Audiohobby.pl

Słuchawki zamknięte Focal Stellia

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
11-09-2019, 18:36
Aż, tak to widać? :)
Chyba nic na to, nie poradzę.
Kładę mocny nacisk na czytanie ze zrozumieniem i wyciąganie własnych wniosków.
Irytują nie argumenty, typu "bo ktoś coś powiedział". A jak ja mówię to, co mniej ważne? ;-)
A do opinii Piotra nic nie mam. To tyko jego opinia, nawet zbieżna z moją w wielu punktach.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2019, 18:40 wysłana przez Karol »

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
11-09-2019, 19:22
Najlepsze jest to Alucard, ze Tobie wciaz moga sie one bardzo spodobac ...a jeszcze jak upolujesz w dobrej cenie jak Karol to juz calkiem ;)


ps. Duze zadowolenie posiadacza nie musi sie zaraz przekladac na jakies obiektywne cuda, wystarczy poczytac jak Zyzio jest zachwycony Technicsami, a Stellie sa jednak sporo lepsze od nich.
Opinia nigdy nie jest do końca obiektywna, jak dźwięk jest fizjologicznie dostosowany do słuchacza to chwali, ja dźwięk oceniam całościowo, czy chcę tego słuchać i mam fun czy coś mnie wqrwia i nie mam z tego przyjemności specjalnej.....z Technicsami mam mega fun, jak i z Porta Pro na spacerze...o to w tej zabawie chodzi, nie o licytacje co jest lepsze.....pieniądze dla mnie nie grają, oczywiście nie do końca, ale jak coś jest muzykalne to przestają się liczyć, Technicsy zawsze robią mi koncert pełen emocji, drive'u, dynamiki wolnej od jakichkolwiek zniekształceń, ale tez wielkiej kultury i za to je kocham i nie oddam nikomu ;-), ciekawi mnie jedynie najbardziej obecnie model T700, a nóż widelec jest jeszcze lepszy, Stellie też posłucham ;-) Pamiętam jak kłóciliśmy się o wzmacniacz Fostex Hp v1 - dla mnie jest cudowny, mały hi-end w czystej postaci, bardzo chwalony i poszukiwany zagranicą, nieprzypadkowo moim zdaniem, odkryłem go ponad 2 lata temu i też ubóstwiam - i o to chodzi, by słuchający był w Niebie ;-).
« Ostatnia zmiana: 11-09-2019, 19:37 wysłana przez zyzio »

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
11-09-2019, 19:36
Aż, tak to widać? :)
Chyba nic na to, nie poradzę.
Kładę mocny nacisk na czytanie ze zrozumieniem i wyciąganie własnych wniosków.
Irytują nie argumenty, typu "bo ktoś coś powiedział". A jak ja mówię to, co mniej ważne? ;-)
A do opinii Piotra nic nie mam. To tyko jego opinia, nawet zbieżna z moją w wielu punktach.
Trochę;)
Zawsze liczy się to co się nam podoba, dlatego pewnie tak różne opinie na temat audio zabawek. Bo lubimy różne rzeczy:)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
11-09-2019, 21:06
Slabo Karol. Nie spodziewalem sie takiego czegos po Tobie. Piotr jest dla mnie  takim samym guru jak Ty, pastwa czy Pawel. Wyluzj. Jakbys spojrzal na forum mp3 to bys zobaczyl w jakim temacie dostaje najwiecej lajkow. Saudio wie o czym mowie. Na to wszystko co ja pisze to trzeba brac taki namiar jak  z Wroclawia do Warszawy. Pozdro.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
11-09-2019, 21:43
Slabo Karol. Nie spodziewalem sie takiego czegos po Tobie. Piotr jest dla mnie  takim samym guru jak Ty, pastwa czy Pawel. Wyluzj. Jakbys spojrzal na forum mp3 to bys zobaczyl w jakim temacie dostaje najwiecej lajkow. Saudio wie o czym mowie. Na to wszystko co ja pisze to trzeba brac taki namiar jak  z Wroclawia do Warszawy. Pozdro.

@Alucard nie bardzo zrozumiałem Twoje ostatnie zdanie.
Nie bardzo też wiem, co mają wspólnego lajki jakie dostaje Piotr na forum mp3, z tym co ja napisałem.

Przykro mi, że Cię zawiodłem. :(
Zastanawiam się, czym Cię tak zmyliłem.
Prawda jest taka, że znam się na paru rzeczach, ale nigdy w niczym nie byłem i nie jestem guru.

W tym co napisałem, namawiam tylko do uważnego czytania i wyciągania własnych wniosków.
Nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby kogokolwiek urazić. Ja tylko cytowałem i pisałem, co dla mnie z tych cytatów wynika.
Jak już wyluzujesz, to na pewno to zauważysz. :)
Zapewniam, że ja nie będę miał pretensji, jeżeli z cytowanych fragmentów, wyciągniesz zupełnie odmienne wnioski.
Pozdro. :-)

gruesome

  • 778 / 5803
  • Ekspert
11-09-2019, 22:20
@Karol prezentujesz chyba zbyt defensywne podejście. Nikt nie pisze, że Hifiphilosophy to jakieś wyższe guru, nikt nie zabrania Ci mieć swoją opinię i cieszyć się Stelliami, nikt nie powiedział, że Stellie to słuchawki nieudane (nawet w tej recenzji przecież jest że mogą się bardzo podobać, choć niekoniecznie wszystkim). Ja to czytam z perspektywy osoby dla której Stellie wyglądały na kandydata na takie nowe Sony MDR-R10, czyli absolutny top zamknięty. Z tej perspektywy ta recenzja to zawód, bo sugeruje, że te słuchawki takim absolutnym topem nie są. Tylko tyle, i jest to opinia jednego recenzenta, choć mocno osłuchanego.

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
11-09-2019, 22:25
Slabo Karol. Nie spodziewalem sie takiego czegos po Tobie. Piotr jest dla mnie  takim samym guru jak Ty, pastwa czy Pawel. Wyluzj. Jakbys spojrzal na forum mp3 to bys zobaczyl w jakim temacie dostaje najwiecej lajkow. Saudio wie o czym mowie. Na to wszystko co ja pisze to trzeba brac taki namiar jak  z Wroclawia do Warszawy. Pozdro.
Rozczaruję Cię nie wie.
No i wyluzuj, Karol ma teraz miodowy miesiąc ze Stelliami a Ty mu mówisz, że są brzydkie, bo ktoś tak powiedział;)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
11-09-2019, 22:28
Rozczaruję Cię nie wie.
O "trochu śmiechu". Ostatnio dodałeś komentarz, myślałem że czytujesz.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
11-09-2019, 22:41
Rozczaruję Cię nie wie.
O "trochu śmiechu". Ostatnio dodałeś komentarz, myślałem że czytujesz.
Wiesz co nie patrzę za co Ty lajki dostajesz.....

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
11-09-2019, 22:56
Czyli nie czytujesz ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
11-09-2019, 23:13
Czytam uważnie to, co ktoś pisze i to co ja piszę.
Piszę z namysłem, szukam najlepszej formy, często poprawiam puki jeszcze mogę.
Próbuję wstawiać jakieś mordki, ale chyba wszystkie te zabiegi, przynoszą dosyć mizerne rezultaty. :)

Widzę, że wygląda to zupełnie inaczej, niż ja to traktuję.
Dla mnie to nie jest, walka o prestiż, honor czy o dobre imię.
To, co napisałem ja i to, co napisał Piotr, to tylko opinie na temat tych samych słuchawek.
Nie pomyślałem, że ktoś może podchodzić do tego inaczej. Nie traktuję swojej opinii jak świętość.
Nikt nie jest wstanie zabronić mi, mieć swoją opinię na jakikolwiek temat. Nie muszę o to walczyć.
Jeśli z mojego pisania wynika coś innego, to kiepsko piszę. :-)

Ja to czytam z perspektywy osoby dla której Stellie wyglądały na kandydata na takie nowe Sony MDR-R10, czyli absolutny top zamknięty.

Tylko Stellie to bezpośredniość i żywiołowe granie, z namacalny wręcz basem,  a R10 subtelne, zdystansowane, trochę takie muślinowe, z namiastką basu podług Stelli.
Nie pamiętam czego słuchasz, ale do muzyki, której słucha Paweł i @Alucard, R10 się zwyczajnie nie nadają. :(

Tylko tyle, i jest to opinia jednego recenzenta, choć mocno osłuchanego.

Trudno się z Tobą nie zgodzić. :)
To co napisaliśmy, to tylko opinie dwóch osób, które słuchały na Stelliach, być może zupełnie innej muzyki.
Niemniej, czytając te opisy, można już wyrobić sobie jakieś zdanie, o tych słuchawkach.
Jak je uważnie przeanalizować, to są w wielu punktach tożsame, albo bardzo podobne.
W ocenach są różnice, bo dziwne by było, gdybyśmy się we wszystkim zgadzali.
Ja w takich wypadkach, albo jadę posłuchać, albo szukam innych opisów. :)
« Ostatnia zmiana: 11-09-2019, 23:43 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
11-09-2019, 23:49
No i wyluzuj, Karol ma teraz miodowy miesiąc ze Stelliami a Ty mu mówisz, że są brzydkie, bo ktoś tak powiedział;)
+10
A toś mnie Pan rozszyfrował... ;-)
« Ostatnia zmiana: 11-09-2019, 23:52 wysłana przez Karol »

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
12-09-2019, 07:45
Wy macie swoich GURU ? :D Brak słów....ja sam sobie jestem GURU, opinie innych mnie totalnie nie interesują, co najwyżej mogą być jakąś ścieżką i tyle ! To ja słucham, a nie jakiś GURU :D Opamiętajcie się ! Ktoś skrytykował moją zabawkę, poskarżę mamusi ! Jak dzieci ! :D
« Ostatnia zmiana: 12-09-2019, 08:02 wysłana przez zyzio »

szwagiero

  • 2239 / 5867
  • Ekspert
12-09-2019, 10:28
Nie bardzo wiem o co Wy się spieracie? To, że coś zabrzmi dobrze Piotrowi Ryce i na jego torze, nie znaczy, że będzie dobre dla kogoś innego, na takim samym, albo wręcz innym torze. Na opinię kogokolwiek w sprzęcie tej klasy składa się mnóstwo czynników włącznie ze słuchem i preferencjami, które w dodatku potrafią się zmieniać nawet pod wpływem tego, na czym ostatnio słuchaliśmy albo jakie mamy obok odniesienie w postaci innych sprzętów. Piotra recenzje moim zdaniem zdradzają nalot sporej subiektywności. Recenzenci mogą się różnić o 180% w swoich opiniach, dla przykładu podam recenzje polskiego wzmacniacza Fezz Omega Lupi którego recenzowali po kolei Pacuła, Ryka i Kuba Łopatko - wszystkie trzy recenzje były skrajnie inne, niektóre opinie brzmienia wręcz się wykluczały, więc co można sobie z tego wywnioskować? Trzeba posłuchać samemu, a recenzje traktować jako miłą lekturę.

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
12-09-2019, 11:03
Nie bardzo wiem o co Wy się spieracie? To, że coś zabrzmi dobrze Piotrowi Ryce i na jego torze, nie znaczy, że będzie dobre dla kogoś innego, na takim samym, albo wręcz innym torze. Na opinię kogokolwiek w sprzęcie tej klasy składa się mnóstwo czynników włącznie ze słuchem i preferencjami, które w dodatku potrafią się zmieniać nawet pod wpływem tego, na czym ostatnio słuchaliśmy albo jakie mamy obok odniesienie w postaci innych sprzętów. Piotra recenzje moim zdaniem zdradzają nalot sporej subiektywności. Recenzenci mogą się różnić o 180% w swoich opiniach, dla przykładu podam recenzje polskiego wzmacniacza Fezz Omega Lupi którego recenzowali po kolei Pacuła, Ryka i Kuba Łopatko - wszystkie trzy recenzje były skrajnie inne, niektóre opinie brzmienia wręcz się wykluczały, więc co można sobie z tego wywnioskować? Trzeba posłuchać samemu, a recenzje traktować jako miłą lekturę.

@szwagiero, zgadzam sie z Tobą w zupełności. :)

Mój tekst był reakcją na bezkrytyczne przyjmowanie wszystkiego, co napisze Ryka, oraz na jego protekcjonalne zapędy.
I to właściwie tyle. Cały czas podkreślam, że nic mi do tego co Piotr sądzi o Stelliach.

Wy macie swoich GURU ? :D

@zyzio, to chyba nie do mnie? :)
Właściwie cały mój tekst był o tym, że według mnie "Św. Mikołaj nie istnieje", oraz o protekcjonalnym traktowaniu.

Jeżeli coś takiego punktowałem w opisie Piotra, to trudno nie odnieść się, do Twojego:
Opamiętajcie się ! Ktoś skrytykował moją zabawkę, poskarżę mamusi ! Jak dzieci ! :D

Sam się postawiłeś, nad tą rozwydrzoną dzieciarnią? Jesteś pewien, że te apele są w porządku?
Jak dla mnie, to niewiele odbiega to od:

"Jednak Utopie to wyższa klasa – tego się nie da ukryć. Sądząc po gremialnych pochwałach i dobrze idącej sprzedaży, klient nie ma o to jednak do Focal Stellia pretensji i cały jest zadowolony. Niemniej wymagający użytkownik, obyty z najwyższej ligi słuchawkami i do nich wzmacniaczami, będzie cokolwiek kręcił nosem, nie dla niego te uproszczenia."

Czujesz klimat tych wypowiedzi? W moim odczuciu obaj postawiliście się wyżej od "niewyrobionej gawiedzi".
W tym ostatnim cytacie jest jeszcze delikatna sugestia, którą można zrozumieć dwojako:
 1. jak komuś nic nie będzie przeszkadzać w graniu Stelli, to jest mało "wymagający" i nie "obyty",
 2. recenzent jest "wymagający" i "obyty" i nie dla niego takie uproszczone granie, reszcie to nawet może się podobać.

« Ostatnia zmiana: 12-09-2019, 11:26 wysłana przez Karol »