Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

korzena

  • 343 / 4778
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2015, 19:49
Korzena- jak jesteś z Krakowa to czemu nie bierzesz Headonica pod uwagę? W tych funduszach to nawet wersje bateryjną zakupisz.
Skoro Black Pearl napędzał u mnie HE-6 bez problemu, to Headonic nawet się nie zgrzeje.

Druga sprawa, ze dźwiękowo black Pearl jest dla mnie lepszy od Bakoona.

Na razie moje doświadczenie odsłuchowe na sprzęcie wyższej klasy jest minimalne. Dlatego najpierw chciałbym zapoznać się z jakimś najbardziej znanym, popularnym sprzętem, by później mieć się do czego odnosić. Poza tym łatwiej taki sprzęt odsprzedać bez większej straty. W przyszłości kiedy zdobede juz wiekszą wiedze, osłuchanie i lepiej poznam swoje preferencje co do brzmienia, wtedy mogę zacząć wypróbowywać mniej znane produkty.

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
22-01-2015, 21:15
To ja Ci jeszcze coś doradzę w oparciu o swoje błędy. Kup sprzęt uniwersalny mocowo i przyłączeniowo. Uniwersalny też brzmieniowo. Bo kiedyś sprzedasz LCD i nagle możesz potrzebować czegoś co napędzi np 600ohm. Więc nie kupuj wzmaka pod LCD a po prostu dobry uniwersalny klocek. Taki i łatwiej sprzedać i pociecha większa. A już najlepiej jakby miał w wejścia i funkcję preampu.

patrykvel

  • 282 / 4694
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2015, 22:29

Na razie moje doświadczenie odsłuchowe na sprzęcie wyższej klasy jest minimalne. Dlatego najpierw chciałbym zapoznać się z jakimś najbardziej znanym, popularnym sprzętem, by później mieć się do czego odnosić. Poza tym łatwiej taki sprzęt odsprzedać bez większej straty. W przyszłości kiedy zdobede juz wiekszą wiedze, osłuchanie i lepiej poznam swoje preferencje co do brzmienia, wtedy mogę zacząć wypróbowywać mniej znane produkty.

Jak o zdobywanie doświadczenia chodzi, to tym bardziej bym się wybrał do Majkela ze swoimi gratami. Takie odsłuchy potrafią bardzo szybko rozwiać wątpliwości co do własnych preferencji. U Majkela posłuchasz kompletnego systemu który jest do siebie dopasowany, co w sklepach jest baaardzo trudne do osiągnięcia.

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
22-01-2015, 23:08
Sam bym się wybrał do Majkela na odsłuchy jakby był bliżej mnie :)
Prawdą jest, że wzmak który słyszałem z ostatnim nowym modułem zasilania ociera się o tranzystorowy hi-end.

korzena

  • 343 / 4778
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2015, 23:14

Na razie moje doświadczenie odsłuchowe na sprzęcie wyższej klasy jest minimalne. Dlatego najpierw chciałbym zapoznać się z jakimś najbardziej znanym, popularnym sprzętem, by później mieć się do czego odnosić. Poza tym łatwiej taki sprzęt odsprzedać bez większej straty. W przyszłości kiedy zdobede juz wiekszą wiedze, osłuchanie i lepiej poznam swoje preferencje co do brzmienia, wtedy mogę zacząć wypróbowywać mniej znane produkty.

Jak o zdobywanie doświadczenia chodzi, to tym bardziej bym się wybrał do Majkela ze swoimi gratami. Takie odsłuchy potrafią bardzo szybko rozwiać wątpliwości co do własnych preferencji. U Majkela posłuchasz kompletnego systemu który jest do siebie dopasowany, co w sklepach jest baaardzo trudne do osiągnięcia.

Wydaje mi sie, że na razie potrzebuje używać nowego sprzętu regularnie i przez dłuzszy czas - pare tygodni, kilka miesięcy, żeby rzeczywiście sie z nim dobrze zapoznać . Przy moim niewielkim doświadczeniu, krótkie odsłuchy (czy nawet paro-dniowe) to zdecydowanie za mało. Za jakiś czas jednak bardzo chętnie posłucham różnych sprzętów, w tym wzmacniaczy Majkela, jeśli pozwoli;-)
« Ostatnia zmiana: 22-01-2015, 23:16 wysłana przez korzena »

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
23-01-2015, 08:33
Pozwolę. :-)

cytrus

  • 21 / 4954
  • Użytkownik
23-01-2015, 08:47
Sam bym się wybrał do Majkela na odsłuchy jakby był bliżej mnie :)
Prawdą jest, że wzmak który słyszałem z ostatnim nowym modułem zasilania ociera się o tranzystorowy hi-end.

Po ostatnich poprawkach/zmianach jest jeszcze lepiej;)

jest to mój pogląd i podzielam go całkowicie

patrykvel

  • 282 / 4694
  • Zaawansowany użytkownik
23-01-2015, 15:43
Po ostatnich poprawkach/zmianach jest jeszcze lepiej;)

Ja już nie nadążam...

maccoo

  • 162 / 4183
  • Aktywny użytkownik
24-01-2015, 14:05
Po ostatnich poprawkach/zmianach jest jeszcze lepiej;)

Ja już nie nadążam...

Miałem zmieniać T90 na coś lepszego ale po ostatnich zmianach Headonica póki co nie czuję potrzeby - dla mnie to już top tyle, że w obudowie garażowej ;)
Wracając do toru - zdecydowanie większość budżetu warto wydać na źródło i dopiero w dalszej kolejności na wzmacniacz i słuchawki (u mnie to najtańszy element toru). Wspomniany Headonic jest wart polecenia - nie dodaje nic od siebie -pięknie przenosi to co źródło podaje i jest wydajny. Warto przy okazji zainwestować w stabilne zasilanie toru. Podejrzewam, że mając teraz wolne 6-7K zainwestowałbym prędzej w dobry konwerter typu BADA ALPHA niż w słuchawki ;)

korzena

  • 343 / 4778
  • Zaawansowany użytkownik
24-01-2015, 15:32
Ktoś mi zarekomendował Metrum Octave DAC i Metrum Aurix amp jako niezły tor do LCD-X.
Czy mieliście do czynienia z powyższym DACiem lub wzmacniaczem?

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
24-01-2015, 16:14
DAC bardzo dobry, szybki (wyjatkowo), gladki, wyrafinowany, przejrzysty, lekko jasny (ale bez jaskrawosci), do takich mocno dociazonych, ciemnawych (wzglednie) LCD-X to faktycznie synergiczna kombinacja (przynajmniej na papierze). Wzmaka nie znam, ale Metrum raczej dobrze paruje swoje klocki, skoro to oni je konstruowali ;'))

maccoo

  • 162 / 4183
  • Aktywny użytkownik
24-01-2015, 17:52
Metrum Octave jest doskonałym klockiem tylko wymaga bardzo dobrego konwertera usb spdif - audiophilleo najmarniej ;)

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
24-01-2015, 17:56
Wystarczy taki Devilsound Halide konwerter, w postaci zgrabnego kabelka, bardzo, bardzo niewiele ustepuje Audiophilleo, a jednoczesnie jest przystepniej wyceniony.

maccoo

  • 162 / 4183
  • Aktywny użytkownik
24-01-2015, 18:55
Wystarczy taki Devilsound Halide konwerter, w postaci zgrabnego kabelka, bardzo, bardzo niewiele ustepuje Audiophilleo, a jednoczesnie jest przystepniej wyceniony.

Porównywałeś je? Słuchałem Metrum ze Stello U3, Vlink I i II, EVO, Audiophilleo2, M2 tech i tyle mogę powiedzieć - różnice są niestety bardzo duże. Zdecydowanie można polegać na rankingu z tego forum http://tinyurl.com/mtxzfh7
« Ostatnia zmiana: 24-01-2015, 18:59 wysłana przez maccoo »

maccoo

  • 162 / 4183
  • Aktywny użytkownik
24-01-2015, 19:04
Aha - i w wyniku tych porównać zakupiłem Eximusa Dp1 który na standardowym USB (siedzi tam Stello U3) grał lepiej niż Metrum z A2. Szkoła grania bardzo podobna - niektórzy nazywają DP1 Octave na sterydach ;)