Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Cypis

  • 2479 / 5187
  • Ekspert
11-07-2013, 09:05
>> atmeg, 2013-07-10 19:54:16
>> żaden z tych którzy poskładali to coś złego słowa nie napisał

Na palcach JEDNEJ ręki mogę policzyć znane mi przypadki wypowiedzi negatywnych tych, którzy własnoręcznie coś złożyli. Czy to modowali słuchawki, czy to zbudowali własne kolumny (to akurat znam z autopsji), czy to złożyli wzmacniacze, czy to tuningowali samochody, czy cokolwiek innego. Zawsze różnica była KOLOSALNA na plus, zawsze było o KILKA klas lepiej niż przed przeróbką. Ot, zwykła natura psychologii ludzkiej. ;)

Pozostaje jedynie wiara, że ten co pisze rzeczywiście tak słyszy, bo jak wiadomo ślepe testy, pomimo tego, że wszędzie indziej się sprawdzają, to nie w audio i nie ma jak zweryfikować. ;)

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

fallow

  • 6457 / 6018
  • Ekspert
11-07-2013, 09:16
Któż by krytykowal coś co sam dlugimi godzinami złożyl, kombinowal i myślał po nocach. Jest tylko jedna opcja - złoży coś nowego co uzna za lepsze. Wtedy ten wcześniejszy wspanialy twor jest juz tylko przecietny i mozna po nim jechac.

atmeg

  • 1202 / 5012
  • Ekspert
13-07-2013, 00:09
oki , tylko wspomniałem .

Leszek

  • 256 / 6049
  • Zaawansowany użytkownik
31-07-2013, 17:18
Czy istnieje jeden wzmacniacz(wej.RCA wyj.RCA) do słuchania  jedynie winyli przy użyciu słuchawek HD800 lub T5P lub AH-D7100 o szer.max 26 cm o jak najlepszej wyrazistości,przestrzeni ? O:)

dankam

  • 112 / 5639
  • Aktywny użytkownik
19-08-2013, 18:25
Jak uważacie który z dostępnych na rynku wzmacniaczy sprawdziłby się z denonami 7100?
W porównaniu do innych flagowców raczej nie potrzebują mocy a jedynie niskiej impedancji wyjściowej i konstrukcji nie psującej tego co dostarczy źródło.
Myślałem o jakiej minimalistycznej konstrukcji na dobrym opampie [  muses 01, lub 02 ], coś na 2 lampkach 6sn7 [ jedna jako driver  ]. Czytałem też że objective 2 amp jest wyjątkowo transparentny. Porównywał go ktoś z czymś uznanym?

Soundman

  • 775 / 4172
  • Ekspert
19-08-2013, 18:44
Kabak testował D7100 na swojej Perle i był wniebowzięty, to chyba jedno z lepszych połączeń. Ja używam na razie z moim Asusem One Muse Edition i też jestem zadowolony. Bardzo dobrze się uzupełnia jasny,przestrzenny przekaz Asusa z D7100. Gdzieś czytałem opinie że raczej do D7100 lampa niekoniecznie, lepszy szybki tranzystor. Jak miałem jeszcze Denony D600 i lampowy wzmacniacz to rzeczywiście wolałem ich słuchać jednak na tranzystorze.

dankam

  • 112 / 5639
  • Aktywny użytkownik
19-08-2013, 18:53
A jak oceniasz wzmak tego asusa?  
Miałeś okazję sprawdzić porównać go z czymś innym?

Soundman

  • 775 / 4172
  • Ekspert
19-08-2013, 19:14
Początkowo grał bardzo jasno i nawet myślałem o wymianie na MUSE 02 które podobno grają ciemniej z minimalnie mniejszą przestrzenią. Na szczęście tego nie zrobiłem bo sprzęt się wygrzał(albo moje uszy...he,he) i teraz gra o niebo lepiej. To co mi się w nim podoba to taki spokój w przekazie, zero szumów i zniekształceń. Mój poprzedni wzmacniacz HDP Nuforce grał o wiele ciemniejszym, gęstszym dźwiękiem, zamulał trochę w porównaniu z Asusem. Tutaj jest czysto i przejrzyście z lekkim złagodzeniem na górze, mniej sybilantów i zniekształceń. Sprzęt niby obsługuje nawet słuchawki 600Ohm więc mocy trochę ma. Słucham właśnie na tym Asusie  swoich LCD2 i jest naprawdę nieźle. Ładnie to razem gra bo LCD grają ciemno dosyć ( co lubię) a Asus grając jasno i przejrzyście trochę te słuchawki budzi do życia. Dobre jest też zejście basowe. Na HDP nawet jakby basu było więcej ale mniej uporządkowanego , bez takiej kontroli jak na Asusie. Tutaj jest wszystko pod kontrolą, czuć fakturę i impakt tego basu, zwłaszcza na D7100. Mało kto ma tego Asusa bo drogi dosyć, ale myślę że warty uwagi chociaż podstawowa wersja o wiele tańsza. Jednak koszt samych Muses 01 zrówna cenę obu wersji wiec wychodzi na to samo, a ta wersja jest jakby lepsza bo lepiej gra z niskoomowymi słuchawkami. Jednak i tak myślę o dokupieniu do LCD2 wzmacniacza LYR ,który według wielu użytkowników ,dopiero pokazuje co te słuchawki potrafią.

dankam

  • 112 / 5639
  • Aktywny użytkownik
19-08-2013, 19:50
Też mi chodzi po głowie ten asus. Jednak nie mam gdzie posłuchać wygrzanego. A w ciemno nie chcę kupować.
Może ktoś w okolicach trójmiasta ma zestaw/wzmak  na którym chciałby przetestować Denony 7100?

patrykvel

  • 282 / 4848
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2013, 23:24
>> dankam, 2013-08-19 18:25:17
Jak uważacie który z dostępnych na rynku wzmacniaczy sprawdziłby się z denonami 7100?
W porównaniu do innych flagowców raczej nie potrzebują mocy a jedynie niskiej impedancji wyjściowej i konstrukcji nie psującej tego co dostarczy źródło.

Jezeli szukasz czegos iscie przezroczystego ze wszelkimi wydami i zaletami takiego elementu w torze, to polecam Ci Black Pearl jak kolega wyzej wspomnial.  BP swietnie operuje tymi Denonami.
O tym objective 2 amp to zapomnij. Transparetny to on jest tylko dla autora oraz jego elitarne grono wyznawcow.

dankam

  • 112 / 5639
  • Aktywny użytkownik
20-08-2013, 13:23
Wiem BP jest z kolei na tym forum obiektem kultu.
Dla mnie jednak 1850 zł za komplet pseudo DIY to raczej będzie ciężkie do zaakceptowania. Dołożę 200 zł i mam Lyra, lub ef-5 hifimana.
I nie będzie mi chodziło po głowie, że nie gra to jeszcze optymalnie bo za 1100 trzeba jeszcze baterię z ładowarką. A za 3 tys to już mogę szukać u większej ilości uznanych producentów, choćby SPL czy Burson. A to ułatwia ewentualne późniejsze zbycie.
Wolę jednak skończony i zamknięty produkt ew. w grę wchodzi zabawa lampami.

Wicek23

  • 4 / 4092
  • Nowy użytkownik
20-08-2013, 13:31
Trochę nie rozumiem Twoich argumentów - skoro BP jest obiektem kultu, to raczej nie powinno być problemu z ewentualnym późniejszym zbyciem - chętny się pewnie znajdzie
EF-5 - zgadza się produkt zamknięty i całkiem ciekawy z wyglądu, ale brzmienie - koledzy z forum testowali i niezbyt to dobrze wypadło - jednak doświadczonym forumowiczom warto czasami zaufać ;)

Corvus5

  • 2596 / 5515
  • Ekspert
20-08-2013, 13:46
Nie wiem, czy słuchałem BP, może i tak. Słuchałem Sonic Pearl i ten szatan ma takie wymagania co do DACa, że ciężko mi było ocenić jak w ostateczności napędza. Jeżeli to czarne mniejsze to BP, to dobrze wiedzieć. Jak naprawię interfejs do DACa, to będzie co sprawdzać, mój system bardziej przypomina Audiolabowego M-DACa.

Co do zestawień nie będę się wypowiadał, za to BP ma swoje grono fanów coś jak ostatnio D7100 ;-)

Baele

  • 753 / 5269
  • Ekspert
20-08-2013, 13:46
dankam,

mylisz się. Koledzy forumowicze kupują, sprzedają, chwalą, narzekają, kłócą się etc. itd itp. ten obiekt kultu i masę innego sprzętu.

Ja sam posiadałem, ale kupiłem coś innego. Czy to się komuś podoba czy nie - ideałów nie ma. Każden słyszy inaczej i dokonujemy różnych wyborów sprzętowych. Raz się udaje raz nie.

O i takie to audiohobby ;-)

dankam

  • 112 / 5639
  • Aktywny użytkownik
20-08-2013, 14:02
Faktycznie przynajmniej na tym forum nie powinno być problemów ze zbyciem BP.
Jednak blisko 3 tys powoduję , że wybór staje się szeroki.  Niestety nie jest łatwo odsłuchać gdzieś różne wzmacniacze  słuchawkowe. Tu jest trudniej niż ze sprzętem głośnikowym.