Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

mikolaj612

  • 347 / 3597
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 15:23
No dobrze, a co ja mam powiedzieć, kiedy jestem młody i mam perfekcyjny słuch wg. badań?

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5354
  • Ekspert
28-05-2018, 15:26
Na szczęście nie musimy się badać u zyzia który pare lat wcześniej optował za czymś zgoła odmiennym :D

Urządzenia do badań powinny być stabilne a nie dwubiegunowe ;)))

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
28-05-2018, 15:59
Ja to jeszcze badania oczu musze sobie zrobic, bo zamiast robienia zdjec lustrzanka powinienem zapewne uzywac wylacznie kamery w telefonie ;')

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
28-05-2018, 17:25
4 liter nie mam jak ruszyć. Wiem że najważniejsze są odsłuchy ale nie mam jak. Wróciłem własnie z rozmowy  z miłą panią która zaoferowała mi intratną posadkę za godziwe pieniądze i z ruszeniem dupy w Polske będzie bardzo ciężko. Zależnie od rozmowy z moim szefem jutro tu w niemcach wschodnich (a raczej będzie kicha, chociaż mam to w dupie), będę tu raz na tydzień, może na miesiąc, czasem rzadziej, bo ruszam dupę na zachodnie Niemcy. Przez jakiś czas przynajmniej. Jeśli zostanę to napiszę na forum odzew do kolegów o odsłuchy w najbliższym czasie w jakiś weekend i podzwonię po jakichś salonach co kto ma tam w zanadrzu.

Uwierzcie mi Maciek i Pastwa że jakbym mógł i miał czas to bym jeździł,  ale tak się nie złoży raczej. A sprzętów zamawiać, przysyłać, odsyłać itd, po prostu nie lubię bo mnie to męczy i wkurza. System będzie tak  czy inaczej i jest kwestią czasu a jaki to się okaże za jakiś czas. Koniec i kropka :)

A co do tej całej kłótni tutaj o pieniądze i zwiędłe uszy, to powiem tak: wybiorę to co będzie grało najlepiej, za kwotę na jaką pozwoli mi maksymalny budżet nawet jeśli miałbym go zamknąć do zera. Jeśli coś tańszego będzie grało lepiej jak coś droższego a spełni resztę wymogów, wybiorę coś tańszego :) I tak trzeba planować zakupy moim zdaniem. Nic ponad siły, maksymalnie ile się da jeśli to hobby priorytetowe (mam parę innych), ale z głową. Tylko to co słychać, a to co widać to mało ważne.

Co do czołgu żeby rozjechać Chorda Hugo... nie posiadam.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
28-05-2018, 17:54
"Piszę o tym na forum od roku nie po to by nakręcać sprzedaż Korga,..." - zyzio
Piszesz rok o jednym przetworniku? Nie przesadzasz? Widzę go na thomannie za 1000zł. Jakby nie patrzeć złącza XLR ma.

Aha, a jakbym miał ten czołg jak na tej reklamie to bym rozjechał tego Chorda. I Dave'a. I Korga. I wszystkie inne. I bym miał spokój.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Gustaw

  • 3856 / 3316
  • Administrator
28-05-2018, 18:35
Na stronie Naima wyczytałem że za implikowany amp w tym DACu to moduł Naim Headline, a to chyba nie byle

Napiszę tylko tyle. Nigdy i nigdzie, przez moje całe audiofilskie życie ;-), u znajomych, w sklepach lub na wystawach audio, nie słyszałem aby system, w którym były komponenty firmy NAIM, zagrał dźwiękiem lepszym niż co najwyżej dobry.

Być może zwyczajnie miałem pecha i zawsze znalazłem się w nieodpowiednim czasie i w nieodpowiednim miejscu.
« Ostatnia zmiana: 28-05-2018, 18:37 wysłana przez Gustaw »

mikolaj612

  • 347 / 3597
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 18:56
Headline w środku to taki trochę ponury żart rodem ze wzmacniacza Grado czy Canamp.
Trochę dziwnie wygląda chwalenie urządzeń, które mogłyby służyć za kit dla początkujących elektroników czy osób, które zaczynają siedzieć w audio :)

mirhon

  • 438 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 19:06
@Pastwa o jakim korgu piszesz? Aktualnie mam korga ds-dac-100, gram po xlr z zestawem staxa i w 100% zgadzam się z kolegą zyziem. Ten korg zagrał mi lepiej od chorda 2qute. Warunkiem na to jest puszczenie do korga dsd.
B.dobrze sprawdza mi się w tej roli roon, gdzie wszystko co mam upsampluje w locie do dsd. Soft korga też nie jest zły, ale roon jest lepszy.
Co do porównania z gramofonem to też się zgadzam z zyziem, zanabyłem niedawno telefunkena s600 z oryginalną wkładką Shure i powiem że ten korg faktycznie ma bliżej do gramofonu niż do cyfry i nie ma tu mowy o jakimś zmuleniu czy sztucznym ocieplenie dźwięku.

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
28-05-2018, 19:16
Mikołaj, wiesz jak jest, jeden chwali, drugi nie. Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki. W recenzji Ryki wypadł okej, chociaż np w środku to płytka i kabel. Ja się nie znam na budowie wzmacniaczy ale do takiego Questyle 800r to startu nie ma pod względem wnętrza na pewno. Pisał niejaki Ludwik Igielski że gra zestawienie komponentów w tym wzmacniaczu. Znasz się to sam sobie przemyśl ile w tym prawdy. Ja widzę klocek, słucham czy mi się podoba i zatwierdzam. Nie rozbieram i nie patrzę co w środku. Jakbym patrzył np tylko po budowie słuchawek i wygodzie, nic więcej, to moje Grado poleciałyby przez okno. No ale są na głowie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
28-05-2018, 19:22
Mirhon,

No ten podstawowy wlasnie. Nie sluchalem jednak z Roonem.

Natomiast 2 Qute porownywalem po wejsciu optycznym bo gralo wyraznie lepiej od USB, do tego z zainstalowanym Pure Music (bardzo istotny element), bylo bardzo plynnie i 'analogowo'. Jak ktos ma dobry transport np. od Moona to jeszcze lepsze efekty mozna osiagnac bo ze zwyklym pc to tak troche na pol gwizdka ;'))

nsk

  • 549 / 4865
  • Ekspert
28-05-2018, 19:47
Chyba jednak mamy inne uszy :). Jedni opisują Hugo/2Qute jako analogowy, inni włącznie z moim kolegom twierdzą, że gra on chudo.

A ja u siebie testowałem filtry z HQPlayera i wolałem to jak grało z filtrem korga.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
28-05-2018, 19:59
Ja bym powiedzial ze mamy inne transporty w pierwszej kolejnosci ;')

Sekator

  • 447 / 3312
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 20:25
A o firmie Korg słyszę dosłownie pierwszy raz. Jakieś spostrzeżenia i porównania aporpo dźwięku tego DACa? Jak da się tanio i dobrze to zawsze trzeba przemyśleć :)
Potwierdzam to co zyzio pisze. Sam mam KORGA i temat DAC-a uważam od paru miesięcy za zamknięty. Mi udało się go kupić za 500 zł. Cena 900 też jest dobra. Wzmacniaczowy temat rozgryzłem jeszcze taniej i mam spokój. Temat słuchawek miałem rozgryziony od dwóch lat, ale teraz to nie wiem. A jak możesz Korga nie znać? :) Połowa klawiszowców chyba na nim gra.
Niestety audio to taki dziwny rynek, że im drożej tym lepiej. Firmy usiłujące sprzedawać produkty w uczciwych cenach zaś padają. Bo nie jest normalną ceną kilka czy kilkanaście tysięcy zł za płytkę drukowaną w jakiejś tam obudowie czy ta sama kwota za dwa małe głośniczki zawieszone na zakrzywionym kijku.
« Ostatnia zmiana: 28-05-2018, 20:28 wysłana przez Sekator »

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
28-05-2018, 20:58
Nie wiem jaka firma co sprzedawała ostatnio coś dobrego w dobrych cenach padła (superlux np?). Skoro Korg jest okej i nie pada znaczy polityka firmy działa. Arcam miał niezłego małego rDaca jak go połączyłeś z Tomankiem, teraz też mało słychać o nich a sprzedają i produkują. MDac był niezły i Audiolab dalej działa, 20kzl za DACa nie wołali. Michał sprzedaje Hedonici po 2 kzł i żyje. Nie musi być fajerwerków, wystarczy solidnie, a manufaktura się utrzyma.

Wiesz czasem są ludzie co mają małe fundusze i nie słyszeli hi endów, zmieniają coś raz na jakiś czas i się wkurwiają na tych bogatych audiofili co mają w domu sprzęt za 100 wypłat normalnego człowieka. Połowa hejtu wychodzi spod klawiatury takich gości. Ja też nie jestem jakoś szczególnie zasobny na portfelu (co się zmienia ale tak długo nie było). Cały problem tkwi w tym że często sprzęty "z wyższej półki" robią wszystko dobrze plus fajerwerki jka je "dokarmisz" a sprzęt z niższej półki robi coś tylko dobrze, ewentualnie korzystnie/solidnie. Jak nie robi nawet korzystnie to odpada. Taki bogaty człowiek jka może wydać na 5% różnicę w dźwięku na plus powiedzmy 15 kzł, to zrobi to i oczywiście napisze to na forum. Życie. A ludzie toczą pianę. Czasem zdarza się że jest jeszcze hype jak przy Beats by Dre ale to już odchodzi do lamusa. A czasem to po prostu różnice w gustach. I tak o.

Żeby porównać bezpośrednio tego Korga z np Chordem TT trzeba by zrobić odsłuchy przepinając tylko przetworniki, reszta systemu niezmienna i słuchamy. Ale nawet jak pojawi się konkluzja że Korg jest gorszy od Chorda o 10% to ile jest warte te 10% dla każdego z nas? 500zł? 5000zl? 50 000zl? Tyle ile jesteś w stanie zapłacić, bo nie wiem... masz kupę siana, nudzi Ci się, żona Cię zdradza, masz taki kaprys, pies Ci zdechł itd. Płacisz za różnicę 5% 20kzł? Okej. Nie płacisz? To masz trzy wyjścia. Zostawiasz to hobby, dorabiasz się i płacisz, nie dorabiasz i "klniesz na potęgę suto kładąc wędliny na chleb", jak mawiał pewien Warszawiak. To o to tutaj chodzi. Jeden zapłaci,  drugi nie. Nawet jak ma.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirhon

  • 438 / 5783
  • Zaawansowany użytkownik
28-05-2018, 21:08
Porównywałem tego korga do 2 dac-ów od chorda: hugo (zwykły nie TT) i 2qute. W obu przypadkach korg był dla mnie lepszy.
Porównania robiłem na zestawie słuchawkowym staxa sr-507 + 007t. W tej cenie (korg) grzechem byłoby go nie wziąć do testów.