Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
09-12-2011, 10:53
Przeciez Piotra Ryki nikt nie usunal. Konto jak bylo tak jest.

szwagiero

  • 2240 / 6052
  • Ekspert
09-12-2011, 10:57
Panowie może dajmy już spokój, bo jak widzicie do niczego to nie prowadzi...

Nie wiem jak do końca wyglądała sprawa z PR, jeśli Lancaster usunął go z powodu jakiegoś konfliktu między nimi, to chyba zrobił to zbyt pochopnie... PR na wszystkie strony mięsem nie rzucał, więc można było to chyba załatwić inaczej?

Co do frackowiaka to może dajcie mu spokój na kilka dni, bo jak widać teraz jest w mocnym amoku, jak się za czas jakiś nie uspokoi (mam nadzieję, że jednak odpuści) byłoby dobrze poczynić pewne kroki, bo rzuca mięsem już zbiorowo.

frackowiak czy jest jakiś sposób, żebyś zrozumiał to, co mówi do ciebie grupa ludzi? Może przemyśl sprawę na spokojnie, nikt nie oczekuje od ciebie, żebyś przyznawał tutaj rację innym, po prostu uspokój się i przeanalizuj sprawę?

Cóż, zobaczymy jaka będzie reakcja...

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
09-12-2011, 11:03
>> fallow, 2011-12-09 10:32:02
Odpowiadasz na wpis
>> ogorek, 2011-12-09 09:28:04
Wydaje mi się, że @Fallow posiadał przez pewien czas ...

===

Ogorek, ja mialem NX33, z RPX100 nie mam zadnych doswiadczen. Jezeli sie nie myle to Pastwa mial RPX33. Osobiscie nie mam kompletnie przekonania co do sensownosci zakupu wzmakow od Rudi Stora.

-> RPX100 ma tą samą płytę w środku co RPX-33, tylko wstawili dwa potencjometry monofoniczne. Ostatnio otwierałem RPX-33 celem drobnego serwisu i powiem, że niektóre rozwiązania to wiocha. Niektóre z nich:
- transformator jest tak blisko przełącznika masy, że ten fabrycznie miał skrócone piny obcinaczkami, żeby nie kaleczyły uzwojeń
-sztywność obudowy wspomaga śruba puszczona na przestrzał przez dolną i górną pokrywę pośrodku z tyłu, wkręcana z góry
- tranzystory wyjściowe są przykręcone do boków obudowy, śruby wchodzą w szczeliny profili bocznych, od nóg tranzystorów idą przewody po 12cm do PCB.
- górna pokrywa przykręca się do bocznych profili śrubkami, a nakrętki są wrzucone do górnej szczeliny profilu. Efekt jest taki, że nakrętki gonią jak bąbel powietrza w poziomicy, trzeba je sobie naprowadzić i skręcać wzmacniacz w idealnie poziomej pozycji
- wyjście LOW rozwiązano jako podprowadzenie sygnału z wyjścia HIGH przez rezystory mocy.

Co do dźwięku - góra pasma jest mdła i zgaszona, prezentacja ciepło-słodka, nieco wyokrąglona, holografia w dość prostym wydaniu, choć scena obszerna. Taki sam dźwięk w wyraźnie lepszym wydaniu uzyskuje się z Woo Audio 6 SE po włożeniu prostownika Sophia Princess i lamp sterujących Raytheon. W ogóle to najlepsza kombinacja, jaką mi się udało znaleźć spośród różnych lamp Sylvania, RCA, General Electric, JAN, Westinghouse. Wiem, że to niewielka ilość marek, ale może coś znajdę u kolegów z serii 6DE7, 6FD7 lub 6CY7 i prostowniki typu 5U4G.

szwagiero

  • 2240 / 6052
  • Ekspert
09-12-2011, 11:13
>> frackowiak, 2011-12-09 11:09:29

No i co ja mogę odpowiedzieć? Czy czujesz, że forum opanował wielki spisek? Czy czujesz, że tak jak PR jesteś obrońcą prawdy? Czy czujesz się osaczony? Nie chciałbym nic sugerować ani radzić, dopóki sam nie dojdziesz do pewnych przemyśleń raczej nikt nie jest w stanie cię do niczego przekonać. Z mojej strony EOT!

chrees

  • 1653 / 6050
  • Ekspert
09-12-2011, 11:25
To skup się na PW, a zanim coś napiszesz coś, co mogą przeczytać WSZYSCY użytkownicy, dwa lub trzy razy się zastanów. Zrób również czasem eksperyment i zacytuj samego siebie z forum kogoś z kim stoisz twarzą w twarz.



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

chrees

  • 1653 / 6050
  • Ekspert
09-12-2011, 11:26
kogoś = komuś


-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

nsk

  • 549 / 5020
  • Ekspert
09-12-2011, 11:37
A czy jest jakiś skrypt, który będzie w stanie zamienić trzy wykrzykniki w kropkę?

lancaster

  • Gość
09-12-2011, 11:51
Wątek posprzątany. Korespondencja do 2 Panów w drodze.
W ostatnim czasie żadne konto nie było z serwisu usuwane - info dla szwagiero (osunięte konta znikają -można sprawdzić).

MAG

  • 2398 / 6037
  • Ekspert
09-12-2011, 13:45

>> majkel, 2011-12-09 11:03:49
>> fallow, 2011-12-09 10:32:02
Odpowiadasz na wpis
>> ogorek, 2011-12-09 09:28:04
Wydaje mi się, że @Fallow posiadał przez pewien czas ...

===

Ogorek, ja mialem NX33, z RPX100 nie mam zadnych doswiadczen. Jezeli sie nie myle to Pastwa mial RPX33. Osobiscie nie mam kompletnie przekonania co do sensownosci zakupu wzmakow od Rudi Stora.

-> RPX100 ma tą samą płytę w środku co RPX-33, tylko wstawili dwa potencjometry monofoniczne. Ostatnio otwierałem RPX-33 celem drobnego serwisu i powiem, że niektóre rozwiązania to wiocha. Niektóre z nich:
- transformator jest tak blisko przełącznika masy, że ten fabrycznie miał skrócone piny obcinaczkami, żeby nie kaleczyły uzwojeń
-sztywność obudowy wspomaga śruba puszczona na przestrzał przez dolną i górną pokrywę pośrodku z tyłu, wkręcana z góry
- tranzystory wyjściowe są przykręcone do boków obudowy, śruby wchodzą w szczeliny profili bocznych, od nóg tranzystorów idą przewody po 12cm do PCB.
- górna pokrywa przykręca się do bocznych profili śrubkami, a nakrętki są wrzucone do górnej szczeliny profilu. Efekt jest taki, że nakrętki gonią jak bąbel powietrza w poziomicy, trzeba je sobie naprowadzić i skręcać wzmacniacz w idealnie poziomej pozycji
- wyjście LOW rozwiązano jako podprowadzenie sygnału z wyjścia HIGH przez rezystory mocy.

Co do dźwięku - góra pasma jest mdła i zgaszona, prezentacja ciepło-słodka, nieco wyokrąglona, holografia w dość prostym wydaniu, choć scena obszerna. Taki sam dźwięk w wyraźnie lepszym wydaniu uzyskuje się z Woo Audio 6 SE po włożeniu prostownika Sophia Princess i lamp sterujących Raytheon. W ogóle to najlepsza kombinacja, jaką mi się udało znaleźć spośród różnych lamp Sylvania, RCA, General Electric, JAN, Westinghouse. Wiem, że to niewielka ilość marek, ale może coś znajdę u kolegów z serii 6DE7, 6FD7 lub 6CY7 i prostowniki typu 5U4G.


Majkel

Czyli ta RPX 100 nie jest warta tych pieniędzy??? czyli co według Ciebie było by dobre dla dynamicznych ???





Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

MAG

  • 2398 / 6037
  • Ekspert
09-12-2011, 13:48
>> frackowiak, 2011-12-09 13:41:10
Teraz jestem zadowolony,mogę spokojnie pisać do kolegów z forum o moich zakupach sprzętu itd,kto będzie mnie zaczepial ! będzie w błyskawicznym tepie usunięty z forum,takie mam zapewnienie.Nareszcie ktoś zrozumiał ze musiałem broniąc się ,zejść do poziomu atakujących!

Frackowiak pisz byleby z kulturą , i życzę abyś szybko zakupił to co chceszNie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

szwagiero

  • 2240 / 6052
  • Ekspert
09-12-2011, 13:49
frackowiak proponowałbym tylko założyć oddzielny temat dotyczący zakupów, zaś w tematach merytorycznych wypowiadać się merytorycznie (np. w tym wątku chętnie poczytamy o wrażeniach z przesłuchania tak dużej liczy wzmaków).

Gustaw

  • Gość
09-12-2011, 14:19
>> frackowiak, 2011-12-09 13:41:10
Teraz jestem zadowolony,mogę spokojnie pisać do kolegów z forum o moich zakupach sprzętu itd,kto będzie mnie zaczepial ! będzie w błyskawicznym tepie usunięty z forum,takie mam zapewnienie.Nareszcie ktoś zrozumiał ze musiałem broniąc się ,zejść do poziomu atakujących!

szwagiero

  • 2240 / 6052
  • Ekspert
09-12-2011, 14:55
>> frackowiak, 2011-12-09 13:59:19
>Szwagiero-coś panu przeszkadza?wszyscy piszemy o sprzęcie.Wiktor tez ma założyć osobny wątek o kupnie T2 ,o którym pisał ?może >10 osobnych wątkow o kupnie,o wrażeniach z odsluchu itd.

W dalszym ciągu nic nie zrozumiałeś... co kogo obchodzi epopeja o kupowaniu sprzętu przez dwa lata? Przy okazji wątek rozciągałeś tutaj na ekspresy do kawy, dyskusja była o tańszych/droższych towarach w UK, kiedyś gadałeś nawet o kupowaniu samochodów i kolejnych historiach... człowieku, to jest forum o audio, jak chcesz pisać o swoich perypetiach zakupowych przez następne pół roku to idź na inne forum albo do pogaduch! Rozumiem porady co kupić, ale rozwlekanie do kogo dzwoniłeś, za ile wytargowałeś i podawanie kolejnych miejsc, skąd mógłbyś kupić, ale nie kupisz - to po prostu zaczyna być żenujące. Nie wiem czy to jest według Lancastera wycieczka osobista czy nie - piszę to co myślę i wiem, że teraz również zaśmiecam wątek - dlatego jak frackowiak coś w końcu do ciebie dotrze to prosiłbym Lancastera o pousuwanie niepotrzebnych wpisów.

lancaster

  • Gość
09-12-2011, 15:10
szwagiero, tłumaczenie komuś swojego punktu widzenia bez używania obraźliwych dla rozmówcy zwrotów, pomówień itp. żadną wycieczką nie jest...co najwyżej offtopem :-)

Frackowiak proponuję faktycznie otworzyć wątek pt np. "Frackowiak Nirvana" (lub dowolnie wybranym) w którym opiszesz historię swoich niedoszłych, niedoszłych oraz planowanych zakupów o charakterze ogólnym.
A w wątku :"Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy" opisz proszę wrażenia z odsłuchu urządzeń jak w  tytule (bez ekspresów do kawy).

Sim1

  • 1829 / 6014
  • Ekspert
09-12-2011, 15:26
Nieśmiało powiem, że taki już istnieje
http://audiohobby.pl/topic/13/6917#koniec