Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
20-01-2015, 14:03
No i u mnie tez Gustard od kilku dni. Na razie wygrzewam non stop. Wykonanie, klasa dźwięku... to jakiś kosmiczny żart jak malo on kosztuje...

Adam no poziomie jakich wzmaków gra?

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
20-01-2015, 15:45
"Adam no poziomie jakich wzmaków gra?"

Tak to jest ciekawe pytanie , na które jednoznacznie nie podejmuje się odpowiedzieć ,ale jest to najlepszy wzmacniacz słuchawkowy jaki słyszałem, no i teraz kwestia jakie wzmacniacze słuchałem ;-)
Almarro 205, Leben 300 coś tam , Schiit Lyr, Violectric 200V, Asus Xonar One czy wersja Muses, Burson i pewnie parę innych które wyleciały mi z głowy.
Musi Gustarda H10 posłuchać ktoś kto słuchał więcej i potencjalnie lepsze konstrukcje.


adamgdansk to pytanie było do ciebie, może ty się pokusisz o odpowiedź ;-)
« Ostatnia zmiana: 20-01-2015, 20:37 wysłana przez gutekbull »

adamgdansk

  • 64 / 5882
  • Użytkownik
20-01-2015, 21:08
porównywać na wprost nie mogę, pamięć też zawodna - ale mogę napisać, że w ostatnich powiedzmy 12 miesiącach miałem u siebie: Shita Mjolnira, LittleDot mk6+, Dubiela, teraz megaduży wzmak Sonus Oliva ... i ten Gustard nie gra jakoś gorzej ;))

korzena

  • 343 / 4778
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2015, 11:19
Ponownie poszukuję wzmaka do słuchawek LCD, tym razem jednak do moich przyszlych LCD-X.
Zanim zdecyduje sie ostatecznie kupic te słuchawki, chce mieć okazje przetestować je na docelowym wzmacniaczu.
Z lepszym sprzętem mogę też na nowo odkrywać LCD-2 i słuchać je jeszcze przez jakiś czas, zanim zdecyduje sie kupić LCD-X.

Jako że wzmacniacz ma być docelowy to budżet na niego podnoszę do 6000-7000zł.
Chciałbym by dobrze grał z LCD-X, ale chce też by był tak uniwersalny, by potrafił dobrze zagrać z każdymi słuchawkami, które mogę zakupić w przyszłości. 

Chciałbym coś markowego, globalnie-znanego, by w przypadku ewentualnej odsprzedaży nie tracić za dużo.
Preferuję zdecydowanie konstrukcje tranzystorowe z bardzo neutralnym oraz naturalnym, czyli nie-analitycznym brzmieniem.

Po wielogodzinnych poszukiwaniach, głównie na head-fi, mam kilku potencjalnych kandytatów:
Bryston BHA-1 (tutaj też był wczesniej polecany)
Violectric V281 (czy nie za ciepły, mimo że ta wersja ma być jaśniejsza i bardziej otwarta od V200)
Auralic Taurus MKII
Schiit Ragnarok

Czy próbował ktoś któryś z powyższych sprzętów? Jak grają?
Czy macie sugestie co do innych wzmaczniaczy spełniających moje warunki?
« Ostatnia zmiana: 22-01-2015, 11:58 wysłana przez korzena »

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
22-01-2015, 12:52
Gdybym był na Twoim miejscu to Bryston.

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
22-01-2015, 15:05
Chciałbym coś markowego, globalnie-znanego, by w przypadku ewentualnej odsprzedaży nie tracić za dużo. Preferuję zdecydowanie konstrukcje tranzystorowe z bardzo neutralnym oraz naturalnym, czyli nie-analitycznym brzmieniem.

Po wielogodzinnych poszukiwaniach, głównie na head-fi, mam kilku potencjalnych kandytatów:
Bryston BHA-1 (tutaj też był wczesniej polecany)
Violectric V281 (czy nie za ciepły, mimo że ta wersja ma być jaśniejsza i bardziej otwarta od V200)
Auralic Taurus MKII
Schiit Ragnarok

Czy próbował ktoś któryś z powyższych sprzętów? Jak grają?
Czy macie sugestie co do innych wzmaczniaczy spełniających moje warunki?

Bedziesz robil odsluch przed zakupem ? Ja nie kupilbym zadnego z wymienionych dla siebie, jesli masz jakiekolwiek szanse na odsluchy w sensownym salonie to popytaj o lampowego Fosgate Signature i moze jeszcze Oppo HA-1 (calkiem udany tranzystor). Poza tym, nie powiedziales jakie to sluchawki planujesz kupic w przyszlosci (oprocz LCD-X). Nie wyobrazam sobie tranzystora, ktory zagra bardzo dobrze tak z LCD2 jak i przykladowo z GS1000 badz T90. Poza tym, zakladam, ze temat rownie godnego CD/DAC masz juz odfajkowany, jesli nie, to te plany zakupowe wypasnych wzmacniaczy  i sluchawek beda mialy dosc krotkie nogi ;'))

ps. jak kupisz gutkowego Gustarda to na bank nie stracisz wiele przy odsprzedazy, raz, ze byc moze nie zechcesz, a dwa, ze przy jego niskiej cenie bedzie to niemozliwe. Co innego jak wylozysz 7k na nowke sztuke, zeby nie wiem jak byl markowy i znany to powyzej 5k go nie opchniesz.

korzena

  • 343 / 4778
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2015, 15:30
Akurat na oppo ha-1 sluchalem LCD-X i przyznaje ze bardzo mi sie podobaly (choc chyba nie z ich DACa, a szkoda bo DAC to jest moja nastepna konieczność).
Tak wiec OPPO podobal mi sie, ale niestety nie mam jeszcze na tyle duzego obeznania w ocenianiu dzwieku by stwierdzić czy jest na tyle dobre by stac sie moim docelowym wzmacniaczem.

Na head-fi porownania i opinie wyzej jednak stawialy wzmacniaczom ktore wymienilem.

Co do przyszlych sluchawek to poza lcd-x nie mam zadnych konkretnych planow zakupowych. Chcialbym po prostu być zabezpieczony na przyszlosc i nie musiec za każdym razem poszukiwac nowego wzmacniacza dla nowych słuchawek.

Rozwiaznie z Gustardem kusi mnie, właśnie ze wzgledu na niską cene i za to że moglby mnie cieszyc innym smakiem dzwieku i odmiana od Lyra. Ale czy z Gustarda wyciagne jakosc 'prawie' referencyjną, tak samo wysoką rozdzielczosc etc jak ze słuchawek ktore wymienilem na liscie?

Niestety raczej nie bede miec okazji do posluchania przed zakupem. Prawdopodobnie będę musial kupowac i zwracac lub odsprzedawac. Dlatego tez cieszę się że mogę tutaj tez zasięgnąć opinii.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2015, 15:35 wysłana przez korzena »

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
22-01-2015, 15:37
Ja się dołączam do głosu Pastwy, że najpierw musisz ogarnąć temat źródła, bo jak weźmiesz (za) dobry wzmacniacz, to on może bardziej pokazać niedociągnięcia DACa i zostać oceniony jako gorszy zamiast lepszy. Pożycz coś o ugruntowanej renomie, jeśli nie chcesz kupować w ciemno, i do takiego towarzystwa dobieraj wzmacniacz. Jak już koledzy napisali, znaczne poszerzenie budżetu nie musi znacznie poszerzyć dostępu do realnej jakości. Podejrzewam, że znacznie więcej ugrasz przesuwając większą część budżetu na DACa kosztem wzmacniacza. Może się okazać, że DAC za okolice 8k i wzmacniacz za 2k robią większy szał dźwiękowy niż 3k za DAC + 7k za wzmacniacz. Na głośnikach może by tak nie było poza sporadycznymi przypadkami, ale słuchawki to nieco inna dziedzina, inne priorytety odsłuchowe i w budowie urządzeń.

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
22-01-2015, 15:53
Ja się dołączam do głosu Pastwy, że najpierw musisz ogarnąć temat źródła, bo jak weźmiesz (za) dobry wzmacniacz, to on może bardziej pokazać niedociągnięcia DACa i zostać oceniony jako gorszy zamiast lepszy. Pożycz coś o ugruntowanej renomie, jeśli nie chcesz kupować w ciemno, i do takiego towarzystwa dobieraj wzmacniacz. Jak już koledzy napisali, znaczne poszerzenie budżetu nie musi znacznie poszerzyć dostępu do realnej jakości. Podejrzewam, że znacznie więcej ugrasz przesuwając większą część budżetu na DACa kosztem wzmacniacza. Może się okazać, że DAC za okolice 8k i wzmacniacz za 2k robią większy szał dźwiękowy niż 3k za DAC + 7k za wzmacniacz. Na głośnikach może by tak nie było poza sporadycznymi przypadkami, ale słuchawki to nieco inna dziedzina, inne priorytety odsłuchowe i w budowie urządzeń.

Tu dobrze mówicie, fakt.

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
22-01-2015, 16:00
Nie wiem Korzenna czy nie postapilbym dokladnie tak jak zasugerowal Majkel, kupilbym tak dobre zrodlo na jakie mnie obecnie stac, a do niego dokupilbym zwyczajnie owego Gustarda, na taki rozruch/start (a moze i na dluzej, jak widac po Gutku) i z tym systemem sprawdzal nastepne sluchawki, wzmacniacze. Bardzo przezroczyste ampy (takie co to pokaza duzo, jesli dostana wybitny sygnal) mozna juz dostac bowiem za dosc ludzkie pieniadze, ale faktycznie wciagajacego brzmieniowo odtwarzacza to malo prawdopodobne abys wylowil za 2-3kPLN i do tego, zeby jeszcze tchnal ekscytacje w system i nie zdziesiatkowal Ci plytoteki ;'))

Sluchawki to niezwykle transparentne i analityczne medium jest (wzgledem kolumn), stad takie podejscie, jesli idzie o dobry sygnal.

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2015, 16:33
Od Violectrica V200 ,Gustard H10 jest lepszy o klasę. Wim bo miałem u siebie Violectrica tuż przed Gustardem.

Moim zdaniem i chyba nie tylko moim , wzmak to kosmetyka, większą role odgrywa tu źródło !
« Ostatnia zmiana: 22-01-2015, 16:34 wysłana przez gutekbull »

adamgdansk

  • 64 / 5882
  • Użytkownik
22-01-2015, 18:53
a czemu tranzystor? ja bym rozważył LIttle Dot mk6+, wyjdzie na ebay z 3tys max bo pewnie cło dojdzie, dobre lampy nos kilkaset pln.. dźwięk rasowy, z LCD bajka... miałem, sprzedałem, zaczynam mocno żałować ;)

patrykvel

  • 282 / 4694
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2015, 19:05
Korzena- jak jesteś z Krakowa to czemu nie bierzesz Headonica pod uwagę? W tych funduszach to nawet wersje bateryjną zakupisz.
Skoro Black Pearl napędzał u mnie HE-6 bez problemu, to Headonic nawet się nie zgrzeje.

Druga sprawa, ze dźwiękowo black Pearl jest dla mnie lepszy od Bakoona.

korzena

  • 343 / 4778
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2015, 19:08
Ja się dołączam do głosu Pastwy, że najpierw musisz ogarnąć temat źródła, bo jak weźmiesz (za) dobry wzmacniacz, to on może bardziej pokazać niedociągnięcia DACa i zostać oceniony jako gorszy zamiast lepszy. Pożycz coś o ugruntowanej renomie, jeśli nie chcesz kupować w ciemno, i do takiego towarzystwa dobieraj wzmacniacz. Jak już koledzy napisali, znaczne poszerzenie budżetu nie musi znacznie poszerzyć dostępu do realnej jakości. Podejrzewam, że znacznie więcej ugrasz przesuwając większą część budżetu na DACa kosztem wzmacniacza. Może się okazać, że DAC za okolice 8k i wzmacniacz za 2k robią większy szał dźwiękowy niż 3k za DAC + 7k za wzmacniacz. Na głośnikach może by tak nie było poza sporadycznymi przypadkami, ale słuchawki to nieco inna dziedzina, inne priorytety odsłuchowe i w budowie urządzeń.

No tak, kurcze ciągle mi wraca temat źródła. Chyba rzeczywiście będę się musiał od tego zacząć. Dzięki za przypomnienie, po raz kolejny:-) No to bede sie zabieral za poszukiwania DACa teraz.

Dziękuję wszystkim za pomocne informacje! Wróce pewnie za niedługo z pytaniami o źródło:-) Pozdrawiam wszystkich!

korzena

  • 343 / 4778
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2015, 19:10
a czemu tranzystor? ja bym rozważył LIttle Dot mk6+, wyjdzie na ebay z 3tys max bo pewnie cło dojdzie, dobre lampy nos kilkaset pln.. dźwięk rasowy, z LCD bajka... miałem, sprzedałem, zaczynam mocno żałować ;)

Jakoś nie chce mi sie bawić z lampami, które dodatkowo nic tylko drożeją.