Audiohobby.pl

Gniazdko

Triceramops

  • 280 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2009, 10:45
Skoro firma Furutech potrafi demagnetyzować płyty kompaktowe (srebro? aluminium? poliwęglan?), to pewnie i z mosiądzem tak można ;-)

Dudeck

  • 5101 / 5860
  • Ekspert
22-01-2009, 12:38
Ale fachowo wytłumaczono to zawartością cząstek metali ulegających namagnesowaniu , a będących w farbie tworzących etykietę płyty CD :)

Zdezorientowany_3P3

  • 12 / 5894
  • Nowy użytkownik
26-01-2009, 22:27
Powiedzcie z ręką na sercu............ naprawdę słyszycie w swoich systemach różnicę w brzmieniu pomiędzy solidnym i nie zużytym gniazdkiem standartowym a gniazdkiem "audiofilskim" ?
Zawsze sądziłem że styk wtyczki w gniazdku ma być solidny i na tym koniec. Gniazda i wtyki owszem się zużywają (wycierają, rysują) podczas nieustannego wpinania ale jestem przekonany że każde nowe i solidne gniazdo będzie spełniało tak samo swoją rolę bez słyszalnego wpływu.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5894
  • Ekspert
26-01-2009, 22:50
Ja tam nie słyszę różnicy w gniazdkach ,byle było solidne tak jak napisałeś i w ścianie była miedż 3x2,5mm2 ;-)

piter z

  • 375 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
26-01-2009, 23:06
ostatnio widzialem ze PS AUDIO sprzedaje gniazdka z wbudowanymi juz filtrami - tak coby nietrzebabylo listw jak ktos ma sprzet blisko sciany - nazywa sie to PS AUDIO - SOLOIST - http://www.psaudio.com/store/products.php?product=The-Soloist

Dudeck

  • 5101 / 5860
  • Ekspert
27-01-2009, 09:42
Jak miałem stare gniazdko słuszałem takie skwierczenie z niego - w nowym S/N jest na bardzo wysokim poziomie i nic nie słychać :)

colacoca

  • 15 / 5556
  • Nowy użytkownik
06-02-2009, 21:42
parę uwag:

- nie ma technicznego uzasadnienia dla (jak to twierdzi zyzio) istnienia kabli z przeplotem. Jeśli takowe kable są - to jest to tylko bałagan producencki (na tajwanach i w chinach jest wszystko możliwe). Z technicznego punktu widzenia przewody powinny być równoległe, i tak też są rysowane na np schematach, itd

- co do prawidłowej (lub nie) polaryzacji - szkoły są różne, ja popieram szkołę Wiktora, jeśli byłaby norma wspólna dla wszystkich - to nie byłoby wtyków unishuko, które uniemożliwiają "jedyne słuszne" (jakiekolwiek by nie było) podłączenie, nie byłoby podwójnych (odwracających, lustrzanych) pionowych gniazd ściennych itd

- zasada jest taka w kablach, że neutral to blue, ground to green albo żółto/zielony a live to brown. Mam nadzieję, że tego akurat nikt tu nie neguje.

- jeśli ktokolwiek ma wątpliwość jak podłączyć swoje kable (do sprzętu i ściany/listwy) to powinien zacząć od końca - tzn od sprawdzenia jakie kolory kabli wychodzą z gniazda WEWNĄTRZ URZĄDZENIA do transformatora i odpowiednio do tego oznakować wejście live na zewnątrz urządzenia i ewentualnie poodkręcać swoje sieciówki / gniazda - o ile są wrażliwe / zalecane dla danej polaryzacji...

- jeśli brzmieniowo ktoś woli inną polaryzację danego urządzenia / kabla - nie ma zasadniczo przymusu stosowania równoległej/zbieżnej polaryzacji w podłączeniu wszystkich urządzeń (coś może być podłączone w "przeciwfazie" jeśli jest lepiej lub obojętnie)

zyzio

  • 960 / 5786
  • Ekspert
26-07-2009, 17:12
 1. Nie twierdzę, ze jest techniczne uzasadnienie, wiem co robią producenci sieciówek jedynie :-)
2. co do prawidłowej polaryzacji gnmiazdka nie ma to znaczenia w przypadku gniazdek schuko, ale tych z bolcem już tak, a więc robimy tak czy tak w zależności od sieciówek jakie posiadamy tzn. z czy bez tego nieszczęsnego przeplotu :-)

A teraz sticte w temacie:
Dla świętego spokoju wymieniłem gniazdko na Sonus Oliva - niby zwyczajne, nic specjalnego, ale jednak solidne - dobre styki, mocno trzyma wtyczkę + modyfikacja drobna Pana Andrzeja, nie robiłem testów A/B ze swoim starym gniazdkiem, ale uważam, ze za takie pieniądze jakie żąda Pan Witek można kupić wprawdzie również solidne, ale jednak niemodyfikowane gniazdka Legranda, więc warto wysupłać te parę groszy :)

magus

  • 20990 / 5894
  • Ekspert
14-09-2013, 20:15
jak tam, lan - masz jakieś przemyślenia w temacie?

właśnie mam częściowy remont kapitalny i pomyślałem, że przy okazji grzebania przy elektryce zmieniłbym leciwe gniazdko na bardziej audiofilskie
nie mam jakichś wielkich wymagań: wystarczy, że zagra 1-2 klasy lepiej...
Odszedł 13.10.2016r.

Rolandsinger

  • 2894 / 5892
  • Ekspert
14-09-2013, 23:45
Moja firma chętnie wykona instalację z miedzi kriogenicznej, monokrystalicznej 7N, wstawi bezpieczniki ze złota 24-karatowego i gniazda z bolcami z miedzi hodowanej w prowincji Srukawa w Japonii ale nie wiem, czy w budżecie się mieścisz. Generalnie poniżej 10 000 zł żadne gniazdko nie gra, z tego na pewno zdajesz sobie sprawę, więc chyba nie ma sensu kupować badziewia.

Szybko licząc 4 gniazdka ścienne natynkowe, okablowanie od licznika, robocizna gratis i dojazd do Wielkopolski = 60 000 zł + VAT, zatem to tak groszowa sprawa, a ile klas dźwięku wyżej!!!

Zapraszam na priv, wpłacasz niewielką zaliczkę (np. 20 000 zł) i ludzie jadą!
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

lancaster

  • Gość
15-09-2013, 14:39
Wreszcie zaczynam czuc sie na forum odpowiednio luksusowo.
Roland, rozumiem ze oprócz podstawowych modeli o ktorych wspomniałeś masz tez w ofercie bardziej wyszukane gniazdka ?
W niektóych kręgach taka wycena może uchodzić wręcz za afront.