Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
05-12-2011, 23:03
Da się wyprowadzić sygnał na XLR.

Sim1

  • 1829 / 6014
  • Ekspert
06-12-2011, 12:34
To na Polskie warunki oznacza prawie 18000 zł bez kosztów przesyłki.

Sim1

  • 1829 / 6014
  • Ekspert
06-12-2011, 12:48
Pomyłka nie "prawie 18000" a "prawie 17000"... czyli w granicach 16800 po kursie dolara z NPB przy założeniu że przesyłka ma przyjść z USA i przejść oficjalnie przez VAT i clenie.

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
06-12-2011, 19:49
Odpowiadasz na wpis
>> frackowiak, 2011-12-06 12:08:07
Dostałem pierwsze propozycje od dilerów Cary na wzm 300SEI,chcą 4000$ za nowy ,front kolor srebrny!duży upus

>>>>>>>>>>>>>>>>>

Sorry ale ty sie pytasz dealerów w UK i to jest cena końcowa z VAT-em ?

Czy dealerów w USA. W tym drugim przypadku znowu będziesz miał problem z napięciem i wtyczkami więc zakładam, że to cena u dealerów w UK a dlaczego wyrażona jest w USD. Ja widziałem na stronie dystrybutora cenę wspomnianego amp-a 4 000 GBP czyli funtów ....

Nadal nie rozumiem, czemu nie wypożyczysz go jednocześnie BP i LD VI
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Gustaw

  • Gość
06-12-2011, 20:49
>> frackowiak, 2011-12-06 20:31:34
jezeli w USA kosztuje np 5000$ to tu chca 5000fun to taka brytyjska choroba!!!jak ktos pisze ze tu taka tanizna to debil!!

1. Brutto czy netto ?
2. Z kosztami transportu czy bez ?
3. Z uwzględnieniem cła czy bez cła ?

Dla ułatwienia dodam, że ceny z USA są cenami netto, do których na starcie trzeba doliczyć europejski VAT, liczony wg wzoru: cena faktyczna = (((cena USA + koszt transportu) x cło) + VAT) + koszt odprawy celnej

Oczywiście to wszystko przy założeniu, że nie przewozi się wzmacniacza jako podarunku od cioci Jessiki za 20 USD.

Radical

  • 721 / 5353
  • Ekspert
06-12-2011, 21:02
Trzeba pamiętać że USA nie ma VATu ale też doliczany jest podatek 6-8% w zależności od stanu czyli tzw state tax więc różnica wcale nie będzie aż taka wyraźna.

Gustaw

  • Gość
06-12-2011, 21:05
Ogólnie dolar jest ok 30% tańszy od funta.
Z samego VAT u i cła przy sprowadzeniu doganiasz już  cenę z USA ok 25% (20% VAT w UK  i 4,5% cła).
Transportu jeszcze nie policzyłem.

Innymi słowy, kol. Franckowiak, podziękuję Królowej, premierowi UK i Unii Europejskiej a nie zwalaj problemu na "brytyjską chorobę" dystrybutorów.

Gustaw

  • Gość
06-12-2011, 21:25
>> frackowiak, 2011-12-06 21:14:19
1)cena wzm ,podana brutto w USA

Jasne, że brutto w USA :-) bo tam VAT-u nie ma. Ale jak to wjedzie na teren UE musisz dodać VAT

3)oplaty za elektronike! ostatnio zaplacilem za wszystko tylko 18% sprowadzajac USA

O ile się nie mylę to VAT w UK zmieniono niedawno z 17 na 20
Zaokrąglając -  kupisz w USA ok 10% taniej niż w UK. Opłaca się w to bawić ?
Co z serwisem ? Honorują w UK gwarancję z USA ?

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
07-12-2011, 21:27
@frackowiak

Sorki, może coś ominąłem ale wydawało mi się, że słuchałeś w sklepie a ja sugeruję 3 wzmacniacze na tydzień do domu i porównanie.

Przepraszam ponownie ale nie pojmuję Twoich działań. Podałem Tobie link do aukcji gdzie mogłeś kupić urządzenie praktycznie nówka za 3000 USD i miałeś proboem, że to z USA i napięcie nie takie.

A teraz znalazłeś 1000 USD drożej. Nie wiem jakie jest cło na elektronikę z USA do UK ale VAT zapłacisz na 100% - czyli wspomniane 20%.

NA JAKIE NAPIĘCIE będzie to urządzenie !!! Bo rozumiem, że tylko to powstrzymało Cię od zakupu z aukcji za 3000USD. Generalnie gdybyś sprowadzał to do PL to wyniosłoby to: ?4000*3.4*1.23 = 16 700

W dużym uproszczeniu - jak cła nie ma. A co z gwarancją ? Będziesz odsyłał do USA ?
Po to kupujesz w sklepie aby tam odnieść w razie kłopotów i dystrybutor zorganizuje naporawę ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Ged

  • 1717 / 6052
  • Ekspert
07-12-2011, 22:14
Całkowicie popieram zdanie kolegi Ogórka. Dlatego też kupuję nowe rzeczy u polskich dystrybutorów bo oni zawsze obniżają cenę o mniej więcej 15%, więc wychodzi niewiele drożej niż z USA, a jest pewna gwarancja i ktoś do kogo można odnieść/wysłać sprzęt bez dodatkowych kosztów. Prosty przykład - ten sam AudioSystem przysłał mi nowego pilota do CDka bez pytania o gwarancję właśnie dlatego, że kupiłem u nich sprzęt: cytuję - "Niemcy wiedzą, że te piloty czasem się psują, proszę przysłać stary, wyślemy Panu nowy". Koniec rozmowy. Zastanów się Frackowiak, czy nie warto jeszcze raz negocjować z AudioSystemem. Albo ze swoim dealerem Cary. Na Twoim miejscu znalazłbym miejsce (sklep), gdzie ten Cary faktycznie stoi. Wtedy jest inna rozmowa, bo chcą sprzedać to co im zalega na półce. Można napisać do Cary, gdzie ostatnio wysłali w Europie taką wersję wzmacniacza jaką chcesz tzn. integrę.
:)

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
08-12-2011, 00:32
>> Radical, 2011-12-06 21:02:57
Trzeba pamiętać że USA nie ma VATu ale też doliczany jest podatek 6-8% w zależności od stanu czyli tzw state tax więc różnica wcale nie będzie aż taka wyraźna.

Ten podatek nie obowiązuje przy zakupach przez internet poza dwoma stanami, Kalifornią i jeszcze jakimś. W takim przypadku płacisz tyle, ile wynosi cena, nie jak w sklepie, że doliczają podatek. Tyle że Amerykanin musi wyszczególnić zakupy internetowe w zeznaniu podatkowym za dany rok, i płaci podatek jeśli przekroczy kwotę zwolnioną od podatku.

aallen

  • 651 / 5500
  • Ekspert
08-12-2011, 02:41
>>14000zl tez zarobek! wiec o co chodzi?dla mnie lipa firma!!!!<<
>>Szukam i znajde!widac ze nie pisane bylo mi kupno w Polsce bo ktos akurat "wyzej sra niz dupe ma"ale to jest polskie,dobrze ze nie wszystkich to dotyczy!<<

ekhem chciałbym nieznacznie zauważyć że prezentując tutaj tego rodzaju zdania w wypowiedzi niczym nie różni się twoje podejście od tego, które właśnie obrzuciłeś tu soczyście błotem.
Aż nasuwa się mi wiele porównań odnośnie ludzi, którzy kupują różne rzeczy. Jeden wchodzi do sklepu, kulturalnie rozmawia, ewentualnie zaproponuje jakiś rabat ale jest człowiekiem średniego stanu kupując produkt porządny i wie co potrzebuje natomiast drugi podjeżdza wprost Mercedesem S Klasy pod drzwi sklepu i równie kulturalnie wykłóca się lub też kulturalnie pertraktuje po czym wychodzi nie kupując a mając w porównaniu do osobnika który był wcześniej nieporównywalnie większy zbiór środków płatniczych.
Następnie wielu takich wylewa swe żale jak ten sprzedawca nie śmiał dać mu dużego rabatu tylko dla tego że wykłada on X tysięcy złotych.
Wybacz jeśli uraziłem ale te dwa zdania chyba nie przystoją człowiekowi za plecami obrzucać firmę, która po prostu chce zarobć odpowiednie pieniądze tak jak by je chciał zarobić ten co kupuje, prawda ? Toż to nie jest szarlatan który chciałby iPoda Toucha 4g 64gb sprzedawać za 4000 tys złotych.
Wybaczcie wszyscy za ten offtop ale nie mogłem powstrzymać się przed komentarzem.

Tymaczasem polecam rozeznać się

http://www.ebay.pl/itm/Cary-Audio-CAD-300SEI-300B-Integrated-Tube-Amp-Remote-Manual-Reduced-/130601298486?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e6871aa36 czy może spełnił by oczekiwania

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
08-12-2011, 10:59
@aallen - kilka stron wcześniej podałem link do tej aukcji. Nawet @lan stwierdził że cena OK ale jest to wersja na 120V i inni koledzy z forum odradzili ten zakup ze względu na powszechną opinię, że konwertery napięcia psują/brumią.

@frackowiak - jeżeli ta wersja z Dubaju będzie brumić to co zrobisz ? Odeślesz ją ? Chcesz obarczać rodzinę paczką z delikatnym sprzętem ? Lampy itd itp.  Wiesz jak z walizkami obchodzą się na lotniskach ???

Jak po przylocie do UK sprzęt nie będzie działał to nie masz ani gwarancji ani zwrotu za uszkodzenie w transporcie. Niektóre oszczędności się po prostu nie opłacają ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Sim1

  • 1829 / 6014
  • Ekspert
08-12-2011, 11:50
Ja tak się czasami tylko zastanawiam jak się ma taki konwerter co psuje do lubionego przez audiofilów trafa separującego... Czy tu chodzi tylko o różnice w obudowie?

MAG

  • 2398 / 6037
  • Ekspert
08-12-2011, 12:05
>> frackowiak, 2011-12-07 23:46:22

widac ze nie pisane bylo mi kupno w Polsce bo ktos akurat "wyzej sra niz dupe ma"ale to jest polskie,dobrze ze nie wszystkich to dotyczy!

frackowiak tak to jest takie Polskie jak się wyraziłeś bezbłędnie ale Ty z całym szacunkiem pasujesz mi idealnie do swojego opisu;-)
Jesteś taki Polski że aż boli , zamocz sobie paszport i podrzyj bo to Polskie:) rzucasz się jak jakaś płotka , nie stać cie to po prostu zamów u kogoś przeróbkę z Chinola i będziesz wtedy miał poczucie zadowolenia.Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)