Audiohobby.pl

ZASILANIE - SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA I URZĄDZENIA.

Karol

  • 2011 / 4324
  • Ekspert
21-10-2014, 23:21
Wiktor, wielkie dzięki!
To co napisałeś, jest lepsze od tego mojego pseudo wzoru jaki zamieściłem na początku wątku.
Na takim podejściu właśnie mi zależy.
Okazuje się, że można spokojnie powiedzieć co i dlaczego się zrobiło oraz jaki jest tego efekt.
Bez wciskania komuś czegoś, bez żarcików i drwin, nawracania i pouczania.
Wiktor, jestem Twoim dłużnikiem.
:-)
« Ostatnia zmiana: 21-10-2014, 23:35 wysłana przez Karol »

Haka

  • 2996 / 5182
  • Ekspert
21-10-2014, 23:39
Nie znam go, ale wygląda obiecująco:

Ze wszystkich kondycjonerów jakie spotkałem w necie najbardzie chciałbym przetestować właśnie tego Ancient Audio ale to tyle kosztuje :( .Jak by to było 5000zł. A nie 12500zl. to bym już dzwonił do Pana Waszczyszyna,
ale w sumie jest jeszcze czas a ja zapału nie tracę więc kto wie :-)


Za taką cenę nie wiem, czy gra warta jest świeczki. Dla mnie raczej nie.


Jeszcze jedno:

Dobrze jest  zapobiegać zakłóceniom generowanym przez nasze domowe urządzenia ( zasilacze impulsowe ) np: komputery, DVD, TV .
Ja mam je wpięte w listwy sieciowe - na pewno nie zaszkodzi :)

4m

  • Gość
21-10-2014, 23:49
Stosuję to tylko  ze względów technicznych bo o takiej budowie gniazda sciennego nie znalazłem u nikogo innego tylko u Furutecha,gniazda dostepne w hurtowniach to przy nim tandeta a przecież wiemy ,że potrafią być całkiem solidne.
Zmień hurtownię ;) Nie wiem jak obecnie, ale parę lat temu od 60-80 zł wzwyż, w zależności od firmy, można było kupić bardzo fajne i solidne gniazda. Z ciekawości zapytam - jaki model Furutecha?

Cytuj
Wypinam z gniazda przewód prowadzący do listwy po każdym wieczornym odsłuchu a wpinam ponownie jak mam słuchać po pracy.To taki mój zabezpieczający kondycjoner:-) wiec jak kabel - gniazdo pracuje tak  codziennie postarałem się aby były solidne i to polecam jak najbardziej.
To nie jest Twój najlepszy pomysł, uwierz mi :)

brodacz

  • 1780 / 3829
  • Ekspert
21-10-2014, 23:57
Mam listwe TP60e i gniazdo FP-SWS-D (G)
Jak znajdziesz gniazdo tak zbudowane w hurtowni elektrycznej to podaj model a zaraz wymieniam,naprawdę.

Pomysłu w wypinaniem nie poddaję tutaj ocenie i zapytaniu bo za bardzo nie to nie interesuje bo i tak będę to robił.
:)
« Ostatnia zmiana: 22-10-2014, 00:09 wysłana przez brodacz »

4m

  • Gość
22-10-2014, 00:06
Dobre gniazdko, bo przyjmuje 6mm2, czyli solidne. Może być :)

brodacz

  • 1780 / 3829
  • Ekspert
22-10-2014, 00:16
Ma ono  wiekszy rozmiar niż standardowe w irlandzkim budownictwie więc drugie gniazdo nie weszło do puszki a ,że wynajmuje dom wię nie będę wykuwał :-)
Prowizorycznie przymocowałem drugą stronę ramki i tak już z lenistwa zostało ,jest bardzo solidnie ale muszę to poprawić aby było estetyczniej.


Mógłbym nawet rzec ,że zakup solidnego gniazda jest bardziej usprawiedliwiony niż kabla bo kable możemy zrobić sobie sami a gniazdo jest zrobić bardzo trudno i w jednym egzeplarzu koszt samoróbki może przekroczyć koszt ceny sklepowej takiego Furutecha.
« Ostatnia zmiana: 22-10-2014, 00:26 wysłana przez brodacz »

4m

  • Gość
22-10-2014, 00:24
W takim przypadku poszedłbym w gniazda siłowe, też 6mm2, 32A w sam raz. Tyle, że to kilkanaście, a nie 600 zł :)

brodacz

  • 1780 / 3829
  • Ekspert
22-10-2014, 00:28
W takim przypadku poszedłbym w gniazda siłowe, też 6mm2, 32A w sam raz. Tyle, że to kilkanaście, a nie 600 zł :)

Ale bez klapki zamykającej.
I takie wtyki i kable jak na siłę :-) Podoba mi się ,tylko aby były ładniejsze :-)

sandacz

  • 268 / 4348
  • Zaawansowany użytkownik
22-10-2014, 10:32
Moje doświadczenia są następujące.
Niedawno wymieniłem rozgałęziacz z Biedronki na listwę Tomanka. Różnica moim zdaniem była, nie tylko wizualna. Lepsza separacja, którą szczególnie usłyszałem w chórach. Nie robiłem porównania 1:1, bo zwyczajnie nie chciało mi się grzebać za regałem, tym bardziej że u mnie to bardzo niewygodne. Ale za tę cenę byłem zadowolony z zakupu.

Może też słówko o zasilaczach? W końcu to też zasilanie. Wymieniłem impulsowe do DACa Nostromo Wolf i wzmaka słuchawkowego Valentine Nostromo na modele ULPS mini od Tomanka. W przypadku dac-a - jakby poprawiła się głębia (lub oddaliła scena - trudno powiedzieć) i polepszyła lokalizacja. Czy zdałbym ślepy? Szanse spore - oceniam je na jakieś 30% :-)  Przy nowym zasilaczu do Valentine mam mniej pewności. Wydaje mi się, że sam dźwięk nabrał więcej trójwymiarowości - ale ślepy prawie na pewno bym oblał.

Poza tym mając już listwę od Tomanka, pokusiłem się o test sieciówek od pewnego polskiego małego producenta (może nie napiszę jakiego, coby mu nie robić antyreklamy, bo facet był zupełnie w porządku i bardzo kontaktowy). Wziąłem "ósemkę" do podłączenia CDP i zwykły IEC między ścianą a listwą. Poza tym, że wszystkie gniazda mi trzeszczały za sprawą małej elastyczności kabli, żadnych różnic nie stwierdziłem. Przez chwilę wręcz myślałem, że bas jest bardziej zamulony, ale to pewnie przerost audiosceptycyzmu. Koniec końców wróciłem do kabla komputerowego i cienkiej, niestabilnie siedzącej w gniazdku listwy, sieciówki do odtwarzacza.
SunDutch

Max

  • 2204 / 5391
  • Ekspert
22-10-2014, 11:36
A ja zamieniłem wczoraj podłóżkowy gąszcz byle jak pospisanych białych przedłużaczy no-name, na jedną listwę Lestar-a (5 gniazd) za 30 zeta.
Ależ się słuchało. Bomba, dzięki Panowie !

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
22-10-2014, 12:16
zaletą listwy Tomanka i innych listew z gniazdami w standardzie Schuco jest to że można sobie bez problem obracać kabel dla znalezienia fazy.

brodacz

  • 1780 / 3829
  • Ekspert
22-10-2014, 12:21
A ja zamieniłem wczoraj podłóżkowy gąszcz byle jak pospisanych białych przedłużaczy no-name, na jedną listwę Lestar-a (5 gniazd) za 30 zeta.
Ależ się słuchało. Bomba, dzięki Panowie !

A jak Ci sie ta listwa wygrzeje to dopiero zobaczysz,Vivaldi stanieCi w pokoju jak żywy:-)

brodacz

  • 1780 / 3829
  • Ekspert
22-10-2014, 12:23
zaletą listwy Tomanka i innych listew z gniazdami w standardzie Schuco jest to że można sobie bez problem obracać kabel dla znalezienia fazy.

Ja jakoś nie jestem przekonany do tych Tomanków ze wzgłedu na to ,że tam wszystko w tej listwie na drukowanej płytce jest.
Wolę punkt do punktu drutem,jakoś to do mnie bardziej przemawia jeśli chodzi o listwe czy kondycjoner.

Cypis

  • 2479 / 5033
  • Ekspert
22-10-2014, 12:47
@ Karol

W moich wypowiedziach nikogo nie obrażałem, nikogo niczego nie uczyłem ani do niczego nie zmuszałem. Pytałeś. Odpowiadałem. Dyskutowaliśmy. Jeśli o mnie chodzi to możesz robić co chcesz i myśleć co chcesz. Ale tak długo jak długo będzie na forum wstęp wolny a nie za okazaniem paragonu z zakupu audiofilskiego kabla zasilającego tak długo jesteś zmuszony tolerować moją obecność i liczyć się z wyrażanymi przeze mnie opiniami w Twoim temacie.

Jak chcesz pogadać to poćwicz krótka formę. Dla takiego słowotoku nie mam aż tyle cierpliwości. Po takim ataku na mnie nie zasługujesz na żadną odpowiedź. PLONK.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Rolandsinger

  • 2894 / 5895
  • Ekspert
22-10-2014, 13:06
Rollo, humaniście nie ma co tłumaczyć, ale jak masz zacięcie to odsyłam do literatury fachowej :)

Kto jest humanistą? Ja działam w branży IT, a wykształcenie też nie humanistyczne.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)