Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
19-12-2015, 20:05
Wiktorze jeszcze raz dzięki za prezent :)
Tak też robię, nie porównuję, orto i dynamiki leżą sobie spokojnie od paru tygodni.
Myślę nad zmianą źródła, ale to pewnie zajmie trochę czasu.
A tu wyraziłem tylko swoją opinię właśnie nie po kilku dniach, tylko dłuższym czasie.

brodacz

  • 1780 / 3820
  • Ekspert
21-12-2015, 04:32
saudio musisz pamiętać i brać to pod uwagę jak i Twoi koledzy że tutaj w tej zakładce gnieżdżą się elektrostatyczni ekstremiści dla których coś takiego jak słuchawki dynamiczne czy ortodynamiczne to wypadek przy pracy i do takich osób stety należę i ja a najgorsze w tym jest to że jest nam z tym ekstremalnie dobrze.Tak to już jest że te najlepsze rzeczy na świecie wcale nie są idealne bo gdyby takie były nie miałyby klimatu ale mają to coś w sobie czego brak jest reszcie.

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
21-12-2015, 20:59
Ok, w takim razie to mój ostatni wpis tutaj, za swoich kolegów nie odpowiadam.
Choć myślałem że to forum gdzie można wyrazić swoją opinie.

brodacz

  • 1780 / 3820
  • Ekspert
21-12-2015, 21:32
Ok, w takim razie to mój ostatni wpis tutaj, za swoich kolegów nie odpowiadam.
Choć myślałem że to forum gdzie można wyrazić swoją opinie.

a gdzie napisałem ,że nie możesz pisać czego chcesz?
uprzejmie i kulturalnie chciałem Ci tylko podpowiedzieć że nasze opinie mogą nie być obiektywne

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
21-12-2015, 21:34
musisz pamiętać i brać to pod uwagę jak i Twoi koledzy że tutaj w tej zakładce

Ogólnie napiszesz coś co się nie podoba nie jesteś kolegą.
« Ostatnia zmiana: 21-12-2015, 21:36 wysłana przez saudio »

Ged

  • 1715 / 5887
  • Ekspert
21-12-2015, 22:07
saudio
Sądzę, że Brodacz pisał w tonie żartobliwym, że jesteśmy trochę wariatami elektrostatycznymi.
Poczytaj proszę wątki słuchawkowe od początku istnienia Audiohobby, oczywiście jeśli masz czas.
Zobaczysz wtedy drogę każdego z użytkowników. Są tam czasem stwierdzenia mocne, innym razem ostrożne, kiedyś wydawało się, że coś gra o dwie klasy lepiej/gorzej, teraz, że różnice są minimalne. Mój zachwyt Grado pamiętam do dziś, a niedawno je sprzedałem bo nie słuchałem ich wcale.
Zapraszamy Ciebie i Twoich kolegów do wyrażania opinii, brakuje nam świeżej krwi, nowych opinii i odkryć w świecie słuchawkowym i nie tylko.
Pozdrawiam :)
Włodek

brodacz

  • 1780 / 3820
  • Ekspert
21-12-2015, 23:55
musisz pamiętać i brać to pod uwagę jak i Twoi koledzy że tutaj w tej zakładce

Ogólnie napiszesz coś co się nie podoba nie jesteś kolegą.

Ogólnie to chodziło mi o to ,że tu pisze wielu mega fanów elektrostatów i musisz brać to pod uwagę bo mega fan nigdy nie jest obiektywny.
Chiałem trochę pomóc a wyszło na złe ,lepiej już jak się nie odzywam :-)

wiktor

  • 2503 / 5885
  • Moderator Działu Słuchawki
22-12-2015, 17:28
@saudio

Przepraszam, jeśli ostatnie wypowiedzi, w tym i moja, mogły sprawić Ci przykrość. Przekonany jestem, że to totalne nieporozumienie.

Kolega brodacz pewnie zapomniał wstawić emotikon i stała się zamieszanie. Zaufaj naszym dobrym intencjom. Wiedz proszę, że ostatnie słowa wypowiedzi Włodka, to kwintesencja tego, co w ostatnim czasie pragniemy zmienić na tym forum.

Nie ma lekko, ale się staramy i mały krokami idziemy ku lepszemu.





saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
22-12-2015, 19:27
Wiktorze napisałem w odpowiedzi na Twój post, ze nie staram się porównywać, przynajmniej
na razie 009 do innych słuchawek, a słuchać ich kiedy tylko mogę, napisałem swoje wrażenia
po kilku tygodniach słuchania na nich różnych rodzajów muzyki. I tak jak napisałem spodziewałem
się na prawdę czegoś zupełnie innego, ot proza życia nie zawsze jest tak jak myśleliśmy że będzie.
Bardzo szanuję Twoje porady oraz Twoją pasję kolekcjonerską oraz dzielenie się historią elektrostatów.
Chciałbym przy tej okazji bardzo Ci podziękować za te wątki bo nie ma w sieci miejsca w którym można
aż tyle się dowiedzieć, czasami prawdziwych sekretów firm STAX i Sennheiser.

Dziwnie odebrałem tylko wpisy brodacza a zwłaszcza Pawła (tu zupełnie nie rozumiem o co mu chodziło z tym obsmarowaniem, na jakiej podstawie to napisał, lepiej wie ode mnie) to było napastliwe i niepotrzebne.
zwłaszcza odwołanie do kolegów co to miało wnieść do wypowiedzi, jeszcze bardzie wyalienować ten wątek?
Ja wypowiadam się za siebie, co do tego maja moi koledzy, pominę to że zupełnie nie wiem o kogo chodzi?

Przy okazji zmieniłem źródło na inne i jest nieco lepiej, łagodniej nie ma wprawdzie tej rozdzielczości co Vega,
ale dużo przyjemniej się słucha.

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
22-12-2015, 19:35
saudio
Sądzę, że Brodacz pisał w tonie żartobliwym, że jesteśmy trochę wariatami elektrostatycznymi.
Poczytaj proszę wątki słuchawkowe od początku istnienia Audiohobby, oczywiście jeśli masz czas.
Zobaczysz wtedy drogę każdego z użytkowników. Są tam czasem stwierdzenia mocne, innym razem ostrożne, kiedyś wydawało się, że coś gra o dwie klasy lepiej/gorzej, teraz, że różnice są minimalne. Mój zachwyt Grado pamiętam do dziś, a niedawno je sprzedałem bo nie słuchałem ich wcale.
Zapraszamy Ciebie i Twoich kolegów do wyrażania opinii, brakuje nam świeżej krwi, nowych opinii i odkryć w świecie słuchawkowym i nie tylko.
Pozdrawiam :)
Włodek
Jak spojrzysz na to od kiedy jestem zarejestrowany i dodasz do tego jeszcze trochę to będziesz wiedział,
od kiedy czytam to forum, ale długo się zastanawiałem i zajęło kilka lat kiedy zdecydowałem się coś napisać
pewnie głównie dlatego jak był prowadzony słynny bardzo długi temat najlepszych słuchawek i tych przepychanek itd.
Prawda że teraz forum bardzo się zmieniło.

wiktor

  • 2503 / 5885
  • Moderator Działu Słuchawki
22-12-2015, 19:39
Czy miałeś okazję posłuchać SR-009 ze wzmacniaczem lampowym, np Stax-a?

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
22-12-2015, 19:45
Jeszcze nie, rozmawiałem też ze Stefanem o LST, ale to jeszcze wszystko przede mną.
Lampowce pod STAXy to nie są tanie i dostępne rzeczy, a bez posłuchania to słabo się decydować
na tak duży wydatek.

wiktor

  • 2503 / 5885
  • Moderator Działu Słuchawki
22-12-2015, 19:50
A jak oceniasz przestrzenność w kontekście planów sceny i jej szerokości?

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
22-12-2015, 20:28
Przestrzenność mocno zależy od punktu odniesienia, bo opisując wielkość w porównaniach to jest mniejsza
niż w HD800, ale już w stosunku do HE1000 nie ma aż tak dużej różnicy. Natomiast precyzja
lokowania i separacji instrumentów jest znakomita. Tutaj też może mieć wpływ źródło czyli Vega,
której scena nie jest tak wielka jak np. M-DACa.
Idą święta, będzie trochę czasu, to sprawdzę jeszcze z innymi źródłami, choć jedno z nich jest też 
raczej z jasnych.

-Pawel-

  • 4724 / 5490
  • Ekspert
22-12-2015, 22:06
Dziwnie odebrałem tylko wpisy brodacza a zwłaszcza Pawła (tu zupełnie nie rozumiem o co mu chodziło z tym obsmarowaniem, na jakiej podstawie to napisał, lepiej wie ode mnie) to było napastliwe i niepotrzebne.

Nie zrozumieliśmy się, sorry. Możesz zapomnieć o moim poście, źle wyraziłem swoje intencje i nie dziwi mnie, że tak to odebrałeś. Mój błąd.

W ramach sprostowania mogę dodać, że dla mnie osobiście priorytetem jest maksymalne wyciągnięcie barwy z nagrań, a w SR-009 jest to bardzo ciężki temat, słyszałem już takie zbliżające się do moich oczekiwań, ale to wraz nie jest to. Sam na razie pozostaję świadomie przy niższych modelach, potrafią bardziej zaczarować magią Staxowego świata ;-)

Tak wiec życzę Koledze samych przyjemnych przygód z wysokonapięciowymi nausznikami!