Rysunek techniczny proponowanej obudowy.
Wersja prosta. O wymiarach zewnętrznych:
Wysokość=660 mm x
Szerokość=436 mm x
Głębokość=325 mm.
Rysunek uwzględnia budowę z płyt grubości 18mm ciętych pod kątem prostym - najtaniej z płyty wiórowej.
Wewnątrz obudowy wzmocnienia w postaci desek spinających przeciwległe ściany oraz listew o przekroju 20x20 mm, wzmacniających krawędzie obudowy od wewnątrz (najlepiej z twardego drewna lub odcinanych ze sklejki).
Obudowa powinna być sklejana w całości. Montaż odbywa się przez otwory w obudowie. Należy zwrócić uwagę na zachowanie szczelności. oraz na takie ustawianie wzmocnień by były one ciasno spasowane międzu ścianami ale nie powodowały ich odkształcania.
Zwrotnicę można zmontować na terminalach głośnikowych lub lepiej na desce, którą przykręcimy do tylnej ściany na wysokości terminala zacisków. Takie rozwiązanie przy okazji pozwala łatwo uzyskać szczelność i sztywność. Można tę deskę przykręcić nawet długimi śrubami lub wkrętami od zewnątrz – tymi samymi, którymi przykręcamy terminal do tylnej ściany.
Mozna tez zastosować gniazdo centryczne Speakon, które ułatwia zachowanie szczelności jak i samo wykonanie otworu montażowego.
Można pomyśleć także nad wykonaniem podpory dla obwodu magnesu głośnika tubowego ponieważ wisi on na długim ramieniu plastikowej tuby. Kawałek płyty z wyciętym półokręgiem na krawędzi i wsunięty pomiędzy magnes a płytę górnego wzmocnienia obudowy, powinien wystarczyć, ale musi być to wykonane precyzyjnie by nie tworzyło naprężeń - mozna tez prosciej - z czterech listew trzymających magnes - to kwestia do rozstrzygnięcia na etapie budowy.
Przednia ściana jest zagłębiona pomiędzy ściany boczne na 5mm poniżej ich krawędzi. W ten sposób można zrezygnować z wykonywania podfrezowań do zagłębienia głośników w przedniej ścianie obudowy.
Powierzchnię przedniej ściany można okleić miękkim materiałem grubości 5mm - filcem technicznym, korkiem nielakierowanym, gumą neoprenową itp. A następnie wyciąć w tym materiale nożem tapicerskim obrysy głośników - tworząc w taki sposób cos w rodzaju podfrezowania, w które będą wpuszczone głosniki (przed cięciem korka należy go zalać lakierem nitro - najtaniej Capon do parkietów lub szpachla Capon, żeby się nie strzępił podczas cięcia).