Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

Road To Nowhere

  • 1032 / 5868
  • Ekspert
25-08-2016, 18:16
Trzeba było w Eurydyce zachować jedną dziurkę pod Orfiego bo co to będzie jak w Berlinie się spodoba ?  :-)

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
25-08-2016, 20:01
@pmcomp: Doskonale, to widzimy się - nie zapomnij przywieźć Eurydykę. Napisz mi na priva.

pmcomp

  • 225 / 4889
  • Aktywny użytkownik
27-08-2016, 20:17
Czesc,
nie wiem czy nie polece samolotem.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 27-08-2016, 20:20 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

pmcomp

  • 225 / 4889
  • Aktywny użytkownik
27-08-2016, 20:19
Trzeba było w Eurydyce zachować jedną dziurkę pod Orfiego bo co to będzie jak w Berlinie się spodoba ?  :-)

Nie ma problemu, kupię stare HE-90 w idealnym stanie za powiedzmy 10 tysięcy złotych.
Z dziurką dam radę.

Pozdro
pmcomp

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
28-08-2016, 11:00
Na wielką uwagę, ba ... na zakup zasługuje własnie wycofany model Mytek Stereo 192 DSD (poprzednik Brooklyna). Jest do kupienia na wyprzedaży u polskiego dystrybutora za ... 4.300 zł. Oczywiscie nówki sztuki z gwarancja, papierami itp.
Mam osobiscie od ponad roku. A Audio Note DAC4 stoi w kącie. Miałem w domu Mangattana i porównywałem do tego Stereo 192 DSD. Manhattan ma więcej niepotrzebnych bajerów i lepsze zasilanie. Częsć DACa jest identyczna, widać to dobrze na zdjęciach. Za to Manhattan ma juz baaardzo ałdjofilską cenę na rynek konsumencki.
Może na zdjęciu kostki są podobne ale z tego co wiem to 192 ma Sabre 9016 a w Manhattanie 9018, poza tym
to że kostka FPGA jest taka sama nie znaczy że ma w sobie to samo.
Bardziej interesujące jest jakie kości siedzą we wzmacniaczu słuchawkowym, może w nie testówkach nie ścierają napisów.

A jeszcze wcześniej @dactus wspominał o DAVEie, nie porównywałem bezpośrednio z Hugo tylko z 2Qute,
różnica jest i to duża no ale to moim zdaniem.

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
29-08-2016, 13:25
Pisałem już 23.08. o tej zmianie Sabre 9016 w starszym 192 na 9018 w Brooklynie. W samej rzeczy w Manhattanie siedzi też ta kość, jednak z jakimiś zmianami (wersja?), może dowiem się coś bliżej, bo być może dostanę Brooklyna do testu wkrótce. @saudio: 2Qute i Dave to dla mnie dwa różne światy, a Dave' a i Hugo porównywałem akurat niewłaściwie, bo z różnymi parami słuchawek i różnym materiałem dźwiękowym. A naprawdę to było takie słuchanie "przy okazji" a nie testowe porównywanie. Więc moja opinia w tym wypadku nie jest adekwatna, przyznaję.
Też, co do Elear czy Utopia Focala, istnieją różne zdania i dopiero bezpośredni test w spokoju z tymi samymi nagraniami i w tym samym torze dałby więcej optymalnych informacji. Ktoś powiedział też, że są duże różnice na plus z kablem symetrycznym Nordosta do Utopia, w stosunku do standardu i jednej dziurki. Może nam Piotr Ryka to sprawdzi, zobaczymy.

pmcomp

  • 225 / 4889
  • Aktywny użytkownik
08-09-2016, 21:38
Trzeba było w Eurydyce zachować jedną dziurkę pod Orfiego bo co to będzie jak w Berlinie się spodoba ?  :-)

Nie spodobało się bo w Berlinie Orfeusz 2 nie grał. Robil za atrapę, a tłumaczenia byly co najmniej mętne. Szok.

Pozdro
pmcomp

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
11-09-2016, 18:00
Krótko bo nie ma o czym pisać V40SE Octave to nie za dobry kompan dla 009 z HB.

Ma ktoś doświadczenia z końcówkami Accuphase?
« Ostatnia zmiana: 11-09-2016, 18:01 wysłana przez saudio »

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
13-09-2016, 11:14
A to ciekawe - Octave V40 nie pasuje za bardzo do 009 i HB - ktoś już testował? Wiem, że po testach w Krakowie Octave okazał się lepszy od Lebena i pewien klient i sprzedawca byli zachwyceni. Ale już nie pamiętam, czy nie testowałem V70...
Natomiast ze starszymi końcówkami Accuphase takimi vintage jak A-50V, P-300V, czy mój P-500 (lepiej jeszcze z P500L) plus ten Twój TS - to gra doskonale. A końcówki Accuphase mają jeszcze Wiktor i Brodacz.

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
13-09-2016, 18:24
No ja potestowałem, ale bas mnie zniechęcił, tam gdzie jest go więcej brakowało kontroli,
szkoda bo cała reszta prezentowała się bardzo dobrze, za to Accuphase z basem nie miał problemów,
ale nie miałem aż tyle czasu aby poczekać aż się porządnie nagrzeje, posłuchałem tylko A-35 i A-36,
dlatego pytam czy warto jeszcze raz posłuchać. I to był LST-HB a nie TS, no chyba że o czymś nie wiem;)

touok

  • 53 / 3370
  • Użytkownik
14-09-2016, 23:59
A co to się stało, że te informacje o typach LST od Stefana zniknęły? Ja mam je skopiowane i myślę, że one tu powinny być, bo zaraz zaczną się pytania i pisanie w kółko o tym samym. No bez przesady!

Oto ten tekst ductusa o obecnych typach LST:
"1. LST TS z amorfikami Lundahla znany jest od początku jako udany neutralny adapter, nadający się do wzmacniaczy o wyższej mocy i dobrej stabilności pracy, też przy 2-3 ohmach obciążenia. Dopuszczalna jest tylko jedna konfiguracja połączeń. Do stabilnych wzmacniaczy tranzystorowych o mocy ponad, powiedzmy, 2 x 70W, polecam tą wersję jak najbardziej. Sam używam z moją końcówką Accuphase. Rezultat znakomity.

2. LST HB i HBZ używają specjalnie produkowanych pod zamówienie traf, w przypadku HBZ amorficznych, które mogą być konfigurowane w dwojaki sposób: LR - low ratio, lub HR- high ratio. Co oznacza, że możemy dopasować LST do posiadanego wzmacniacza, bo przy config LR adapter dobrze działa ze wzmacniaczami wyższej mocy (podobnie jak TS), natomiast ze słabszą lampą (np. też 300B z mocą ok. 2 x 8W) bardzo dobrze zgrywa się wersja HR. Impedancja dla wyjścia wzmacniacza jest przy HR też ok. dwa razy wyższa, co jest optymalne dla wyjść głośnikowych 8 ohm..."


Sam mam LST-TS i jestem z niego bardzo zadowolony, mimo że wylądowało na sprzedaż (w ogłoszeniach parę tygodni temu). Chciałem sięgnąć po model HB z niskim przełożeniem i popróbować jakieś lampy o mniejszej mocy. Ale tak teraz się zastanawiam... Mam fajny wzmacniacz Musical Fidelity A300 i mój tor gra naprawdę bez zastrzeżeń, nie mam się do czego przyczepić. A jestem dość wymagający. Źródła to Muse Dac Model Two oraz Mytek 192 dsd. No i tak myślę - lampa może zagra jeszcze przyjemniej, może bardziej będzie pieścić uszy, ale czy dźwięk z tranzystora nie jest bliższy prawdy? Jednak na żywo aż takich "czarów" nie ma. Jest tak jak ma być i tyle :) Tym bardziej, że ten MF A300 jest bardzo muzykalny i wielobarwny.
No nic, takie to mam rozterki, jak ktoś chce LST-TS to niech pisze i najwyżej pomyślę nad tym intensywniej :)

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
16-09-2016, 19:34
@touok: Chyba dobrze, że tą informację przypominasz. Jest już przecież 49 stron i trochę rozgardiaszu na nich. Dzięki.
Co do Twoich poszukiwań, to wszyscy znamy ten ból: "A może coś innego będzie jeszcze lepsze?" Sam temu popadłem, bo mogłem się ograniczyć do mojego staruszka Accu P-500. Ale, jakieś licho zawsze podpuszcza. A teraz w Ayonie wymieniłem lampę prostowniczą 5U4G ze starego EH (elektroharmonix) za parę groszy na podobną ale PsVane. I powiedzcie tylko, że nie ma różnicy. Każdemu niedowiarkowi zaproponuję testowo zmianę PsVane na śmieciową EH. I niech słucha. Dlaczego wymieniłem? Bo zaczęła dziwnie błyskać. Po wymianie zmienił się kontur każdego tonu i powstało coś takiego jak "szlachetność dźwięku".

touok

  • 53 / 3370
  • Użytkownik
25-09-2016, 17:49
Mam pytanie - czy ktoś używa swoich wzmacniaczy z LST i kolumnami jednocześnie? Chodzi mi o sytuację gdy jest wyjście tylko na jedną parę kolumn. Można przepinać - ale to jest zgroza. I pytanie, czy użycie takich przełączników na wiele par kolumn (np. QED, ostatnio taki w Ogłoszeniach ktoś sprzedawał za 120 zł) to będzie to w jakiś sposób psuło dźwięk?

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
26-09-2016, 21:24
@touok: To pytanie jest raczej do kolegów głośnikowców. QED nie polecałbym, jak się mu bliżej przyjrzę. Preferuję raczej solidne przełączniki poprzez zero, aniżeli przyciski. Poza tym są przeróżne kombinacje łączeń w szeregu lub równoległych. QED robi np. 4ohm z dwu par 8ohm głośników. Są też skrzynki gdzie można potencjometrem ustawić różne natężenie sygnału na różnych parach LS - z jednej strony dobre, bo praktyczne, ale z hifi mało ma wspólnego... Można zrobić wspaniałe hiendowe przełączanie w ramach DIY, to nie jakaś skomplikowana sprawa... Pytaj na innych wątkach. 

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
26-09-2016, 22:10