Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Dawindyk

  • 140 / 6037
  • Aktywny użytkownik
20-08-2013, 23:45
No raczej trudno sie spodziewac zebys wolal obca konstrukcje od swojej (w zblizonej cenie) - zwlaszcza marketingowo bylaby to niezla wtopa :)

dankam

  • 112 / 5639
  • Aktywny użytkownik
20-08-2013, 23:46
Napisałem "pseudo Diy" właśnie ze względu na obudowę, która jest używana przez osoby budujące jednostkowe egzemplarze.
W połączeniu ze zdjęciami środka dużo droższego Sonic Perl [ tu akurat obudowa jest na wysokim poziomie ] powoduje że jakoś mam opory przed wydaniem takiej kwoty na ten sprzęt. Bo dlaczego wydając parę kzł nie miałoby cieszyć także oka? W tej cenie są przecież SPL, czy wspomiany tu wcześniej Meier czy też Burson.
I tu pytanie czy te wzmaki grają jednoznacznie zdecydowanie gorzej?
Pozycjonowanie produktów ceną ma wiele płaszczyzn i raczej nie jest tak, że bez względu na wszystko droższe to jednoznaczne z lepsze [ lepiej grające]
Ot takie  moje rozważania jako potencjalnego klienta.




Corvus5

  • 2596 / 5515
  • Ekspert
21-08-2013, 00:09
Nie wszystko złoto, co się świeci ;-)

majkel

  • 7477 / 6048
  • Ekspert
21-08-2013, 00:25
>> Dawindyk, 2013-08-20 23:45:17
No raczej trudno sie spodziewac zebys wolal obca konstrukcje od swojej (w zblizonej cenie) - zwlaszcza marketingowo bylaby to niezla wtopa :)

To się rozumie samo przez się, więc moja świadomość takiego rozumowania wśród czytających jest równie oczywista. Można więc przyjąć, że rzeczywiście chodzi mi o dźwięk, oceniany moim uchem oczywiście.

>> dankam, 2013-08-20 23:46:53
Napisałem "pseudo Diy" właśnie ze względu na obudowę, która jest używana przez osoby budujące jednostkowe egzemplarze.
W połączeniu ze zdjęciami środka dużo droższego Sonic Perl [ tu akurat obudowa jest na wysokim poziomie ] powoduje że jakoś mam opory przed wydaniem takiej kwoty na ten sprzęt. Bo dlaczego wydając parę kzł nie miałoby cieszyć także oka? W tej cenie są przecież SPL, czy wspomiany tu wcześniej Meier czy też Burson.
I tu pytanie czy te wzmaki grają jednoznacznie zdecydowanie gorzej?
Pozycjonowanie produktów ceną ma wiele płaszczyzn i raczej nie jest tak, że bez względu na wszystko droższe to jednoznaczne z lepsze [ lepiej grające]
Ot takie moje rozważania jako potencjalnego klienta.

BP nie kosztuje kilku kzł, przynajmniej zasilana z sieci, a Sonic Pearl ma cieszyć oko i jak się komuś podoba, to mu cieszy. Inaczej - BP jest dla kogoś, kto chce mieć wysoką jakość dźwięku za niewielką kwotę, a estetyka mu zwisa, natomiast SP jest dla kogoś, komu nic nie zwisa. :) Wymienione urządzenia nie grają zdecydowanie gorzej, ale ja bym się pod takim dźwiękiem nie podpisał, ani takiego nie sprzedawał, bo według mnie posiada wady, których BP i SP nie mają. SPLa żadnego nie słyszałem, więc się nie wypowiem. Można mieć różne kryteria, np. cenić wysoką jakość dźwięku, ale nie za wszelką cenę i tu sobie postawić różne obwarowania, których BP ani SP nie przeskoczą. Ostatnio prą do przodu urządzenia all-in-one, ale je jeszcze nie słyszałem takiego w segmencie do 10kzł, żeby żadna z sekcji nie była choć trochę kulawa - wyjście słuchawkowe albo DAC. Jak się ma osłuchanie z dobrymi DACami i wzmacniaczami słuchawkowymi lub nadającymi się do tej roli przedwzmacniaczami czy wzmacniaczami zintegrowanymi, to się braki takiego combo wyłapie. Natomiast zaleta ergonomiczna w postaci jednego pudełka i mniejszej ilości okablowania jest.

dankam

  • 112 / 5639
  • Aktywny użytkownik
21-08-2013, 07:23
majkiel
Do 10kzł za kombo gdzie wszystkie części są ok, wygląda Eximus DP.
Jak wg. Ciebie ma się dźwięk BP do SP?
Z wpisu wyżej można wywnioskować że różnią się raptem obudową?

majkel

  • 7477 / 6048
  • Ekspert
21-08-2013, 08:23
Każdy z produktów jest opisany na mojej stronie www. Tam są podane różnice i podobieństwa. Układ zasilania SP jest inny.
Co to znaczy, że w Eximusie wszystkie części są OK? Czy są urządzenia, gdzie części są nie OK? Podpytaj użytkownika sebna przez PW, jeśli nie pisał na forum, o przygody z DP-1.

walkman6

  • 333 / 5929
  • Zaawansowany użytkownik
21-08-2013, 08:45
Nie chcę tu prowadzić kryptoreklamy, ale można praktycznie bez kosztowo wypożyczyć BP, być może również SP. Ocenić na tle innych konstrukcji. Do tej pory to tak naprawdę prawdziwą krytykę stosują tylko te osoby, które nie słyszały żadnego wzmacniacza z firmy Earstream. Ja porównywałem BP do Shitta Valhalla i tak naprawdę różnica finalnie sprowadza się do tego, że z BP można żyć, a z Shiitem nie.

asmagus

  • 4439 / 5597
  • Ekspert
21-08-2013, 09:52
>> majkel, 2013-08-21 00:25:47
(...)Wymienione urządzenia nie grają zdecydowanie gorzej, ale ja bym się pod takim dźwiękiem nie podpisał, ani takiego nie sprzedawał, bo według mnie posiada wady, których BP i SP nie mają.(...)

Wiadomo, ze punkt widzenia konstruktora na swoje dzieci jest inny niż osób postronnych. Są też osoby które nabywając coś z "forumowym rodowodem" zawsze będą twierdzić, że to lepsze i kasuje koncernowe albowiem produkt nie jest obciążony koncernowym pozycjonowaniem, specjalnym psuciem dźwięku, czy "elektronicznym postarzaniem" itd.

Tak czy inaczej, to co dla Majkela nie gra zdecydowanie gorzej, dla mnie w jednym z wymienionych przypadków gra lepiej (SP nie słyszałem), ale tu znów dochodzimy do meritum, trzeba kierować się własnymi upodobaniami i uchem a nie szałem na forum na sprzęt X czy Y. To kłania się kolejna rzecz by porównać wzmaki trzeba to zrobić na wielu parach słuchawek, porównanie nawet u siebie w domu z jednnymi czy dwoma parami wskazuje tylko, który wzmacniacz jest lepszy dla TYCH słuchawek i TEGO słuchającego.

Tu dochodzimy do kolejnego fenomenu - BP z tego co pamiętam ma niską impedancję wyjścia, ok 5 Ohm chyba, większość słuchawek obecnie ma również niską impedancję 25-70 ohm. Więc gdy ktoś porównuje na takich słuchawkach BP do nawet droższych wzmaków z impedancją wyjścia choćby 60 hhm to nie ma siły, BP zagra lepiej w tym zestawie. Później rodzą się legendy, że np BP czy inna konstrukcja z forum kasuje sprzęt za trylion złotych, a o tych istotnych szczegółach się zapomina. Jeden gostek porównywał na 32 ohm Grado wzmak z impedancją wyjścia 1 ohm do takiego 120 ohm i był zaskoczony, że dużo, dużo tańszy (ten z impedancją 1 ohm) Gra lepiej ... i tak powstała kolejna legenda, że ten 1 ohm\'owiec kosi wszystko. To tylko jeden z przykładów.

Kibicuję Majkelowi by jego manufaktura przerodziła się rozpoznawalną na świecie markę jak Burson, Meier czy HeadAmp i trzymam kciuki, ale opowieści dziwnej treści (i tu nie piszę o tekstach Majkela) radzę dzielić przez 4 ry.

folab

  • 297 / 6048
  • Zaawansowany użytkownik
21-08-2013, 09:52
Czy Shiit produkuje słabe urządzenia ? Zapytałem Piotra Rykę o różnicę pomiędzy Lyrem a ponad dwukrotnie droższym Sonic Pearl i tak mi odpisał :  "Domeną Lyra jest drajw, power, szybkość, energia, rozmach.
Odnośnie porównania z Sonic Pearl, to ten jest z kolei trochę jak tranzystorowa lampa. Posiada te rzeczy, których Lyrowi brakuje, a pod tymi względami, pod którymi Lyr jest najlepszy, jest z kolei słabszy od niego. Dlatego Lyr potrzebuje dobrego źródła, a Sonic Perl niekoniecznie, i dlatego to on lepiej będzie grał z komputerem. "

http://hifiphilosophy.com/?p=5053&page=6

asmagus

  • 4439 / 5597
  • Ekspert
21-08-2013, 10:00
>> dankam, 2013-08-21 07:23:36
"Do 10kzł za kombo ..."

Ja z chęcią bym wypróbował HDVD 800, do 10 kzł jeszcze daleko ale wydaje mi się, że to może być świetne urządzenie - impedancja wyjścia 16 ohm dla Denonów raczej za wysoka, ale tragedii nie ma, można spróbować.

pastwa

  • 3819 / 6048
  • Ekspert
21-08-2013, 11:08
>> dankam, 2013-08-21 07:23:36
Do 10kzł za kombo gdzie wszystkie części są ok, wygląda Eximus DP.


Eximus to super konstrukcja i wybitnie muzykalne urzadzenie (chce sie sluchac muzyki dowolnego sortu, a slychac duzo niuansow bez popadania w niemila analitycznosc). Wbil mi sie ten DAC/wzmak brzmieniowo w pamiec i sobie go pewnie za jakis czas kupie, bo chyba szkoda zycia na polsrodki.

Jak to rzekl Brodacz, lepszy dowolny odsluch wlasny niz 2 lata czytania forum, nic dodac nic ujac.

pastwa

  • 3819 / 6048
  • Ekspert
21-08-2013, 11:12
Bardzo dobrze tego Aprila opisal Marek Dyba:

http://www.highfidelity.pl/@main-1513&lang=

Jego opisy akurat sobie jeszcze cenie w przeciwienstwie do wodolejcy Paculy.

majkel

  • 7477 / 6048
  • Ekspert
21-08-2013, 11:42
@asmagus, ja nie bronię nikomu produkowania urządzeń z  niską impedancją wyjściową. To jest wybór producentów. Ja nawet od dłuższego czasu nie zaglądam im pod kołdrę i nie interesuje mnie jakich części użyli. Mam swój ulubiony zestaw elementów, na których osiągam to, o co mi chodzi. Ty możesz to wszystko zganiać na psychologię i punkt widzenia, a ja wiem swoje - robię tak, jak mi się podoba, a nie że inaczej bym nie potrafił. Potwierdzą to klienci, którzy składali zamówienia z zaznaczeniem jak ma grać czy jakie cechy szczególne ma posiadać produkt. U mnie to masz, w sklepie nie.

@pastwa, widocznie egzemplarz DP-1, którego słuchałeś/posiadasz, grał tak jak ten u Marka Dyby. Spytaj Sebastiana jak grały 3 różne egzemplarze Eximusa i co jeszcze w niektórych "grało".
Ja jednak wolę pana Wojtka, jest o lata bardziej osłuchany, zresztą pamiętam początki pana Marka na łamach HF - poziom przeciętnej opinii z forum audiostereo to był, no ale dobrze, że się rozwija.

almagra

  • 11516 / 5703
  • Ekspert
21-08-2013, 11:52
Można bez problemu zbudować OTL do słuchawek o dowolnie niskiej impedancji wyjściowej na którym bez słyszalnych przesterów można przekroczyć próg bólu.Bez konieczności użycia żadnego elektrolita.

asmagus

  • 4439 / 5597
  • Ekspert
21-08-2013, 11:58
>> almagra, 2013-08-21 11:52:21

A jakiś przykład z rynku na istnienie OTL, a o impedancji wyjściowej poniżej 2,5 ohm (wydawało mi się, ze w OTL\'ach impedancja wyjściowa nie jest stała)?