Audiohobby.pl

Słuchawki zamknięte Focal Stellia

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
30-09-2019, 20:51
To może przy okazji nieśmiało przypomnę o mojej prośbie zamiany padów w Focalach. Jestem bardzo ciekawy wyników takiego eksperymentu ;-)
Zobaczę, co się da zrobić. :)
Głupia sprawa, ale nie potrafię zdjąć padów ani w Focal Clear, ani w Focal Stellia.
Ciągnę we wszystkie strony i ani drgną. Wygląda jakby były zamocowane na stałe, poprzez dociśnięcie jakimś plastikowym pierścieniem. Trochę boję się, żeby czegoś nie urwać. Na razie nie mam pomysłu jak zdjąć te pady. :(
 
« Ostatnia zmiana: 30-09-2019, 21:46 wysłana przez Karol »

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
30-09-2019, 22:36
Trochę będzie obrzydliwie, musisz wsadzić palca .... między pady a obudowę muszli i podważyć, one mają cztery zaczepy mocujące tu masz dekoni gdzie widać zaczepy
https://allegro.pl/oferta/pady-dekoni-elite-owcza-skora-do-focal-elear-clear-7791789433

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
01-10-2019, 18:28
@saudio, duże dzięki! :-)
Nie wiem, czy bez twojej pomocy poradziłbym sobie z tymi padami.
Jak już się wie o co chodzi, to całkiem łatwo się je zdejmuje, a zakłada jeszcze szybciej.
Całkiem dobry patent, pod warunkiem, że z biegiem czasu te plastikowe bolce nie będą się łamać.
Tak się je mniej więcej zdejmuje...
« Ostatnia zmiana: 01-10-2019, 18:32 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
01-10-2019, 18:31
A tak wygląda zamiana...
« Ostatnia zmiana: 01-10-2019, 18:34 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
01-10-2019, 18:33
Słuchawki po zamianie padów.

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
01-10-2019, 19:05
A jak dźwiękowo?

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
01-10-2019, 19:51
@saudio, jeśli chodzi o Stellie, to Piotr Ryka by się chyba ucieszył. :)

Na tych dziurkowanych padach, dalej grają niebywale liniowo, ale bas delikatnie usiadł i już nie schodzi tak nisko.
Dostał powietrza i jest odrobinę lżejszy (zwietrzał?). Już nie jest tak mocarny do samego spodu, jak był.
Brak mu tego wykończenia na samiutkim dole, które tak mi się spodobało i które tak lubię.
Średnica pozostała bez zmian, piękna i wzorcowa. Góra również została przewietrzona, ale jej akurat, zrobiło to dobrze.
Jest jej ogólnie więcej. Stała się bardziej zwiewna, swobodna i subtelna. Nie zauważyłem jak dotąd, jakiejkolwiek sybilizacji.
To już trochę inne słuchawki. Po zamianie padów, grają tak bardziej w stylu Utopii, wnioskując na podstawie opisu ich grania.
Dlatego na wstępie napisałem, że Piotr by się ucieszył.
Dla mnie, to zmiana na gorsze. Wolę je na pełnych padach, z tym nieposkromionym dołem.

Wychodzi na to, że Stellie to słuchawki do wszystkiego i dla wszystkich.
Wystarczy im tylko zmieniać pady i każdy będzie miał tak jak lubi.
Przy tym w obu przypadkach, na niebywale wysokim poziomie.
« Ostatnia zmiana: 01-10-2019, 22:51 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
02-10-2019, 11:03
A co z Clear? Tam na 20-100Hz bas jest średnio aż o 10dB cichszy, izolacja od strony ucha powinna zrobić tym słuchawkom bardzo dobrze :-) Góra nie powinna ucierpieć, bo w przeciwieństwie do Stelli tutaj mamy otwartą obudowę, więc same pady raczej nie powinny mieć takiego wpływu na strefę sopranów.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
02-10-2019, 15:32
Paweł, wczoraj wieczorem wszystko wydawało się właściwie proste.
Posiedziałem parę godzin z Focal Stellia na głowie i na szerszym repertuarze, już tak jednoznacznie nie jest.
Stellie, sybilizować nie sybilizują, ale w niektórych realizacjach, wysokie potrafią "zadzwonić".
Znawcy twierdzą, że to nie wada. Podobno tak jest, (tak bywa), jak się chce mieć przecudne soprany.
To dzwonienie nie jest permanentne, ale się zdarza.
Nie jest jakoś szczególnie dokuczliwe, ale z dedykowanymi padami tego nie było.
Reszta bez zmian. Wszystko, co napisałem wczoraj pozostaje aktualne.

Dlatego Clearów muszę jeszcze posłuchać. A nuż coś tam nowego wyskoczy.
Jak się upewnię, co do swoich wczorajszych spostrzeżeń, to napiszę i o Focal Clear na podmienionych padach. :)
« Ostatnia zmiana: 02-10-2019, 16:10 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
02-10-2019, 15:43
OK :)

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
09-10-2019, 19:28
A co z Clear? Tam na 20-100Hz bas jest średnio aż o 10dB cichszy, izolacja od strony ucha powinna zrobić tym słuchawkom bardzo dobrze :-) Góra nie powinna ucierpieć, bo w przeciwieństwie do Stelli tutaj mamy otwartą obudowę, więc same pady raczej nie powinny mieć takiego wpływu na strefę sopranów.

Z tą górą, to jakbyś Pan zgadł. :) Nie słychać żeby jakoś tam ucierpiała.
Po zamianie padów, tak jak w Stelliach i w Clearach średnica pozostała bez zmian. Ale za to jaki dół się zrobił. :oO)
Paweł wiem, że podoba Ci się granie Focal Stellia, tylko wolałbyś żeby były otwarte. Patent jest prosty.
Kupujesz Focal Clear, dokupujesz pełne pady ze skóry i masz granie Focal Stellia za 1/2 ceny. :)
Krótko mówiąc, po zmianie padów w Focal Clear na pełne, ciężko rozróżnić, co gra.
Jak dla mnie, atak i transjenty są identyczne. Minimalne różnice tylko na samiutkim dole. Góra też delikatnie na plus w Stelliach.
Focal Stellia pozostają ogólnie lepsze, ale różnica w graniu jest naprawdę niewielka.
« Ostatnia zmiana: 09-10-2019, 19:32 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
09-10-2019, 21:24
Jakby jeszcze zamiast zwykłych Clear kupić przepiękne Clear w wersji PRO mmm... Rozmarzyłem się :-)

A teraz pytanie za milion dolarów: Ciekawe jak zagrałyby Utopie na padach od Stelli? ;-)
« Ostatnia zmiana: 09-10-2019, 21:28 wysłana przez -Pawel- »

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
09-10-2019, 21:44
...
Ciekawe jak zagrałyby Utopie na padach od Stelli? ;-)
Też mnie to ciekawi. To mogłoby być to! :)

Te Focal Clear Professional z czarnymi padami Dekoni wyglądały by super.
Tylko czy one graja tak samo, jak te zwykłe Claeary? Oto jest pytanie!

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
09-10-2019, 21:50
Tylko czy one graja tak samo, jak te zwykłe Claeary?

Focal na Head-Fi oficjalnie napisał, że te słuchawki różnią się tylko i wyłącznie kolorem oraz dołączonymi akcesoriami (dwa kable w przypadku Clear, jeden kabel i zapasowe pady w przypadku Clear PRO). Chociaż znaleźli się już tacy, którzy słyszeli, że czarne grają "ciemniej" ;-)

To trochę jak z motocyklami, jak zapytasz kobiety, które są najszybsze to odpowie, że czerwone ;-)

Ja polecam Stellie, które grają z marszu i od razu to granie "chwyta za serce". Jak to ujął @pastawa "Stellie jest łatwiej oswoić".
Paweł określił je jako Grado RS1, tylko wszystkiego tak minimum dwa razy bardziej.
Co do Utopii, to dosyć często pojawiają się opinie, że to wyczynowiec, którego granie na dłuższą metę jest męczące.
Uważam, że coś w tym może być. Sprzedaż chyba nie idzie szczególnie dobrze.
Widziałem już sprzedaż wiązaną, bodajże z Focal Elear w gratisie i propozycję zakupu samych Utopiii za ok. 12500 PLN.
Co do Final Audio D8000, to moim zdaniem trzeba czekać na okazję. Widziałem je na jakiejś aukcji za 8000 zł.
Nie słuchałem ich, ale to planary i moje dotychczasowe doświadczenie mówi, że będzie to najwyżej bardziej zbita (twarda) poducha, niż cios między oczy.
« Ostatnia zmiana: 12-12-2019, 16:44 wysłana przez -Pawel- »

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
08-12-2019, 20:42
Stellie tak grają? Luja na paszczę kulą z ołowiu?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.