Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

Road To Nowhere

  • 1032 / 5867
  • Ekspert
04-06-2016, 14:31
Gratulacje !
Na razie 009 poza moim zasięgiem ale kto wie ,jak by się udało zakupić za tyle co Ty to czemu nie ? :-)

Ged

  • 1714 / 5866
  • Ekspert
04-06-2016, 14:34
pmcomp
Na 100% będziesz zadowolony przez bardzo, bardzo długi czas! Miłego słuchania :)

pmcomp

  • 225 / 4888
  • Aktywny użytkownik
04-06-2016, 15:43
Gratulacje !
Na razie 009 poza moim zasięgiem ale kto wie ,jak by się udało zakupić za tyle co Ty to czemu nie ? :-)

Zapłaciłem 329.000 jenów już bez 8% podatku. Od tego jeszcze minus 5% za płatność VISA, co zapewne akurat pokryje wszystkie różnice i opłaty kursowe.
329.000 jenów to ok. 2.790 EUR. Łatwo porównać do oficjalnej ceny w Polsce.
Tyle o pieniądzach.
To ma grać, po to zakupiłem.
Dzięki za miłe słowa. Elektrostaty chodzily już za mną dobra chwilę. Szczegolnie jak się widzi takie zdjęcia:



Pozdro
pmcomp

pmcomp

  • 225 / 4888
  • Aktywny użytkownik
04-06-2016, 15:57
Mam do Was jeszcze jedno pytańie:

czy lepszym rozwiązaniem będzie Eurydyka czy LRT z końcówką mocy, którą aktualnie posiadam? Mowa o Dynaco ST-35 na dwóch EL84 na kanał na wyjsciu. Dysponuje to ok. 2 x 17W mocy.
A jak nie to np. Pass Aleph albo inny mocny AB klasowy tranzystor. Do tego albo wyjscie z mojego pre Technicsa albo i inny pre się znajdzie.

Dla wyjasnienia ten Technics 30A to poprawiony przez Japończyków w 1968 roku podobno pre wszechczasów czyli Marantz 7C.

Czy taki LRT jest od kogos do pożyczenia w celu organoleptycznego sprawdzenia? Najwygodniej w Warszawie.
Na Eurydykę przyjdzie zapewne chwilę poczekać bo Pan Bogusław w dzień przecież nie zrobi.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 04-06-2016, 16:03 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

Ged

  • 1714 / 5866
  • Ekspert
04-06-2016, 16:22
pcmomp
Każdy tu będzie miał swoje zdanie, ale ja bym zdecydowanie wybrał Stax 727 za 5700 PLN w Łodzi (hifi / gielda). Może jeszcze do negocjacji? Oczywiście nie znam gościa, ale od Ciebie to 1.5 godziny drogi. W tej cenie będziesz chyba miał tylko LRT bez wzmacniacza. Jak nabędziesz Staxa a potem LRT to zawsze, ale to zawsze będziesz mógł porównać rozwiązanie typu LRT + zwykły wzmak vs. Stax. Z drugiej strony ciekawe ile się czeka na Erydykę? I ile kosztuje?
Wszystko tu pisz na forum bo dawno nie było żadnych wzmianek nt. tych świetnych słuchawek :)

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
04-06-2016, 18:14
No nie znam gościa, hmmm. Ładnie to tak?

A Eurydyka coś tak okolice dwóch rąk bez jednego palca a oczekiwanie chyba około miesiąca.

.johny

  • 98 / 3798
  • Użytkownik
04-06-2016, 19:50
Mam do Was jeszcze jedno pytańie:

czy lepszym rozwiązaniem będzie Eurydyka czy LRT z końcówką mocy, którą aktualnie posiadam? Mowa o Dynaco ST-35 na dwóch EL84 na kanał na wyjsciu. Dysponuje to ok. 2 x 17W mocy.
A jak nie to np. Pass Aleph albo inny mocny AB klasowy tranzystor. Do tego albo wyjscie z mojego pre Technicsa albo i inny pre się znajdzie.

Dla wyjasnienia ten Technics 30A to poprawiony przez Japończyków w 1968 roku podobno pre wszechczasów czyli Marantz 7C.

Czy taki LRT jest od kogos do pożyczenia w celu organoleptycznego sprawdzenia? Najwygodniej w Warszawie.
Na Eurydykę przyjdzie zapewne chwilę poczekać bo Pan Bogusław w dzień przecież nie zrobi.

Pozdro


009 są wyczesane i także potrzebują wyczesanego toru. Cała bajka w tym,  co jest przed nimi. Im przeźroczyściej i gładko podany sygnał tym lepiej dla dziewiątek.  Z mojego doświadczenia odrzucam wszystkie wzmocnienia Stax ( sorki koledzy, dla mnie nie ta bajka) Kapitalnie z Orpheus HEV 90 (drogo) lub LRT + końcówka mocy + okablowanie w miarę spójne i nie suche . Rozwiązanie także kosztowne.  Po wielu próbach z 009  zostałem z LRT  i końcówką ( Spectral) która do dziś   napędza  kolumny.  Obrazowo mogę Tobie napisać o satysfakcji odsłuchu 009 + Wzmak seri 7.. Stax  to  7/10 a LRT+ końcówka mocy  to 9,5/10 i Hev90  9,5/10.
To moje subiektywne odczucia.
pozr

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
04-06-2016, 20:55
Mam podobne doswiadczenia z 009 jak przedmowca, z firmowymi zabawkami jak 727 czy lampowym 007 brzmienie tych topowych nausznikow Staxa jest dla mnie wrecz nie do przyjecia, co innego z lepszym wzmocnieniem (juz o zrodle nie wspominajac), tutaj zaczyna sie dopiero ich dobre granie ale to bardzo kosztowna zabawa, czego nalezy byc swiadomym wchodzac w ich posiadanie.

Ged

  • 1714 / 5866
  • Ekspert
05-06-2016, 14:21
Michał i Ty przeciwko mnie? Chyba jestem głuchy :)
Dla mnie chyba troszeczkę lepszy jest Stax 717 niż wzmak Orfeusza bo ten pierwszy daje silniejsze wzmocnienie (przez XLRy).
Grunt, aby się wszyscy dobrze bawili :)

pmcomp

  • 225 / 4888
  • Aktywny użytkownik
06-06-2016, 13:13
Ja jednak zdecydowanie pożądam Dubiela :).

Źródła analogowe są u mnie topowe, DACki też nie od macochy. Plikowce mogą być, a na dniach do zakupienia CDek prosto z Chin z rubinowym zegarem ... bargain przecie.
Jeśli ktoś chce poczytać o mojej konfiguracji, zainteresowaniach itp. a nie tylko o Staxach to zapraszam na blog: http://hdtvpolska.com/topic/32905-muza-filmy-i-sprzet-pmcompa-jest-nirvana/page-129 , chyba najlepiej czytać od tyłu. Do poduszki. Staram się tam opisywać moje doświadczenia z zabawą w Audio i Video.

Ale o Staxach na pewno dzielić się będę tutaj. BTW Dubiel może podobno zrobić jedno wejście XLR. Nie wiem jeszcze czy to tylko zamiana gniazda czy cały tor zbalansowany.
Na pewno poproszę Pana Bogusława żeby zamiast tego okropnego hebla założył mi szwajacarski przełącznik obrotowy ELMA.
BTW jak jest we wzmakach Staxa, są w pełni zbalansowane?

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 06-06-2016, 13:23 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
14-06-2016, 20:04
Przede wszystkim bardzo przepraszam, za małą aktywność w ostatnim czasie. Dzielę się z Wami nowymi informacjami ze Staxa. Pan Kienitz upoważnił mnie do  ich przekazania.

Dyrektor handlowy Staxa, pan Douglas Ip odwiedził Polskę.  Poniżej pamiątkowe zdjęcie.

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
14-06-2016, 20:12
Z istotnych spraw:

1. Nowy wzmacniacz Staxa:

- prace nad flagowym wzmacniaczem są daleko zaawansowane.
- planowane są dwie wersje: lampowa i tranzystorowa.
- premiera w 2017 roku.

2. Jubileusz Staxa - na tę okoliczność planowana jest niespodzianka. No, niestety pan Douglas nie zdradził jaki model słuchawek zostanie wybrany do "anniversary edition". Chociaż tyle wiemy, że będą to słuchawki. Oby to było dziewiątki.

;)

3. Pan Douglas pokazał kilka zdjęć nowego obiektu Staxa.

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
10-07-2016, 19:26
Trzecie zdjęcie od góry, co to za maszyna w lewym górnym roku?

PS. Stax do boju. Nie mój pułap cenowy jeśli o słuchawki chodzi ale 009 z Hev90 mocno utkwiły mi w pamięci jako elektrostatyczny zestaw wspaniale nadający się do ciężkich brzmień, również ciężkich brzmień koncertowych.

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
20-07-2016, 10:30
To będzie bardzo ciekawe, jak zagrają nowe wzmacniacze Staxa. Japończycy pilnie obserwują efekty pracy Amerykanów jak BHSE czy WOO WES. Ceny skoczą z pewnością na podobny pułap, jeżeli efekt będzie zbliżony. Asmagus, zapraszam na odsłuch LST HBZ ze specjalnie robionymi trafami Lundahla, a do tego 009, 007 mk1, lambda signature. Znowu byli ludzie u mnie i wyszli dość zaszokowani po odsłuchu.
Kto wybiera się na CanJam do Londynu? Ja już się zgłosiłem: http://www.canjamglobal.com/london

pmcomp

  • 225 / 4888
  • Aktywny użytkownik
06-08-2016, 20:13
Po prostu zacutyję bo tam za duzo treści i jutubów: http://hdtvpolska.com/topic/32905-muza-filmy-i-sprzet-pmcompa-jest-nirvana/?p=389934

Tym razem wrażenia nt. odsłuchu SR-009 z Eurydyką i porównanie do SR Lambda Signature. Na dwie pary uszu.
A do tego kilka porównań nt. transmisji cyfrowej i porównania wpływu zegara przy odsłuchach przez SR-009.
009 okazaly się niesamowitym ... narzędziem pomiarowym. Wszystko słychać ... uppps, widać jak na dłoni.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 06-08-2016, 20:59 wysłana przez pmcomp »
pmcomp