Audiohobby.pl

Topowe monitory

Ged

  • 1715 / 5889
  • Ekspert
07-03-2015, 09:27
Michał
Szczerze ? Jest genialnie ! Jest w tym dźwięku wszystko co trzeba.
Po miesiącu słuchania scena już nie jest genialna tylko zwykła, bo już się przyzwyczaiłem :)
Wysokich nie ma za dużo. Sub delikatnie mruczy (ustawiony na godzinę 9-9.30).
Przez cały ostatni weekend słuchałem pre Accustic Arts + końcówka mocy ModWright 100SE. Nie grało to dużo lepiej niż integra MBL. Ale taka już choroba. Remisji na razie nie będzie. Został przedwzmacniacz bo potrzebuję czegoś do porównań - dużo wejść i wyjść XLR. Bardzo porządne wykonanie. Nie psuje dźwięku jak niektóre "wynalazki".
Co dalej ? Jak zbiorę pieniądze to wypożyczę kilka końcówek mocy do porównań. Najchętniej przesiadłbym się na całość AA. A może w przyszłym roku pliki ?
I tak dalej i tak dalej.
Porównałem ponownie słuchawki z kolumnami - topowe Staxy nie mają startu do Accordo (bez znaczenie czy te są z subem czy bez). Po prostu prawdziwsze granie. Ale czasami muszę słuchać na słuchawkach (cienkie ściany w domku).
Pozdrawiam


brodacz

  • 1780 / 3822
  • Ekspert
07-03-2015, 09:49
Piękna sprawa Włodku.
Pokój na fotkach nie wyglada na wcale taki mały.
Parę razy uczestniczyłem przy adaptacji pokoju odsłuchewego mojego przyjaciela.Nie słucham na głośnikach tak jak On ale akurat byłem pod ręka więc się trochę przydałem :-).
Różnice podczad amatorskiej adaptacji pomieszczenia były bardzo duże ,czasami większe niż nowy klocek.
Jak Ty odnalazłeś się w akustyce pomieszczenia ,jakie sa Twoje doświadczenia w tym temacie?
« Ostatnia zmiana: 07-03-2015, 09:53 wysłana przez brodacz »

brodacz

  • 1780 / 3822
  • Ekspert
07-03-2015, 09:57
ps. na jakie słuchawki czeka pusty stojak ?
;-)

Ged

  • 1715 / 5889
  • Ekspert
07-03-2015, 11:08
Stojak jest pod słuchawki których aktualnie słucham, powinien stać na stoliku obok CD
Akustyka - jeszcze nie próbowałem, a powinienem bo mam kolegę, który robi profesjonalne adaptacje akustyczne.

4m

  • Gość
07-03-2015, 15:59
Sugeruję dobrze osłuchać się z systemem, ponieważ akustykę pokoju stroi się do systemu. A więc adaptacja akustyczna ma sens dopiero wtedy, gdy będziesz absolutnie przekonany, że system nie ulegnie już zmianom, zostanie zamknięty na długi czas. W zależności od problemów pomieszczenia i oczekiwanego rezultatu adaptacja akustyczna może kosztować więcej niż system hi-end ;) Rozsądnie jest więc nie psuć jej efektu zmianami w systemie.

Robert73

  • 63 / 5520
  • Użytkownik
08-03-2015, 12:13
Włodku jak znajdziesz trochę wolnego czasu na odsłuch to chętnie wpadłbym do Ciebie na kilka godzin posłuchać tego pięknego systemu bo monitory prezentują się świetnie.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
08-03-2015, 14:14
Dzieki Wlodku za opis i zdjecia ;'))

Bede chetnie sledzil Twoj proces doboru wzmacniacza bo tez mam obecnie ten element systemu na oku, ale to juz duzo latwiejsze logistycznie od przewozenia glosnikow, jak sam zauwazyles.

Kolumny bezwzglednie uzyskaja dalasza poprawe wlasciwosci sonicznych z czasem, wiec powinno to grac jeszcze ciekawiej za kilka miesiecy.

ps. a tym czasem, okres rozwijania pasji fotograficznej trwa u mnie, wcale nie mniej kosztowny, ale frajdy co niemiara ;')

Ged

  • 1715 / 5889
  • Ekspert
08-03-2015, 17:13
Robert, oczywiście zapraszam, pod koniec marca bo teraz mam remisję audiofilizmu a nawrót pracoholizmu :)

Synthax

  • 2323 / 4106
  • Ekspert
10-03-2015, 16:27
Gratuluję monitorów, piękne wykończenie i lubiany przeze mnie konstruktor :)

A z ciekawości zapytam jak się zakończyła sprawa ze śrubką która upadła?

Ged

  • 1715 / 5889
  • Ekspert
10-03-2015, 22:44
To była podstawka pod Accordo.
Gdybym ich nie kupił to cena podstawki wynosi 400 Euro :(
Nie ma lekko, jest ryzyko, jest zabawa :)