Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
10-01-2015, 22:27
Gutekbull,
Ja nikogo nie namawiam na kosmiczne wydatki - 3000 PLN to nie jest przecież majątek, a w tej kwocie używane DAC'e grają już bardzo dobrze. Kupienie nowego DACa za 3000 wysokiej klasy to już sztuka... Jest za to kupa słabizny co w ogóle nie ma basu i ogłady.

Odnośnie CD to opisałem własne doświadczenia. Przewaliłem sporo daców nim Lampizator pobił te dostępny na rynku za kilka tysięcy złotych, wcześniej CD PD9700 był nie do pobicia pod kątem naturalności przekazu, ale teraz już wiem że da się dużo lepiej.

adamgdansk

  • 64 / 5884
  • Użytkownik
11-01-2015, 00:28
Czy gra jaśniej ? Jakoś specjalnie nie, ale ja nigdy nie miałem wrażenia ,że Audeze Lcd-2 są za ciemne.
Teraz Audio-techniki ATH-A900X wydają mi się nienaturalnie jasne, a AKG Q701 mają za mało wypełnienia. ?
Audeze dwójki dla mnie są naturalne do bólu ,mam wrażenie ,ze mam na głowie bardzo dobre kolumny ;-)
Właściwie można to podsumować jednym stwierdzeniem i nie będę tu oryginalny - one grają muzykę ;-)
Mam po wymianie opamów tak trójwymiarowy dźwięk -scena jest niesamowita  ;-)
Tak jak lubilem lcd2 i lcd3 tak nigdy bym nie powiedzial, zecsa naturalne do bólu ;), ale zgadzam sie ze sporo w nich okrągłego i wysokiej klasy dzwieku kolumnowego... Dla mnie naturalnie gra cos co odtwarza dzwiek tak jak go slychac naturalnie - wiem jak brzmi gitara klasyczna i do licha 90% sprzetu tak jej nie przedstawia ;)

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
11-01-2015, 10:44
Naturalne do bólu - znaczy tak jak z kolumn ;-)
A tak poważnie Audeze Lcd-2 graja barwą, klimatem ,tworzą nastrój, pozwalają zadurzyć się w muzyce,
a wracając do barwy instrumentów jaka przekazują jest najbliższa prawdziwej.
Nie jest to wiwisekcja jaką uprawiają np. Audio-Techniki.

Zresztą dawno audiomaniacy pogubili się , często szukamy po prostu dobrego,ciekawego ,ładnego dźwięku.
Dźwięk z drogich systemów jest jakiś udziwniony, jest teoria ,ze wszystkie słuchawki powyżej ok.1500zl to jakieś audiofilskie fanaberie nie mające nic wspólnego rzeczywistością.
Czasami odnoszę wrażanie ,że tanie klocki z dużą dawką mocy są bliższe prawdzie.

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
11-01-2015, 10:53
Gutekbull, powiem Tobie jako ciekawostkę że od kilku tygodni słucham ortodynamików z lat 80 - Sansui ss100 - używki osiągają ceny do 1500 pln... Śmiem ryzykować, że klimat i wokale są lepsze od LCD2 :) Ale zupełnie rozumiem co piszesz o LCD - one nie zabijają popisami technicznymi ale pokazują muzykę jako piękny nasycony obraz. To samo jest z tymi moimi zabytkowymi przetwornikami. Chce się słuchać i słuchać choć wszystko jakoś mniej konturowe i pozornie mniej dynamiczne. Nawet na skromnym tranzystorze efekt jest tak dobry.

Może ktoś słuchać SS-100 lub Fostexów T50 pierwszych i skrobnie czy moje obserwacje są prawidłowe.

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
11-01-2015, 11:06
Tu jest ciekawy opis zabawy z Asusem ;
http://www.audiostereo.pl/zaskakujace-przygody-komputerowe-audio-czy-cos-wiecej_102426.html

A tak poza audio, na sztandze dziś dwie stówki były, tak jak na obrazku obok ;-)
Ktoś tu interesuje się sportem ?
« Ostatnia zmiana: 11-01-2015, 14:16 wysłana przez gutekbull »

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
11-01-2015, 14:36
Gratulacje,  ja raz 92 wycisnąłem w liceum ;)

adamgdansk

  • 64 / 5884
  • Użytkownik
11-01-2015, 23:38
No ja chyba do 105 doszedlem na klatke ale nie na serie - stare dzieje i pasje ;)

gutek - a co cie w ogole na te sluchawki tak wzielo - te miniUtopie tez pchnales! A Klimo? ;))

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
11-01-2015, 23:47
Jeszcze raz powtórzę pieniądze nie grają !

Mądre słowa :) Jednakże tak czy siak, bardzo często spotykamy w postach odniesienia do półek cenowych, pokroju: " (...) Jak sprzęt za XXX PLN".

Niby każdy wie, że kasa nie gra, ale tych młodszych stażem audioświrów jeszcze te cyferki kręcą :) To jednak mija.

Fatso

  • 290 / 4017
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2015, 08:37
Gutekbull,
Ja nikogo nie namawiam na kosmiczne wydatki - 3000 PLN to nie jest przecież majątek, a w tej kwocie używane DAC'e grają już bardzo dobrze. Kupienie nowego DACa za 3000 wysokiej klasy to już sztuka... Jest za to kupa słabizny co w ogóle nie ma basu i ogłady.

Odnośnie CD to opisałem własne doświadczenia. Przewaliłem sporo daców nim Lampizator pobił te dostępny na rynku za kilka tysięcy złotych, wcześniej CD PD9700 był nie do pobicia pod kątem naturalności przekazu, ale teraz już wiem że da się dużo lepiej.

Muszę zaprotestować - mój DAC kosztuje 2990, nie uważam, żeby to była kupa słabizny. Mam nadzieję że i @-Pawel- tak uważa. On wprawdzie ma najdroższą wersję, z lampizacją, jednak core jest ten sam.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
12-01-2015, 08:54
Fatso, Ty mi zmieniłeś światopogląd na DACe :) Ja się przez prawie 3 lata zastanawiałem czy wydanie "tysiąc z hakiem" na jakiegoś chinola da mi jakąkolwiek wartościową poprawę jeśli chodzi o dźwięk z PC, a Twojego DACa, mimo iż znacznie droższy nie dało się tak po prostu odesłać :) Tylko jak go wziąć w łapy okazuje się, że mało który klocek tyle waży.

Modyfikowany NS900VQS, który do tej pory robił za audiophile-maker niestety nie ma do niego startu, a DAC gra sobie po biednym USB z drukarki.

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
12-01-2015, 11:31
Paweł, ale ja Tobie swego czasu tłumaczyłem, żebyś zdecydował się na inny odtwarzacz, bo ten tylko wygląd ma rasowy, o co Tobie bardzo chodziło, a dźwiękowo niestety nie błyszczy. Modyfikować najlepiej jest coś, co już na starcie brzmi ciekawie. Ja jadę na modyfikowanym odtwarzaczu innej marki i póki co jego dźwięk jest nie do zastąpienia lub przeskoczenia przez DACe do co najmniej kilku tys. zł - mówimy także o "DIY". Zresztą był u mnie raz stały klient z pewnym DACem lampowym pod koniec zeszłego roku i finał był taki, że DAC i pre lampowe po konfrontacjach pojechały na poprawki, i ani standard XLR nie pomógł. Kolejnym takim tematem są kable. Bez ogarnięcia okablowania, pozycjonowanie urządzeń wychodzi nieraz tak dziwnie, że koszmarki brzmieniowe okazują się rewelacją, dziwne tylko że te zachwyty czyta się już głównie w ogłoszeniach z rynku wtórnego.

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
12-01-2015, 12:36
Gutekbull,
Ja nikogo nie namawiam na kosmiczne wydatki - 3000 PLN to nie jest przecież majątek, a w tej kwocie używane DAC'e grają już bardzo dobrze. Kupienie nowego DACa za 3000 wysokiej klasy to już sztuka... Jest za to kupa słabizny co w ogóle nie ma basu i ogłady.

Odnośnie CD to opisałem własne doświadczenia. Przewaliłem sporo daców nim Lampizator pobił te dostępny na rynku za kilka tysięcy złotych, wcześniej CD PD9700 był nie do pobicia pod kątem naturalności przekazu, ale teraz już wiem że da się dużo lepiej.

Muszę zaprotestować - mój DAC kosztuje 2990, nie uważam, żeby to była kupa słabizny. Mam nadzieję że i @-Pawel- tak uważa. On wprawdzie ma najdroższą wersję, z lampizacją, jednak core jest ten sam.

Fatso ale ty oferujesz produkt jednostkowy i direct sale. Rzeczy w sklepach warte są 1000pln, a sprzedawane za 3000!!

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
12-01-2015, 13:53
Michał, wszystko rozumiem, ale to jest też kwestia dalszych oczekiwań. Ja nie podzielam Twojej wizji dźwięku od pewnego momentu. To co dla Ciebie będzie grało poprawnie i neutralnie ja nazwę placem budowy lub szkieletem z muzyki, stąd też naciski na uzyskanie lampowości przy zamówieniu. Ten odtwarzacz grał dla mnie mimo wszystko zbyt natarczywie i analitycznie na Twoich IC, a sam przyznałeś, że dalsze modyfikacje (zasilanie/sieciówka) poszłyby w tym właśnie kierunku. Po prostu lubię bardziej stonowany i skupiony na barwie przekaz. Przez pierwszy tydzień praktycznie w ogóle nie słuchałem tego DVD, dopiero zmiana kabelków na zwykłe studyjne Die Hard spowodowała, że zagrał dla mnie naprawdę przyjemnie, w miejsce wszechobecnej szarości i szorstkości zawitała barwa i wypełnienie, nie wnikam już w klasę brzmienia bo to może być faktycznie ograniczone konstrukcją samego DVD chociaż do teraz był to mój nr 1 w systemie. Powiedzmy, że podzielam Twoje poglądy gdzieś tak do stylu prezentacji starego Moonlighta, dalej to już dla mnie lekki hardcore ;) Również swego czasu nie zgadzaliśmy się w sprawie opinii na temat DT880 Pro, dla mnie to po prostu nie ten kierunek. Myślę, że robisz świetne produkty, jednak nie każdy lubi tak dosadnie brzmiące klocki wyłapujące każdy najmniejszy szmer z nagrania. PS1000 słuchałem głównie na dosyć niskiej klasy DACu tylko dlatego, że był dla nich bezpiecznikiem przed zbyt technicznym graniem. W Staxach jest zupełnie inna sytuacja, ale to już nie rozmowa na ten wątek ;)

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
12-01-2015, 14:14
Paweł, ale ja się zgadzam, że ten Sony grał natarczywie, bo tak grał. Modyfikacje trochę tam pomogły, ale tylko częściowo. Ja idę do przodu co nie znaczy, że cały czas w jednym kierunku. Zmieniają się u mnie wzmacniacze, kable , źródła i słuchawki oraz płynące z tego wnioski. Jeśli masz na myśli tego Moonlighta, co poszedł do Twojego kolegi, to on grał raczej bardziej technicznie niż moja obecna oferta. Też temat nie na ten wątek. ;)

korzena

  • 343 / 4780
  • Zaawansowany użytkownik
12-01-2015, 19:04
Gutek,

No ale co z tego ze Asus za 1750PLN jest znakomity, jak te swietnosc trzeba wydobyc poprzez kolejna inwestycje na konwerter BADA za 6000PLN, a kolega ma tu na calosc 2kPLN ;')) Badzmy realistami, w gre wchodza tylko klocki, ktore zagraja co najmniej dobrzez bez zadnego wspomagania. Taki Yulong ma b.dobre USB.

W swoim torze używam konwertera MK3 JKSPDIF (mk3 hiface), jednak jest z nieco innej półki cenowej niż BADA;-)

Yulong może być niepotrzebnie ocieplony dla LCD-2?

Czyżby w granicach cenowych  do 2000zł nie było zbyt wielu wyróżniających się DACów?

A Resonessence Labs Concero, Audio-gd (NFB-2)?

Niestety większość daców nowych za 2K PLN gra gorzej niż używane CD dobrej klasy za 1000 PLN :)
Ja długo grałem z CD Pioneera PD9700 kupionego za 900 PLN, i dopiero DACe za 7-10x więcej grały wyczuwalnie lepiej :)

Powiem Tobie tak: kup używany, nie dłubany dac za 3-4K, te urządzenia nie mają części mechanicznych jak CD czy gramofony więc są trwałe. Weź jakiegoś Moona, M2Techa, wyższego Hegla, może nawet Mytek'a, jest tego całkiem sporo, może nowy Amber Lampizatora? (ok. 5K - ich budżetowa odsłona). Asus gra ale najlepiej z kościami Muses a to już robi sumkę...

Mówię Ci, używka wysokiej klasy będzie na pewien czas dobrym krokiem. Celuj wysoko, słuchawki masz dobre. Nie warto ładować dużo kasy dlatego namawiam do używek.

Nawet teraz na alledrogo jest np.: Chord - bardzo dobry dac:
http://allegro.pl/chord-dac-64-i4968986722.html

Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki!

Uświadamiam sobie coraz bardziej znaczenie dobrego źródła.
Dochodzę też do wniosku, że bez podniesienia swojego budżetu, zarówno na nowego ampa, jak i DACa, niewielką poprawę osiągnę albo co najwyżej uzyskam nieco inne brzmienie.

Wolalbym od razu uzyskać tę docelową wyższą jakość, aniżeli iść drogą małych kroków. Wydaje mi się to efektywniejsze rozwiązanie, choć ominie mnie pewnie trochę funu z eksperymentowania. Jednak zależy mi też na czasie:-)

Myśle, by odłożyć więc większą sumę i stopniowo kupować sprzęty z wyższej półki, aczkolwiek w rozsądnych granicach cenowych. Myślę docelowo o nowym DACu, zwł. o Wyred4sound DAC-2, Lavry DA11, Schiit Gungnir lub NuForce DAC9, o którym Majkel wspominał.
Jeżeli zaś chodzi o dobry wzmacniacz pod LCD-2 (ale też na tyle uniwersalny, by dobrze sprawdzał się z innymi słuchawkami) to powraca mi cały czas na myśl Bryston BHA-1, który już na samym początku rekomendował Soundman. Podobno wzmaczniacz ten bardzo dobrze gra też z wieloma innymi popularnymi słuchawkami. Poza tym gra w torze symetrycznym, który według -Pawla-, Soundmana, jak i innych użytkowników, daje znaczne podniesienie jakości w przypadku LCD-2.

Czy takie rozwiązanie brzmi rozsądnie? ;-)
« Ostatnia zmiana: 12-01-2015, 19:45 wysłana przez korzena »