Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
12-09-2015, 10:11
Baele nie ruszaj tych padów myślisz że to coś zmieni, jedyne co to można zepsuć słuchawki,zadzwoń do Pana Sebastian Kienitz i zapytaj zapewne podpowie Ci co i jak.Takie dłubanie to może się źle skończyć.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
12-09-2015, 10:41
Dokladnie, nie graja Ci Baele te 009 to je sprzedaj, ale w zadne mody sie nie baw, ich cudowne efekty zazwyczaj dlugo nie trwaja, czytalem juz o modowanych T70 co mialy grac 3 klasy lepiej, ale nie wiem czy wiele z tego zostalo bo ich wlasciciel je sprzedal po miesiacu i ma obecnie HD800, ktore nie sa lepsze nawet o klase ;'))

Max

  • 2204 / 5361
  • Ekspert
12-09-2015, 10:56
Dokladnie, nie graja Ci Baele te 009 to je sprzedaj, ale w zadne mody sie nie baw, ich cudowne efekty zazwyczaj dlugo nie trwaja,

Beyery T1 vol 2 na horyzoncie, do tego jakiś nowy ekstra flagowiec, plus Orfi reaktywacja od Zenka !
Ty to wiesz, Baele, i my to wiemy, że będą zakupy - poprzedzone sprzedażą.
A drogich rzeczy psuć się zwyczajnie nie opłaca ;-))

A moje "modowane" T90 grają (prosto z dziury cd) o 3 klasy lepiej (choć nie wiem od czego, bo nie porównuje) ;-)
A gdybym miał wskazać prywatne nauszniki wszechczasów, do codziennej, ciężkiej pracy, to T90 nie miałyby konkurencji :-)

Baele

  • 753 / 5085
  • Ekspert
12-09-2015, 16:57
Chcecie powiedzieć, że kolega Fatso przegina z tymi padami? ;-)

Może coś w tym  jednak jest w wymianie padów?

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
12-09-2015, 17:44
Może coś w tym  jednak jest w wymianie padów?

No tak, a malo doswiadczony w projektowaniu sluchawek Stax nie ma nawet zaplecza aby w czasie strojenia wybrac pady, ktore by wywindowaly sluchawki o kilka klas ;')) Takie cudowne laboratoria to tylko w domowych pieleszach istnieja ;'))

ps. rozne pady modyfikuja brzmienie,to oczywiste, ale czy na lepsze czy raczej na inne ?

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
12-09-2015, 17:48
Chcecie powiedzieć, że kolega Fatso przegina z tymi padami? ;-)

Może coś w tym  jednak jest w wymianie padów?

Baele nikt na siłę Ciebie nie powstrzyma to są Twoje słuchawki i możesz robić z nimi co tylko chcesz, ja od siebie dodam że ja bym tego nie robił.
Czy myślisz że w Stax nie robili prób z innymi padami? zrobili kilka wersji tak przypuszczam i wybrali najbardziej odpowiednią wersję.
Fatso posłucha i wróci do starych sprawdzonych oryginalnych nauszników Stax.

Pastwa ubiegłeś mnie ale podobnie myślę.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2015, 17:50 wysłana przez MAG »

4m

  • Gość
12-09-2015, 17:55
Po recablingu sonolene dopiero pójdą o ileś klas w górę, jestem o tym przekonany ;) Może w końcu uda się je komuś sprzedać, bo ogłoszenia ich sprzedaży wiszą i wiszą.

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
12-09-2015, 20:27
Co wy tak adiofilsko się rozpisujecie przecież to jak by na triodzie przeczytali dostali by kolki ze śmiechu.
Tylko audiofile powinni pisać o gusłach i zabobonach a nie poważni konstruktorzy audio;)
tak, tak, wiem, nie ma znaczenia jak, byleby grało ...
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
12-09-2015, 20:58
Bardzo mnie zaintrygowało to co piszesz. W SR-009 najbardziej brakuje mi przestrzenności z SR-007 Mk1. To jest czego nie umiem wybaczyć temu modelowi.
W dużej mierze nadrabia w innych aspektach, ale tego jednego mi strasznie w nich brakuje.
Dlatego cieszy mnie, że chociaż w jakimś stopniu jest możliwa poprawa w tym zakresie. I to w tak mało inwazyjny sposób.
Minęło już kilka dobrych godzin odsłuchowych. Nie ma szans, żebym wrócił do stockowych padów.
- Bas jest SPEKTAKULARNY. Coś co mi sie nawet nie śniło. Jest po prostu fenomenalny, i objętościowo i fakturowo.
- Holografia przez olbrzymie H
- Scena na oko 50% większa.

Po dodaniu IC na "ruskim sreberku z miga" jest jeszcze trochę jaśniej i sporo szybciej. Jest agresja, jest moc. A w Jazzie i Chilloucie jest spokój i odpoczynek.

Bez wątpienia najlepsze słuchawki ever :) Oczywiście moim zdaniem.

intrygujesz :-(
mam (chyba) gdzieś pady od T70, może Ci podeślę ze swoimi SR009, żebyś mi wymienił pady ;-)
wiem wiem, mogę sam to zrobić, ale boję się spieprzyć Staxy :-(
a może masz zdjęcia jak wyglądał proces wymiany? :-)
Ja miałem stracha, ale w końcu zrobiłem, żaden problem, mogę wymienić.

Doczytałem. Ciekawe rzeczy piszecie. Rozumiem, że wszystko poparliście własnymi doświadczeniami. Nie wspomnę, że pady mają kolosalny wpływ na brzmienie i wiekszość modyfikacji zaczyna się od ich wymiany.

Rozumiem, że mod Majkela na T90 też jest do bani, bo Beyerdynamic z rzeszą inżynierów na to nie wpadł. Że MadDog robi popelinę a nie słuchawki, bo przecież Fostex ma o niebo lepsze zaplecze. Wreszcie modowane słuchawki Audiofanatyka (staxy) to tylko złudzenie i fabryczne grają lepiej.

Nikogo nie zmuszam, nie sprzedaję tajnej informacji jak tego dokonać, zrobiłem to u siebie i jestem więcej niż zadowolony. Na Lambdach Pro mam pady już dobre pół roku i jakoś nie wracam z podkulonym ogonem do fabrycznych. Te pady oryginalne na SR-009 w mojej ocenie też nie są żadnym 8mym cudem świata i spokojnie można nabyć lepsze (i jakościowo i materiałowo), chociaż od wielokrotnie tańszych słuchawek.
Kilka osób juz słyszało jakiej zmianie podległy te słuchawki. Nie mam zwidów ani omamów. Ale też nie chcę aby ktokolwiek kupował te słuchawki bo ja im założyłem pady od T70 czy może ryzykował cokolwiek.

Stax jest super doświadczony, ale w ilu swoich słuchawkach zastosował inne, niż kompletnie szczelne pady? Skąd informacja, że w ogóle badali wpływ takich padów na brzmienie? Może po prostu założyli, że skoro produkt luksusowy to muszę być pady skórzane i basta? W końcu żadne z "luksusowych" słuchawek nie mają padów welurowych (poza LCD3, które na nich po prostu grają o klasę lepiej niż na skórze).

Mnie na pewno taki zabieg pasuje. I chociaż wiem, że do Waszego doświadczenia audiofilskiego strasznie mi daleko, niemniej jednak postanowiłem póki zostać z takim układem i mnie on niesamowicie pasuje.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2015, 21:12 wysłana przez Fatso »
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
12-09-2015, 22:11
Proszę, tylko mi się tu nie skłóćcie o dwa małe kawałki skóry i weluru.

:)
Wiktorze, ja się z nikim nie kłócę, ale chyba przyznasz mi rację - krytykować można wtedy kiedy się pozna obydwa rozwiązania. Jeśli jednak krytykanctwo idzie tylko i wyłącznie internetową modą trola to przypomina celowe obrażanie.

Jeśli ktoś posłucha i powie mi, że mój pomysł był do bani to uszanuję, jak najbardziej. Ale jeśli po zdjęciach ocenia się wpływ na dzwięk (co na tym forum ma miejsce nader często), to chyba jest coś bardzo nie tak.

ps. W SR-007 też robiłem podmiany, ale wróciłem do oryginalnych padów. Jakoś nie miałem z tym problemu egzystencjonalnego.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Robeeert1

  • 722 / 5499
  • Ekspert
12-09-2015, 22:23




+1

009 graja bardzo dobrze bez przeróbek, pod warunkiem odpowiedniej reszty toru..
pozdr.
« Ostatnia zmiana: 19-09-2015, 13:29 wysłana przez wiktor »

aallen

  • 651 / 5314
  • Ekspert
13-09-2015, 01:19
Panowie czegoś tu nie rozumiem. Fatso przedstawił swój pomysł którego dokonał i opisał związane z tym odczucia. Nigdzie nie nakazał "róbcie to co ja" i tylko tyle a zrobiła się tu jakaś szopka.

jakoś nie przypominam sobie jak Wiktor przerabiał swoje słuchawki na zasadzie przeniesienie driverów z HE60 w obudowe HE90, nowa obudowa do prototypu wzmacniacza Sennheiser Orpheus i wiele wiele podobnych by wybuchło takie zarzucanie mu że robi coś czego producent nie wymyślił lub zastosował takie a nie inne materiały :)

Mamy Sennheisera i rozpadające się HE60 po latach jako przykład bogatego zaplecza i znakomitych inżynierów jako przeciwwaga do HE90 chociażby

Tak więc trochę proponuje wrzucić na luz. Jak komuś przypadnie to do gustu i to zrobi jego problem i naprawde gdyby producenci tak wszystko przemyślali w każdym calu nie mielibyśmy wymiany padów, wymiany kabli, itd itp. Każdy ma własny rozum i wie co dla niego dobre
Beyerdynamic także bardzo dobra firma a wystarczyła modyfikacja w postaci drewnianych kubków o odpowiednim kształcie, skórzanych padach i metodzie prób i błędów by DT770 ze zwyklych słuchawek zrobiły sie sprzętem o dwie klasy lepszym. Oczywiscie wszystko w porównaniu do DT770 garażową metodą
« Ostatnia zmiana: 13-09-2015, 01:27 wysłana przez aallen »

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
13-09-2015, 11:31

Ja nie mam z tym problemu i tak tego nie odbieram.

Słuchajcie koledzy żeby było jasne:

Sam wymieniam pady w starych słuchawkach , paski i inne elementy naprawiam itd, zaznaczam w starych modelach gdzie już nigdzie nie można dostać zamienników!
A słuchawki 009 są produkowane obecnie cały czas! to nie są lambdy z przed 30 lat.

Jak ktoś wyżej napisał o przykładzie Wiktora jak budował nową obudowę do wzmacniacza  byłem stanowczo przeciwny i napisałem to kilka razy, nie byłem w tym osamotniony, było trochę szumu.
Jestem przeciwny do poprawiania rzeczy które swoją oryginalnością stanowią myśl konstruktorską, historię przedmiotu itd.

Można domalować wąsy Mona-lisie ale no właśnie...

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
13-09-2015, 11:39
Proszę, tylko mi się tu nie skłóćcie o dwa małe kawałki skóry i weluru.

:)

Wiktorze nie zamierzam się kłócić wymieniłem swoje zdanie na ww temat a kolega obsypał mnie inwektywami cóż.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
13-09-2015, 12:03
I jeszcze jeden zasadniczy aspekt, co innego sa przerobki sluchawek, ktore wieki temu wyszly z produkcji, czy tez budzetowych modeli, projektowanych wokol licznych kompromisow (materialowych i czasowych), a co innego 'polepszanie' szczytowego modelu wydanego jako Statement mozliwosci inzynierskich firmy Stax, i to sluchawek wciaz produkowanych. Naturalnie ze mozna, ale warto sie chwile nad tym zastanowic, czy warto tak bezkrytycznie powielac dzialania innych.

Baele sie bardzo latwo napala na wszelakie 'superosci' a potem te klocki laduja w ogloszeniach, wiec warto mu zapodawac punkt widzenia mniej egzaltowany, zwlaszcza ze Fatso bardzo jasno zawarl w swojej sygnaturce, jak nalezy czytac jego wypowiedzi ;'))

To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Poza tym, sluchalem licznych, modowanych sluchawek, ktore mialy grac o 'niebo' lepiej, a graly co najwyzej inaczej, a owa lepszosc wynikala z innego gustu posiadacza, tylko ze ja w takim przypadku zazwyczaj szukam innych nausznikow, jesli oryginalne mi nie leza.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2015, 12:08 wysłana przez pastwa »