Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

ptx

  • 651 / 5894
  • Ekspert
03-05-2008, 10:54
DC 1 potrzebuje raczej przejrzystego kabelka  w innym wypadku będzie za słodko.z tara labs air1 wypada bardzo dobrze.

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
03-05-2008, 11:28
@Rafaell, najlepiej zrób zestaw testowy kabelków, będziemy sobie przesyłać jeden do drugiego, tylko doklej do nich etykietki z nazwami "soft", itd. Ten ostatni dobrze grał w całym moim systemie z DT880 Pro, przynajmniej nie było aż tak jasno jak z IXOSa 104. Musiałbym go na spokojnie posłuchać w domu, żeby wychwycić wszelkie niuanse, bo pod tym względem nie jest łatwo IXOSa pokonać. Okazuje się, że tanie kable idą z dźwiękiem na skróty, gubią szczegóły, albo zatracają zróżnicowanie i wieloplanowość, ale tego się tak na szybko nie usłyszy.

Wracając do kabli Rafaella - można posłuchać i wybrać odpowiedni dla siebie, tylko uważać z kierunkowością przy podłączaniu. Jak będzie któryś fajny to kupię.

violett

  • 786 / 5883
  • Ekspert
03-05-2008, 11:46
>> Piotr Ryka, 2008-05-02 22:11:46
Zważywszy wielki szum medialny i forumowy wokół Creativa, muszę je przebadać wyjątkowo starannie. Podepnę je do integry Sony, Pro-Jecta i oczywiście Dwugłowego Smoka, który wszystko zamienia w bajkę. Porównam też z Grado SR-60, uważanymi kiedyś za najlepsze słuchawki do sprzętu przenośnego. Porównałbym je również do Koss Prota-Pro, ale młodzież je zdaje się unicestwiła


ŁAŁ, Pan Piotr zabiera się za recenzję CAL!

Bardzo jestem ciekawy Pana opinii. Jestem posiadaczem CAL! od kilku miesięcy (pierwotnie kupiłem je do iPod\'a, tak zresztą było też z SR-60) i po początkowych dość dużych obiekcjach ich względem, dałem się im przekonać, a nawet "uwieść". Używam ich z MF X-CAN V3 do słuchania mocniejszej muzyki. IMHO grają naprawdę niezwykle interesująco. Ale czy "audiofilsko"? Oto jest pytanie.

Pozd. V

folab

  • 297 / 5892
  • Zaawansowany użytkownik
03-05-2008, 16:05
Nie wiem czemu w tym temacie pisze się o najtańszych słuchawkach,ale mam KPP i PX100 i te pierwsze sa o klase lepsze od senków,pokazyja realistyczną scene mają mase ,senki przy nich wypadają blado i wątpie Aby PX200 dorównały KPP ponieważ jest zamknięta wersja px100.

Rolandsinger

  • 2894 / 5893
  • Ekspert
03-05-2008, 17:28
Najtańsze słuchawki kosztują 15 zł, a może i mniej. Zaś KPP czy PX100 to słuchawki wysokiego lotu klasy portable, przynajmniej ja o lepszych nie słyszałem.

Rollo
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

renes

  • 214 / 5891
  • Aktywny użytkownik
03-05-2008, 17:28
> piter z, 2008-03-17 00:35:25
aha - i niedlugo ( mam nadzieje ) zostanie do mnie wyslany kabel APureSound V3 z furutech\'em i IC na bulletach z tej samej manufakturki :)

piter

Dotarł już APureSound V3?
Jakie wrażenia? I gdzie go kupiłeś i za ile jeśli to nie tajemnica ?
Bardzo dobrze piszą o nim w kontekście HD-600, oceny lepsze niż z Blue Dragon. Mój kabel w HD600 już mi trzeszczy więc będę musiał pomyśleć o wymianie.
renes

piter z

  • 375 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
03-05-2008, 19:58
kable kupuje sie bezposrednio od Alex\'a z APureSound - kabel jest naprawde tak dobry jak pisza - najlepszy opis jaki moge dac to ze niezmienia nic w dzieku ( to na przykladzie W5000 ) a wszystko ulepsza - jest poprostu czysty jak krysztal i jakby z nikad pojawia sie minimalnie wiecej wypelnienia - ale w taki sposob ze wydaje sie ze wczesniejszy kabel to poprostu gubil, co do sceny to u mnie bardziej na poczatku wszystko rozlazlo sie na boki ze tak to ujme ale tez i w glab ale nie az tak mocno,  w miare wygrzewania pojawia sie tez lepsza glebia. Kolejna rzecz o ktorej trzeba wspomniec to detale, dzieki tej czystosci slysze duzo wiecej, gora jest bardziej skupiona - tzn. ze wysokie niefruwaja po scenie i niema takiego bialego szumu, to jakby wszystko to co latalo w kolo a bylo dzwiekiem jakiegos instrumentu powraca i przykleja sie do niego - i nie nieoznacza to ze ginie powietrze wrecz przeciwnie instrumenty sa lepiej separowane i jest mnostwo powietrza miedzy nimi

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
05-05-2008, 16:05
Już rozbiłem świnkę-skarbonkę na te słuchawki.
Mam nadzieję, że nie za wcześnie :)

foxbat

  • 1057 / 5895
  • Ekspert
05-05-2008, 16:08
toz to siok ;)

---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
05-05-2008, 16:22
Piotr Ryka,

Dziękuję. Właśnie zamówiłem :-) Właśnie chodziło mi o coś takiego - pierwszy krok ze słuchawkami, za rozsądne pieniądze.

P.S. Podziękowanie dla Rolanda, bo to chyba właśnie Roland je "wyczaił".

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik

clo2

  • 1702 / 5895
  • Ekspert
05-05-2008, 18:39
>Piotr Ryka

To prosimy (jak już czas pozwoli na dokładniejsze zapoznanie się z tymi Aurvanami) o porównawczy opis wrażeń. Jak Aurvany mają się do takich AKG701, HD600 itp?.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

konto_usuniete

  • 402 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
05-05-2008, 19:14
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).

nowy2bis

  • 1058 / 5893
  • Ekspert
05-05-2008, 19:46
>> Piotr Ryka, 2008-05-0516:01
"Słuchawki Creative odebrałem. (...) Właśnie je porównałem z Grado SR-60 na Mp3 i Twin-Head. Wygląda, że są lepsze. Grają czysto i ciepło z podbiciem na basie. Artykulacja znakomita."
>> Piotr Ryka, 2008-05-05 16:14
Nie, naprawdę są świetne, w każdym razie z Twin-Head. Szkoda tylko, że muszle mają trochę za małe by objąć ucho. Ale jak za te pieniądze, to super. Przecież Grado SR-60 spokojnie dystansują Koss Prota-Pro (które moja młodzież jak się okazuje zlikwidowała). A tu Grado czystością artykulacji i klarownością sceny wyraźnie odstają.

Jeśli pierwsze wrażenia sie potwierdzą w dalszych odsłuchach, to proponuję zamieścić duplikat tej recenzji mimo wszystko na AS. Sporego zamieszania narobił już tam Rolandsinger swoją recenzją.

cytat z jego recenzji na AS
"Minęło ponad 80 godzin wygrzewania. Od tamtego pierwszego wieczoru nie słuchałem Aurvan, ale spodziewałem się już czegoś więcej niż tylko przeciętności, pofatygowałem się więc po K701, pożyczyłem nawet Sennheisery HD650, by te mogły pokazać Aurvanom, gdzie jest ich miejsce, i że za 200 zł można zagrać przyjemnie, ale mimo wszystko pewnym słuchawkom się nie podskakuje. Niestety sobota była ostatnim dniem, na który umówiłem się w sprawie odsłuchu AKG K701, więc porównanie musiało się odbyć teraz, gdy Aurvany nie były jeszcze dogrzane. Ostatecznie do odsłuchów miałem Creative Aurvana Live!, Sennheisery HD650 (dwuletnie), AKG K701 (po 250h burn-in), AKG K518DJ (po wymianie filcowo-gąbkowych wkładek na znacznie lepsze akustycznie i po ok. 180h grzania), Sennheiser PX100, Koss UR40, Koss Porta Pro, Creative ZEN Aurvana i wiele innych, ale daleko odbiegających brzmieniem od wymienionych wyżej. Źródła to Marantz SA7001, Denon DCD700AE, wzmacniacz słuchawkowy Edgar SH1, integry Denona: PMA1500AE i 2000AE, okablowanie RCA to Van Den Hul The First Ultimate i The Integration Hybryd oraz SAL Reference Class Silver Interconnect."

Takiego świętokradztwa nie mógł zdzierżyć niejaki dicomaniac 71 i dossał się. Panie Piotrze może juz czas na coup de grace, aby za długo się nie męczyli. ;-)

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
05-05-2008, 20:06
Panowie, spokojnie, Piotr Ryka obiecał, że napisze opinię o Creative Aurvana Live! Nie wypada popędzać, a uzbroić się w cierpliwość. Ja tylko powiem, że za ich cenę to w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać. Za drugie tyle można kupić coś, na co się będzie narzekać, a tutaj mamy przedsmak słuchawkowej nirwany, tylko podpiąć je trzeba do odpowiedniego napędu, a może to być (lub nie może) zarówno odtwarzacz mp3 jak i sprzęt stacjonarny. Czyli kapryśność prawie jak w słuchawkowym hi-endzie. ;)