Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

stogdan

  • 305 / 6025
  • Zaawansowany użytkownik
04-12-2011, 10:23
"Mam pytanie : jakie typy lamp są zamontowane w Twin Head ASL w obu cześciach : zasilaczu i wzmacniaczu? Przy okazji myślę że najlepiej wie to pan Piotr Ryka: jaki zestaw lamp jest optymalny dla GS 1000 ?"


Podnoszę własny wpis na pierwsze pytanie znalazłem info w necie ale drugie to bardziej skomplikowana sprawa czy większy wpływ maja lampy z zasilania czy z pre i jakie są optymalne do GS-ów? Zdaje się że oprócz Piotra Ryki ktoś ma jeszcze Twin Heada ?

-----------------------------------------------------------
"A może-co było najbardziej prawdopodobne -podpadł po prostu dlatego ,że czystki i ewaporacje okazały się niezbędnym składnikiem mechanizmu sprawowania władzy"
G Orwell "Rok 1984"
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
04-12-2011, 11:25
Musiałbyś zrobić wszystkie modyfikacje T-H, które ma Piotr u siebie, żeby można było mówić o sensie wkładania dokładnie takiego samego zestawu lamp. Kolejnym warunkiem jest posiadanie takich samych gustów i reszty sprzętu, bo co człowiek, to lubi trochę co innego, lub zupełnie co innego, i oczekuje też nie zawsze tego samego, albo co innego szczególnie ceni w tym samym modelu słuchawek, czy w ogóle czegokolwiek. I to wszystko jeszcze przy założeniu, że reszta toru gra mniej więcej tak samo.

A tak bardziej skrótowo - chyba nie ma sensu szukać w necie odpowiedzi na pytanie, jaki jest mój ulubiony ser pleśniowy, itp.?

Wczoraj mieliśmy mini-spotkanie w Krakowie z udziałem Woo Audio 6 SE. Po raz pierwszy w życiu zabawiłem się na poważniej w mówiąc z angielska "rolowanie tub". Mając na uwadze wielość poematów i esejów opisujących magiczne podróże po krainie barw, smaków i aromatów dźwiękowych towarzyszących wymianie lamp na inne, poczułem się jak walnięty młotkiem w łeb, bo wyszło z szybkiego przerzucenia kilku kompletów lamp od różnych i tych samych producentów, że tych naprawdę grających jest niewiele, reszta bardziej udaje niż gra, albo mówiąc precyzyjniej - mniej lub bardziej sprawnie małpuje niektóre elementy muzyki pierwotnie zawarte w nagraniu i możliwe do usłyszenia inną drogą.

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
04-12-2011, 12:58
Nie robiłem tuningu lampowców, więc nie odpowiem czy bym umiał, a na pewno uczyłbym się w trakcie. ASL to firma chińska, więc można przyjąć, że robią dobre rzeczy. Innej dobrej chińszczyzny nie słuchałem, lub nie przypominam sobie. Dobre konstrukcje lampowe do głośników, jakie kojarzę, to Audio Note, Leben, Cary i Dynaco. Czyli UK lub USA, ewentualnie Japonia. Jest jeszcze taka firma jak Jadis, ale oni są dla mnie za bardzo ę-ą, a niższe modele grają nieszczególnie.

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
05-12-2011, 08:44
@Franckowiak - z własnego doswiadczenia wiem, że mój gust nie w każdym aspekcie pokrywa się z gustem @majkela. Pewnie też ze względu na inną słuchaną muzykę.

Ja przed decyzją o zakupie wzmacniacza wypożyczałem go do domu wraz z jakimś innym sprzetem. Czasami nie umiałem się zdecydować i dlatego mam zarówno BP jak i VILECTRIC-a.

Nie rozumiem czemu nie wypożyczysz za kaucją BP oraz Cary. I nie porównasz. Miałem w domu SLI 80 i bardzo mi się podobał z wypożyczonymi HD650, DT880 ale jednak bałem się lampy. Ostatnio pożyczyłem znowu obydwie pary słuchawek i nie wiem czy nie wolę DT880 z BP lub Violectrioca.

Widzę, ze @majkelowi też lampy nie podeszły. Reasumując - tylko tygodniowe testowanie i porównywanie w domu na swojej muzyce może tobie pomóc.

Co szkodzi zamówić LD VI (to chyba 500 USD) i jak przyjdzie wypożyczyć za kaucją BP orz Cary ze sklepu.

W najgorszym przypadku odsprzedasz LD z małą stratą a przekonasz się nausznie "co Tobie pasuje"
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

nsk

  • 549 / 5020
  • Ekspert
05-12-2011, 11:04
a jakie różnice odczuwasz w dźwięku między BP, a Violectric?

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
05-12-2011, 11:53
Tak tego nie ujmę. Oba wzmacniacze są transparentne. Jak dla mnie to Violectric bardziej mi się podoba z Senkami (595 i HD650) a BP z DT880 i .... CAL! :O na przykład. Dla mnie to jest kwestia "zgrania się"/"wysterowania" konkretnego modelu słuchawek. Obydwa wzmacniacze na tyle są transparentne, że słychać zmianę interkonektów i ja osobiście preferuję srebrne. BP jest wrażliwy również na zasilacz (zmiany są zauważalne ale bardzo proszę nie interpretować moich słów typu, że z jednym gra a z drugim dno).

Znowu, przed zakupem namawiałbym na kupno z thomann.de i wypozycznie BP -> porównanie nausznie na swoich słuchawkach i muzyce (w swoim otoczeniu, żródło itp). W najgorszym wypadku będzie to koszt odsyłki do niemiec lub koszt odsyłki i przysyłki do @majkela.

Radziłbym wypożyczać BP z interkonektami ...

Dla mnie wzmacniacz nie ma grac (nie lubię jak ma narzucające swoje brzmienie) a wydobywać ze słuchawek 100% ich możliwości - wysterowywać je.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

nsk

  • 549 / 5020
  • Ekspert
05-12-2011, 12:32
Ale przecież ja cię nie pytałem o to, który jest lepszy, ale jakie różnice w dźwięku zauważasz przy użyciu obu wzmacniaczy.

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
05-12-2011, 17:37
@nsk - dla mnie obydwa są transparentne i detaliczne. BP wydobywa wszelki możliwy bas na HD595, Violectric nie ale właśnie na nim HD595 podobają mi się subiektywnie bardziej (tylko, że wymaga to dobrania "gain-a" do nich).

Być może BP obnaża prawdę o HD595 a Violectric ukrywa, więc jak tu można mówić o różnicach w dźwięku.

Generalnie mógłbym żyć tylko z jednym z tych wzmacniaczy - przy słuchawkach, które posiadam.
Żadnego z nich nie odbieram jako wzmacniacza narzucającego swoją sygnaturę. Każdy z nich pozwala na wgląd w muzykę
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

zibra

  • 812 / 5146
  • Ekspert
05-12-2011, 18:06
Bylem 2 dni temu u Majkela i porownywalem WA6 z BP - jezeli mozna mowic o porownaniu przy tak krotkim obcowaniu. Wyglad WooAudio powala, ale dzwiek juz niekoniecznie. Bardzo fajne urzadzenie, ale powracajac na BP rysowal sie niewymuszony banan na twarzy. Od razu prostuje - Majkel nie stal obok z pistoletem przy mojej glowie:P Krotko mowiac WA gral bardzo poprawnie, zbalansowany dzwiek, swietnie kontrolowany bas, ale troche taki twardy. W BP od razu rzucila sie na pierwszy plan niezwykla holografia przez nia/niego? kreowana. Duzo bardziej oderwany dzwiek i lepiej rozciagniety, swietnie kontrolowany i nie tak twardy bas jak w WA. Ja juz z innymi wzmakami dalem sobie spokoj. Mozna BP usprawnic jedynie przez dodanie zasilania bateryjnego i bede tez szukal jakiegos naprawde dobrego potka, bo Alps nie do konca mnie zadowala.
Nie dyskredytuje tutaj WA6 choc tak moze sie wydawac z opisu. Wizualnie fantastyczny, dzwiekowo mniej magiczny - pewnie lampy tez nie byly najwyzszych lotow. Dodatkowo BP jest polowe tansza i mamy konstruktora na miejscu co tez jest wazne w razie ewentualnych awarii czy poprawek.
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

nsk

  • 549 / 5020
  • Ekspert
05-12-2011, 18:19
Drabinkę sobie wstaw.

zibra

  • 812 / 5146
  • Ekspert
05-12-2011, 18:25
Chyba na strych, a nie do tego pudeleczka. Poza tym sa drabinki i drabinki:) Mam cos na oku, ale nie spieszy sie.
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

ogorek

  • 855 / 5390
  • Ekspert
05-12-2011, 18:58
@Zibra - ale na jakich słuchawkach testowałeś ??
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

zibra

  • 812 / 5146
  • Ekspert
05-12-2011, 20:11
Grado Ps1000, RS1, Senki HD580, Beyery DT880 600ohm vintage, DT931. WA mial ta zalete, ze ma 2 wyjscia sluchawkowe - dla wysokomowych i niskoomowych. Mnie w sumie najbardziej interesowaly moje DT931 i wolalem na BP
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
05-12-2011, 20:41
To był WA6SE, ten w dwóch kawałkach. Zanosi się na to, że jeszcze przyjdzie do mnie porządny prostownik, bo ostatnio zostawiłem JANa, gdyż Sylvania 5V4G chciała mi pociąć uszy.

-Pawel-

  • 4739 / 5655
  • Ekspert
05-12-2011, 21:09
Ale z tego co się orientuję to nie był oryginalny WA6SE tylko jakiś grzebany i naprawiany poza firmą i z oryginałem w środku za wiele wspólnego nie miał, sprostujcie mnie jeśli się mylę.

PS @Majkel, a tak z innej beczki, czy Twój DAC dałoby się przerobić na wersję zbalansowaną po XLR\'ach? Pytam z czystej ciekawości czy jest to technicznie wykonalne.