Audiohobby.pl

Testy ABX decydujące starcie :-)

lancaster

  • Gość
04-01-2016, 10:07
Dokladnie tak Maciej, ale taki hardcore to dla Was, a dla reszty świata w tym dla siebie jestem bardziej wyrozumialy ;-)

Spoko, dlatego wlasnie pisze ze roznice sa (nawet na poziomie zmiany fazy wtyczki w urzadzeniach), ciezko je czasami zdefiniowac, najprostsze co mi do glowy przygodzi to ze energia do gory albo w dół.

Z kablami tez slyszales, w koncu zostalo na Resonie i kabelku DIY od zaprzyjaxninego dystrybutora bo po prostu bylo wrazenie ze jest lepiej. W takich warunkach przyjmuje zasade jak amerykanski komandos "jesli wydaje sie Tobie ze jest lepiej to jest" :-)

Potwierdzone typy np. 3:0 jak bylo na AS mowia same za siebie, wykluczam przypadek. abx i tak bym sie nie poddal, ktos moglby nazwac roznice roznicami klas, dla mnie po prostu lepiej ale za malo na test.

magus

  • 20990 / 5888
  • Ekspert
04-01-2016, 10:13
a propos energii - czy możliwe jest, że te kable, które uznaliśmy za gorsze w takim stopniu tłumiły sygnał, że w prawdziwym teście abx wymagałoby to korekty głośności?

Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
04-01-2016, 11:42
nie sadze zeby w przypadku jakichkolwiek kabli testu wystapil spadek napięcia wiec glosnosc naley uznac za bardzo powtarzalna. Wrazenia musialy byc zwiazane z innymi rzeczami.

lancaster

  • Gość
04-01-2016, 13:26
Rumburak,
ad 2  to jest rzeczywiscie swietna wiadomosc dla osob ktore potwierdza duze roznice i nie jest to zadne moim zdaniem tylko obiektywnie.

ad 3 moim zdaniem czy "prywatnie", jaka różnica dla Ciebie ?

ad 4 faktycznie sie podejme, pisze ze "uwazam ze"  a nie że "jest" - bo tak napisze kiedy/jeśli stwierdze.

Ciezko sie rozmawia z urzędnikiem szczebla podstawowego.

errata, mialem raz czy dwa razy ludzka normalna rozmowe z takim urzędnikiem, większosc przypominala to co mozna bylo obejrzec u Barei.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2016, 13:36 wysłana przez lancaster »

lancaster

  • Gość
04-01-2016, 13:33
15 minut temu mialem "rozmowe" telefonczna,

dzien dobry, dzwonie w imieniu operatpra czy rozmawiam z Panem (imie i nazwisko)

tak

chialabym przedstawic Panu najnowsza oferte

dziekuje bardzo, niee skorzystam

ale jeszcze Pan nie usłyszał oferty, nie ma Pan za co dziękowac

dziękuje za telefon i do widzenia

prosze mi umozliwic przedstawienie ofert

czy ma Pani dla mnie oferte : polaczenia do wszystkich sieci za 15zł ?

byc moze mam, porozmawiajmy o tym a na pewno dojdziemy do porozumienia

to moze zapytam inaczej : ma Pani napisane na kartce przed sobą 15zł lub mniej ?

rozłączyła sie :-)


Rumburak, Ty nie pracujesz czasami w jednej z tych firm z ktorych dzwonia do czlowieka świetnie przeszkoleni pracownicy ?:-)

meloV8

  • 1552 / 5854
  • Ekspert
04-01-2016, 15:10
Jak nie slychac roznicy w tescie ABX, to po co przeplacac? :)

lancaster

  • Gość
04-01-2016, 15:12
Rumburak, Ty to jakis niemiły jesteś, taki Lordvader z podduszaniem !!!!

magus

  • 20990 / 5888
  • Ekspert
04-01-2016, 15:23
Jak nie slychac roznicy w tescie ABX, to po co przeplacac? :)


do słuchania poza testem ABX na przykład - są tacy zboczeńcy ...
a w codziennym słuchaniu muzyki może okazać się, że "przepłacanie" jest określeniem nieadekwatnym


być może miarodajnym testem byłoby oddanie badanemu na długotrwałe odsłuchy sprzętu umieszczonego w identycznych obudowach (zalakowanych, żeby nie kusiło) ?

potrzeba by trochę zachodu, co na co dzień niekoniecznie byłoby praktyczne, ale naukowcy spod znaku ABX mogliby się pokusić o takie testy, żeby ostatecznie rozstrzygnąć sprawę

« Ostatnia zmiana: 04-01-2016, 15:25 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

colcolcol

  • 925 / 5273
  • Ekspert
04-01-2016, 15:59
Sorki za off, ale nie mogę się powstrzymać.

Po którymś z kolei telefonie do kolegi:

 - dzień dobry, czy rozmawiam z panem x
 - oj bardzo mi przykro, ale pan x zmarł.

 To była najskuteczniejsza odpowiedź mojego kolegi, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Jak nie slychac roznicy w tescie ABX, to po co przeplacac? :)

Oj tam, oj tam, różnice ma być widać.

Gustaw

  • 3852 / 3306
  • Administrator
04-01-2016, 16:24
Było? :-)

Jarek2

  • 99 / 3777
  • Użytkownik
04-01-2016, 20:56
ale naukowcy spod znaku ABX mogliby się pokusić o takie testy, żeby ostatecznie rozstrzygnąć sprawę

Wszyscy współcześni naukowcy stosują testy ABX, to podstawowa metoda oceny wyników ich pracy. Banalnie prosta: "oceń nasz produkt nie widząc co oceniasz".
Testy ABX stosuje się dzisiaj powszechnie w nauce i przemyśle do walidacji produktów. Odrzucanie tej metody, to:
1) albo nieuczciwość wobec klienta,
2) albo opuszczenie kręgu ludzi rozumnych. 

cadam

  • 4401 / 5887
  • Ekspert
04-01-2016, 21:07
Czasami ślepe testy zawodzą. Czytałem w książce Gladwella o takim  przypadku dotyczącym napojów typu cola. Napój po modyfikacji w ślepych testach był oceniany lepiej niż ze starą recepturą ale potem gorzej się sprzedawał.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2016, 21:09 wysłana przez cadam »

magus

  • 20990 / 5888
  • Ekspert
04-01-2016, 21:11
ale naukowcy spod znaku ABX mogliby się pokusić o takie testy, żeby ostatecznie rozstrzygnąć sprawę

Wszyscy współcześni naukowcy stosują testy ABX, to podstawowa metoda oceny wyników ich pracy. Banalnie prosta: "oceń nasz produkt nie widząc co oceniasz".
Testy ABX stosuje się dzisiaj powszechnie w nauce i przemyśle do walidacji produktów. Odrzucanie tej metody, to:
1) albo nieuczciwość wobec klienta,
2) albo opuszczenie kręgu ludzi rozumnych.


Jeszcze raz:

ale naukowcy spod znaku ABX mogliby się pokusić o takie testy, żeby ostatecznie rozstrzygnąć sprawę


Czyli jakie? Właśnie takie:


być może miarodajnym testem byłoby oddanie badanemu na długotrwałe odsłuchy sprzętu umieszczonego w identycznych obudowach (zalakowanych, żeby nie kusiło) ?



O ile wiem, to w audio testów ABX nie prowadzi się w ten sposób
(ale specem nie jestem)

Odszedł 13.10.2016r.

Cypis

  • 2479 / 5024
  • Ekspert
04-01-2016, 21:58

być może miarodajnym testem byłoby oddanie badanemu na długotrwałe odsłuchy sprzętu umieszczonego w identycznych obudowach (zalakowanych, żeby nie kusiło) ?



O ile wiem, to w audio testów ABX nie prowadzi się w ten sposób
(ale specem nie jestem)

Widzę, że wreszcie znalazłeś dyskutanta o odpowiednim poziomie.  :P
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Gustaw

  • 3852 / 3306
  • Administrator
04-01-2016, 22:17
ale naukowcy spod znaku ABX mogliby się pokusić o takie testy, żeby ostatecznie rozstrzygnąć sprawę

Wszyscy współcześni naukowcy stosują testy ABX, to podstawowa metoda oceny wyników ich pracy. Banalnie prosta: "oceń nasz produkt nie widząc co oceniasz".
Testy ABX stosuje się dzisiaj powszechnie w nauce i przemyśle do walidacji produktów. Odrzucanie tej metody, to:
1) albo nieuczciwość wobec klienta,
2) albo opuszczenie kręgu ludzi rozumnych.

Podaj konkretne przykłady. Mogą być również numery norm ISO na poparcie tego co piszesz.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2016, 23:08 wysłana przez Gustaw »