Audiohobby.pl

Magnetofony Szpulowe

eMandDe

  • 2204 / 2974
  • Ekspert
03-11-2017, 13:47
Dzięki nano za link.
Może coś znajdę.

A jeżeli chodzi o silnik capstana to on rusza (napęd bezpośredni) - pokreci się z 5 sekund i przestaje się kreciĆ. Zastanawiające bo wcześniej bezpiecznika na nowe i po załączeniu takie efekty.

Nie wiem? Wszędzie piszą o wymianie kondensatorów rozruchowych silników i Rifa. Może to kondensator ? A czy może tak być, że przedtem kondensatror działał a teraz juz nie ?
« Ostatnia zmiana: 03-11-2017, 14:19 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 4985
  • Ekspert
03-11-2017, 14:57
https://www.ebay.es/itm/Motorkondensatoren-6-0-F-1-Satz-2-Stuck-fur-Revox-A700-Wickelmotoren-/171683204794


jesli nie chcesz od razu je wymieniac  to  spojrzyj tu


kulkowe lozysko  moze silink nie ma sily krecic 
smar  jest skamienialy kulki blokuja


http://www.j-a-e.de/hobby4.htm


ten trimmer  pokrec  moze jest brudny





Marek-41

  • 391 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
03-11-2017, 23:10
Miałem podobny problem ze swoim.Mam pytanie.Czy równolegle z zatrzymaniem się silnika przygasa żarówka od autostopu?
Mam też Philipsa N-4418.Jest jak Twój w idealnym stanie.Kupiłem go uszkodzonego za 18 zł.Trzeba było wymienić lewy silnik i oczywiście umyć resztki pasków.Rzeczywiście brudna robota.Okazało się, że nie wymaga żadnych regulacji.Po założeniu taśmy kalibracyjnej,wszystkie odczyty były idealne.Gra już u mnie kilka lat zupełnie bezawaryjnie,choć używam go prawie wyłącznie do odczytu.To piękny magnetofon i bardzo przyjazny w serwisie.Ta "samochodowa" podpórka i zapas przewodów do płyty głównej to znakomity pomysł.
« Ostatnia zmiana: 03-11-2017, 23:27 wysłana przez Marek-41 »
Marek-41

eMandDe

  • 2204 / 2974
  • Ekspert
04-11-2017, 17:12
Marek-41

Napisałeś cytyję: "Miałem podobny problem ze swoim.Mam pytanie.Czy równolegle z zatrzymaniem się silnika przygasa żarówka od autostopu?"

Czy chodzi Tobie o REVOX-a B77 ?

Nie wiem czy dobrze przekazałem informację ? Czy sie dobrze rozumiemy. Revox B77 nie ma żarówki autostopu. A77 Tak - ma i świeci przeważnie w oczy.

He he he

Wcześniej pisałem o brudzeniu rak w N4418 a jeżeli o silnik capstana to chodzi mi o Revoxa B77 - w tym magnetofonie po zwykłym popsikaniu potencjometrów i wymianie gniazda od bezpiecznika głównego przestał kręcić silnik capstana.
Może coś popsułem po drodze ? Hm ?


Nie jestem servisantem, nie znam sie na elektronice, zbieram decki i słucha, ich, a teraz szpulowce i co najwyżej pasek potrafie zmienić. Żadnych taśm kalibracyjnych nie posiadam. Jak gra to już ok.
Jednak powiem, że wolałbym otwierać 10 razy Revoxa aniżeli raz Philipsa.
To dwie mysli techniczne, dwa światy. I Philips powinien sie wg mnie dużo nauczyć od Revoxa.
Nie obraź się Marek-41 - wiem, że kochasz Philipsa. Przyznam, że czytając Twoje wpisy na forach byłem pod wrażeniem i kupiłem dwa Philipsy: N4510 i N4418.

Jestem na etapie dopasowywania pasków do N 4418, Nawaliłem z długościę paska od licznika i nadal czeka na złożenie.
Przy okazji złamałem ustrojstwo tj pokrywke która zdejmuje sie do czyszczenia głowic, I tu tez porażka w stosunku do Revoxa. Zdjąc to to trzeba wiedzieć gdzie i co ? Jakieś bolce, zapinki. Nie podoba mnie się. Kto to wymysłił ?

Nie żebym chwalił Revoxa a mówił przeciwko Philipsowi. Jednak to wg mnie naprawde przepaść konstrukcyjna.
Philips to jakby zabawka. Wszystko takie delikatniutkie. Jak na to patrzę to wyświetla mi sie napis "nie dotykaj mnie bo cos sie przegnie, żłamie, wykrzywi etc."

//////

W moim ehzemplarzu nie chodzi też mi włącznik główny. Tj, nie chce sie załączyć. Wciska się ale nie łapie położenia włączony. Widze, że to przypasłość Philipsa bo niekiedy w jakiś ofertach nie raz czytałm o nie działającym wyłączniku, Nie koniecznie w tym modelu ale w Philipsie.

Poza tym mafnetofon ok. Silniki chodzą, wyczyszczony czeka do złożenia, Czekam tylko za tym paskiem do licznika.

A Revox ? Będę myślał i kombinował. Brak trochę czasu i lenistwo bo mam jeszcze dwa inne Revoxy A77 , które umilają mi czas i ciesza ucho.

Dziękuję za wszelkie porady koledzu mili.

« Ostatnia zmiana: 04-11-2017, 17:18 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2974
  • Ekspert
04-11-2017, 21:58
WItam.

Napisze cos więcej.

Coś mnie tchnęło i odpaliłem Revoxa B77 aby dać mu cofnąć taśmę naagraną w dwyśledzie i odtwarzaną na A77. Pomyślałem - dziadek się nagrał to niech młodszy poprzewija, może sie cos odmuli.

I co ?

Coałem i pstrykałem przełącznikiem od wyboru prędkości i capsatan ruszył. Sprawdziłem przytrzymując palcem. No to usmiech i podłączam do systemu bo uznałem, że usterka ustąpiła.

A tu masz nbabo placek. Niby sie kręci przy przełaczniku na obrotach95 cm/s włączam PLAY i rusza po czym powoli jednostajnie zwalnia inie mając siły ciągnąć taśmy. Wyłączam więc i pstrykam przełącznikiem. Znowu rusza silnik capstana. Powtarzam Play i to samo. Bez PLAY silnik sie kręci, z tasmą zaytzymuje.
Próbowałem przytrzymac dwoma palcami oś capstana i udało się mi zatrzymac.

Nie wiem ?
Czyżby naprawdę łożyska ?
Czy coś z przełącznikiem od wyboru prędkości.
Już pisałem o tym wcześniej ale przypomnę, że jak do mnie dotarł zaraz p odpaleniu miał też chwilę zastanowienia i nie działał capstan. Po zmianie prędkości pyk pyk i zadziałał. coś zapachniało spalenizną nie chodzi o mięso w kuchni). Potem jak ruszył dało się odtwarzać.

Teraz robi mi psikuyt.

Co to za chochliki w nim siedzą ?

Miał ktoś taki przypadek ?

nano

  • 9079 / 4985
  • Ekspert
04-11-2017, 23:16
edmande
ty wiesz ja sie juz wypowiedzialem
wiecej nie pomoge
czytam tylko co piszesz
bardzo lubie psikusy
szkoda ze sprzet jest dla pokoju za duzy szkoda

eMandDe

  • 2204 / 2974
  • Ekspert
05-11-2017, 20:22
Wiem wiem nano, że Ty się już wypowiedziałeś i dziękuję.

A co do za dużego sprzętu do pokoju a tym samym zbyt małego pokoju - mały problem - a nie chcesz zafundować sobie większego pokoju nano ?


He he he

Marek-41

  • 391 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
05-11-2017, 20:45
Witam.Mój błąd .Nie doczytałem,że chodzi o B-77,a nie o A-77.To że philips jest delikatniejszy,to normalne.Zobacz o ile jest lżejszy .Revoxy pochodzą od sprzętu profesjonalnego,więc muszą być solidniejsze.Były też znacznie droższe.Zawsze w serwisowaniu sprzętu , trzeba wszystko robić z wielką uwagą i pod żadnym pozorem się nie spieszyć.Jak się zdenerwujemy i widzimy, że robota nam nie idzie, to najlepiej zostawić to na pózniej. Spokojnie dasz sobie radę.Przy okazji się wiele nauczysz,co Ci się przyda na przyszłość.Jeśli nie posiadasz instrukcji serwisowej do B-77 to mogę ci podesłać.Zastanawiasz się,czy to łożyska silnika.Proponuję sprawdzić w ten sposób,że obracaj ręcznie silnik i sprawdz czy obraca się lekko i cicho.W silnikach papst obraca się obudowa,więc łatwo  jest silnik przetestować.Ja raczej skłaniał bym się do wniosku,że problemem jest zasilanie silnika.Może po popsikaniu preparat zanieczyścił jakiś styk.proponuję na początek popsikać jeszcze raz .Może oczyścisz styk.Pogorszyć sytuacji ,raczej bym się nie spodziewał.Jak nie pomoże, to będziemy myśleć dalej.
Marek-41

eMandDe

  • 2204 / 2974
  • Ekspert
06-11-2017, 15:27
Dziękuję Marku za zainteresowanie się moim problemem.
Wie,. że pospiech nie jest dobrym doradcą.

Zdjąłem dzisiaj z Revoxa tylna obudowę i wydmuchałem pozostałości kurzu sprężarka. Teraz jeszcze raz popsikam Kontaktem. Może ustąpi usterka. Oby choć nie wierzę żeby sam się naprawił. Jak już go coś zabolało to bez interwencji pewnie się nie obejdzie. Tylko że ze mnie żaden elektronik. A innego dobrego fachowca nie znam w pobliżu.

Jeżeli chodzi o silnik to kręci się całkiem lekko i cicho. Ruszałem też żeby stwierdzić luzy łożysk ale nic nie zauważyłem. Jedynie minimalną możliwość poruszenia wzdłuż osi. Czy to źle ?

Przy ustawieniu obrotów na 9,5 cm/a silnik capstana kręci się cały czas (ale bez obciążenia taśmą) , a po przełączeniu na 19 cm/s przestaje się kręcić. Zaś przy 9,5 jak włączę play to silnik nie ma siły ciągnąć taśmy i od włączenia powoli staje a muza oczywiście zwalnia do zera. Nawet jak chwycę ręką oś silnika capstana to potrafię go zatrzymać i już nie odzyskuje obrotów. Jest gorzej niż po tym jak do mnie dotarł. Starość nie radość,

Instrukcje serwisową ściągnąłem sobie z hi fi engine, Dziękuje zatem. Chyba, że masz inna lepsza ?

A o do różnicy pomiędzy Philipsem a Revoxem, nie tylko wagowej to się z Tobą w pełni zgadzam.

Marek-41

  • 391 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
06-11-2017, 16:59
Lekki luz w osi silnika jest dopuszczalny.Jeśli masz czym,to korzystając z instrukcji serwisowej, sprawdz napięcia zasilania na zaciskach silnika.Zapytam w Twoim imieniu fachowca w tej dziedzinie i oczywiście dam Ci znać co powie.
Marek-41

nano

  • 9079 / 4985
  • Ekspert
06-11-2017, 18:01
lozysko
kondesatory te duze przy silniku
potencjometr  odp za obroty


od tego bym zaczal


eMandDe

  • 2204 / 2974
  • Ekspert
16-11-2017, 23:31
Szukam takiego pokrętełka - gałki.
Do Grundiga.

Pęknięta końcówka.
Na fotce jedna gałka dobra a druga nie, *ta krótsza albo niższa).
Ta z kropka jesy ok. Takiej szukam.

Może ktoś Was panowie/panie dysponuje czymś takim a nie potrzebuje ?
Odkupie.
« Ostatnia zmiana: 16-11-2017, 23:36 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2974
  • Ekspert
16-11-2017, 23:34
cd fotek

nano

  • 9079 / 4985
  • Ekspert
17-11-2017, 10:19
jak  kiedys ci nerwy puszcza  to kup cos takiego
przyda sie uwierz mi


sprawdzona spraw


moza sobie dorobic dowolna forme przeszlifowac trzyma jak diabli


eMandDe

  • 2204 / 2974
  • Ekspert
17-11-2017, 12:01
Nano - Zaje ...... e !!!

Kurka wodna. Naprawdę - jestem w szoku.
Takie cosik muszę sobie kupić. tylko gdzie ?

No i za ile ?
Żebym czasem nie musiał auta sprzedawać !!!

He he he