Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

jjurek

  • 2067 / 5981
  • Ekspert
08-12-2011, 12:16
>> frackowiak

To to potrafisz trzymać ludzi w napięciu...

Proszę Cię- nie kup nigdy żadnego wzmacniacza i słuchawek. Popsujesz wszystkim zabawę.

Pozdrawiam.

barthuss1

  • 198 / 4964
  • Aktywny użytkownik
08-12-2011, 12:37
Idźcie chłopcy na audiostereo, tam taki ton chyba częściej spotykany.
Kurczę, szkoda że i to forum marnieje...

MAG

  • 2398 / 6037
  • Ekspert
08-12-2011, 13:15
>> frackowiak, 2011-12-08 12:21:00
Mag-napisałem ze wszystkch to nie dotyczy !jak czujesz się syneczku dotknięty to widocznie pasujesz do tego wizerunku idealnie!Na co mnie stać to tobie gowno do tego !!!zajmij się swoimi gaciami!jeżeli wspominasz o wzm chińskich ,to wiedz ze Cary 300SEI własnie tam jest produkowany,jak i wiele innych produktów!uważaj na audiofili z klubu audiostereo ,aby tobie przypadkiem nie wytlumaczyli ze maja lepsze chinczyki niż ty swój drogi sprzęt,z tego co wiem nie jednemu szczeka opadla od porównań!

Ja czuję się Polakiem więc mnie to dotyczy.
Dlatego nie rozglądam się za Chinolami jak ty ,twój jakże prymitywny język wypowiedzi prawdziwego Polaka na wygnaniu pozostawię bez komentarza , widocznie brak poczucia humoru jest twoim nieodłącznym problemem ;-)
Jak czujesz się lepiej po użyciu słów które pozwalają ci być lepszym -
możesz częściej używać takich słów ja nie mam nic przeciwko temu , porostu rozumiem cie znakomicie sam mieszkam poza granicami kraju .
To chyba tobie muszą tłumaczyć ci wspaniali koledzy od Chińczyków mnie nie muszą za dużo w życiu słuchałem i słucham to nie jakiegoś sprzętu ale muzyki na żywo, czego ty nie zrozumiesz.

Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
08-12-2011, 14:06
Odpowiadasz na wpis
>> Sim1, 2011-12-08 11:50:52
Ja tak się czasami tylko zastanawiam jak się ma taki konwerter co psuje do lubionego przez audiofilów trafa separującego... Czy tu chodzi tylko o różnice w obudowie?

>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dokładnie, sam mam trafo separujące - jak nie ma zasilania używam generatora i potrzebowałem takie trafo.
Teraz elektronika i UPS-y nie wariują jak podłączam generator przez trafo separujące.

Dawałem również link do firmy, która robi właśnie konwertery pod audio - ale pojawiły się głosy, że to psuje więc się nie upierałem ...

Z drugiej strony do audio nie testowałem bo nie potrzebowałem a nie chcę testować na koledze z forum i za jego pieniądze ;)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
08-12-2011, 16:35
Jezeli ich traktowales tak jak kolegow na poprzedniej stronie to jestem sklonny przyjac, ze dostosowali poziom obslugi do klienta.

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
08-12-2011, 16:42
@frackowiak -

elektro.pl czy inne sklepy internetowe nie mają magazynów,żyją z wysyłki towarów (monitoring daje UPS) i raczej ceny nie są negocjowalne.

Audiosystem to dystrybutor. W sumie sam nic nie powinien sprzedawać a dostarczać do sklepów z którymi ma umowę. W W-wie sklepem który oferuje sprzęt tego dystrybutora jest wspomniany sklep na Waliców.

Tam od razu mi powiedziano, że wzmacniacza o którym piszesz nigdy nie mieli a tylko monobloki.
Oczywiście masz prawo być rozgoryczony ale dystrybutor a sklep to dwie inne rzeczywistości.

Faktycznie nasze dyskusje nadają się do wątku "jak najtaniej kupić".

Sam kupuję czasem "u źródła" np Neotecha - który wykonuje kable dla wielu firm (w tym europejskich).
Ale w przypadku wzmacniaczy kupuję zawsze u lokalnego dystrybutora. Mogłem kupić taniej wzmacniacz stereo u producenta z Węgier ale wolałem dopłacić i mieć spokój z gwarancją.
 
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

nsk

  • 549 / 5020
  • Ekspert
08-12-2011, 17:16
U Neotecha to pewnie połowa audiofilskich firm kablarskich się zaopatruje ;)

aallen

  • 651 / 5500
  • Ekspert
08-12-2011, 17:59
Wiesz kolego frackowiak. Też nie mogę do końca zaufać czy to co nam przekazałeś nt. tego przeżycia z tą firmą jest do końca obiektywne.
Sam mam na tym polu doświadczenie i wprawdzie nie chodzi tu o rzeczy takie jak wzmacniacze i sprzedaż ich ale o oprawy okularowe.
Nawet ostatnio miałem ciekawą sytuację. Przychodzi Pan Doktor (wydawać by się mogło osoba światła, kulturalna, przynajmniej ktoś posiadająćy takie stanowisko takio być powinien) z pyskiem rzucając na blat oprawkę okularową twierdząc jakie on to gó*** nie kupił w naszym zakładzie. Okazało się w trakcie oględzin że oprawka, którą nam rzucił jest wykonana z tytanu i rzekomo miała być niezniszczalna. Oczywiście każdy klient informowany jest że i tytan da się uszkodzić i jedynie jest on bardziej wytrzymały od zwykłego metalu. Oprawa ta kupiona była 3 lata temu przy czym gwarancja jest udzielana na podstawie Umowy Zlecenie oraz na 2 lata (nie 3) tak więc wszelkie próby kulturalnej rozmowy i próby pomocy temu Panu nie przyniosły efektu (sprawanie za drogie 300zł) natromiast firma tej Oprawy reklamacji nie przyjmie a modelu tego już od 2 lat nie posiada. Rezultat klient wychodzi zbuldoczony jednakże co on może na nas powiedzieć ? Rozpowie że Zakład sprzedający g**** niekompetentni ludzie a wiele osób da sie złapać na ten haczyk wierząc jego wersji opowieści przy czym prawda to będzie jedynie sam fakt że okulary pękły (nawiasem mówiąc przez zdejmowanie jedną ręką czego robić się nie powinno, ponieważ przez 3 lata metodą kropli na kamień materiał każdy się nadweręży i uszkodzi.
W związku z tą małą dygresją też nie do końca jestem przekonany czy w 100% firma była aż taka jak ją opisałeś bo ludzie różne rzeczy piszą i mówią

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
08-12-2011, 18:13

Wanlung czy Neotech to to samo.

http://www.wanlung.com.tw/

Można powiedzieć, że Neotech to "marka" pod jaką sprzedają kable. Są dużym dostawcą OEM kabli dla wielu firm.
Sporo projektów DIY robi się w oparciu o srebrne przewody 7N UOPCC (to właśnie tej firmy) czy podobnej czystości miedź.

To podobna historia do Fostexa który robi sporo słuchawek dla innych marek ...

Ja kupuję gołe przewody dla własnej zabawy ... Np. 1mm silver solid core 7n na DIY RCA ... na wtykach srebrnych Eichmann-a.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Radical

  • 721 / 5353
  • Ekspert
08-12-2011, 21:40
frackowiak patologiczne skąpstwo to też choroba psychiczna, do tego o ile dobrze mi wiadomo nieuleczalna.

MAG

  • 2398 / 6037
  • Ekspert
08-12-2011, 22:37
Koledzy pytanie?

Czy taki wzmacniacz to dobra inwestycja na dłużej?
Czy jest to wzmacniacz uniwersalny miał ktoś z tym modelem do czynienia??

Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

nsk

  • 549 / 5020
  • Ekspert
08-12-2011, 23:03
MAG, raczej tak :). Z pewnością warto spróbować.

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
09-12-2011, 09:28
Odpowiadasz na wpis
>> MAG, 2011-12-08 22:37:57
Koledzy pytanie?

Czy taki wzmacniacz to dobra inwestycja na dłużej?
Czy jest to wzmacniacz uniwersalny miał ktoś z tym modelem do czynienia??

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Wydaje mi się, że @Fallow posiadał przez pewien czas ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
09-12-2011, 10:32
Odpowiadasz na wpis
 >> ogorek, 2011-12-09 09:28:04
Wydaje mi się, że @Fallow posiadał przez pewien czas ...

===

Ogorek, ja mialem NX33, z RPX100 nie mam zadnych doswiadczen.  Jezeli sie nie myle to Pastwa mial RPX33. Osobiscie nie mam kompletnie przekonania co do sensownosci zakupu wzmakow od Rudi Stora.

Makduf

  • 499 / 5636
  • Zaawansowany użytkownik
09-12-2011, 10:40
frackowiak

Twoje wpisy świadczą, że naprawdę potrzebujesz pomocy. A chamstwo i prostactwo widać w co drugim Twoim poście. Współczuję, bo Twoja rodzina nie ma łatwo.