Audiohobby.pl

Urządzenia z segmentu półprofesjoalnego do domowego systemu audio?

  • Gość
28-06-2014, 21:22
Witam zastanawiam się nad dwoma urządzeniami które miałyby pracować jako DAC, a mianowicie:

-Focusrite scarlett 2i2 gdzie za przetwarzanie odpowiada układ:
Cirrus Logic CS4272, 24bit/192kHz ograniczony do 96kHz, 114dB
www.us.focusrite.com/usb-audio-interfaces/scarlett-2i2
www.muzyk.net/index.php?module=MyStories&func=viewstory&sid=805
www.astra.digi2.jp/a/e/g13_212_focusrite_scarlett_2i2_usb.html
www.alexanderstechcorner.wordpress.com/tag/inside-scarlett-2i2/

oraz
-Behringer SRC 2496 ULTRAMATCH PRO przetwornik to:
AK 4393 24bit/96kHz, 120dB
www.behringer.com/EN/Products/SRC2496.aspx
www.lampizator.eu/lampizator/TRANSPORT/behringer/Behringer.html

Cytat:
"AKM DAC (NOT EVEN THEIR TOP MODEL)  is equally good as ESS Sabre32 Reference DAC, equally good as Wolfson WM8742 , but the fact that it is DIRECTLY BUILT IN - makes it a winner. The upsampling process applied directly from Behringer on the dac has a clear edge over two unnecessary S/PDIF processes - out of Behringer and into the Lampucera receiver chip. The AKM omits all that and it sits right on the music."

Do Behringera będę musiał dokupić konwerter USB - S/PDIF i myślałem nad Nuforce U192S. Ktoś może któreś z urządzeń zna, czy nadadzą się do takiego zadania? Musicie przyznać że urządzonka dość ciekawe... To pierwsze w dodatku jest wyjątkowo tanie i dobrze wygląda. To drugie bardziej pro, mnóstwo lampek, forma modułowa. :D Rozsądna cena, a elementy wcale nie najniższej klasy, w dodatku segment do którego są kierowane wiąże się z wyższymi standardami pod względem projektowania elektroniki, jak i softu. Uważam że za podobną jakość z segmentu domowego hifi, trzeba by zapłacić więcej. Wypadałoby jeszcze zrewidować to przekonanie na odsłuchu. A wy co sądzicie?

Scarlett mam gdzie przesłuchać... wcześniej jeszcze sprawdzę audio gd z 32 bitową sabrą, w zasadzie mam to urządzonko pod nosem bo mieszkam w Gliwicach, poszukam gdzieś matrixa mini a i rdaca mam gdzie przesłuchać. Sam jestem ciekaw czy któreś urządzenie okaże się wyraźnie lepsze od innych.

szwagiero

  • 2239 / 5888
  • Ekspert
30-06-2014, 22:50
Focusrite gra średnio raczej. Behringer bardzo dobrze ale chyba dopiero po modach.

  • Gość
30-06-2014, 23:32
masz jakieś doświadczenia z tą firmą albo z urządzeniem scarlett ? Niejaki Fikus twierdził że ten beringer brzmi jak sprzęt za 100tys zł jeszcze przed modami, potem to zmodował i osiągnął swoją referencję... :D Nie wiem na ile poważnie można do tego podejść.

  • Gość
30-06-2014, 23:36
Ale Scarlett nie można odebrać urody :D Dawno nie widziałem tak dobrze wyglądającego urządzenia.

lancaster

  • Gość
01-07-2014, 07:01
Jarmil, dokladnie tak jak Łukasz Fikus pisze. DLA NIEGO tak gra :-))))
Sluchalem (po modach) i nie kupilem ;-)

lancaster

  • Gość
01-07-2014, 07:09
Z Behringera bawilem sie tez 6 kanalowa zwrotnica cyfrowa ktora sterowala 3 stereofoniczne wzmaki tej firmy. Budowa wzmakow jak audiofilskich piecy za ladnych pare/nascie Kzł (duze trafo, porzadna zabudowa, mosfety ;-)) graja OK, zwlaszcza w mostku na basie, moglyby byc bardziej wyrafinowane i barwne ...tylko znow one kosztuja 700zl/szt chyba i byly porownywane do lampy za circa 20Kzł. ...wiec jak za ta kase to sa bez wad. Podobnie sama zwrotka cyfrowa, swietne urzadzenie za swoja kase, daje sporo mozliwosci i da sie na nim uzyskac w deblu z ww koncowkami mocy bdb dxwiek (sluchalismy do poxna w noc kiedys, calosc spieta kaszaniastym kablem glosnikowym z metra - nie wiem czy to bylo nawet ofc za 2zl/metr :-)).
Żadne z ww urzadzen nie bylo modyfikowane.

  • Gość
01-07-2014, 11:25
co byś mi z behringera polecił tak do 1kzł ? :P jakieś modele do przesłuchania ? Scarlett nadal chodzi mi po głowie.. :D

lancaster

  • Gość
01-07-2014, 12:35
Jarmil, nie znam oferty Behringera, pisze o rzezach ktore sluchalem.

Bierz Scarlett, jest w porządku ;-)

mikolaj612

  • 347 / 3588
  • Zaawansowany użytkownik
01-07-2014, 12:43
Ja już Ci Jarmil mówiłem co jest dobre ;)

szwagiero

  • 2239 / 5888
  • Ekspert
01-07-2014, 15:17
Behringer po modach (ale odpowiednich) gra bardzo dobrze, mnie podoba się bardziej, od daców na sabre 9018, choć oczywiście dużo zależy od aplikacji (miałem bardzo dobre diy). Niestety nie gra tak dobrze jak mój były cedek, no ale... Do tysiąca pln to jest mocna pozycja!

  • Gość
02-07-2014, 12:20
Dzięki chłopaki. Mikołaj zorientuje się co i jak i wrócimy do rozmowy, daj mi jeszcze trochę czasu..:) Szwagiero jaki to był CDek ?:p Co do modów:P ja jedynie mógłbym zmienić na urządzeniu naklejkę :D choć też nie wiadomo z jakim efektem. :D Raczej trzymam się teorii niż praktyki. :P Druga sprawa to ten behringer nie ma wejścia USB, musiałbym dokupić konwerter USB->SPDIF... Jeden z was polecał mi urządzenia na XMOSie... a co sądzicie o takich rozwiązaniach jak TAS1020B albo TUSB3200AC ? Szawagiero może słuchałeś rDACa albo ktoś z was ? Do jakiej klasy urządzeń można go porównać ? Tak trochę się zaczepiłem o te półprofesjonalne i znalazłem ciekawe modele:

-Steinberg UR22 (Nie wiem jeszcze co w nim siedzi ale ma 24/192kHz )
-Behringer FCA202 F-Control (odpada bo nie mam firewire:P ale ciekawe urządzenie do odtwarzania plików za śmieszne pieniądze :P, zbiera bardzo dobre opinie)
-ESI Dr Dac Prime, wszystko cacy tylko USB ma zrealizowane, jak wszystkie ESI, na tenorze 7022L podobnie do ODAC, audinst mx1 np :P
-Scarlett ma XMOSa ale za to ograniczone odtwarzanie do 16bitów, a ja nie chce żeby pliki które mam w różnych formatach były konwertowane.

Z rynku konsumenckiego znalazłem:
-Schiit Modi/Loki DAC na C-Media CM6631A do USB (24/96kHz) i AKM4113 w wersji do optyka (24/192kHz), na przetworniku AKM4396, za 100dolców :P, do tego tam jeszcze jakieś podatki i tak powinno wyjść atrakcyjnie cenowo, a patrząc po opiniach wymiata, podobno lepszy niż ODAC. Co byście powiedzieli o dostępnym w polsce bifroscie ? No jest poza moim zasięgiem, ale jeśli ten będzie cienki to te słabsze raczej tym bardziej. :P
http://schiit.com/products/modi

Ciekawe są też wzmacniacze z Schiit typu Asgard 2 albo właśnie również niewiarygodnie tani i niestety niedostępny w Polsce MAGNI. Ma maks mocy 1,2W i nie jest zrealizowany na jakiś układach scalonych tylko dyskretnie na tranzystorach JFET. SUPER :P i kosztuje śmieszną kasę, w przeliczeniu 300zł... :D Przy takiej cenie w Polsce przypuszczam murowany hit, nie miałoby żadnej konkurencji... No ale schodząc na Polską ziemię, to nie można wcześniej odsłuchać, trzeba będzie pewnie opłacić cło bo to Made in USA :D i stamtąd sprowadzane, we francji kosztuje sporo więcej, a w innych krajach europy to też już tak bez rewelacji. :P Już wole chyba zamówić ze stanów i może uda się bez cła, albo druga opcja zamówić w europie też czekać, a cena na starcie podbita cło+.. No więc korzystniej jest sprowadzić z USA. :P

Bednaar

  • 556 / 5845
  • Ekspert
02-07-2014, 14:50
>> lancaster, 2014-07-01 12:35:34

Bierz Scarlett, jest w porządku ;-)<<

Fakt, urocza dziewuszka ;)

  • Gość
02-07-2014, 15:29
Żarty żartami a ja potrzebuje pomocy, opinii :D

  • Gość
02-07-2014, 15:36
Skoro poznaliśmy już swoje preferencje... :D to teraz doświadczenie z przetwornikami :D

mikolaj612

  • 347 / 3588
  • Zaawansowany użytkownik
02-07-2014, 16:33
Przetwornik nie gra, gra aplikacja :)

A te budżetowe to często jakaś bieda, dlatego teraz dużo daców na ES9023 oraz PCM51xx bo są niesamowicie proste i grają z byle czym :)

Mam takiego daca w domu i wiem co piszę :)