Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
26-01-2015, 14:57
Rozwiazanie jest proste. Musisz Korzenna zostac chwilowym dealerem na Polske ich produktow i nie bedzie problemu z ewentualnym zwrotem ;'))

ps. Z drugiej strony, mala jest szansa abys chcial te klocki zwracac.

korzena

  • 343 / 4778
  • Zaawansowany użytkownik
26-01-2015, 15:09
Ja dostałem:
"There is no return policy, in that case you should ask your local dealer to order from us. "
... "You can ask a dealer if they can order the unit by us, next they have to supply it to you."

Dowiedziałem się jeszcze, że od teraz standardowo do Octave dołącza moduł 'USB3' oparty na technologii Xmos. Mam nadzieję, że jest lepszy od poprzednich. Cena Octave w ostatnich czasach zdaje się wzrosła. Teraz kosztuje 1199 euro.

korzena

  • 343 / 4778
  • Zaawansowany użytkownik
26-01-2015, 15:40
Rozwiazanie jest proste. Musisz Korzenna zostac chwilowym dealerem na Polske ich produktow i nie bedzie problemu z ewentualnym zwrotem ;'))

ps. Z drugiej strony, mala jest szansa abys chcial te klocki zwracac.

Kurcze, na to wygląda!:-)

Zbiorę jeszcze jakieś zamówienia z forum i ostatecznie DAC wyjdzie mi za darmo;-)

gutekbull

  • 498 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
29-01-2015, 15:47
Audeze Lcd-2 to jak na razie jedyne słuchawki w których mogę słuchać Rocka ,mało tego ,Metallica czy Led Zeppelin wypadają genialnie - czy tez tak macie ?

Do tych co posiadają wzmacniacz Gustard H10,
Z tył są suwaki , przy Audeze Lcd-2 jakich ustawień używacie ?
Ja 0 ,albo +6, - jest ,albo bardziej finezyjnie ,albo z większą dynamiką ?

Atuta

  • 4 / 3359
  • Nowy użytkownik
14-02-2015, 13:54
korzena, 
Wypróbuj coś z oferty Audio GD, to są wzmacniacze bez opampow generujące zupełnie neutralna sygnaturę dźwięku co jest idealnym połączeniem dla LCD2. Ja używam combo (DAC/amp) model NFB10es3 ma w pełni zbalansowany tor, przy podpięciiu lcd2 kablem zbalansowanym dźwięk jest fenomenalny znika ciemne brzmienie Audeze a bas jest wciąż niesamowity. Wcześniej uzywałem lcd2 z Heed canamp i grało to ciemno dokładnie tak jak opisują czesto użytkownicy. Z Audio GD nie mam się do czego doczepić, dla mnie dźwięk skończony - pozostaje słuchać, po co wciąż gonić króliczka.  Dodatkowa zaleta audio GD to wysokiej klasy wejście usb, po kilku testowych odsłuchach mój wysokiej klasy CD player skapitulował i musiał uznać wyższość compa z gęstymi plikami flac.

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
14-06-2015, 19:14
Czy któryś z szanownych kolegów ma do pożyczenia dla mnie LCD2 ? Mam od niedawna nowy wzmak i chciałem spokojnie posłuchać tych nauszników.

Compton

  • 129 / 3349
  • Aktywny użytkownik
14-06-2015, 20:45
Czy któryś z szanownych kolegów ma do pożyczenia dla mnie LCD2 ? Mam od niedawna nowy wzmak i chciałem spokojnie posłuchać tych nauszników.
A cóż to za wzmak?

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
14-06-2015, 22:30
Lampka 2a3, Arioso

tommypear

  • 36 / 3231
  • Użytkownik
22-06-2015, 18:24
Witam.

Jako nowy uzytkownik tego forum pragne sie przywitac.

Leca do mnie wlasnie LCD-2. Wczesniej uzywalem b&w P5 tak wiec wydaje mi sie ,ze przeskok dosyc duzy ;-)
B&W używalem z heed camp. Czy ktos moze ma doswiadczenie czy heed da rade z lcd-2 ? czy jednak trzeba pomyslec o czyms lepszym ?

Compton

  • 129 / 3349
  • Aktywny użytkownik
23-06-2015, 00:20
Możesz mieć lekką zamułkę ;)
Poszukaj czegoś szybszego i przejrzystego.

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
23-06-2015, 09:07
Do Audeze albo mocny, najlepiej symetryczny tranzystor, a jeśli pragniesz odrobiny lampowej magii bez utraty dynamiki to trzeba by celować w zestaw Schiit'a. Innych fajnych konfiguracji z tymi słuchawkami nie słyszałem.

tommypear

  • 36 / 3231
  • Użytkownik
23-06-2015, 09:10
Dziekuje za podpowiedzi.

Tak myslalem (przeczytalem) ,ze slabo z tym heed-en no coz pojdzie pod mlotek ;-)
Jak narazie najwiecej opinie pochlebnych przeczytalem na tematy shiit lyr 2 i tutaj chyba bede celowal, chociaz widze ,ze brak z drugiej reki tych wzmakow, pozostaje chyba nowy. Nie wiem dlaczego ale wlasnie chodzi mi po glowie lampka ostatnio.

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
23-06-2015, 10:10
Podpytaj również fanów tych słuchawek na forum mp3store, np. użytkownika Audionanik, albo poszukaj jego wpisów. Internet ma to do siebie, że najwięcej jest chwalone to, co najbardziej znane, a niekoniecznie najlepsze. Dodatkowo w Polsce jest taka sytuacja, że my znamy nie tylko to co chińskie lub amerykańskie, w przeciwieństwie do Amerykanów i ich for. ;) Spokojnie kupisz do Audeze i nie tylko znakomity tranzystor polskiej produkcji, z wynikającymi z tego faktu zaletami logistycznymi i ekonomicznymi.

Łukasz86

  • 2 / 3238
  • Nowy użytkownik
23-06-2015, 10:20
Witam,


Też szukam odpowiedniego wzmacniacza do LCD2.

Na dniach jestem umówiony na odsłuch:

Burson Solist SL - ponoć mocy mu nie brakuje
Schiit MJOLNIR - tu synergia z opisów posiadaczy wzorowa, widziałem że kolega wypowiadający się wyżej posiada razem z dedykowanym DAC
Schiit Lyr 2 - tu na zagranicznych forach czytałem, że dość mocno dociąża dół

Ja szukam czegoś co poszerzy scenę i ciut je rozjaśni. Staram się nie sugerować tym co czytam, bo odsłuch zweryfikuję.
Albo kupię coś w okolicach 3 tyś albo się szarpnę na brystona i będę miał spokój ...

tommypear

  • 36 / 3231
  • Użytkownik
23-06-2015, 10:48
Ja raczej szukam czegos do 2 tyś.

Bardzo spodobaly mi sie wzmaki Pana Feliksa, ale podobno nie gra to z audeze ;-)
Jak narazie wygrywa shiit Lyr musze poszukac we wro sklepu gdzie mozna odsluch zrobic.
No i pozostaje jeszcze Majkel ;-) Ale czy ma wersje demo do odsluchu ?