Audiohobby.pl

Topowe monitory

Ged

  • 1715 / 5888
  • Ekspert
04-09-2014, 10:57
Chyba zdradzam słuchawki na rzecz kolumn. Zobaczymy co z tego wyniknie :)

Pytanie brzmi: jakie niewielkie głośniki można przesłuchać w naszym pięknym kraju ?

Założenia
1) pomieszczenie 15-16m2, do tego biurko, sofa, półki, skosy (jednym słowem trudne)
2) kolumny wyłącznie nowe dostępne u dystrybutora (interesuje mnie testowanie a nie kupowanie w ciemno)
3) dźwięk - analityczny, dużo dobrej góry i średnicy
4) muzyka - plumkanie jazzowe i klasyczne, w następnej kolejności pop i duża orkiestra (trochę basu by się przydało)
5) najlepsze jakie są, tzw. high-end poprawia mi humor :)
6) aktualna elektronika - MBL

Moje typy na poczatek (zweryfikuję do 3-4 par):

1)   Monitory Raidho D1 (Chillout Studio)
2)   Sobus Faber Guarneri Evolution (Rtv Max)
3)   Ascendo System F2 (SoundClub)
4)   Albedo Aptica (Moje Audio)
5)   Franco Serblin Accordo (Grobel Audio)
6)   Harbeth (Audiosystem)
7)   Magico Q1 (120 tysi ! jeszcze nie sprawdziłem czy są w Polsce, cena kosmos :))
8)   Dynaudio C1 (RTV Max Łódź)
9)   Akkus Redwine – małe 71 lub duże 717 (Akkus)
10)   Gauder Acoustik (RCM)

Coś byście wybrali na 100%, coś odrzucili ? Może jakieś inne propozycje ?
Dziękuję
Włodek

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
04-09-2014, 11:26
Ja bym wybral Sennheiser Orpheus
ale ja jestem zboczony :-)


Powodzenia i również czekam na relacje z odsłuchów.



brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
04-09-2014, 11:27
A co z Sunus Extrema ,są dobre ?
Wyglądają naprawdę fajnie.

Ged

  • 1715 / 5888
  • Ekspert
04-09-2014, 11:32
Extremy zarówno stare jak i nowe są na mojej liście najbrzydszych głośników świata :)
Stare Guarneri są bardzo trudne do zdobycia, ostatnio w Holandii (trochę daleko). Poza tym mają bardzo brzydkie standy.

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
04-09-2014, 11:33
Jak na liście masz Harbeth  to jeszcze dorzuć Spendor'y.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
04-09-2014, 12:22
Na 100% odrzucilbym Dynaudio C1 (bo zwyczajnie przegraly z moimi AE Reference 2, tanszymi o polowe), nie ze zle, ale dosc kaprysne i mnie nie porwaly, w ich miejsce poprosilbym o dodanie Gamutow El Superiores S3, ktore niezwykle dobrze graly. Drogie (zwlaszcza z dedykowanymi podstawkami, ale z nimi graly najlepiej, niestety), ale budzet widze obejmuje je cenowo. Pokoj masz w sumie dosc maly, wiec nalezy uwazac, aby sie te kolumny nie dusily w nim.

Ps1. Jak dzwiek ma isc w strone analitycznosci z duza iloscia dobrej gory, to ja bym wykreslil z tej wyliczanki wszelakie Harbethy i Spendory (nowe, podlogowe D7 sa co prawda zupelnie inne, ale to duze podlogowki i sie nie sprawdza w 16m2, skoro u mnie nie zagraly w 21m2).

Ps2. To byl maly falstart, nie widze nigdzie polskiego dystrybutora z tymi glosnikami, chyba ze jakis reprezentant Gamuta w Polsce zgodzilby sie je sprowadzic, ale to pewnie watpliwa sprawa.
« Ostatnia zmiana: 04-09-2014, 12:43 wysłana przez pastwa »

fakamada

  • 1066 / 5390
  • Ekspert
04-09-2014, 12:52
 Z malutkich, to jeszcze może Zingali Zero Bookshelf. Niestety to w tej chwili jedyny monitor tej firmy.

« Ostatnia zmiana: 04-09-2014, 13:35 wysłana przez fakamada »

4m

  • Gość
04-09-2014, 13:09
Pierwsze SF Guarnieri z drugiej ręki, w razie gdyby nie pasowaly pójdą do ludzi bez straty.
Dokładnie, lub JM Lab (Focal) Mini Utopia.

Jeżeli jednak wyłącznie nowe i małe to na pewno warto posłuchać Focal Utopia Diablo, będzie wyraźnie, precyzyjnie i z basem. Z takich maleństw przez parę miesięcy słuchałem i cały czas bardzo dobrze grały Totem Mani-2, gdyby małe Utopie okazały się np. zbyt analityczne.

a_men

  • 746 / 5883
  • Ekspert
04-09-2014, 13:11
W takim metrażu sprawdziłbym Kef LS50:
http://audio.com.pl/testy/kef-ls50:1
Zaznaczam, że ich nie słuchałem, ale z doświadczenia wiem, że słuchanie małych monitorów w bliskim polu, w niewielkim pokoju może dac wiele satysfkcji.
Tu mamy głośnik współosiowy, który zapewnia zgranie czasowe przetworników, nawet przy słuchaniu z niewielkich odległości.

Gustaw

  • Gość
04-09-2014, 13:16
Pierwsze SF Guarnieri z drugiej ręki, w razie gdyby nie pasowaly pójdą do ludzi bez straty.
Dokładnie, lub JM Lab (Focal) Mini Utopia.

Jeżeli jednak wyłącznie nowe i małe to na pewno warto posłuchać Focal Utopia Diablo, będzie wyraźnie, precyzyjnie i z basem. Z takich maleństw przez parę miesięcy słuchałem i cały czas bardzo dobrze grały Totem Mani-2, gdyby małe Utopie okazały się np. zbyt analityczne.

Teraz to się chyba nazywa Focal Diablo Utopia. W razie czego można uzupełnić subem z kompletu.

zdezintegrowany

  • 1278 / 4681
  • Ekspert
04-09-2014, 13:18
Chyba zdradzam słuchawki na rzecz kolumn. Zobaczymy co z tego wyniknie :)

Pytanie brzmi: jakie niewielkie głośniki można przesłuchać w naszym pięknym kraju ?

Założenia
1) pomieszczenie 15-16m2, do tego biurko, sofa, półki, skosy (jednym słowem trudne)
2) kolumny wyłącznie nowe dostępne u dystrybutora (interesuje mnie testowanie a nie kupowanie w ciemno)
3) dźwięk - analityczny, dużo dobrej góry i średnicy
4) muzyka - plumkanie jazzowe i klasyczne, w następnej kolejności pop i duża orkiestra (trochę basu by się przydało)
5) najlepsze jakie są, tzw. high-end poprawia mi humor :)
6) aktualna elektronika - MBL

Moje typy na poczatek (zweryfikuję do 3-4 par):

1)   Monitory Raidho D1 (Chillout Studio)
2)   Sobus Faber Guarneri Evolution (Rtv Max)
3)   Ascendo System F2 (SoundClub)
4)   Albedo Aptica (Moje Audio)
5)   Franco Serblin Accordo (Grobel Audio)
6)   Harbeth (Audiosystem)
7)   Magico Q1 (120 tysi ! jeszcze nie sprawdziłem czy są w Polsce, cena kosmos :))
8)   Dynaudio C1 (RTV Max Łódź)
9)   Akkus Redwine – małe 71 lub duże 717 (Akkus)
10)   Gauder Acoustik (RCM)

Coś byście wybrali na 100%, coś odrzucili ? Może jakieś inne propozycje ?
Dziękuję
Włodek

Włodku,
1) Z tego co wiem jesteś audiofilem, a audiofile mają to do siebie że cierpnią na nerwicę ciągłych zmian.... większość monitorów, które tu wypisałeś są "nieodsprzedawalne" lub ich ewentualna sprzedaż wiąże się ze znaczną stratą. Weź to pod uwagę, no chyba że ma to być "miłość do końca życia" :)
2) Masz specyficzną elektronikę i raczej Sonus/Harbeth/Dynaudio odpadają no chyba że lubisz ciemność i bułę na basie
3) Trochę mały pokój więc z niskimi tonami nie poszalejesz
4) Szkoda że nie second hand :( .. w sumie to słaby argument w czasach gdzie kupujący dyktuje warunki
5) Widzę że kupujesz oczami :)
6) Z tych co wypisałeś prócz Harbetha, który i tak zresztą nie wpasuje się w Twój system nie wział bym niczego


pozdrawiam,
zdezintegrowany
zdezintegrowany

zdezintegrowany

  • 1278 / 4681
  • Ekspert
04-09-2014, 13:23
Gustaw -->
Mani-2 to taki "fitnesowiec na sterydach" ogromny, przestrzenny i nieprawdziwy dźwięk ... tak nie brzmi muzyka
stare Utopie mogły by się sprawdzić, nowych nie znam ... "not my cup of tea"

ogólnie szedł bym w coś bardziej analitycznego bo ten mbl to taki mułek trochę :)
zdezintegrowany

Gustaw

  • Gość
04-09-2014, 13:36
Gustaw -->
Mani-2 to taki "fitnesowiec na sterydach" ogromny, przestrzenny i nieprawdziwy dźwięk ... tak nie brzmi muzyka
stare Utopie mogły by się sprawdzić, nowych nie znam ... "not my cup of tea"

ogólnie szedł bym w coś bardziej analitycznego bo ten mbl to taki mułek trochę :)

Jeżeli lekko mulasty to faktycznie lepszy starszy model.

fakamada

  • 1066 / 5390
  • Ekspert
04-09-2014, 13:36
No.. w bliskim polu KEF LS50 mogą być świetne. Na pewno warto je odsłuchać.
« Ostatnia zmiana: 04-09-2014, 14:02 wysłana przez fakamada »

Road To Nowhere

  • 1033 / 5889
  • Ekspert
04-09-2014, 13:40
Tak jak koledzy ,wymień trana na lampę i kup http://www.q21.pl/xindak-ms-1201.html

Na żywo wyglądają zdecydowanie lepiej a grają zjawiskowo.