Audiohobby.pl

Gniazdko

lancaster

  • Gość
16-07-2008, 08:40
Musiala nadejsc ta chwila. Mamy już kompletny system dopieszczony sieciowkami....najwyzsza pora na kolejny poziom dopiesczania.. Przed wymiana gniazdka zalecane jest wyłączenie glównego bezpiecznika - ale nie ma pewności że to nie kolejne voodoo...
W kazdym razie są pewnie gniazdka lepsze i gorsze(jak niemal wszystko inne).....ot choćby dlatego ze jedne maja lepszy styk a inne slabszy....jako ze gniazdka ścienne są dosć często eksploatowane sytuacja z nimi moze wygladac podobnie jak z lampami ! Po prostu z biegiem czasu grają coraz gorzej.

Zatem dwa tropy:
- trwałość gniazdka
- brmienie gniazdka

I czy mozna zrobić coś zeby optymalne wlasciwości soniczne gniazdek sciennych utrzymały się jak najdłużej nadajac naszym systemom ostateczny szlif ?

Pozdrawiam 8-/


'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.'

zyzio

  • 960 / 5779
  • Ekspert
16-07-2008, 09:03
Można się bawić w drogie gniazdka Furutecha itd. itd., a można po prostu czyścić zwykłe gniazdka - pryskać w nie tym: http://www.4max.pl/default.asp?produkt=1132   co jakiś czas - gwarantuję, ze z czasem nic się nie pogarsza, gdy konserwujemy gniazdko :)

maju

  • 12 / 5882
  • Nowy użytkownik
16-07-2008, 09:08
Nie pomogę w wyborze "audiofilskiego" gniazdka ale zasilanie sieciowe zwłaszcza w starych instalacjach należy koniecznie brać pod uwagę.U mnie słaby "styk" na bezpieczniku powodował brak kilku woltów w napięciu a u kolegi muzyka nie miała dynamiki (energii) powód podobny co  u mnie ale usterka poważniejsza groziła nawet pożarem instalacji.
Ja remontując mieszkanie profilaktycznie sprawdziłem (poprawiłem) wszystkie styki w puszkach montażowych (40 lat instalacja- warto , nawet koniecznie trzeba)
pozdrawiam

yosarian

  • 35 / 5887
  • Użytkownik
18-07-2008, 17:05
>lancaster
Ja nabyłem drogą kupna słowackie gniazdka http://www.sez.biz/catalogue/index.php?wizardstep=basic&group=2&lang=sk  takie jak z boczku niebieski.Solidna ,mosiądz .Mocowane na cztery śrubki.
Co prawda musiałem zamawiać i czekać ale wydaje mi się ze warto.Dziabne na wieczór zdjęcie i wkleje.Pozdrawiam Zbyszek












Road To Nowhere

  • 1033 / 5888
  • Ekspert
18-07-2008, 21:11
Kiedyś kupiłem w Sonus Olivie razem z IC na Bulletach ,elektryk jak instalował to powiedział,że nic specjalnego.

Jun

  • 93 / 5876
  • Użytkownik
20-07-2008, 00:36
Lancaster - liczy się tylko trwałość gniazdka, a dywagacje nt wpływu sieciówek i gniazdek na dźwięk najlepiej zacząć od fachowych wyjaśnień A. Matusiaka.

Wyznawcom teorii płaskiej Ziemi i wpływu koloru obudowy wtyczki na brzmienie muzyki życzę szczęśliwego cd.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

yosarian

  • 35 / 5887
  • Użytkownik
21-07-2008, 11:37
Co by nie popadać w skrajność, myślę że na mój słuch wystarczy takie .pozdrawiam

Triceramops

  • 280 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2008, 00:22
A gdyby tak pominąć niektóre zbędne gniazdka w zestawie? Pomysł firmy Groneberg wydaje się interesujący...

Dudeck

  • 5101 / 5853
  • Ekspert
15-11-2008, 09:50
Wy z tymi gniazdkami to tak na poważnie ?

lancaster

  • Gość
15-11-2008, 09:58
Dudeck, jako producent gniazdek napisze tak....oczywiscie, ze poważnie !
Gniazdka sa wykonane ze specjalnego materiału X a wsady do nich ze specjalnego materiału M(specjalna miedź).
Materiał X jest to specjalny material wybrany przez nas ze względu na swoje ponadprzecietne mozliwości odtworzenia basu, natomaist material M ma sygnaturę dźwiękową pieszczącą ucho w zakresie powyżej 300Hz :)))))

A tak na powaznie to dobre gniazdko = dobry styk.
Moze warto pojść tropem solidnosci/pecyzji wykonania tego elementu....to akurat nikomu nie zaszkodzi :)
Macie jakeis typy lepiej/słabiej wykonanych gniazdek....taki watek elektryczny :)

zyzio

  • 960 / 5779
  • Ekspert
15-11-2008, 16:49
Najlepsze gniazdka to pewnie Furutech - ceny kosmiczne, birorąc pod uwagę fakt że zwykłe gniazdko kosztuje parę złotych....ale kto wie....nie próbowałem...żeby polepszyć styk pryskam do zwykłego gniazdka tym: http://www.4max.pl/default.asp?produkt=1132  :))

http://www.furutech.com/a2008/product1.asp?arr_cata=EU.UK.AU%20High%20End%20Performance%20SCHUKO%20Wall%20Sockets    - a tu wypasy Furutecha.

zyzio

  • 960 / 5779
  • Ekspert
15-11-2008, 16:59
http://www.allegro.pl/item475843381_gniazdko_pojedyncze_podtynkowe_elektryczne.html    - wybór należy do nas, albo 50 takich gniazdek, albo jedno wypasione rodowane Furutecha :))
Na jednym z zagrnaicznych portali czytałem, że ktos kupił sobie wypasionego furutecha - twierdził, ze basiska mu przybyło, ale dźwięk nie był do końca otwarty, poradzono mu by poczekał na wygrzanie się gniazdka...coś w tym jest, bo podobne odczucia miałem z listwą Furutecha, po tygodniu jednak wszystko piękniście zaczęło wybrzmiewiać, a kultura i basisko pozostało :)

Gabriel

  • 1229 / 5682
  • Ekspert
15-11-2008, 18:57

"...ale dźwięk nie był do końca otwarty, poradzono mu by poczekał na wygrzanie się gniazdka..."A to moje gniazdko już się dostatecznie wygrzało?? Wtyczka na pewno. Tak myślę. ;)Gniazdko było nowe i dobrej jakości ale styk miał zbyt małą powierzchnię i nie poradził sobie z obciążeniem. Wystarczyło kilkanaście minut.(To taka mała podpowiedź była);) ^..^   ^..^   ^..^

Arek_50

  • 1130 / 5888
  • Ekspert
16-11-2008, 01:21
A ja z racji przebywania ws UK chwale sobie tutejsze rozwiazania.Bardzo pewnie wtyczki mocowane sa w gniazdach a i wtyki maja wieksze powierzchnie styku.Wyeliminowlem tylko bezpieczniki.Kto widzial wie o czym mowie.O dziwo nie spotkalem sie  tu z przypadkiem  o ktorym  mowa wyzej  co bywa nagminne w naszych rodzimych instalacjach. ;)

Gabriel

  • 1229 / 5682
  • Ekspert
16-11-2008, 02:03
:))Gdyby tylko tyle rzeczy nie mieli zrobione "na odwrót"......:)) ^..^   ^..^   ^..^