Audiohobby.pl

Dekalog początkującego audiofila

lancaster

  • Gość
27-03-2017, 10:03
nie prosciej sprawdzic ? zalezy od systemu, urzadzenia, okolicy....sieciowke tez zeby bylo smiesznie uwazam w torze slychac, nato miast jesli jest to skala zmian na zasadzie jaka opisales "psuje brzmienie systemu" to nie w sieciowce problem.

Poznajesz sieciówki w ślepych testach? Potrafisz wskazać "teraz gra przewód A, teraz B a teraz C, słyszę to bardzo wyraźnie, bo znam te przewody!"?

nie. i ?

aulait

  • 1387 / 5554
  • Ekspert
27-03-2017, 10:23
nie prosciej sprawdzic ? zalezy od systemu, urzadzenia, okolicy....sieciowke tez zeby bylo smiesznie uwazam w torze slychac, nato miast jesli jest to skala zmian na zasadzie jaka opisales "psuje brzmienie systemu" to nie w sieciowce problem.

Poznajesz sieciówki w ślepych testach? Potrafisz wskazać "teraz gra przewód A, teraz B a teraz C, słyszę to bardzo wyraźnie, bo znam te przewody!"?

nie. i ?
a swój kabelek sieciowy kontra "zwykły miedziak", oczywiście w ślepym teście?
« Ostatnia zmiana: 27-03-2017, 10:26 wysłana przez aulait »

Haka

  • 2996 / 5182
  • Ekspert
27-03-2017, 10:43
Ja sieciówek nie słyszę, kondycjoner na źródłach, czyli moich 2-ch CD-kach i osobnym pre,  tak, ale są to takie różnice, ze nazwałbym je "babskimi pierdołami".


Nie słyszę też super hiper szybkich diod w zasilaczach : wzmacniacza i wspomnianych wcześniej CD-ków, ale jak mi tłumaczył kiedyś ktoś na innym forum muzycznym ;))), my tu w opolskim, przez elektrownię Brzezie, mamy wypasiony prąd.

aulait

  • 1387 / 5554
  • Ekspert
27-03-2017, 10:49
Ja sieciówek nie słyszę, kondycjoner na źródłach, czyli moich 2-ch CD-kach i osobnym pre,  tak, ale są to takie różnice, ze nazwałbym je "babskimi pierdołami".


Nie słyszę też super hiper szybkich diod w zasilaczach : wzmacniacza i wspomnianych wcześniej CD-ków, ale jak mi tłumaczył kiedyś ktoś na innym forum muzycznym ;))), my tu w opolskim, przez elektrownię Brzezie, mamy wypasiony prąd.

Mi się wydaję, że wieczorem niektóre sprzęty grają lepiej, ale trochę trudno ustalić, czy to wina sieci czy mojego nastroju/umysłu.

"Opoloskie" mieszkałem dłuuuuugo w Nysie. Mam wielki sentyment do tych okolic :)

Haka

  • 2996 / 5182
  • Ekspert
27-03-2017, 11:08
"Opoloskie" mieszkałem dłuuuuugo w Nysie. Mam wielki sentyment do tych okolic :)


Mogę w Roweromanii, wkleić fotorelację z wycieczki po zbiornikach:
Nyskim, Otmuchowskim, Kozielno i Topola - były akurat w trakcie remontu i przebudowy.

aulait

  • 1387 / 5554
  • Ekspert
27-03-2017, 11:17
"Opoloskie" mieszkałem dłuuuuugo w Nysie. Mam wielki sentyment do tych okolic :)


Mogę w Roweromanii, wkleić fotorelację z wycieczki po zbiornikach:
Nyskim, Otmuchowskim, Kozielno i Topola - były akurat w trakcie remontu i przebudowy.
Pewnie!
W tamtych okolicach najpiękniej, jak jest zielono. Mnóstwo starodrzewia i zieleń jest jakby gęstsza. Ponoć kiedyś, jak mieli remontować zbiornik otmuchowski to były, w tamie otwory, których nie było w planach zapory. Miały tam znajdować się ładunki wybuchowe założone jeszcze przez Niemców, do wysadzenia zapory, żeby zalać sowietów.

Haka

  • 2996 / 5182
  • Ekspert
27-03-2017, 11:24
No to dziś wieczorem, ok. 22:00.

lancaster

  • Gość
27-03-2017, 12:15
nie prosciej sprawdzic ? zalezy od systemu, urzadzenia, okolicy....sieciowke tez zeby bylo smiesznie uwazam w torze slychac, nato miast jesli jest to skala zmian na zasadzie jaka opisales "psuje brzmienie systemu" to nie w sieciowce problem.

Poznajesz sieciówki w ślepych testach? Potrafisz wskazać "teraz gra przewód A, teraz B a teraz C, słyszę to bardzo wyraźnie, bo znam te przewody!"?

nie. i ?
a swój kabelek sieciowy kontra "zwykły miedziak", oczywiście w ślepym teście?

nie, i ?

tetejro

  • 2745 / 2986
  • Ekspert
27-03-2017, 13:30
No jak to aulait nie słyszysz w sieciówce "czarnego" tła? :D Czarniejszej czerni na telewizorze nie widzisz??? :D

Rozwalali mnie janusze audiofilizmu którzy za szczyt tuningu uważali wstawienie gniazda IEC w miejsce dwużyłowego przewodu.
Najpewniejszym tłem do usłyczenia po takim zabiegu będzie pętla masy ale za to ile sie można nabawić różnymi kabelkami wtedy :-D
« Ostatnia zmiana: 27-03-2017, 13:32 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2986
  • Ekspert
27-03-2017, 13:33
Mi się wydaję, że wieczorem niektóre sprzęty grają lepiej, ale trochę trudno ustalić, czy to wina sieci czy mojego nastroju/umysłu.

to "wina" niższego poziomu tła akustycznego.

lancaster

  • Gość
27-03-2017, 13:40
Mi się wydaję, że wieczorem niektóre sprzęty grają lepiej, ale trochę trudno ustalić, czy to wina sieci czy mojego nastroju/umysłu.

to "wina" niższego poziomu tła akustycznego.

tez, ale ogolnie mniej rpzemyslu, gospodynie domowe koncza pranie przed 22 i umysl tez juz przelacza sie w faze relax

aulait

  • 1387 / 5554
  • Ekspert
28-03-2017, 07:30
sieciowke  w torze slychac

Poznajesz sieciówki w ślepych testach? Potrafisz wskazać "teraz gra przewód A, teraz B a teraz C, słyszę to bardzo wyraźnie, bo znam te przewody!"?

nie. i ?
a swój kabelek sieciowy kontra "zwykły miedziak", oczywiście w ślepym teście?

nie, i ?

no i?

lancaster

  • Gość
28-03-2017, 07:39



wiesz przynajmniej o co Ci chodzi i do dokad zmierzasz swoimi pytaniami ?
« Ostatnia zmiana: 29-03-2017, 10:11 wysłana przez lancaster »

aulait

  • 1387 / 5554
  • Ekspert
28-03-2017, 07:41
No jak to aulait nie słyszysz w sieciówce "czarnego" tła? :D Czarniejszej czerni na telewizorze nie widzisz??? :D

Nie, nie ja wszystko słyszę... woreczki dociskające kable, podstawki pod przewody, promienie słońca padające na kable, czarne, szare i różowe tło. Mam słuch absolutny, ale tylko jak sam sobie wszystko podłączam. Jeśli ktoś podpina wszystkie cuda za mnie, i nie wiem co podpiął, to wtedy chwilowo tracę perfekcyjny słuch, ale nikt nie jest doskonały.

lancaster

  • Gość
28-03-2017, 07:53
diagnoza powyzej trafna bez 2 zdań :-)

sluchaj alaut, jest cos takiego jak prog czulosci kazdego testu. Nie wykluczam ze dla kazdego w innym miejscu.
W kazdym razie dla mnie kable daja tak niewielkie zmiany ze na abx bym sie nie pisal, tyle slysze.

Natomiast wielokrotnie bylem swiadkiem kiedy grupa sluchaczy odbierala zmiany kabli identycznie o ile zmiany byly wystarczajaco duze w danym "tescie", bez problemu wszyscy mowili o zmianach dxwieku idacych w jakas konkretną stronę.
Mozesz sobie to tlumaczyc zbiorowa hipnozą czy co tam lubisz, w kazdym razie zjawisko wystapilo kilkukrotnie.
Prywatnie uwazam ze stopien zmian jest ponizej progu czulosci testu abx i tyle.
Wiecej o abx mojego autostwa znajdx sobie w wyszukiwarce, pisalem o tym szpaltami nie chce mi sie po raz kolejny zaczynajac od poczatku.

Nie slychac w abx wiec roznic nie ma ? taka teza ?
to wex idx do perfumerii powachaj kilka perfum, sprawdx po jakim czasie ciezko ci odroznic to co na poczatku bylo oczywiste. I co ? nagle nie ma roznic czy metodologia slepego testu nagle sie krzaczy ? A roznice miedzy kablami jesli sa bo zdarza sie ze i nie ma przynajmniej dla mnie sa rzad wielkosci mniejsze niz w perfumach. Przynajmniej jak dla mnie.


Przez analogie do aut, w F1 na final zabawy stosuje sie rozne tricki dajace ulamiki procenta przewagi, kosztuja majatek, ale jak ktos uwaza ze musi stosowac takie tricki w swoim daewoo bo bez nich auto nie chce sie rozpedzic nawet do 50km/h to ma problem z autem.