Audiohobby.pl

Magnetofony Szpulowe

retros

  • 57 / 2228
  • Użytkownik
22-02-2018, 07:40
eMandDe, no pikny magnet, cieszy oko. Ja byłem też blisko trzysilnikowego GX 215, ale nie podchodził mi wizualnie, jednak umówiliśmy się tak że jaki pierwszy trafi w Niemczech taki będzie, i trafiło na GX 4000.
Mechanika praktycznie ta sama, głowice też więc to na samą jakość dźwięku raczej by wpływu nie miało że posiadał trzy silniki, no i jeszcze rewers 215 ma.

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
22-02-2018, 08:21
Pytałeś się o zamianę rolki na łożysko w A-77.Znacznie szybciej przewija.W zapisie i odczycie ,bez zmian.Nie odpisałem od razu,bo padł mi komp.ale już jest ok.

Tak pytałem, bo chciałem wiedzieć a coś mi świtało, że w Twoim magnetofonie działa.

Dziękuję za infiormację Marku.

A jeżeli chodzi o komp, to czasami tak jest z tymi naszymi urządzeniami, że odmawiają posłuszeństwa.
Najważniejsze, że już pracuje.

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
22-02-2018, 08:29
eMandDe, no pikny magnet, cieszy oko. Ja byłem też blisko trzysilnikowego GX 215, ale nie podchodził mi wizualnie, jednak umówiliśmy się tak że jaki pierwszy trafi w Niemczech taki będzie, i trafiło na GX 4000.
Mechanika praktycznie ta sama, głowice też więc to na samą jakość dźwięku raczej by wpływu nie miało że posiadał trzy silniki, no i jeszcze rewers 215 ma.

4000 też pikny magnetofon, i bdb. Mnie się tak trafiło, że mam jakoś trzysilnikowce, no i te starsze GRUNDIGI sa idlerowe, ale to inna liga.

Może jeszcze kiedyś uda mi się mieć cos z lepszejszej ligii i o takim mechaniźmiee jak Twój AKAI.

Myslałem też nad jednym reprezentantem autorewersu,a tu racxej AKAI bądź TEAC.
TEAC-i mi jakoś nie pasuja - wizualnie, jeszcze tye wcześniejsze 3300 to tak ale te późniejsze to zachodza mi na plastikowe.
Jak widzę te ich przyciski koloreowe i te tylne obdowy to na myśł przychodzą mi tanie zabawkowe plastiki.
Nie ujmując mu z jakości i zastodowanej techniki.
Mnie jednek to nie drażni, chociaż mam i plastikowego - UHER-a - ten jest plastikowy. Cały !.

retros

  • 57 / 2228
  • Użytkownik
22-02-2018, 11:20
Tak, plastik nie zawsze świadczy o kiepskiej jakości. Czytałem o Philipsach nie pamiętam teraz ale chodziło o czterocyfrową serię, niezbyt drogą, całe plastikowe, brzydale jak licho ale podobno ten mój wysiada przy nich.

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
22-02-2018, 11:38
Miałem dwa Philipsy ale jakoś mi nie podpadły do gustu.
I nie wybrzydzam. Nie pisze, że złe czy gorsze. Mi nie pasowały. Piszę jak i co.

Nie spodobały mnie się - po prostu.
Nieraz tak bywa.

Widzisz. Piszesz, że czytałeś o plastikowych superowych Philipsach, a jednak wybór padł i kupiłeś (wysiadającego przy nich) AKAI-a !

retros

  • 57 / 2228
  • Użytkownik
22-02-2018, 11:43
Tak, nie mam słuchu audiofila więc nie jestem też bardzo wymagający co do dźwięku choć oczywiście musi to grać tak żeby mi się podobało natomiast wygląd ważny więc musi to iść w parze, sama jakość dźwięku nie da mi pełni satysfakcji, ale to większość chyba tak ma.

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
22-02-2018, 12:11
Ja biorę pod uwage, tak jak napisałem wcześniej dynamikę.
Dla mnie ten parametr ma duże znaczenie.

Oczywiście, że mnusi coś się i podobać, a i odpowiednio wydawać dźwięki dla mojego ucha. He he he

Jak nie gra niestety żegnam sie ze sprzętem, nawet jak super wygląda !
Pobedzie trochę a jak robie remanent to te klocki najpierw idą pod młotek.

Tak to u mnie wygląda.

retros

  • 57 / 2228
  • Użytkownik
22-02-2018, 12:27
Dotarła, chwila prawdy niebawem nastąpi. Nie ma jeszcze rozbiegówki.

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
22-02-2018, 13:12
No to nerwówka, co retros ?
Ale możesz też sprawdzic nagranie bez rozbiegówki.

retros

  • 57 / 2228
  • Użytkownik
22-02-2018, 13:36
Sprawdziłem i lipa. nadal jest różnica, lepiej to brzmi oczywiście, różnica jest mniejsza ale jest.
Chyba nie jestem za wymagający. Widać to też na wskaźnikach wzmacniacza, przy tym samym fragmencie utworu lewy wskaźnik wychyla się nieco mniej i odsłuchowo też tak to wygląda.
Piszę do człowieka, będę musiał odesłać.
A zapytam jeszcze Ciebie, grają równo oba kanały i nie zauważasz różnicy kręcąc balansem na wzmacniaczu?

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
22-02-2018, 14:25
Rozumiem.

Zatem pozostaje odesłać sprzedawcy jak masz taka mozliwość, a on jak jest szpecem w tej dzidzienie to niech naprawi tzn. wyreguluje na PR-kach i magnetofon mozę do Ciebie wrócić.

A co do regulacji we wzmacniaczu.
Regulując balansem we wzmacniaczu, kiedy sygnał dochodzi do niego równy na oba kanałach to zawsze jest słyszalna różnica. Musi takowa być ! Po to jest balans.

Mikut1982

  • 92 / 2241
  • Użytkownik
22-02-2018, 17:08
No to tetros lipa. Oddaj mu niech to wyreguloluje i niech ci odesle bo to fajny sprzecik. Ssm go na poczatku chcialem kupic.

retros

  • 57 / 2228
  • Użytkownik
22-02-2018, 17:10
Trwa regulacja, chyba będzie dobrze, pan napisał mi jak mogę to zrobić a jak nie dam rady to przyśle kuriera ale już jest lepiej.

Panowie sukceeees! Gra miodzio, tak jak być powinno. teraz jestem zadowolony :)
« Ostatnia zmiana: 22-02-2018, 17:38 wysłana przez retros »

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
22-02-2018, 17:43
Coeszy fakt, że się poprawiło i jest już ok.

A przede wszystkim że jesteś happy retros.

Teraz pochwal się kolegom co, jak i gdzie stroiłeś.
Najlepiej zrób fotki.
Może się to przydać innym kolegom posiadającym takowy sprzęt.

retros

  • 57 / 2228
  • Użytkownik
22-02-2018, 17:48
Oczywiście, porobię zdjęcia i wrzucę, prosta sprawa jak się okazało.