Audiohobby.pl

Oversized 2-way:)

lancaster

  • Gość
29-09-2009, 12:16
a....Jarek...rozumiem ze chodziło Tobie o moj wpis po cąłej liscie 26cm Seasów ?
Nie mam przekonania niestety nadal. Miałem w domu 22cm i grały na srednicy  tak sobie. Jesli to fiormowa cech to 26 bedzie niestety nie lepszy....za to słuchałem wielu głosników w typie jak ten z zamieszczonej przez ?Ciebie recki operujacych żywa i zostajacą w sercu średnicą...
Serio stawiam, ze dobry gitarowy głosnik lepiej sie nada do szycia bezposrenio z hornem-tweeterem.
Sporo jets takich rozwiazań....ostatnio wiodziałem nawet Yamamoto, Shindo....o Altec czy Tannoy nie wspominając.

WaldeK

  • 188 / 5389
  • Aktywny użytkownik
29-09-2009, 17:37
Kolejny przyklad
Jak widac w kategorii "Oversized 2way" estradowki rzadza :-)

Tym razem Eminence Delta Lite i B&C DE500




WaldeK

utopia

  • 209 / 5603
  • Aktywny użytkownik
11-10-2009, 14:58
z takimi głośnikami pasuje do tematu ?

:)

cadam

  • 4401 / 5888
  • Ekspert
10-05-2017, 13:36
Takie zestawienie można ciąć od 1kHz



meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
10-05-2017, 14:13
Wiec przy okazji, macie jakis pomysl na tanszy zamiennik revelatora?

lancaster

  • Gość
10-05-2017, 21:59
dla mnie kazdy. 9900 jakos nie przypadl mi do gustu, 9700 niby to samo a moim zdaniem o wiele ciekawiej, w zasadzie to nawet bdb bym powiedzial. Wierzyc sie nie chce ze detale frontu robią tyle roboty

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
10-05-2017, 22:27
Do dzwieku nie mam zastrzezen, ale do ceny. Wiem, ze jest zapotrzebowanie na 2 way z solidna podstawa basowa, a srednie tony nie musza byc topowe. Alcone tutaj trzyma poziom, ale trzeba mu dobrac partnera w podobnej cenie, a moze i nawet taniej. Powinno dac sie pociac max 2khz, a nawet nizej. Waveguide i wyrownanie czasowe jak najbardziej za.

lancaster

  • Gość
11-05-2017, 10:53
strzel alu Seasa w WG i po sprawie, Seasa wole bardziej nawet jakby byl drozszy :-)

lancaster

  • Gość
11-05-2017, 10:56
AN w swoich paczkach pracuje na technologiach Snella za 10$ i jest spoko, powiem Tobie ze wolalbym rpacowac na tonsilu niz na 9900 i nie zartuje ani nie przesadzam.

lancaster

  • Gość
11-05-2017, 11:11
usmiejesz sie melo, ale machnalem w tzw miedzyczasie projekt na visatonie w200s i tonsilu tym tanszym gdwt9/80 chyba sie nazywa, akurat znalazlem w szufladzie i mialem wyrzucac :-)
Gra to calkiem spoko, chyba troche za nisko puscilem bo glosnik przeciazony bywa przy wyzszych poziomach glosnosci ale byl rozbierany iedys i moze ferrofluidu sie ulalo albo trzeba go po prostu skrecic pod miernikiem impedancji.
W kazdym razie mierzy sie to super, kierunkowe bardziej niz dziwia, mam na mysli problemy spl pod katem w miejscu podzialu ktore praktycznie nie wystepuja nawet dla szerokich katow. Dxwiekowo sie podoba w domu, a rozne rzeczy ostatnio u mnie staly :-)

Zastanawiam sie powaznie czy nie puscic tego jako budzetowy projekt Audiohobby, komercyjnie sensu to nie ma basu ma duzo, srednice moze nie topowa ale przy paczkach za 5Kzł spokojnie stawiam, gora pasma nawet niespecjalnie upiedliwa, dosc dxwieczna troche ja polozylem bo jak byla glosniejsza zeznawala na swoja niekorzysc ;-) Porównałbym gore do takiej z powiedzmy vandersteenow pod wzgledem charakteru troche mnie eteru, środek pasma bezposredni otwarty bez sybilantow, dobra ilosc miecha w calosci. Technicznie i dxwiekowo naprawde spoko uwazam. Jakos tak nie wiem czemu ładnie ze soba zagadały.

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
11-05-2017, 13:02


AN w swoich paczkach pracuje na technologiach Snella za 10$ i jest spoko, powiem Tobie ze wolalbym rpacowac na tonsilu niz na 9900 i nie zartuje ani nie przesadzam.
To juz wiadomo dlaczego AN nigdy mi nie zagralo :) Praca nad tweeterem Tonsila zmeczyla mnie juz kilka lat temu ;/ Lepiej niech sie wezma do roboty i zrobia cos na miare chociaz szmacianego Seasa.

usmiejesz sie melo, ale machnalem w tzw miedzyczasie projekt na visatonie w200s i tonsilu tym tanszym gdwt9/80 chyba sie nazywa, akurat znalazlem w szufladzie i mialem wyrzucac :-)
Gra to calkiem spoko, chyba troche za nisko puscilem bo glosnik przeciazony bywa przy wyzszych poziomach glosnosci ale byl rozbierany iedys i moze ferrofluidu sie ulalo albo trzeba go po prostu skrecic pod miernikiem impedancji.
W kazdym razie mierzy sie to super, kierunkowe bardziej niz dziwia, mam na mysli problemy spl pod katem w miejscu podzialu ktore praktycznie nie wystepuja nawet dla szerokich katow. Dxwiekowo sie podoba w domu, a rozne rzeczy ostatnio u mnie staly :-)

Zastanawiam sie powaznie czy nie puscic tego jako budzetowy projekt Audiohobby, komercyjnie sensu to nie ma basu ma duzo, srednice moze nie topowa ale przy paczkach za 5Kzł spokojnie stawiam, gora pasma nawet niespecjalnie upiedliwa, dosc dxwieczna troche ja polozylem bo jak byla glosniejsza zeznawala na swoja niekorzysc ;-) Porównałbym gore do takiej z powiedzmy vandersteenow pod wzgledem charakteru troche mnie eteru, środek pasma bezposredni otwarty bez sybilantow, dobra ilosc miecha w calosci. Technicznie i dxwiekowo naprawde spoko uwazam. Jakos tak nie wiem czemu ładnie ze soba zagadały.
Jesli mowisz o tubce z Altusa, to ciezko mi sie tutaj wypowiadac. Moze dziwaczejesz na starosc? ;)

lancaster

  • Gość
11-05-2017, 13:48
altus tubka tylko nie ten model grala w WLM Diva i kolumna za 10Kzł+ podobala sie keeperom na swiecie, na wystawie tez dala rade byc dobrze zaprezentwana w przeciwienstwie do wielu gwiazd z audiofilskich świerszczyków. , w Polsce raczej nie bedzie budzila zainteresowania bo opinie a w zasadzie uprzedzenia o tonsilu mozna poczytac chocby Twojego autorstwa szpaltami

Uwazam ze niesprawiedliwe opinie tonsilowskie bo co by nie mowic cena jakosc jest OK, choc podejscie firma ma uwazam dziwne ale to jakby inny temat i nie dotyczacy jej produktow (mam na mysli glosniki nie zestawy).


a cos na miare szmacianego seasa to moze najpierw niech Scan zrobi  tak zeby nie bylo 3x droższe. albo 19mm w projekcie sprzed pol wieku


W tubce tonsilu sie nie zakochalem, komercyjnie jak pisalem zwlaszcza w Polsce nawet jakby zagrala spoko i tak rynek bywyparł, jeszcze po poczytaniu opinii typu jaki serwujesz. . Moze jedynie jakby poszlo w swiat i mialo dobre opinie to by bylo niezrecznie opluć i tyle. Na to na ta chwile tonsil moze liczyc.

a podstawowy i wykluczajacy zarzut w stosunku do 9900 jaki do niego jako wieloletni uzytkownik mam to brak życia i nie pocieszalo mnie ze slyszalem dwa anemiczne detale wiecej niz na prostszej konstrukcji ktora chec grania wykazywala.

Życzę Tobie żebys kiedys zrobil projekt na miare Snella. Ostatnio sluchalem Snelli z ktorych robilo produkt AN przy AN Sogon na setupie Kondo to sie deko zdziwilem. Lepsza kontrola niz w AN bardziej  "studyjny dxwiek", mierzylem kolumna kierunkowo rewela (dodatkowy tweeter na plecach zrobil robote), duzy spektakl z bardzo namacalnym pierwszym planem. Sogon troche bardziej bajkowo, nawet niech bedzie ze kolorowiej na środku dzwiek odrobine mniej energetyczny.

Dla mnie spoko projekt, wiekszosc wspolczesnych nie ma startu

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
11-05-2017, 14:07
Niewazne co sie zrobi, zawsze znajdzie sie grono pasjonatow. Tak to dziala i dzieki temu mamy taka roznorodnosc na rynku.

w Polsce raczej nie bedzie budzila zainteresowania bo opinie a w zasadzie uprzedzenia o tonsilu mozna poczytac chocby Twojego autorstwa szpaltami

Uwazam ze niesprawiedliwe opinie tonsilowskie bo co by nie mowic cena jakosc jest OK, choc podejscie firma ma uwazam dziwne ale to jakby inny temat i nie dotyczacy jej produktow (mam na mysli glosniki nie zestawy).

Ja nie mam uprzedzenia do Tonsila, po prostu uwazam, ze jest wart tyle ile kosztuje, moze nawet troche mniej. Zaluje tylko, ze firma z takim potencjalem w ogole sie nie rozwija. Nie robia wlasciwie nic nowego.

a cos na miare szmacianego seasa to moze najpierw niech Scan zrobi  tak zeby nie bylo 3x droższe. albo 19mm w projekcie sprzed pol wieku

Zalezy jak na to patrzec. Obecnie firmowany przez Scana tweeter HDS jest znakomity. SS jako stare Vify pierscienowo kopulkowe tez sa super w swojej cenie. Wiec dla chcacego nic trudnego.

a podstawowy i wykluczajacy zarzut w stosunku do 9900 jaki do niego jako wieloletni uzytkownik mam to brak życia i nie pocieszalo mnie ze slyszalem dwa anemiczne detale wiecej niz na prostszej konstrukcji ktora chec grania wykazywala.

Rozumiem. Ten glosnik po prostu nie cyka jak Tonsil, tylko gra, wiec jego neutralnosc moze byc dla wielu przeszkoda. Nie bede juz pisal po poziomie zniekształceń, ktore w porownaniu nie tylko do Tonsila ale i innych kopulek sa ultraniskie. Ja bym tego glosnika nie kupil, bo blisko jego ceny jest szpilka i za troche wiecej beryl Satori, ale pisac ze to kiepski glosnik uwazam za niepowazne.

Życzę Tobie żebys kiedys zrobil projekt na miare Snella. Ostatnio sluchalem Snelli z ktorych robilo produkt AN przy AN Sogon na setupie Kondo to sie deko zdziwilem. Lepsza kontrola niz w AN bardziej  "studyjny dxwiek", mierzylem kolumna kierunkowo rewela (dodatkowy tweeter na plecach zrobil robote), duzy spektakl z bardzo namacalnym pierwszym planem. Sogon troche bardziej bajkowo, nawet niech bedzie ze kolorowiej na środku dzwiek odrobine mniej energetyczny.

Dzieki, bede probowal :) tzn probuje zrobic jak nalepiej, ale nie ogladam sie na innych. Ide swoja sciezka.

Dla mnie spoko projekt, wiekszosc wspolczesnych nie ma startu

Bo wiekszosc wspolczesnych jest zrobiona na ta sama modle, wiec brzmi podobnie. Jesli projekt ma kilka zupelnie roznych cech, to nic dziwnego ze bedzie grac zupelnie inaczej w porowaniu do sredniej. Czy te cechy beda przewaga, to juz zalezy od sluchacza.