Audiohobby.pl

Testy ABX decydujące starcie :-)

brodacz

  • 1780 / 3818
  • Ekspert
30-12-2015, 09:32
...Czy naprawde uważacie ,że każdy kto ma coś droższego niż przeciętne ,nie ważne czy to audio,rower czy zegarek leczy sobie tym kompleksy? ...

Tak.

A to nie.
To co ma robić z kasa gość co zarabia 10,20,30 czy 50 tys. zł. na miesiac. Trzymać w tapczanie ( no przecież nie fajnym łóżku bo go nazwiesz snobem :-) ) aż do śmierci.
Takie podejście jest jeszcze gorsze niż to z zakładki high end już nawet nie chcę myśleć czym podyktowane.
« Ostatnia zmiana: 30-12-2015, 09:35 wysłana przez brodacz »

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
30-12-2015, 10:06
...Czy naprawde uważacie ,że każdy kto ma coś droższego niż przeciętne ,nie ważne czy to audio,rower czy zegarek leczy sobie tym kompleksy? ...

Tak.
To co ma robić z kasa gość co zarabia 10,20,30 czy 50 tys. zł. na miesiac. 

Taki człowiek, to zły człowiek... burżuj. Nie ważne, co robi z kasą ;)

colcolcol

  • 925 / 5271
  • Ekspert
30-12-2015, 11:30
... ponieważ sprzedawca powiedział mu ... System audio, który zakupił kosztuje więcej niż przeciętnie. Twoim zdaniem on też leczy kompleksy?

Nie znam człowieka i nie wiem na co się leczy, ale powierzając wybór sprzedawcy, podjął głupią decyzję.

 
To co ma robić z kasa gość co zarabia 10,20,30 czy 50 tys. zł. na miesiac...

Skąd założenie, że nie jestem w grupie 50+ ?
Można w prasie poczytać o tym, jak wydają pieniądze zarabiający trochę powyżej średniej i jest to żenujące. Ośmiorniczki, zegarki, przeloty tanimi liniami i zakup systemów polecanych przez przypadkowego sprzedawcę. Taki sposób wydawania pieniędzy zbliża nas bardziej do zwyczajów nowobogackich Rosjan niż np Szwajcarów. Frak leży dobrze na trzecim pokoleniu i do wydawania kasy również trzeba dojrzeć.

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
30-12-2015, 11:51
... ponieważ sprzedawca powiedział mu ... System audio, który zakupił kosztuje więcej niż przeciętnie. Twoim zdaniem on też leczy kompleksy?

Nie znam człowieka i nie wiem na co się leczy, ale powierzając wybór sprzedawcy, podjął głupią decyzję.

Jak dobrze rozumiem, Twoja odpowiedź brzmi "nie wiem"?

Można w prasie poczytać o tym, jak wydają pieniądze zarabiający trochę powyżej średniej i jest to żenujące. Ośmiorniczki, zegarki, przeloty tanimi liniami i zakup systemów polecanych przez przypadkowego sprzedawcę. Taki sposób wydawania pieniędzy zbliża nas bardziej do zwyczajów nowobogackich Rosjan niż np Szwajcarów. Frak leży dobrze na trzecim pokoleniu i do wydawania kasy również trzeba dojrzeć.

Mogę Ci tylko zasugerować, żebyś bardziej ważył słowa, bo inaczej czynisz dokładnie do samo, co "wszystko wiedzący fachowcy" z zakładki Hi END.
« Ostatnia zmiana: 30-12-2015, 12:04 wysłana przez aulait »

brodacz

  • 1780 / 3818
  • Ekspert
30-12-2015, 13:00
... ponieważ sprzedawca powiedział mu ... System audio, który zakupił kosztuje więcej niż przeciętnie. Twoim zdaniem on też leczy kompleksy?

Nie znam człowieka i nie wiem na co się leczy, ale powierzając wybór sprzedawcy, podjął głupią decyzję.

 
To co ma robić z kasa gość co zarabia 10,20,30 czy 50 tys. zł. na miesiac...

Skąd założenie, że nie jestem w grupie 50+ ?
Można w prasie poczytać o tym, jak wydają pieniądze zarabiający trochę powyżej średniej i jest to żenujące. Ośmiorniczki, zegarki, przeloty tanimi liniami i zakup systemów polecanych przez przypadkowego sprzedawcę. Taki sposób wydawania pieniędzy zbliża nas bardziej do zwyczajów nowobogackich Rosjan niż np Szwajcarów. Frak leży dobrze na trzecim pokoleniu i do wydawania kasy również trzeba dojrzeć.

Patrz a ja myślałem ,że sposób wydawania pieniędzy to każdego osobist sprawa i nikomu nic do tego.

-----------------

Głupia ta dyskusja się robi,spadam.

Haka

  • 2996 / 5171
  • Ekspert
30-12-2015, 14:09
Prawdziwy facet musi być w mniejszym, lub większym stopniu gadżeciarzem.

Kwestia jest taka, żeby nikt na tym nie cierpiał, szczególnie rodzina.


Ja na ten przykład używam w pracy kolekcjonerskiego ołówka automatycznego z limitowanej serii, na chyba
setną  rocznicę znanej na całym świecie  firmy :)

O kilku zegarkach ( każdy na inną okazję ) nie wspomnę :D


P.S.
A moja końcówka mocy ma z tyłu napisane 1700 W ...  i sam już nie wiem, czy się chwalę, czy się żalę ;)

Bacek

  • 2366 / 5879
  • Ekspert
30-12-2015, 14:19
P.S.
A moja końcówka mocy ma z tyłu napisane 1700 W ...  i sam już nie wiem, czy się chwalę, czy się żalę ;)

Biorąc pod uwagę ceny energii elektrycznej to się żalisz że tyle musisz bulić. Wróć ..... chwalisz się że stać się na takie rachunki.

W każdym razie wydaj parędziesiąt tysięcy na porządne głośniki tubowe to wtedy będziesz mógł zaoszczędzić energię zmieniając wzmacniacz na 2x10W.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • 3852 / 3304
  • Administrator
30-12-2015, 21:42
Koncyliacyjnie kończąc waśnie związane ze sporami dotyczącymi kabli uważam, że dalsza dyskusja powinna przebiegać w maksymalnie cywilizowany sposób:

« Ostatnia zmiana: 30-12-2015, 21:44 wysłana przez Gustaw »

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
30-12-2015, 21:58
Gustaw daj spokój, ciągłe odbijanie piłeczki i nieczułość drugiej strony na jakiekolwiek argumenty. Te dyskusje nigdy się nie zakończą i nie pomoże nawet największy kablarski Rambo, ani armia Voodoo zombiaków. Ja widzę to tak:

Gustaw

  • 3852 / 3304
  • Administrator
30-12-2015, 22:01
:D

Gustaw

  • 3852 / 3304
  • Administrator
31-12-2015, 16:41
http://www.highfidelity.pl/@main-2636&lang=

Na czym słucha Michael Lavorgna w domu? Na Altec-ach z 1967 roku.
Ma facet szczęście, że nie jest zarejestrowany na polskich forach audio. Zostałby wyśmiany za takie starocie.
Gdzie m.in. słucha? W zaadaptowanej szopie.

"Co Ty, k...a, Michaś, wiesz o audio, chłopaku? Pewnie nie stać cię na dobry zestaw audio?
Zbuduj sobie najpierw pomieszczenie audiofilskie z samych ustrojów akustycznych i pokaż wyciąg z konta bankowego
to może łaskawie podpowiemy na czym powinieneś słuchać. . Zacznij może od tego, że zawsze z katalogu wybieraj najdroższe.  .... Echh... ci Amerykanie, do niczego sami nie dojdą i trzeba im wszystko podpowiadać"

Swoją drogą jestem bardzo ciekaw bezpośredniego porównania uznanej konstrukcji głośnikowej z lat 70-tych ubiegłego wieku z topową konstrukcją nowoczesną. Ten sam system, kolumny za kotarą (czyli de facto ABX), zróżnicowany materiał muzyczny. Ojjj :-)
« Ostatnia zmiana: 31-12-2015, 17:07 wysłana przez Gustaw »

Bacek

  • 2366 / 5879
  • Ekspert
31-12-2015, 17:10
Ale to juz chyba nie abx bo abx ma wykazac ze systemy sie roznia a nie ktory jest lepszy.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • 3852 / 3304
  • Administrator
31-12-2015, 17:14
No O.K., nie ABX ale bez wiedzy czy gra kolumna nowoczesna czy stara aby niczego nie sugerować.
Po stronie źródła i amplikacji coś co jest uważane na sprzęt neutralny. Odpowiednio wydajny prądowo aby nie było tekstów typu "bo zupa była za słona".

Bacek

  • 2366 / 5879
  • Ekspert
31-12-2015, 18:09
Największy problem był by ze zorganizowaniem kotary a potem odpowiednio dużego lokalu na test :). Reszta by się znalazła. Ale i tak nawet jak by było wszystko to tuzy i tak by się nie pojawiły bo po co narażać swój "autorytet". Z za ekranu bezpieczniej swoje bajki snuć.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Lutek

  • 535 / 5850
  • Ekspert
31-12-2015, 19:04
Swoją drogą jestem bardzo ciekaw bezpośredniego porównania uznanej konstrukcji głośnikowej z lat 70-tych ubiegłego wieku z topową konstrukcją nowoczesną. Ten sam system, kolumny za kotarą (czyli de facto ABX), zróżnicowany materiał muzyczny. Ojjj :-)

Np. z  tym Tannoy-em - RHR - porownanie z nowoczesna konstrukcja mogloby byc bardzo ciekawe.

http://www.ebay.com/itm/Tannoy-Ronald-Hastings-Rackham-speakers-made-in-UK-Only-111-made-/201365408416?hash=item2ee2504aa0:g:h3IAAOSwyZ5Up0gN