Audiohobby.pl

Pomiary kołysania i drżenia, ustawianie prękości obrotowej.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
18-02-2022, 21:25
Ja czasem jak mam czasu to włączam kasete całą stronę i patrze od czasu do czasu jak się zmienia prędkość w wykladni jej długości.

artekk

  • 1694 / 5880
  • Ekspert
09-11-2022, 12:06
Polecam lekturę :

https://reflectiveobserver.medium.com/wow-flutter-explained-31cc9495d24

Pięknie wyjaśnione zagadnienie drźenia i kołysania dźwięku, pomiarów, norm etc. Jedyne w swoim rodzaju kompendium wiedzy na temat W&F.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

chorazy3

  • 1483 / 1597
  • Ekspert
09-11-2022, 17:12
Świetny artykuł. Można uporządkować i pogłębić wiedzę na ten temat.
Do tego są tam polskie akcenty:)
Paweł

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
09-11-2022, 20:39
Arturo, bardzo dziękuję za linka. Dobrze napisane i przedstawione zagadnienie dotyczące pomiarów W&F i problemów z tym związanych, okraszone znajomymi zdjęciami ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
18-01-2024, 12:53
mam takie spostrzeżenie .
Pewnie wszyscy wiedzą , no może oprócz swieżych użytkowników kaseciaków że nagrywanie w kaseciakach gdzie silnik główny nie pracuje cały czas powinniśmy zacząć od włączenia play/pauza albo sama pauza aby rozbujać troche silnik do osiągnięcia dobrej prędkości.
Na zimnym silniku mogą występować różnice prędkości dochodzące nawet do 20 Hz,,,,,pewnie ktoś powie co to za różnica, pewnie żadna, ale jest.

Przed nagrywaniem także kaseciak powinien pochodzić troche ...parenaście minut, pół godziny, w instrukcji naka nawet do godziny, aby elementy się nagrzały i potem regulacja albo korzystamy.
No cóż.... nie wszystko jest idealne.

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
17-02-2024, 10:42
Sankyo-   z tym że jednosilnikowy mechanizm- pasek oryginalny czyli 30-kę ma na karku lekko- nowego o potrzebnej, podobnej długości nie mam w zapasie.
   WRMS> 0,05%  czy to dobry wynik dla niego czy też nadaje się do walki o lepsze ?

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
17-02-2024, 10:56
Sankyo-   z tym że jednosilnikowy mechanizm- pasek oryginalny czyli 30-kę ma na karku lekko- nowego o potrzebnej, podobnej długości nie mam w zapasie.
   WRMS> 0,05%  czy to dobry wynik dla niego czy też nadaje się do walki o lepsze ?
Jeśli mówisz Robercie o Harczy-Kartonie TD-302 to tam jest starsza wersja jednosilnikowej mechaniki Alpsa. Bywała także spotykana w wszelakiej masci NAD-ach itp. A wynik 0.05% DIN jest b.dobry. Nie szukałbym przysłowiowej dziury w calym.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
17-02-2024, 12:03
Dzięki bardzo Wojciechu :)   Zastosuję się do sugestii i mędzić już tam nie będę.   No ale ja pierwszy raz na takiego zwierza trafiłem -  wcześniej to jakieś same >wypasy<   takie tam 3 albo 4 silniki, bywało że pisze dwa a są trzy heheheheh albo jakie DD.  No a taka sierota z jednym motorkiem to pierwszy raz.
    Ale sierotka jest przemiłym w/g mnie mechanizmem bo podczas pracy słychać co najwyżej szelest samej kasety :)  Nie licząc oczywiście stuków elektromagnesów od funkcji.
  No i oczywiście masz rację-  chodzi o H/K  TD 302

aaa właśnie :  potorbiło mnie się Sankyo-Alps itp....     
   Alps oczywiście  a silniczek który to napędza to śliczny Mabuchi   hehehehe    a nie Sankyo jak bym pewno w zamieszaniu walnął.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2024, 12:06 wysłana przez pień »