Audiohobby.pl

Magnetofony Szpulowe

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
17-11-2017, 13:06
firma  Henkel jest w Raciborzu



eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
17-11-2017, 13:55
Muszę się zatem sypnąć w weekend do Raciborza.

m701

  • 355 / 2567
  • Zaawansowany użytkownik
17-11-2017, 16:21
W amazonie jest za 24,99 Euro, nie wiem jak w innych sklepach, poszukaj, może trafisz taniej.
https://www.amazon.de/Industrieklebstoff-Granulat-Sekundenkleber-Zwei-Komponenten-Kleber-LIEFERUMFANG/dp/B00I40ZJRC
Mirek

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
18-11-2017, 10:13
Witam m701
Sorki, ze nie po imieniu.

Dziękuję za wskazówki. Nigdy stamtąd nie kupowałem i nie wiem czy trzeba być gdzieś zalogowanym, zarejestrowanym czy nie trzeba. Czy trzeba mieć jakieś cudowne zachodnie pieniądze, czy tez konto na karaibach ?

Może to i łatwe.
Jak ktoś przeczyta powie ale zielony gościu.
No tak to bywa jak się nie bywa.

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
18-11-2017, 10:16
A teraz trochę z innej beczki. Nie bardzo się tu chłopaki udzielają to chociaż ja napisze.
Jestem bardziej deckowy ale ostatnio padło mi na szpulowce. I dlatego jestem z tym w tym miejscu.

Opisze sytuację z Revoxem B77

Ano mam problem.Co prawda nic więcej z nim nie robiłem bo brak koncepcji co robic ?
Elektronik ze mnie żaden a wygląda na coś w tym kierunku.

Odstawiłem go troche na bocznice i sobie stał a używam inne dziadki pt. Revox, - A77 i te w przeciwieństwie do młodszego brata nie robią mi takich kłopotów. Nawet powiem, że im się polepszyło. Jak na pocżątku nie działała fotka od autostopu tak po zaczęciu ich używania zachciało jej się reagować na brak taśmy.

Dziwne choć fajnie że się obudziły.

A teraz o młodzieńcu B77 - troche go odmłodziłem.

Zachciało mnie się dzisiaj podłączyć go do prądu by zobaczyć czy zadza iiałał Kontakt PR.

Włączam.Oobroty ustawione na przełączniku na 9,5 Oś capstana zaczyna sie sama kręcić - dobre objawy myslę, i cieszę sie po woli. Próbuje chcycic i zatrzymac silnik capstana by stwierdzić czu ma siłę ciągnąć taśme ? Niby ok. Przełączam obroty na 19,5 i silnik przestaje kręcic. Ale myśłę sobie zaraz na początku mi tak zrobił a potem chodził. jak pisałem wcześniej, wię pomyślałem, zę jak go załącze do wzmaka, włoże szpulę na grana na 95 cm o niech sobie pochodzi, Może sie cos poprawi i zacznie działac. Po podłączeniu do wzmaka, założeniu taśmy włącza, słysże jak silnik staruje. powoli rozpędza się do swoich obrotów. Włączam zatem play a tu taśma zaczyna grać z szybszymi obrotami niż 9,5, a zaraz po tym zawalnia do zera. Wyłączam. silnik zaczyna kręćic ponownie. I podobna sytuacja, muzyka biegnie szybko , potem normalnie a potem to już wolniej i staje.

Magnetofon przewija w lewo normalnie w prawo normalnie a capstan sie zbuntował.

Ech mam wkurcz naniego.

Dam mu spokój.


.........


A teraz z innej beczki. Kupiłem sobie Grundiga TS 1000.

Dotarł do mnie w całości. Trochę zakurzony. Trochę przez duże T.

Więc zabrałem się do czyszczenia. Przedtem sprawdziłem czy jest żywy. Załączył się, włączył przewijanie w przód, do tyłu - ok. Play świecił się kontrolką chociaż nie ciągnął capstana.

Zapis włącza kontrolki na wskaźnikach. Ok.

Play-  słychać silnik. Licznik nie chodzi.
Rozkręcam tylną pokrywą. Patrzę -no  tak paski capstana i licznikie NIET. tj, niet na swoim miejscu ale leżą sobie zerwane na dole. Silnik capstana chodzi. Mówię sobie ok.

Fajnie bo w przypadku PHILIPSA miałem cały dzień czyszczenia po masłowych paskach.
Tutaj spotykam sie podobnie jak w deckach telefunkena, że pasek po prostu pękł ze starości ale się nie rozpuścił.
Miałłem zatem miarę.

Poszedłem na szybko kupiłem oringi pasujące rozmiarem i zabrałem się za wymianę.
Trzeba zdjąc przednią pokrywe. Zdjąłem. Wyczyściłem wszystko, wydmuchałem sprężarką i zakładam.
Pierwszy pasek od licznika. Prosta sprawa, Cyk i jest założony. W serwisie pewnie z 50 zł - zaoszczędzone !

He he he

Potem zabieram się za capstan. rozkręciłem, wyciąmnąłem koło zamachowe z osią capstana. Wyczyściłem, założyłem. zkładam pasek na duże koło potem na małe - przykręcam. I jest git.

Sprawdzanie - bez maski przedniej i tylnej pokrywy. Zastanawiałłem się tylko jakłączę funkcje play bo w tym modelu sa takie bajerowe - na dotyk.

Włączam przycisk siecopwy magnetofon włączył się i patrzę czy chodzi silnik caapstana- chodzi. Mówię sobie dobra robota.

Wydawało mni się że troche wolno i spróbowałem jak w przypadku powyższego Revoxa chwycić i zobaczyc czy daje radę kręcić, Daje !

Ok.

Zatem próba z taśmą,

Zakładam taśme. Włączam Play, włączył sie rolka dociskowa docisnęła i magnetofon ruszył, Nie podłączony do wzmaka ani nie miałem słuchawek. Widze jednak, że wskaźniki ruszyły. Super,

Jednak po chwili zatrzymuje się. Nie wiem dlaczego. Włączam play na przemian e stopem i nic. stoi Patrzę z tyłu silnik capstana nie kręci. Pomagam mu ręką obracając koło zamachowe i nic.

Wow !

Jeszcze lepiej myśłę jak w przypadku Revoxa.

Włączam przewijanie - przewija - W lewo , w prawo - ok. Włączam Play - nic - stoi.

Za jakąś chwile przestają kręcic silniki szpul. Nie wiem co się dzieje. Magnetofon nie działa. Po kolejnym włączeniu Power nie świeci kontrolka stopu - jak zwykle miewała to robić, Sprawdziłem bezpieczniki. Przy okazji jeden popsułem, bo wyszło szkiełko z zakończenia metalowego. Klapa.

Nie wiem - zastanawiam się czy musiała być założona przednia maska żeby poprawnie działał ? Ja je nie miałem założonej i może coś się zepsuło. A może nie ! Klapa jest od środka raczej plastikowa - nic nie łączy. Jedynie co to myśłę czy nie zepsuły się te magiczne wyłączniki jak włączałem funkcję bez maski przedniej. Są takie dotykowe ale działały jak nacisnąłem taka sprężynkę. Ech,

Nie wiem.

Teraz jestem na etapie zepsutego szpulowca. A chodziło niby wszystko pięknie. Wymiana psaków a magnetofon odpłaca mi takim działaniem - a raczej jego brakiem.

Zostawiłem więc magnetofon na bocznicę,

TAAAAkie zakupy a tu masz babo placek. I nie mało kasy.  Mogłem sobie kupić Sonego KA6ES i byłbym pewnie bardziej szczęśliwy.


Chyba nie dla mnie szpulowce.

Teraz mam doła i nawet nie chce mi się na nie patrzeć.

Sorry koledzy za moje długie wywody ale może będziecie mieli jakąś lekturke na sobotę. Wiem wiem. Nie macie czasu !
« Ostatnia zmiana: 18-11-2017, 11:16 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
18-11-2017, 10:52
Dzięki nano, ale wiesz, że ja nie mam konta na ebayu - a jak nie wiesz to już wiesz. i go raczej nie założę bo i trzeba PayU. A jak ja już tam dotrę to się boję samego siebie, Dość że okupuje alllegro i zawsze coś się człowiekowi spodoba, to teraz przyjdzie mi jeszcze kukać na ebay-u, Nie nie.

To nie dla mnie, Musze iśc na odwyk, albo znależć sobie fajną kobitke. Ta wyciągnie kase i da po głowie jak będę chciał albo już kupie.

He he he

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
18-11-2017, 11:26
he he he
..


wiem ze nie lubisz elektroniki
ja tez nie
propozycja w ciemno


na matherbord   z lietrka  M
zerknij czy masz niebieski kondesator   C4
jesli tak    to wymien go


http://forum2.magnetofon.de/board2-tonbandger%C3%A4te/board20-tipps-und-erkenntnisse/17345-grundig-ts-1000-probleme-beim-funktionswechsel-auf-play-und-bei-vario-speed-gel%C3%B6st/
« Ostatnia zmiana: 18-11-2017, 11:36 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
18-11-2017, 12:16
A myślisz nano, że ten kondensator może być powodem, że magnetofon nie chce się nawet załączyć po włączeniu włącznika sieciowego ?

Czytam tamte forum niemieckie i próbuje się czegoś dowiedzieć, ale jak wiesz z elektroniki jestem zielony.
Martwi mnie to, że przewijał w obie strony, załączał się a teraz jest jakby martwy.

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
18-11-2017, 12:52
wsio mozlie
ja tez tylko czaruje z fusow od herbaty he he he


taki kondensator  jest smiesznie tani
mysle ze mnie rozumiesz

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
18-11-2017, 13:19
Rozumie nano.

Ja próbuje coś wyczytać jeszcze z tamtego forum ale nic o podobnej usterce na razie nie znalazłem.
Dzięki nano za wszelaką pomoc.

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
28-11-2017, 11:30
A tutaj cichutko jak makiem zasiał.

........

Ja jestem na etapie myslenia co zrobić z tym B77

W między czasie wpadł mi w łapy inny super potwór Grundig TS 1000 i jeden UHER, ale ten do mnie jeszcze nie dotarł.

Taki wynalazek bez rolki dociskowej. Oczywiście nie sprawny. Jak sie nie obudzi bedzie robił za egzemplarz kolekcjonerski. Rzadki przypadek trzeciego stopnia.

He he he.

.......



Siedzę słucham i patrze. I tak sobie myśle, że ja nie świadomie bo nie zaplanowane to było ale jestem w posiadaniu szpulaków - samych germańców. Trzy Revoxy, Grundig i Uher. Pilipsy pojechały do innych wielbicieli.

Widać przemawia do mnie ten ich charkter brzmienia. Dla mnie ważne jest stosunek S/N !

A te jednak bija na głowę modele skośnookie. Jeżeli brać pod uwage magnetofony w tej samej półki cenowej. Mysle tu o cenach rynkowych, aukcyjnych, etc. Nie chodzi mi o ceny kiedy zostawały sprzedawane jako nowe,
To oczywiście moje zdanie.

Mają też swój charakter budowy - modułowy. Wuciągasz poszczególną płytke bez rozbierania całości sprzętu. Czyścisz bądz wymieniasz częśc. To mi sie podoba strasznie.

Począwszy od Revoxów A77, B 77 ma tak Grundig i Uher.
W japońskich jest wielka magistrala przewodów biegnących jak na polskich autostradech. Nie wiesz gdzie którą dojedziesz ?

Mają też germańce swój image. Proste i genialne. Tylko to co potrzeba.
Japońskie nie sa gorsze. Nie to chce powiedzieć, Są jakby to powiedzieć delikatniejsze.

To też moje zdanie.

Ale jakiegoś japońca dla kontrastu kiedyś przygarnę.



« Ostatnia zmiana: 28-11-2017, 11:36 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
28-11-2017, 13:27
ja  moge tylko czytac  i zazdroscic   :-)   
to tragiczna  prawda
..


nie moge sie powstrzymac  ale  popatrz na to




taki modulowy tez jest  germanski czolg
jak  szpulowce  he he he he


pyk wkladasz  pyk zapalasz i odjaz
konstrukcja   " lego"


ee tak ciekawostka techniczna




eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
28-11-2017, 15:44
No nano !

Przecież oni nauczyli sie tej modułowej budowy własnie na magnetofonach.

He he he.

Ale tak poważnie. Co człowiek potrafi zbudować ? Śrubek, śrubeczek, części full, wszystko ładnie spasowane co do milimetra. A wszystko to tylko po to żeby sie pozabijać !?
« Ostatnia zmiana: 28-11-2017, 15:51 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
28-11-2017, 22:38
tak
cos w nas siedzi ze lubimy w wiekszosci przemoc
niestety