Audiohobby.pl

Gniazdko

zyzio

  • 960 / 5785
  • Ekspert
16-11-2008, 19:53
=> wiktor
jeśli gniazdko nie ma bolca nie ma to znaczenia bo można kręcić wtyczką ;)))) i zawsze znajdziemy L w odpowiednim miejscu na kablu :D

wiktor

  • 2503 / 5891
  • Moderator Działu Słuchawki
21-11-2008, 21:54
Aby zakończyć temat "gniazdka audiofila" poniżej optymalny sposób podłączenia faz. W mojej ocenie prawidłowy,  stosowany przez większość producentów i na pewno zgodny ze standardem IEC.

Pozdrawiam
Wiktor

wiktor

  • 2503 / 5891
  • Moderator Działu Słuchawki
21-11-2008, 22:23
Piotrze !

Jak chcesz aby Tobie i w prądzie grało, to niestety musisz.
;-)

zyzio

  • 960 / 5785
  • Ekspert
22-11-2008, 08:20
=> wiktor
Tiaaa, a jak masz gniazdko z bolcem to jakim cudem chcesz otrzymać prawidłową polaryzację na wtyku kabla z przeplotem...ja się pytam jakim cudem ??? !!!! Tak zamieszałeś lusdziskom we łbach, że teraz będą podłaczać odwrotnie :))))

zyzio

  • 960 / 5785
  • Ekspert
22-11-2008, 08:30
Powiem więcej gdy się podłączy jakąkolwiek listwę z próbnikiem polaryzacji np. zwykłego Fellowesa do gniazdka z bolcem wg koncepcji wiktora to świeci się kontrolka mówiąca o błędnej polaryzacji !!! Tak więc nie wiem skąd ona ma te zdjęcia, bo to jest właśnie podłączenie sprzeczne z normą IEC :)))))

wiktor

  • 2503 / 5891
  • Moderator Działu Słuchawki
22-11-2008, 10:20
ZYZIO !

:-)

A co tu ma do rzeczy kabel z przeplotem, chyba mylisz pojęcia. Kabel zasilający jest zwykłym połączeniem  jeden do jeden. Proszę napisz jaką Ty masz koncepcję tego "przeplotu". Brzmi to aż nadto fachowo, ale w przypadku kabla im prościej, tym lepiej. Zamieściłem zdjęcia z oznaczeniem co ma się gdzie "zaświecić" badając fazę, począwszy od gniazdka, chociaż ono spełnia w naszym przypadku pośrednią rolę, bo ważniejsza jest wtyczka na kablu. W optymalnych warunkach powinno być jak na rysunku, jednak kabel może być zrobiony świadomie lub nieświadomie  w dwóch wersjach, oczywiście uziemienie to uziemienie. Wtedy jak nie da się przerobić kabla, to wystarczy zmienić fazy w gniazdku i też będzie OK.

PS

Przede wszystkim bez urazy, bez nerwów, uśmiechnij się i popatrz na to wszystko pozytywnie, pisze do Ciebie kolega i przedstawia swój pogląd. To o czym dyskutujemy jest umowne, stąd ten cudzysłów i takie określenie ”gniazdka audiofila” z przymrużeniem oka. Co kto sobie zrobi z gniazdkiem, to jego sprawa. Nikomu nie narzucam jak ma sobie ten kabel i gniazdko podłączyć. To jest tylko forum i możemy tu dyskutować.

Z poważaniem
Wiktor

zyzio

  • 960 / 5785
  • Ekspert
22-11-2008, 16:28
Jak to co ma do rzeczy kabel z przeplotem :))) Wszystkie, no niemal wszystkie sieciówki audiofilskie mają przeplot, czyli wchodzi lewą dziurką (w gniazdku, gdy bolec jest na górze - próbnik świeci), a wychodzi prawą (próbnik świeci na wtyczce która wchodzi do urządzenia zgodnie z moim zdjęciem), niektóre komputerowe także, np. moja z kompa :D Jak masz gniazdko z bolcem, to musi być tak jak ja zapodałem i tak też stosują producenci listew np. nawet tak zwyczajny Fellowes. Gdy masz kabel bez przeplotu to wchodzi z prawej i wychodzi z prawej, więc nie ma problemu :) Faktem jest, ze najważniejsze jest to jak jest na wtyczce, która wchodzi do urządzenia :)

zyzio

  • 960 / 5785
  • Ekspert
28-11-2008, 14:14
Aby wszystko raz na zawsze było jasne....listwa Ansae z zaznaczoną czerwoną kropką L-ką wg normy IEC i....mojej :)))

Mr. Zydelek

  • 237 / 5894
  • Aktywny użytkownik
28-11-2008, 22:58
Zyziu nie ma co przekonywać:) Zawsze jak celujemy wtyczką czy to gniazdkową czy IEC w kogoś to napięcie mamy podane jako plus po lewej stronie:) tak ja na załączonym zdjęciu jakie zamieściłeś.
AMEN!!!!!

Mr. Zydelek

  • 237 / 5894
  • Aktywny użytkownik
28-11-2008, 22:59
Na zdjęciu jest lustrzane odbicie wtyczki jak ma byc podłączany + i -. w gnieździe.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5894
  • Aktywny użytkownik
28-11-2008, 23:02
Na zdjęciach Wiktora jest nieprawidłowo zaznaczone gdzie ma być faza a gdzie zero.
Wiktor to jest złe podłaczenie i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. O.K !!!

Dudeck

  • 5101 / 5859
  • Ekspert
29-11-2008, 12:34
Żyłem w błędzie sądząc , że gniazdko powinno być tylko solidne i nie grozić pożarem :)

arek67

  • 3 / 5860
  • Nowy użytkownik
05-12-2008, 12:32
Polecam rodowanego Furutecha do ściany. Wystarcza jedno gniazdko przed listwą lub kondycjonerem a daje wpływ na cały zestaw. Efekt; większa przejrzystość, lepsza dynamika, ciut lepszy bas ale ogólnie polepsza się komfort odsłuchu. Można grać głośniej.

zyzio

  • 960 / 5785
  • Ekspert
05-12-2008, 12:37
Z listwą Furutecha też można grać głośniej, z dobrymi sieciówkami także, z wyczyszonymi stykami także, skąd wiesz Arku że to akurat gniazdko ? ;)

Dudeck

  • 5101 / 5859
  • Ekspert
20-01-2009, 10:38
Czy mosiądz można namagnesować ( że można go później demagnetyzować ) ?

http://www.av.com.pl/index.php?news=306