Audiohobby.pl

Genialnie brzmiące tuby przez prostą zmianę podejścia :-)

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
20-08-2019, 10:31
Wydaje mi się że jak odpowiadam bez cytowania to wysyła ok a jak  na konkretny post z cytowaniem to po "wyślij" otwiera się logowanie. A po tym dodatkowym logowaniu otwiera się puste okno odpowiedzi już bez cytatu. Czasem miałem potem dwie odpowiedzi a raz tak jak tu - moja odpowiedź znalazła się w polu cytatu. Sukcesem kończy się ponowne powtórzenie wszystkiego.  Czy może  ingerowanie w cytat np przesuniecie wiersza

Wydaje mi się, że na Twojej przeglądarce tak się dzieje, ten silnik nie jest w 100% dopracowany, a ponadto wymaga już aktualizacji (jednak jest problem bo mamy sporo pozmienianych skryptów względem oryginału). Spróbuj na innej przeglądarce internetowej, a jeśli używasz telefonu to poprzez aplikację Tapatalk, ostatnio poprawiałem jej działanie i chyba już jest OK.
Dzięki - Fakt że moja przeglądarka to iuż też jest vintage i pasuje do sprzętu audio Musze z nią delikatnie  postepować bo jak nie to foch. .

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
21-08-2019, 11:18
dlugo nie pisalem, ale coś tam w tzw miedzyczasie pracowało, upraszczajac koncepcje zostalem przy basrefleksie (midbas pracujacy w okolicahc 1KHz), po porownaniach z mltl lepiej sie skleja z tuba, jest po prostu szybko i bardziej roznorodnie, moze poza niajnizszym basem ktorego z mltl jest wiecej, nie duzo ale jest. Basrefleks wychodzi tez mniejszy, obudowa kieszonkowa nie jest ale dla tego typu rozwiazania jest :-)
Zestaw schodzi w pomieszczeniuw  okolice 30Hz, nie kalibrowalem efektywnosci ale mysle  ze 91-92dB co dla 8o kolumny jest bdb wynikiem, pierwsze foty beda z odsluchow testowych.

Układ 2 drożny oba glosniki czyli 15 cali woofer i driver kompresyjny modyfikowane. tego nie udalo sie uniknac, stockowe glosniki profesjonalne sa chetne do wspolpracy na troche innych warunkach ;-)

Pokażesz symulacje MLTL vs BR?

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
21-08-2019, 13:31
nie :-)
mltl poszedl z mathcada + zabawy wytlumieniem i portem na gotowej skrzynce, br wstep na winisd + zabawy podobne na gotowo, z tym ze uczciwie napisze ze mltl wykonaleml 1 projekt a basrefleksów ze wzgledu na objetosc szerokosc scianki i umiejscowienie glosnikow do porownan trzy. Moze po prostu nie mam talentu do mltl ;-)

w kazdym razie relacja bedzie tylko na gotowo + to co sie w tzw miedzyczasie uda fotke pstryknac. O ile bo nie przewiduje.
Na ta chwile zajmuje sie juz designem, zamawiam skrzynki wykonczone na gotowo. Foty + pierwszy test w magazynie branzowym pewnie do konca roku.

I do tego czasu we wątku raczej będzie hulał wiatr, a poxniej poprosze o przeniesienie w komerche :-)
« Ostatnia zmiana: 21-08-2019, 13:35 wysłana przez Zmelmag »
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
21-08-2019, 13:46
dla jasnosci nie odfajkowalem mltl w pol wieczoru, moze mozna bylo wycisnac jeszcze troche albo i wiecej (tego sie juz nie dowiem ;-))ale odpadl ze wzgledu na partie solo perki. Sluchalo sie calosciowo dobrze.
Nie bede ciskal stereotypami ale wlasnie tak :-)

I o dziwo, nie jest wyszlo z tego auto ultrasportowe, acz zapas mocy i potege czuc.
Robie teraz  "rownolegle" refleksy na "klasycznych" glosnikach z wyzszej polki, zeby wrocic do pracy potrzebuje pare dni przewietrzyc uszy bo po przejsciu bezposrednio .... i bardzo dobrze, kazdy ma tam jakis swoj smak :-)
https://banbye.pl polecam :-)

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
21-08-2019, 17:32
Tak pytam, bo porównywanie dźwięku, bez punktu odniesienia ( jakim jest symulacja i matematyczna odpowiedz systemu ) jest dla mnie małowartościowe. Jak czytam o szybkości basu, impulsie i szybkiej perce to przewracam oczami :) Mimo to nadal nimi tutaj rzucam od czasu do czasu i trzymam kciuki za efekt finalny.
« Ostatnia zmiana: 21-08-2019, 17:36 wysłana przez meloV8 »

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
24-08-2019, 00:25
spoko, stawiajac paczki obok siebie po prostu nie moglem sie oprzec zeby wybrac jak wybralem ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2019, 08:37
Tak pytam, bo porównywanie dźwięku, bez punktu odniesienia ( jakim jest symulacja i matematyczna odpowiedz systemu ) jest dla mnie małowartościowe. Jak czytam o szybkości basu, impulsie i szybkiej perce to przewracam oczami :) Mimo to nadal nimi tutaj rzucam od czasu do czasu i trzymam kciuki za efekt finalny.
Wg mnie odniesienie to podstawa.  Ale matematyka i czy odpowiedź impulsowa zawiarają tak dużo pośrednich przekształceń i luźne powiązania z rzeczywistością   że nadają się do zgrubnej oceny.

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
24-08-2019, 09:41
warto zrobic symulacje zeby nie sptrzelac w jakas glupote pryzpadkiem, ale na final nie porownasz w tych samych warunkach to nie wiesz.

druga zaleta symulacji to przykladowo majac problem "pod mikrofonem" latwiej zrobic korekcje.
Narzedzia sa od tego zeby pomagac, ale nie od tego zeby same robić robote.

Znam powiedzmy dyplomatycznie co najmniej 1 zestaw glosnikowy legitymujacy sie np spl wygląda bdb a mimo to subuiektywnie roznie to bywa. sluch nie dziala jak mikrofon, kiedys myslalem ze chodzi o moc wypromieniowywana teraz wiem ze sa jeszcze co najmniej 2 rzeczy i nadal sie ucze.

natomiast jedno wiem na pewno (w moim przypadku), jak noga skacze w rytm rytmicznego utworu to jest OK a jak "predzej" dziala sluch i myslimy "o jaki fajny bas" to wybor jest prosty.
Oczywista kazdy wybierze cos nieco innego sa wrecz osoby szukajace konkretnego typu glosnika bo ma jakies tam brzmienie (co oczywiscie bywa prawda, charakterystycznosc w duzej mierze zalezy od aplikacji).
https://banbye.pl polecam :-)

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2019, 10:36
Jeśli chodzi o moje kolumny i głośniki to zawsze budowałem gdy intuicyjnie czułem że własnie to co sobie wobraziłem będzie warte posłuchania. A matematyka wyższa jest niezbędna az do poziomu obilczenia objetości i powierzchni. Ewentualnie procenty też :). 

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
24-08-2019, 11:20
bardzo dobre podejscie uwazam :-)
https://banbye.pl polecam :-)

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
30-08-2019, 10:33
Kiedyś byłem  ambitny i rysowałem wykresy których chyba nikomu innemu się nie chciało. Te wykresy musiałem wymyślić wtedy gdy jeszcze nie wiedziałem że nikt tego nie potrzebuje




[mój pies jak zajadł ostatnią kość  twierdzi  że rzeczy nietrwałe są bezwartościowe]

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
31-08-2019, 14:44
pozwolilem sobie wkleic inny Twoj film jaki znalazlem w sieci, kozak jestes, gratulacje.


https://banbye.pl polecam :-)

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
31-08-2019, 16:43
Kiedyś było to prostsze bo wmacniacz 3W to był juz potęzny.

  Miałem radio Stradivari 2 kupione w 70tych latach gdy ludzie przesiadali sie na  półprzewodniki. Wzmacniacz  w nim był jedyny przez korekcję loudness, ultralinearne trafo -na jego głosnikach było wyraźnie słychać pilota 19 kHz nawet przy grającej muzyce. Sprzedałem razem z GDS26-31/5W i żałowałem.

  Ostatnio słuchałem tez 19 kHz z Uhera ale nie uysłyszałem za to jemu bezpiecznik sie spalił:). Może dlatego ze głiośnik Uhera to jednak zwykły 3W szrokopasmowiec.   A ja wolałem nie sprawdzać na delikatnych wysokotonówkach. 

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
31-08-2019, 17:37
kwestia niedalekiej przyszlosci jest opracowanie  10cm drivera bdb klasy ciagnacago pasmo do 20KHz i nie majacego problemow klasycznej kopulki powyzej 10KHz (rolowanie). driver ktorego cisnienie w calym odtwarzanym pasmie jest stale do okolic 45 stopni, rzecz nierealna dla 1calowego tweetera.
I oczywscie zapomnijmy ze 1 cali tweeter krosujemy np 1KHz i rzadko ktory o ile ktorys ma spl 95dB/8om

taki moze  sie szeregowej zwrotnicy bac nie bedzie, sprawdzi sie :-)

PS. J.A.Baczewski, bdb łycha kupiona w luxury boutique madamme Kopacz czyli w Biedronce za jedyne 60pare zl.
https://banbye.pl polecam :-)

Mirek19

  • 688 / 4584
  • Ekspert
31-08-2019, 18:12
Kiedyś było to prostsze bo wmacniacz 3W to był juz potęzny.
A czy coś się zmieniło ? no bo ja mam jednak zdanie takie, że "łatwiej" jest zrobić wzmacniacz hi-endowy 3W-8W i do tego zaadoptować właściwe kolumny, zwłaszcza że cały nacisk należy na nie właśnie kłaść z tytułu generowania przez nie zniekształceń.
Im lepsze, a niestety, ale i droższe przetworniki, tym mniej tych zniekształceń.
Przecież wzmacniacz 8 watowy potrafi zagrać jak 100 watowy i wcale z tego tytułu elektrownia nie będzie nam bić braw, ale już xkW piecom na pewno.
« Ostatnia zmiana: 31-08-2019, 18:15 wysłana przez Mirek19 »