Audiohobby.pl

Topowe monitory

barthuss1

  • 198 / 4801
  • Aktywny użytkownik
04-09-2014, 13:43
Słyszałem że te KEFy są ponoć doskonałe.

W takim metrażu sprawdziłbym Kef LS50:
http://audio.com.pl/testy/kef-ls50:1
Zaznaczam, że ich nie słuchałem, ale z doświadczenia wiem, że słuchanie małych monitorów w bliskim polu, w niewielkim pokoju może dac wiele satysfkcji.
Tu mamy głośnik współosiowy, który zapewnia zgranie czasowe przetworników, nawet przy słuchaniu z niewielkich odległości.

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
04-09-2014, 13:47
Może nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w kolumnach, ale moim absolutnym faworytem są Raidho D-1. Niespotykana w głośnikach skala dynamiki, można dosłownie odczuć na sobie każdy dźwięk. Do tej pory byłem przekonany, że tak żywa i dosadna prezentacja jest zarezerwowana tylko dla dobrych słuchawek. Do tego super barwa i niezwykła przestrzeń jak na niewielkich rozmiarów przetworniki. Na ostatnim AS były moim dźwiękiem wystawy i w tym roku jadę głównie posłuchać ich dłużej aby sprawdzić czy to nie było jedynie złudzenie lub jakiś wyjątkowo trafny system i pomieszczenie podczas prezentacji :)

4m

  • Gość
04-09-2014, 14:39
Mani-2 to taki "fitnesowiec na sterydach" ogromny, przestrzenny i nieprawdziwy dźwięk ... tak nie brzmi muzyka
stare Utopie mogły by się sprawdzić, nowych nie znam ... "not my cup of tea"
Celowo podpowiedziałem Totem nie tylko dlatego, że jest naprawdę dobrym monitorem (oczywiście nie z dowolną elektroniką), ale przede wszystkim dlatego, że powinien świetnie dopasować się z pokojem Włodka i swoimi mocnymi punktami uzupełnić akustyczne niedobory pomieszczenia.

zdezintegrowany

  • 1278 / 4682
  • Ekspert
04-09-2014, 15:20
a jeśli chodzi o Sonusa ... to nie Guarnieri Panowie, lecz tylko te:

http://allegro.pl/sonus-faber-extrema-i4532952182.html

Guarnieri jedynie wyglądają a Extremy grają.
noe, ale co kto tam lubi :)

zdezintegrowany

Max

  • 2204 / 5384
  • Ekspert
04-09-2014, 15:52
Mani-2 to taki "fitnesowiec na sterydach" ogromny, przestrzenny i nieprawdziwy dźwięk ... tak nie brzmi muzyka

Nigdy nie rozumiałem tego rodzaju stwierdzeń.

Kiedy zakładam na łeb słuchawki różnych firm, dźwięk zawsze jest różnorako przyrządzony i albo mi się podoba albo nie.
Zrobiłem sobie swego czasu przebieżkę po salonach chcąc wybrać monitory do sypialni i jedynymi kolumnami, które naprawdę zrobiły wrażenie, były B&W Nautilus, chyba 805. "Ogromny, przestrzenny, fitnesowiec na sterydach..."
Do dziś nie wiem, czy to spreparowany pokój odsłuchowy czy same głośniki były przyczyną opadu szczęki.
Podobało mi się.

"Nieprawdziwy dźwięk..."
Czyli prawda (wzorzec, punkt odniesienia) rozumiem, tylko podczas słuchania żywej muzyki ?
 
No ale który to "live" będzie bardziej "prawdziwy" ? Ten z sali kameralnej, czy wielkiej (na 1800 luda), doświadczany w rzędzie drugim czy raczej dwudziestym ósmym ? Żywa muza z siermiężnego blaszoka NOSPR-u, czy nowej, w sposób wyrafinowany, akustycznie spreparowanej siedziby ? A może muza plenerowa, albo ta grana w kościele (tylko którym, Piotra i Pawła w Katowicach czy moim parafialnym) ? A może najbardziej "prawdziwe" brzmienie występuje w Operze krakowskiej lub też Warszawskiej Narodowej (wyraźnie przytłumiona, matowa orkiestra w kanale) ?

Za każdym razem muzyka brzmi zupełnie inaczej. Warunki, akustyka, dystans od źródła, pomijając już samych wykonawców.

A wybierany sprzęt odtwarzający, ma odtwarzać tak, żeby podobało się wybierającemu. Inne kryterium nie istnieje...
« Ostatnia zmiana: 04-09-2014, 15:54 wysłana przez Max »

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
04-09-2014, 16:18
Za każdym razem muzyka brzmi zupełnie inaczej. Warunki, akustyka, dystans od źródła, pomijając już samych wykonawców.

Wierny system, powinien teoretycznie odzwierciedlic te wszystkie roznice, ktore wynikaja z wyszczegolnionych powyzej elementow, czyli zagrac kazda plyte w inny sposob, a nie na jedno kopyto. Pytanie czy lubimy taka prezentacje, bez zadnych upiekszen i dodatkow wlasnych.

ps. nie rozwijajmy  moze jednak tego off topa bo sie zaraz dyskusja przeobrazi w zupelnie inny temat niz ten zalozony przez Wlodka, w efekcie czego wyladuje w Pogaduchach ;D

Max

  • 2204 / 5384
  • Ekspert
04-09-2014, 16:25
[ps. nie rozwijajmy  moze jednak tego off topa bo sie zaraz dyskusja przeobrazi w zupelnie inny temat niz ten zalozony przez Wlodka, w efekcie czego wyladuje w Pogaduchach ;D

Jeśli to będą pogaduchy, do których Ty, ja i Włodek chętnie zajrzymy, żeby poofftopować, to nie ma dla takiej migracji przeciwskazań.

Max

  • 2204 / 5384
  • Ekspert
04-09-2014, 16:33
Wierny system, powinien teoretycznie odzwierciedlic te wszystkie roznice, ktore wynikaja z wyszczegolnionych powyzej elementow, czyli zagrac kazda plyte w inny sposob, a nie na jedno kopyto.

No ok, a potem idziemy do salonu i wybieramy to co nam pasuje z palety "Audeze, Stax, HiFiMan.............GS1000, K812, BeyerT90"

Wszystkie te słuchawki robią muzę po swojemu, czy więc jakaś urojona "muzyczna prawda" ma jakieś istotne znaczenie podczas sprzętowych wyborów ??

No i samo nagranie nie jest żadną prawdą ! Wystarczy zestawić gęste i barwne wydawnictwa ARCHIV-u z suchymi i przymglonymi propozycjami NAXOS-u (z lat dawniejszych).
« Ostatnia zmiana: 04-09-2014, 16:54 wysłana przez Max »

Road To Nowhere

  • 1033 / 5890
  • Ekspert
04-09-2014, 16:39
I tu masz "słuszną rację" :-) ,nie ma sprzętów uniwersalnych ,neutralnych ,każdy gra ,interpretuje po "swojemu".

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
04-09-2014, 16:59
Wszystkie te słuchawki robią muzę po swojemu, czy więc jakaś urojona "muzyczna prawda" ma jakieś istotne znaczenie podczas sprzętowych wyborów ??

Tutaj sie jak zwykle upraszcza, mamy swoj gust i wyobrazenie (bazujac na doswiadczeniu) o owej prawdzie muzycznej, instrumentarium, i szukamy takich nausznikow, ktore po zalozeniu, nie tworza u nas wrazenia ''alez to jest sztuczne i nienaturalne barwowo!'' Ten robiony dzwiek ma sie wpisywac w pewien margines, ktory akceptujemy na dluzsza mete, to ma nas oszukac, abysmy sami mysleli, ze tak jest poprawnie i wiernie. Jak mamy zgrzyt muzyczny juz na dzien dobry to nie ma co brnac dalej w jakies dziwne korekcje, taki sprzet wylatuje z naszej listy.

Max

  • 2204 / 5384
  • Ekspert
04-09-2014, 17:06
Pastwa,

Ładnie napisane, ale nawet nie próbuje analizować ;-))

Ma być przejrzysty, bezpośredni i barwny przekaz. To moje preferencje.
Życia sobie komplikować po audiofilsku nie lubię.

Ale oczywiście masz rację, wynalazki, które robią subiektywnie jakieś cyrki z muzyką - wylatują z listy.

P.S.
Mój odtwarzacz cd to Ayon CD1sc... Typowy "fitnessowiec na sterydach". Dzwięcznie i wybuchowo.
Że tak nie brzmi muzyka ? A kogo to obchodzi !? Na pewno nie mnie, stałego bywalca sal koncertowych ;-)
« Ostatnia zmiana: 04-09-2014, 17:49 wysłana przez Max »

Road To Nowhere

  • 1033 / 5890
  • Ekspert
04-09-2014, 17:08
A ilu jest takich co wiedzą czego chcą ?

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
04-09-2014, 23:41
Dopisz sobie Wlodek do listy Kefy The Reference 1, maja je nawet w q21 ;') Ja w kazdym badz razie mam zamiar ich sobie dobrze posluchac w te sobote.

ogorek

  • 855 / 5227
  • Ekspert
05-09-2014, 08:31
Chyba zdradzam słuchawki na rzecz kolumn. Zobaczymy co z tego wyniknie :)

Pytanie brzmi: jakie niewielkie głośniki można przesłuchać w naszym pięknym kraju ?

Założenia
1) pomieszczenie 15-16m2, do tego biurko, sofa, półki, skosy (jednym słowem trudne)
Coś byście wybrali na 100%, coś odrzucili ? Może jakieś inne propozycje ?
Dziękuję
Włodek

Włodku ale czy to jest pomieszczenie typy 4m x 4m ?
Jeżeli tak to czemu monitory ? Mój gabinet jest deczko większy ale gorszy akustycznie bo podłużny.
Ja mam stary model Audiophysic-a (nie pamiętam nazwy) i daje radę w takich warunkach (skos, biurko, sofa, szafki z półkami). Ktoś tu na forum robi wygłuszanie pomieszczeń więc może kolumny jednak a nie monitory ?

Pamiętam jak @Lan lata świetlne temu proponował mi wypożyczenie kolumn (projekt z forum nie pamiętam nazwy aaa @Hurricane) twierdząc, że w takiej przestrzeni dobrze zagrają.

Niektóre monitory plus standy zajmują więcej miejsca niż kolumny podłogowe.
W swoim gabinecie mam je rozsunięte na ponad 2m a słucham prawie z 2 metrów - to są dobre warunki dla wielu mniejszych podłogowców
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

artois

  • 12 / 5214
  • Nowy użytkownik
05-09-2014, 08:59
Osobiście  wybrałbym Kef Ls50 Anniversary Edition, nie bez powodu są w zakładce flagowe na stronie KEF a, są pozycjonowane przez producenta wyżej niż seria Reference... ten produkt to jest niejako prezent od firmy na 50 lecie...
Inna sprawa, że wymagają wzmacniacza który jest od nich przynajmniej 2x droższy...

warto posłuchać - naprawdę...
HD650, HD800, AH-D7000
Audio_GD Phoenix
Audio_GD Reference 5
Audio_GD DI
ACSS Cable

-------------------------------------

Kef LS50
Hegel H80
MacBook Air

Tomanek,Chord,Wireworld