Audiohobby.pl

Fanklub Grado

zyzio

  • 960 / 5780
  • Ekspert
30-09-2019, 09:30
https://www.ceneo.pl/83154073    - od tej :-) Bez niczego - wpinasz i masz ! :-)
Czyli wypiąć zausznice i w to miejsce będzie pasował ten pałąk?

Tak, pasuje idealnie, bez najmniejszych kłopotów i przeróbek !  Mało tego, jest też idealny do KSC 75 dźwiękowo, bo nic nie tracą ze swego charakteru zyskując na basie, komfortowo też jest super, bo pałąk jest ekstremalnie lekki. No i cena tych słuchawek Hamy śmieszna ;-) Same słuchawki Hamy oczywiście od razu do kosza ! :D
« Ostatnia zmiana: 30-09-2019, 09:38 wysłana przez zyzio »

umiarkowanyfil

  • 18 / 2018
  • Nowy użytkownik
30-09-2019, 09:38
https://www.ceneo.pl/83154073    - od tej :-) Bez niczego - wpinasz i masz ! :-)
Czyli wypiąć zausznice i w to miejsce będzie pasował ten pałąk?

Tak, pasuje idealnie, bez najmniejszych kłopotów i przeróbek !  Mało tego, jest też idealny do KSC 75 dźwiękowo, bo nic nie tracą ze swego charakteru zyskując na basie, komfortowo też jest super, bo pałąk jest ekstremalnie lekki. No i cena tych słuchawek Hamy śmieszna ;-) Same słuchawki Hamy oczywiście od razu do kosza ! :D


dzięki, obadamy co się będzie działo:)

zyzio

  • 960 / 5780
  • Ekspert
30-09-2019, 09:55
Na pewno będziesz zadowolony ;-) Jakby ktoś szukał przedłużacza słuchawkowego to zabraniam Wam kupować innego:
https://proline.pl/unitek-przedluzacz-minijack-3-5mm-m-3-5mm-f-1m-y-c932abk-p1165843   Jest znakomity !
https://proline.pl/unitek-przewod-minijack-3-5mm-minijack-twist-1-5m-y-c922abk-p947467    Ten kabelek również !
STOP CHORYM CENOM KABLI ! UNITEK też gra !
« Ostatnia zmiana: 30-09-2019, 09:57 wysłana przez zyzio »

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
30-09-2019, 11:27
Bo pieniądze nie grają ! Jak coś fizjologicznie podejdzie nie szukać dalej ! Wiem, że choroba audiofilska jest straszna, ale nieraz należy dać sobie na wstrzymanie ! ;-)
Jakbym się nie zdecydował na wydanie pieniędzy w ciemno na SR225e, to nigdy bym ich nie poznał. A poznałem właśnie dlatego że choroba męczyła. Więc zawsze jest te myślenie - a co jeśli można jeszcze lepiej? Szukać dalej nalezy, to nie kobieta co ma uczucia że jak już się z nią  siądzie na dupie to się siedzi bo wybór był taki a nie inny, to zabawki i można je przerzucać do bólu i dla mnie na tym to teraz polega i to mnie bawi. Lubię po prostu przerzucać ostatnio, chociaż miałem tworzyć kolekcję, ale nie dam rady finansowo chyba, to się zabawię. Ale coś czuję że SR225e do mnie powrócą.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
30-09-2019, 12:09
Kinowy bas? Paweł, nie zepsułeś ich przypadkiem? ;-)
Tak mi się skojarzyło bo akurat wcześniej oglądałem nową Godzillę i pomruki, efekty, wybuchy itp były na takim poziomie, że nie widzę potrzeby chodzenia do kina mając dół w takiej wersji :-)

Wcześniej nawet nie przyszło mi do głowy, żeby próbować z małymi padami, zazwyczaj kończyło się to bałaganem przestrzennym, "ściśnięciem" dźwięku i graniem w głowie, a tutaj jest wręcz odwrotnie. Holografia na plus, a dokładniej sama scena jest nieco węższa, ale za to lepiej rozciągnięta w pionie, gdzie na jumbo padach (o czym pisałem już wcześniej) talerze perkusyjne latały mi na wysokości oczu, zaś w poziomie było nieproporcjonalnie szerzej. Widać zależy od egzemplarza to raz, a dwa te pady jednak grają równiej z każdym modelem z jakim je testowałem do tej pory.

Wracając jeszcze do basu, nie traci on na impakcie, ale staje się wyraźnie masywniejszy. Kolejny plus to wybrzmienie w okolicach szczytu (czyli na około 100Hz) wyraźnie się skróciło, a więc nie ma tak silnego efektu grania basem nawet tam, gdzie go nie ma. Chociaż brzmienie całościowo jest dosyć ciemne, o bardzo masywnym "cielsku". Podejrzewam, że to wszystko może jeszcze ulec zmianie gdy się wygrzeją do końca. RS1 wypadają na razie na minimalnie szybsze, a więc gdzieś tam jeszcze brakuje tym PS'om rozegrania. To na pewno powinno zdjąć trochę nadmiarowej  masy z dźwięku i wprowadzić nieco więcej powietrza, bo na razie to idą jak czołg. W realizacjach death metalowych z niskim strojeniem gitar aż się kotłuje :-)

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
30-09-2019, 13:15
Paweł, aż się wierzyć nie chce. :O
Wychodzi na to, że w obecnym stanie te PS1000, to jedne z najlepszych słuchawek.
Strach się bać, co będą wyczyniać, jak je całkiem wygrzejesz. :)
A może jakieś zdjęcie, tych cudownych padów, bo jakoś nie mogę dojść, które to są?

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
30-09-2019, 18:15
Bez przesady ;-)

Gra to ciekawie, ale nie żeby nagle wskoczyły na jakieś niedostępne wcześniej dla siebie poziomy jakościowe. Charakterystyka się wyprostowała, głównie od środka do góry, bas jest nadal lekko podbity (nie każdy to lubi, a po stłumieniu peaków można odnieść wrażenie ogólnego przyciemnienia), ciężar i gęstość - bardzo obficie - też nie każdemu musi to przypasować, pojawia się też sporo średnicy, gdzie w oryginałach jest ona znacząco wycofana.

Piszę o tych eksperymentach w ramach ciekawostki, może komuś w innym modelu brakuje mięska to zawsze można spróbować tych padów, wychodzą taniej niż kable, a wprowadzają większe zmiany niż te występujące pomiędzy sąsiednimi modelami (mowa o Grado oczywiście).

Pady wyglądają tak:
« Ostatnia zmiana: 30-09-2019, 18:25 wysłana przez -Pawel- »

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
30-09-2019, 18:26

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
30-09-2019, 18:53
Bez przesady ;-)
Gra to ciekawie, ale nie żeby nagle wskoczyły na jakieś niedostępne wcześniej dla siebie poziomy jakościowe.

No to mnie uspokoiłeś. ;)
Mimo wszystko nie myślałem, że samymi padami można aż tyle uzyskać w tm modelu.
Próbowałem te większe pady zakładać do RS2 a nawet do Yamaha YH-1000, ale zakładać te mniejsze do PS1000, nigdy do głowy mi nie przyszło. A wręcz się prosi, aby czegoś takiego spróbować. No i okazuje się, że warto. :)
« Ostatnia zmiana: 30-09-2019, 20:18 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
30-09-2019, 19:22
To może przy okazji nieśmiało przypomnę o mojej prośbie zamiany padów w Focalach. Jestem bardzo ciekawy wyników takiego eksperymentu ;-)

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
30-09-2019, 20:09
Zobaczę, co się da zrobić. :)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
30-09-2019, 20:12
Tak smiesznie wyglądających PS1000 jak na tym zdjęciu  jeszcze nie widziałem.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
30-09-2019, 20:27
@Alucard, nie wiem czy aż śmiesznie, ale jakoś tak biednie wyglądają. :)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
01-10-2019, 14:33
Znalazłem na amazonie taki bardzo krótki i zwięzły, mały opis całej serii prestige i reference. Koleś posłuchał całej serii i zwięzłowato opisał małe różnice miedzy poszczególnymi słuchawkami. Taki poglądowy rysunek że tak powiem ale daje nawet obraz ulepszeń. Najlepiej z całej linii nowych Grado wypada model SR80e który wydaje się mieć najlepszy stosunek cena/wartość. Za 100 dolarów praktycznie oryginalny dźwięk grado a potem ulepszenia zdają się być niewielkie a ceny rosnąć znacznie.

SR-60 - entry level
SR-80 - improved bass
SR-125 - improved separation of horizontal sounds with a wider soundstage, more intimate soundstage
SR-225 - improved reproduction of space with a deeper soundstage, more intimate soundstage
SR-325 - improved look and feel, punchier bass
RS-2 - improved accuracy (warmer) with a smooth top end
RS-1 - improved look and feel, deeper and more intimate soundstage
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
01-10-2019, 18:21
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.