Audiohobby.pl

Urządzenia z segmentu półprofesjoalnego do domowego systemu audio?

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
02-07-2014, 18:49
Muszę się zgodzić z tym co powyżej. Jedne z lepszych DACów, jakie w życiu słyszałem to były na PCM1793 albo ES9023, a te na TOTL typu AK4399 czy ES9018 wciąż nie były ideałem. Gdybym wierzył w brzmienie kości DAC (tych współczesnych, bo starsze to może coś tam mają na rzeczy), to bym powiedział, że znakomite są np. AK4393 lub WM8740, ale to na podstawie odsłuchów odtwarzaczy, nie DACów pro lub konsumenckich.

  • Gość
02-07-2014, 19:38
Takiego to znaczy jakiego konkretnie ? Wiem że w tej kwocie (1,5k) można kupić dobry sprzęt który wyniesie jakość dźwięku wyżej niż wskazywałaby cena. Odnosząc to do doświadczenia z innych obszarów elektroniki, zawsze jest jakiś sprzęt wybitny, jakością przewyższający swój pułap cenowy. Co więcej, może dla niektórych wydawać się nie do pojęcia, MA TO UZASADNIENIE EKONOMICZNE.:D Przykładowo firma behringer słynie ze sprzętu taniego, a wyjątkowo dobrej jakości, co się potwierdza w powyższych komentarzach, i wielu innych na forach. Zresztą teraz też powstaje wiele nowych firm które aby zaistnieć, próbują zaoferować coś fenomenalnego w swojej cenie.:P Mam świadomość istnienia zjawisk sprzyjających mojemu przekonaniu. :D W każdym razie nie kupię niczego co mnie nie zadowoli. Jeśli okaże się że w tej cenie takiego sprzętu nie ma, to pozbieram więcej.

Es9023 i pcm51 to chyba najniższa półka cenowa, już kilka sprzętów na tym słuchałem, w tym między innymi coffee calyx na sabre i Hiface DAC na pcm5102A :D i NIE CHCE TAK BRZMIĄCEGO SPRZĘTU. Jutro jadę do Katowic posłuchać kolejnych urządzeń :P a konkretniej: Steinberga UR22 i ROLANDa UA55 Quad-Capture. Co do Scarlett, odpalałem już na swoim sprzęcie i powiem że miło mnie zaskoczył ten sprzęcik, dźwięk był dobry, jedynie martwi mnie sprawa sterowników, wzmacniacz słuchawkowy o małej mocy i to ograniczenie do 16bitów odtwarzania. Ale zobaczymy jak inni reprezentanci "do 1,5k", w zasadzie UR22 to bezpośredni konkurent Scarlett, roland jest już dwa razy droższy. :D
Jeśli ten typ sprzętu nie okaże się dobry do mojego zastosowania, poszukam czegoś innego, ale na razie ta ścieżka rysuje się optymistycznie. :D

Jeśli ktoś uważa że ta kwota nie jest warta zawracania sobie tym tematem tyłka, to nie musi mi pomagać.
Jakiej pomocy oczekuje ? Otóż wskazania na ciekawe urządzenia, do przesłuchania, jako że wszystkich sprzętów na świecie przesłuchać nie mogę, a chce zrobić w miarę dobre rozeznanie w sprzęcie, jaki mogę w tej cenie dostać. Jak również zależy mi na opiniach dotyczących modeli podanych przeze mnie. Nie zależy mi natomiast na opiniach typu "taka cena to nie może grać", "w takiej cenie wszystko gra tak samo", "w takiej cenie to jedynie.." i podobnych, bo są nieprawdziwe i świadczą raczej o małym doświadczeniu, wiedzy i ignorancji. Dzięki za dotychczasowy udział i wszelką pomoc.

  • Gość
02-07-2014, 19:48
majkel jakbyś napisał jakich urządzeń na tych przetwornikach słuchałeś? O takie informacje mi chodzi.

  • Gość
02-07-2014, 19:49
Chodzi mi o 9018 i AKM

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
02-07-2014, 21:37
AKM4399 jest w Heglu HD25. Bardzo dobry DAC, ale hi-end to jeszcze nie jest. Są jeszcze M-DAC, Mytek 192-DSD, Eximus DP-1, itp. Wszystko to niby bardzo dobre, ale tyłka całkowicie nie urywa. Dla mnie nie stanowi istotnej i jednoznacznej przewagi nad takim U-Sabre, a dodatkowo ten ostatni potrafi takie rzeczy pokazać, jakie kojarzę z umownym hi-endem. To po modach, ale one są proste i tanie.
DAC od Teddy Pardo jest podobno znakomity, są też takie ciekawostki jak Ibuki DAC, ale to dla fanów NOS. Pewnie z paru wymienionych urządzeń dałoby się wycisnąć więcej poprzez ingerencję we wnętrze, ale nie było mi dane sprawdzić. Na potrzeby własnych zabaw zamawiam rzeczy mało kosztowne, a bywa w nich potencjał. Choćby słynna Lampucera. U-Sabre jest od niej lepszy, takiej modowanej, i to wyraźnie.

patrykvel

  • 282 / 4686
  • Zaawansowany użytkownik
03-07-2014, 15:01
No ciezko sie z tym nie zgodzic. Na dobra sprawe, gdyby przestudiowac zaleznosci pomiedzy aplikacja w ogolnym charakterze, a dzwiekiem urzadzenia, to wyjdzie, ze dzwiek mozemy ksztaltowac dowoli zmieniajac jedynie topologie zasilania. W ogolnym rozrachunku wyjdzie, ze czym prostrzy DAC oraz stopien analogowy, to tym lepiej, bo po prostu jest mniej miejsc ktore mozna spieprzyc. Napewno nie polecam wszelakich frankeistenow z poteznymi sekcjami analogowymi, ktore mozna znalesc na ebayu. Mialem kiedys takiego daca na PCM1794 z dyskretnym analogiem, to sie znajomi smiali, ze polowe elementow wywalilem.
Prosty, ALE nie za prosty DAC z przetwornikiem napieciowym plus na wyjsciu jeden opek do ostatecznego obrobienia sygnalu i tyle. Podstawa to i tak bedzie odpowiednie zasilanie.

Majkel- Czy ja dobrze widze, w U-sabre zegar jest przetwarzany przez PLL, a pozniej trafia jednoczesnie do odbiornika USB oraz samego Sabre9023? Normalnie master clock jak w sprzetach studyjnych.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
03-07-2014, 15:11
Dobrze widzisz. I to jest prawdopodobnie główna przyczyna sukcesu oprócz tego, że kwarc 27MHz jest na TCXO.

lancaster

  • Gość
03-07-2014, 16:21
90% dobrego DAC to aplikacja, tak jak z glosnikami. Sa oczywiscie lepsze i gorsze, ale nawet te slabsze z glowa uzyte leja drozsze w kompletnych zestawach.
Truizm, ale w audio i nie tylko praktycznie wszedzie sie obserwuje.

Ten U-Sabre fajnie wyglada, prosty jak cep, tani jak barszczyk i do tego ponoc ładnie gra....a mowia ze nie mozna zjesc ciastko i miec ciastko ;-)

  • Gość
03-07-2014, 22:34
Dzięki wszystkim. Dobrze poczytać osoby doświadczone. W sumie to mnie przekonaliście, muszę tego u-sabre spróbować :P. Kupiłem dziś ipoda touche w ispocie po przecenie :D i otwieram ustrojstwo, niby wszystko cacy fabrycznie zaklejone, a na tym przycisku głównym widzę odciski palca :P ale myślę sobie może po jakiś testach jakości:P ale zaraz na boczku widzę jedno dość wyraźne zarysowanie krawędzi... nie wiem czy mi teraz wymienią skoro otworzyłem :P Pewnie powiedzą że to ja zrobiłem, a teraz chce wyłudzić świeżutki model. Jakoś bym to przeżył, ale ludzie złości, człowiek kupuje nowy sprzęt, zapakowany itd, mający swoją cenę(dla mnie nie jest tani), a tu takie kwiatki. Trochę się wkur***em za przeproszeniem. :P Zanim to zauważyłem zdążyłem go uruchomić ale nic tam nie rejestrowałem, nie podłączałem do sieci. Może wymienią. A jak nie, to zrobię tam trochę szumu i zagram niezadowolonego poirytowanego klienta. :D

  • Gość
03-07-2014, 22:35
ps ta przecena dotyczy cen wszystkich ipodów czyli to nie tak żę mój był np z wystawy :P to globalna przecena od Appla :P

  • Gość
03-07-2014, 23:15
Sami powiedzcie jak się tutaj nie wkurzyć porządnie. :P

szwagiero

  • 2239 / 5888
  • Ekspert
03-07-2014, 23:21
Nie kupować dapów od apple\'a :)

  • Gość
03-07-2014, 23:23
Wolałbym żeby ktoś mnie zapewnił że jednak wymienią... "gościu spokojnie, wymienią od ręki, dorzucą etui" :D

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
20-07-2014, 09:50
Na pewno studyjny DAC w tej kwocie zagra lepiej niż DAC Hifi, bo po prostu sprzęty studyjne są rozsądniej wyceniane.

headfun

  • 75 / 5831
  • Użytkownik
06-12-2014, 11:49
Na pewno studyjny DAC w tej kwocie zagra lepiej niż DAC Hifi, bo po prostu sprzęty studyjne są rozsądniej wyceniane.
Ciekawa teza, ale pewnie coś w tym jest. Czy przypadkiem nie oznacza to, że profesjonaliści nie łapią się na pseudonaukowe teorie i wybierają zgodnie ze słuchem? :D