Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

lancaster

  • Gość
14-06-2013, 20:26
Mirek, obudź sie. Dobrze ze Piotr otwarl serwis na ktorym moze sie realizowac i wszystkiego dobrego.
Za siebie moge powiedziec ze bardzo sie ciesze. Pewnie nie zastanawiales sie dlaczego mial pod górke na wszystkich mozliwych serwisach w Polsce na któych pisywał ? .... cóż nie kazdy ma zaciecie sekciarskie i potrzebe bezkrytycznego cytowania guru. Tutaj nikt naprawde nie ma zadnych zaszlosci z Piotrem. To on tu po rozstaniu kilka razy wparowywal z fochem lub pretensjami za pomoca "gluchego (audiofilskiego hehe) telefonu".
Nikt mu nie odbiera zdolnosci redaktorsko-reporterskich...widzisz Mirek Ty masz z Piotrem o tyle dopbrze ze nie masz wlasnego zdania, ale jakbyś któregoś dnia byś je posiadl a co gorsza mial odmienne ... ;-) Czego rzecz jasna Tobie nie życzę, bo straciłbys wiele ze swojego uroku :-)

W kazdym razie dla mnie numerem 1 w Polsce jest Wojtek Pacula ;-) Zyczę Piotrowi zeby któregoś dnia był równie uznany. Serio. Recenzji praktycznie nie czytuje, za to lądne fotki z przyjemnoscia obejrze i sprzęcicha chętnie poslucham.

Milego popoludnia.

lancaster

  • Gość
14-06-2013, 20:39
brodacz, sluchales tego Cary? Z czym ? Uwazam recenzja yego wzmacniacza tylko pod katem sluchawek bedzie mocno niepelna. Jesli urzedzenie ma byc od dystrybutora moze warto wypozyczyc równiez jakies odpowiednie glosniki ? Nie wiem co tam w audiosystemie maja do 300-ki, jakies WLM moze by sie spasowaly ?

Gustaw

  • Gość
14-06-2013, 21:05
>> mirek10, 2013-06-14 19:54:11
 jak płachta na byka,co zrobic!wiedziałem kto sie odezwie!!!ha ha Ale trzeba przyznać ze powoli słabnie

Tak Mirku. Od dawna przyjmuję jako dogmat, że Ty wiesz wszystko.
Szczgólnie Twoją wiedzę czerpię garściami z różnych forów audio. Ostatnio z wątku o najdroższych, czyli najlepszych, monitorach na świecie.
Wątek innego autora o podobnej ilości wiedzy uznałbym za żart lub apoteozę infantylizmu  ale Twoje przemyślenia traktuję z najwyższą uwagą, z szacunkiem i śmiertelnie poważnie.

lancaster

  • Gość
14-06-2013, 21:33
brodacz, moze na to nie wygladam ale nie wiem kto czego sluchal :-)
Jak pytam to nie wiem, teraz bede pamietal ze sluchales bo rozmawiamy o tym. Jakie wrazenia ?

Prywatnie nie zestawialbym zadnej z kolumn ktore wymieniles do 300B

lancaster

  • Gość
14-06-2013, 21:38
"Myslalem ,ze taki ktos bedzie skarbem na sluchawkowym forum ,cos jak Wiktor."

Forum jest ogolnie o tematyce audio, na temat sluchawek pisuje sie tu najwiecej i OK.
Wiktor szanuje cudze opinie i jest ogolnie niekonfliktowy. Klasa (pisze bez wazeliny). Ktos taki jak Wiktor jest mile widziany na każdym forum. Zagadka rozwiązana :-)

lancaster

  • Gość
14-06-2013, 21:40
Ale, ale. Wątek jest o wzmacniaczach wysokiej klasy. Z czym zestawiacie najlepsze na swiecie sluchawki czyli Beyerdynamic DT990 Edition ?;-)

lancaster

  • Gość
14-06-2013, 21:59
Nie chodzi o lepsze (choc moim oczywiscie zdaniem to też ;-)) ale lepiej spasowane z 9W wzmacniaczem lampowym.

zibra

  • 812 / 5144
  • Ekspert
14-06-2013, 22:14
Ja slyszalem z zaufanego zrodla, ze to przecietny wzmacniacz glosnikowy, ale dla niektorych jest najlepszy.
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

mirek10

  • 1213 / 4548
  • Ekspert
14-06-2013, 22:45
Trochę kolumn odsluchalem do Carego 300B i pozostały tylko trzy ,które są do kupna, czyli ZuAudio Durid MKV,Bella Luna Diamante i  Bastanis Materhorn.

lancaster

  • Gość
14-06-2013, 22:47
5-ki wg producenta maja 86dB. Harbeth efektywnosc podaje uczciwie, ale do 300B rozejrzalbym sie za czyms skuteczniejszym.

Wierze ze sie podobalo z Dynkami. Zalezy kto jakie ma oczekiwania....niemniej musze przyznac Dynki w pomiarach sterophile maja z tego co widze 89,3dB przy dobrych 4ohm, mozna nawet powiedziec 6, bo lokalne minimum impedancji nie spada ponizej 4. - bdb uwazam, do tego łagodny przebieg impedancji nie utrudnia roboty wzmacniaczowi lampowemu.

mirek10

  • 1213 / 4548
  • Ekspert
15-06-2013, 07:45
Z tych trzech  kolumn co wymienilem to ZuAudio DURID MKV (6500eur) spelniaja wszystkie nadzieje ze zagraja z kazdym gatunkiem muzyki,amerykanskie kolumny specjalnie powstaly do gry z wzm lampowymi,bardzo wysoka skutecznosc,graja szybko i zdecydowanie, to nie takie przyslowiowe plumkanie, jak w innych kolumnach do wybranego gatunku muzycznego, Marek Dyba nazwal ich granie estradowym, choc mowil o innych kolumnach tej firmy ,bo tych nie sluchal.Zaleta jest ich budowa,smukla,zgrabna,odpowiednia wysokosc,komponety najwyzszych lotow,zajmuja malo miejsca w pokoju i smialo do( 20m2) sie mieszcza!jeszcze tylko odsluch,mam mozliwosc sprowadzenia z USA za (5542eur) to juz z wszystkimi oplatami(clami,watami i poczta) na gotowo!w Niemczech diler sprzedaje za (6500eur) oficjalnie wystawia za (7500eur).Szkoda ze to nowy model ,dopiero wyszedl i nie ma uzywanych!co to znaczy granie "estradowe"moze ktos z kolegow wytlumaczy!!!
http://audio-markt.de/_markt/uploaded/7257051815_g.jpg
http://www.zuaudio.com/products-loudspeaker-2.php#druid-5a-loudspeaker.php

Road To Nowhere

  • 1033 / 6051
  • Ekspert
15-06-2013, 08:20
W moim przypadku aby zachować czar i klimat brzmienia sluchawkowego sprawiłem sobie drugi zestaw "kolumnowy":-)
Jest to stereofoniczny lampowy wzmacniacz zintegrowany bez transformatorów wyjœściowych  6AS7 OTL ,do tego kolumny XINDAK MS-1201 , napędza to CD Nirvana Pana Dubiela,okablowanie srebrne.
Wyszło stosunkowo niedrogo ,w zasadzie w cenie zestawu słuchawkowego .Kolumny ex-demo z wyprzedaży Polpaku,wzmacniacz używany ,zostawiony w rozliczeniu przez klienta u Pana Dubiela ,po przeglądzie ,regulacji
i na 6 miesięcznej gwarancji za ułamek ceny nowego.

http://www.polpak.com.pl/produkt/3320/KOLUMNA_GLOSNIKOWA_XINDAK_MS-1201

http://dubieltubeamps.pl/otl/otl.htm

Brzmienie bajeczne

mirek10

  • 1213 / 4548
  • Ekspert
15-06-2013, 08:44
Bardzo fajny zestaw,ladny wzm lampowy,fajne kolumny ,ciekawe jak graja te chinczyki,slyszalem ze dobrze!!

lancaster

  • Gość
15-06-2013, 09:02
Moim zdaniem jak ktos czegos nie sluchal to nie nalezy traktowac jego opinii nawet jako subiektywną. Raczej domniemanie, lub informacje o produkcie...przy zakupach recenzje moim zdaniem powinno sie brać z dużym przymróżeniem oka a tego typu opinii wogóle.
Ogolnie granie estradowe to powalające granie audiofilskie dynamiką, szybkością, swobodą i witalnością. Mogą być zaburzenia pasma lub nawet jego podbarwienia. Po przepieciu na kolumny audiofilskie ma sie wrazenie ze jedziesz autem z oponami niedopompowanymi a Twoje rodzinne kombi z silnikiem 1.4 choc jest czesto mijane plynie dość wygodnie - zwlaszcza po dziurawych drogach (czyt. przypadkowym sprzęcie). Po tym najłatwiej poznać.

majkel

  • 7477 / 6048
  • Ekspert
15-06-2013, 09:28
Mnie się głośniki estradowe kojarzą przede wszystkim z otwartością i swobodą dźwięku. Nic z duszenia, uśredniania, wygładzania, dlatego dużo zależy od elektroniki, także na koncertach. Słyszałem estrady grające płaską, bezbarwną kakofonią jak i takie z barwą dźwięku, której długo szukać po salonach audiofilskich, natomiast dobry głośnik estradowy, czy też muzyka grana na żywo (z prądem lub bez) jest pozbawiona zduszenia czy zamulenia, a w sprzęcie audio domowym to niemalże plaga.