  • Ekspert
13-01-2022, 21:40
Sam po sobie ale to nie szkodzi.

Miałem kiedyś takiego majstra który mawiał :
     Robi się, robi aż się zrobi !
   Nooo panieeee  kochany ale kiedy będzie?
  No przecież mówię  że będzie gdy się zrobi  :)

A na poważnie to praca i takie tam inne przeszkadzające w robocie sprawy.
  Ponadto zrobiłem zgrubny przesłuch i wypadło że się tak wyrażę-   niezazbytnio rewelacyjnie :)
  w zasadzie jak pierwsza z brzegu,  podobna gabarytem buda z bas reflexem w  miarę przyzwoitej firmy :)
Porównałem z Denonami które kupiła sobie moja mama i d......   nie urwało
  moje paździochy oczywiście-  bo denony spoko :)
Spowodowało to że projekt poddałem drobnym zmianom- trochę się skomplikował ale mam nadzieję że będzie OK- dzisiejsza ponowna próba wypadła pomyślnie :)
   Ktoś tutaj zdaje się wspomniał o zniekształceniach szczelinowego portu no i mi wykrakał- choroba nooo :(
w zasadzie to nie o zniekształcenia jako takie idzie tylko o tendencję to robienia szmerów - tak, szmery sobie drań robi.
Ze dwa dni z tym gó...........   walczyłem zanim opanowałem.
   Zdjęć tym razem nie wkleję - dopiero gdy skończę całkiem.
 Żeby kto jeszcze tutaj nie odwalił kity z wrażenia

(robię sobie nadzieję że w ten weekend będzie już po zawodach)

pień

  • 2233 / 1028
  • Ekspert
16-01-2022, 22:18
Jak zwykle plan nie został wykonany z przyczyn-
  no bo kurna za dokładnie wszystko a tak się nie robi w gospodarce socjalistycznej i dlatego są obsuwy w terminach :)
     No ale że połowa planu wykonana jak by nie patrzył, to wlepię fotki
Uwaga !     Paździoch  V-1    nr.   001    czyli nowa inkarnacja szafy co mi się na łeb zj......    zleciała znaczy
     Podłączony pod prąd i rozpoczął proces wygrzewania
Może rana- z naciskiem na może :)     nr.  002 dołączy do kolegi.  Bo teraz już padam na mordę zwyczajnie i odstawiam wszystko i piję wino.
     Bo paździoch spełnił pokładane w nim nadzieje



Pograją sobie parę dni, ciutek się wygrzeją i fajnie się składa bo,  moja latorośl przyjedzie do tatusia -   a ona ma słuch znacząco przewyższający normę dla normalnych ludzi i pewno przyp..........    się do paździocha w -   bo ja wiem?
   No ze 20 punktów wytknie :)  Lekko  (to jest wersja optymistyczna jak by co)
  Ale spoko- to jest lepsze niż mikrofon podłączony do kompa.

 

Wuelem

  • 201 / 1700
  • Aktywny użytkownik
17-01-2022, 19:20
Wizualnie projekt wart patentu.

Od kiedy można zamawiać dla siebie?

PS. Mnie zwykle nie podoba się to, co szerszemu ogółowi, więc pewnie to MÓJ dźwięk {:-)

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
17-01-2022, 19:50
Nabiera to wyglądu :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.