Audiohobby.pl

Technics RS-M235X

0prawca

  • 51 / 1139
  • Użytkownik
15-03-2021, 20:27
.......nie pisz takich rzeczy bo zaraz pseudo sprzedawcy będą robili takie myki w sprzętach i robili klientów w b..a i teksty w stylu ..."wysokie jak żyleta" będą na co drugiej aukcji ....heheheheh , a jak pamiętasz w dawnych czasach jak coś nie syczało to nie grało ..... i korekcja na maxa.
Może to nastąpić ... prawda... tym bardziej że to prosta modyfikacja :(

Cholera. Przepraszam. Nie zastanowiłem się nad efektami ubocznymi....

Usunąć post? :)

Pamiętam te syczące Altusy. Oczywiście, że pamiętam :) Coś mi się zdaję, że najładniej syczały z RADMOREM :)
Ale mnie osobiście bolała głowa od tego :)

A wracając do tematu mojego wcześniejszego postu.
Po szybkim przełączeniu wejścia wzmacniacza na magnetofon i odtwarzacz kompaktowy teraz różnica w wysokich tonach jest dużo mniejsza. I w porównaniu z oryginałem, to nie dodało wysokich, tylko zmniejszyło różnicę. Jest lepiej. Oczywiście jest różnica, ale ona może bardziej wynikać z wyższych zniekształceń. Przecież została przesunięta częstotliwość rezonansowa głowicy. Pozostawiam wybór. Komuś może się to podobać. Komuś nie.

A co do powyższych cytatów... Zarżniętej głowicy i tak nic nie uratuje. Handlowcy niech więc pracują i tak im to nie wiele pomoże.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
15-03-2021, 21:33
Pamiętam te syczące Altusy. Oczywiście, że pamiętam :) Coś mi się zdaję, że najładniej syczały z RADMOREM :)
Ale mnie osobiście bolała głowa od tego :)
Nie tylko ciebie ;)

Cholera. Przepraszam. Nie zastanowiłem się nad efektami ubocznymi....

Usunąć post? :)

Czasami sam się zastanawiam czy pisać co niektóre rzeczy, czy też nie... To forum ogólne każdy ma do niego dostęp, także Ci niezbyt uczciwi "handlowcy"... Ale co tam, My i tak wiemy swoje ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
15-03-2021, 22:54
Zawsze można zamknąć dostęp tylko dla zarejestrowanych i aktywnych czyli biorących udział w dyskusjach, nie piszesz ...out hehehehe

artekk

  • 1694 / 5878
  • Ekspert
15-03-2021, 23:57
Zawsze można zamknąć dostęp tylko dla zarejestrowanych i aktywnych czyli biorących udział w dyskusjach, nie piszesz ...out hehehehe

Następnie zakneblujmy usta tym, którzy nie piszą po naszej jedynie słusznej linii i tym, których nie lubimy, albo mają inne zdanie i inwigilujmy ich na każdym kroku,  hihihi :) Tę kuszącą opcję już przerabialiśmy ;) Na własnej skórze, co nie Hammer ? Przybij piątkę !

Na allegro jest taki syf, że handlarze mogą stawać na głowie, a i tak nic godnego uwagi do kupienia od dłuższego czasu nie ma i nie zanosi się, żeby było. Więc zagrożenie z ich strony żadne na dzień dzisiejszy :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
16-03-2021, 08:16
artekk...ale żeby czytać prywatne PW i przepisywać posty do innego fikcyjnego konta? tego nigdzie nie było jak żyje 10000 lat... mogę przybić nawet 4 piątki nawet 2 x stopami.....a wiesz że każdy ma tam założoną teczkę  jak w KGB...HAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHA !
Dobrze jeśli coś służy ku lepszemu, a nie machlojkom aby uzyskać większy dochód za przedmiot oszukując klienta.
Przynajmniej Nano jest bezpieczny ze swoimi rozbiórkami w puder....już samo patrzenie na to co pokazuje kręci się w głowie czasem....

Wracając do tematu, moje 235 niestety niszczy kasety na początku, ale nie wiem czy idlery nie są winne tego, bo słabo ciągnie prawa szpulka i czasem się zacina.

artekk

  • 1694 / 5878
  • Ekspert
16-03-2021, 10:00

a wiesz że każdy ma tam założoną teczkę  jak w KGB...HAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHA !

Zakrztusiłem się śniadaniem i oplułem laptopa :)

Żeby nie było, że tylko offtopuję.... też mam srebrnego RS-M235 oczywiście niesprawnego.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

0prawca

  • 51 / 1139
  • Użytkownik
18-03-2021, 21:45
też mam srebrnego RS-M235 oczywiście niesprawnego.

Naprawić Ci?

Powiem Ci, że to naprawdę potrafi ładnie zagrać. Od zarania dziejów gardziłem marką Technics/Panasonic (Matsushita). A swoją drogą brzmi jak "Masz tu shita" :):):):)

Ale bardzo ładnie to gra. DBX system też robi swoje (dopiero zaczynam go poznawać).
Ale procedura kalibracyjna... Chyba łatwiej skalibrować prom kosmiczny.

Maqi799

  • 6 / 936
  • Nowy użytkownik
03-10-2021, 22:51
Bardzo dziękuję za obszerna dokument cje - jednak znowu nie moge sobie poradzic z tym dżinkiem :(

Pozdrawiam serdecznie

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
03-10-2021, 23:30
Bardzo dziękuję za obszerna dokument cje - jednak znowu nie moge sobie poradzic z tym dżinkiem :(

Pozdrawiam serdecznie
Mechanizm musi być na wierzchu i trzeba zdjąć plaszkę przykrywającą część frontu mechaniki. Zrób zdjęcie swojej mechaniki z frontu, bo może coś masz jeszcze uszkodzone że nie możesz zamontować tej plastikowej dźwigni.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Maqi799

  • 6 / 936
  • Nowy użytkownik
04-10-2021, 11:21
Hej - jak pisałem w innym wątku wymieniłem pasek od przewijania i podnoszenia głowic - dzięki Wojtkowi złożyłem to do do kupy - tylko pojawił się następny problem. Po podaniu zasilania wykonuje jakąś seria włączenia i wyłączenia (podnoszenia głowic) po czym ustawia sie na na nagrywanie razem z play - jednak taśmy nie przesuwa. Panel sterujący w ogóle nie działa poza pokazywaniem stanu. To mój pierwszy technics który zozgrezbałem - w sumie nie mam wielkiego doświadczenia. W tym przypadku albo kable sterujące od modułu sterującego - albo i tu liczę na pomoc od Wojtka..

Pozdrowienia Marek

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
04-10-2021, 20:55
Takiej głupawki może być kilka przyczyn:

1. Brak dobrego kontaktu na stykach które znajdują się na froncie mechaniki. (zaznaczone strzałkami na foto 1.)
2. Uszkodzenie lub brak dobrego kontaktu w mikro wyłącznikach pod klawiatura sterującą. (płytka na foto nr 2.)
3. Źle poskładany mechanizm.

Te mechanizmy maja koło funkcyjne, ale nawet jak jest lekko przestawiony to wraca zawsze do pozycji początkowej (STOP) oczywiście gdy reszta jest dobrze poskładana i sprawna.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Maqi799

  • 6 / 936
  • Nowy użytkownik
04-10-2021, 22:07
Wojtku bardzo dziękuje za wszystkie wskazówki - możesz dodać jeszcze najbardziej idiotyczną i kretyńską (oczywiście piszę o składającym) zalożenie paska na "krzyż". podczas pczeciskania paska ...

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
Marek

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
04-10-2021, 22:09
zalożenie paska na "krzyż". podczas pczeciskania paska ...

Każdemu może się zdarzyć :)

Jak co to pisz, będziemy myśleć.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Maqi799

  • 6 / 936
  • Nowy użytkownik
04-10-2021, 23:05
Póki co jestem zachwycony tym magnetofonem. Tym bardziej, że z pomocą Wojtka udało mi się doprowadzić do używalności. Co przemawia za ? - DBX !!!! Szkoda że to 2 głowicowiec -ale moj RS-BX707 nie potrafi tak przesterować taśmy.

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
05-10-2021, 08:05
DBX system dla zmarłych, ciekwostka tylko, a propo tych dwóch technicsów to raczej one chyba mają ustawione inne poziomu "0" dB, stąd różnice.