Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

zyzio

  • 960 / 5788
  • Ekspert
28-05-2018, 13:11
Jak się zapytałem znajomego, że chcę coś dużo lepszego od Korga, bo podoba mi się jak gra, z normalnym zasilaniem i spdifem to odpowiedział mi, że Accuphase DC-37 :D. Załamka w tym audio.

Załamka to i owszem, ale dla bufoniady audiofilskiej żądnej chorych cen w audio, bo niestety przy Korgu z zasilaniem zewnętrznym to nie mają czym szpanować w ogóle....., a nawet jeśli coś będzie lepsze o 5% to przy swojej cenie 40 kzł debilizmem jest zakup tego czegoś :D

zyzio

  • 960 / 5788
  • Ekspert
28-05-2018, 13:21
Idac takim tokiem rozumowania mozna dojsc do wniosku ze najlepszy stosunek jakosc cena ma wmontowana karta dzwiekowa w pc-cie i wszystkie inne wydatki na lepsze konwertery to totalna glupota i marnotrastwo pieniedzy ;')

No bo jaka jest dla mnie oferta kiedy taki Korg czy Schiit Modi mnie absolutnie nie satysfakcjonuja brzmieniowo, sa ok za swoje pieniadze ale nie zapewniaja mi oczekiwanego poziomu realizmu, mam zagryzc zeby i nadal sluchac na nich bo sa ekonomiczne ? ;'))
Jakby kosztowały po 30 kzł to byś mlaskał z zadowolenia :)))) Poziom realizmu ? A cóż to jest ? :))) Audiofile to zabawna rasa, szczególnie jak widzi cenę, bo w ciemno to już im poziom realizmu dziwnym trafem pasuje :D

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
28-05-2018, 13:24
Ej a ten KORG zdrozał? Ile on teraz kosztuje bo widzę jakieś podwyżki...

zyzio

  • 960 / 5788
  • Ekspert
28-05-2018, 13:26
Sopot go wyprzedał...są droższe od innego sprzedawcy. W sumie to od początku taki Korg powinien kosztować po 20 kzł - od razu by mu wzrósł poziom realizmu i wartość postrzegana przez wielbicieli zer w cenie :D Dostaje audiosyfilik wybitne urządzenie w cenie pełnego baku paliwa i zawsze będzie marudził....., więc trzeba dymać tą chorą brać bez mydła ile wlezie - ona tego pragnie ! :D
« Ostatnia zmiana: 28-05-2018, 13:31 wysłana przez zyzio »

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
28-05-2018, 13:34
Teraz to taki mętlik zrobiliście że nie wiem nic. A chciałem się dowiedzieć głównie o co chodzi z tym dźwiękiem od firmy Naim, bo tak z opisów to taki pode mnie dźwięk, wybitnie szybki i mocarny. Jakbym miał kupić Chorda TT albo TT2 to na pewno odsłucham gdzieś przed zakupem z jakąś konkurencją tak od 5kzł do 20 kzł potem jeszcze jakieś konsultacje i się coś wybierze. Jeśli miałby być ten przetwornik sercem systemu to musi mieć wszystkie złącza i poradzić sobie z sygnałem z komputera przez USB, przy czym najlepszy byłby właśnie kombajn, bo z dziurki dynamiki i orto ewentualnie a po XLR energizer Staxów, coś w ten deseń. Warto zapłacić  moim zdaniem jak ma mieć dobre bądź bardzo dobre praktycznie wszystko, żeby nie musieć chodzić na kompromisy, zmniejszyć ilość kabli, a wszystko zamknąć w jak najmniejszej ilości bud. Parę tauzenów w te czy we wte da się przemyśleć. Dużo zależy od portfela osoby kupującej.

A o firmie Korg słyszę dosłownie pierwszy raz. Jakieś spostrzeżenia i porównania aporpo dźwięku tego DACa? Jak da się tanio i dobrze to zawsze trzeba przemyśleć :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

zyzio

  • 960 / 5788
  • Ekspert
28-05-2018, 13:39
Korg to jest nasycony, wysoce analogowy dźwięk jak z drogiego gramofonu, a w zasadzie lepszy.... na dodatek rozdzielczy i szybki (szczególnie z zewnętrznym zasilaczem), ale przede wszystkim FIZJOLOGICZNY, który płynie i chce się tego słuchać bez końca.....ale niestety  o niskim poziomie realizmu dla prawdziwego audiofila......tyle.... :)))))))

Piszę o tym na forum od roku nie po to by nakręcać sprzedaż Korga, a jedynie po to by po poniektórzy otrząsnęli się z choroby audiosyfilijskiej a zaczęli w końcu słuchać muzyki......
« Ostatnia zmiana: 28-05-2018, 13:48 wysłana przez zyzio »

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
28-05-2018, 13:42
Jakby kosztowały po 30 kzł to byś mlaskał z zadowolenia :)))) Poziom realizmu ? A cóż to jest ? :)))


Szczerze powiedziawszy, jakbym mial wydac 1000PLN na Korga to moglbym rownie dobrze zyc z karta Sound Blaster Live za 100PLN bo nie slysze pomiedzy tymi urzadzeniami zasadniczej roznicy wartej doplaty 1000% no i co mi madrego powiesz, ze bufonada jest kupowanie Korga bo to zbytek audiofilski i czysty debilizm  skoro sa sprzety duzo tansze i prawie tak samo dobre ;'))

No troche dystansu inaczej wyjdzie z tego jakies kuriozum, nie ma obowiazku wydawac pieniedzy jak ktos nie slyszy uzasadnienia ;'))

ps. gdybym patrzyl na sama cene to kupilbym przeciez takiego Longdog Audio VDT1 za 20kPLN a nie Hugo 2 za 9kPLN, no troche logiki. Tak samo zamiast kupowac Pioneery nabylbym Creative Aurvana Live i zyl zadowolony ze oszukalem system i mam hi-enda za grosze.
« Ostatnia zmiana: 28-05-2018, 13:49 wysłana przez pastwa »

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
28-05-2018, 13:43
Alucard,

Nie dowiesz sie niczego wiazacego z samego czytania forum, wez 4 litery i sie wybierz do salonu audio i posluchaj, sam wowczas zdecydujesz, najlepiej zabierz dobre nauszniki z soba.

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
28-05-2018, 13:44
Teraz to taki mętlik zrobiliście że nie wiem nic. A chciałem się dowiedzieć głównie o co chodzi z tym dźwiękiem od firmy Naim, bo tak z opisów to taki pode mnie dźwięk, wybitnie szybki i mocarny. Jakbym miał kupić Chorda TT albo TT2 to na pewno odsłucham gdzieś przed zakupem z jakąś konkurencją tak od 5kzł do 20 kzł potem jeszcze jakieś konsultacje i się coś wybierze. Jeśli miałby być ten przetwornik sercem systemu to musi mieć wszystkie złącza i poradzić sobie z sygnałem z komputera przez USB, przy czym najlepszy byłby właśnie kombajn, bo z dziurki dynamiki i orto ewentualnie a po XLR energizer Staxów, coś w ten deseń. Warto zapłacić  moim zdaniem jak ma mieć dobre bądź bardzo dobre praktycznie wszystko, żeby nie musieć chodzić na kompromisy, zmniejszyć ilość kabli, a wszystko zamknąć w jak najmniejszej ilości bud. Parę tauzenów w te czy we wte da się przemyśleć. Dużo zależy od portfela osoby kupującej.

A o firmie Korg słyszę dosłownie pierwszy raz. Jakieś spostrzeżenia i porównania aporpo dźwięku tego DACa? Jak da się tanio i dobrze to zawsze trzeba przemyśleć :)
Słuchaj podwójne:
Pierwsze słuchaj: Prawda jest po środku. Jeśli gdzieś masz bardzo dobrze grające dace za 15.000 pln a z drugiej strony masz Zyzia z dacem w cenei paliwa, to dobry solidny, funkcjonalny dac za 5000-6000 nie będzie rozwydrzeniem, o ile masz na niego kasę. I np taki chord będzie super dacem, a jak chcesz combo to np ten moon o którym pisałem... lub Grace lub Violectric.
Drugie słuchaj to posłuchaj i sam oceń. Ja bardzo chciałem kupić kiedyś dac za 3000.00 i nic z tego nie wyszło, waliło to wszystko digitalisem i słuchać się nie chciało...

Zyzio, pozdro, ja bym nawet kupił tego korga ale COAX potrzebuję :)

nsk

  • 549 / 4864
  • Ekspert
28-05-2018, 13:50
@mikolaj, pewnie towar im zalega więc podejrzewam, że kokosów tam nie zbijają.

@zyzio, teraz to akurat przeginasz w drugą stronę. Nie uważam, że ten Korg to coś specjalnego, ale jest warty nawet swojej pierwotnej ceny.

Ode mnie EOT, bo rozmowa poszła w porównywanie siusiaków, a nie taki zamiar był. W sumie nie dziwię się producentom, że nas dymają z cenami, audiofil nawet sam tego chce.

zyzio

  • 960 / 5788
  • Ekspert
28-05-2018, 13:53
Nic nie przeginam....przeginają Linny, Ayony, Chordy, ale audiofile tego chcą.....

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
28-05-2018, 14:06
Co do dymania audiofilow przez producentow, jest faktycznie taki trend ze ceny sa wyssane z palca w obecnym ultra hi-endzie, ale bardzo pouczajacym jest przestawienie przychodow firmy Stax, mimo zaporowej dla wielu ceny za swoje produkty, firma ta balansowala na granicy bankructwa, nikt tam wiec nie jedzil ferrari za pieniadze naiwnych klientow, warto miec to na uwadze.

zyzio

  • 960 / 5788
  • Ekspert
28-05-2018, 14:12
Dac za 30 kzł to taki sam debilizm jak torebka czy buty za 30 kzł nawet jak ktoś nie ma co robić z pieniędzmi....ale oczywiście wszystko jest dla ludzi......kupujta se więc co chceta, ale nie pierdzielcie o poziomie realizmu błagam, bo to pusty slogan.....Najbardziej śmieszy mnie, że audiofil się starzeje, naturalnie głuchnie, ale uważa się za jeszcze bardziej doświadczonego pasjonata o słuchu nietoperka - to takie dodatkowe kuriozum.... :))))
« Ostatnia zmiana: 28-05-2018, 14:20 wysłana przez zyzio »

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
28-05-2018, 14:21
Zyzio, mialem tego Korga w domu, zainstalowalem mu nawet dedykowane oprogramowanie, musialem przez to przejsc na pc z Windowsem po na macu nie dzialalo, walczylem na tym z tydzien, ale mimo szczerych checi i duzego entuzjazmu na poczatku, prawie zawsze przylapywalem sie na tym ze zamiast sluchac muzyki zaczynam szukac czegos na internecie albo myslec co by tu zrobic na objad.

Ten dzwiek nie byl az tak wciagajacy abym z nim odlecial i powaznie pisalem ze podobnej klasy sensacje mialem z karta SB Live za znacznie mniejsze pieniadze. To co wedlug Ciebie powinienem zrobic, przestac sluchac muzyki bo zakup DACa ktory sprawia ze wsiakam w muzyke jest debilizmem ;'))

zyzio

  • 960 / 5788
  • Ekspert
28-05-2018, 14:23
Zbadać sobie słuch i przestać żyć wyobrażeniem o dźwięku idealnym :D