Audiohobby.pl

Daphile

musicoholik1

  • 11 / 3422
  • Nowy użytkownik
05-03-2015, 16:41
Trzeba doinstalować plug-in CD Player.
Próbowałem to zrobić,sam plug in nie wystarczy,trzeba zainstalować dodatkową platformę do sterowania (na Windows) ,chyba ,że źle zrozumiałem ,czy też przeczytałem w ustawieniach daphile.
Przyłączam się do prośby ,jak to uruchomić ?

Piopio(AS)

  • 89 / 3501
  • Użytkownik
06-03-2015, 00:39
Settings -> Advanced Media Server Settings -> Plugins

Zaznaczamy na dole "Show all 3rd party plugins"

W "Other 3rd paty plugins" zaznaczamy CDplayer

Naciskamy "Apply"

Restartujemy

W My Apps mamy zainstalowany CDplayer

Proponuje wyłączyć CD Ripping bo CDplayer się z nim gryzie.

musicoholik1

  • 11 / 3422
  • Nowy użytkownik
06-03-2015, 22:01
Dzięki za naprowadzenie Piopio :)
Odtwarzacz uruchomiłem,jednak w trochę inny sposób.
Po pierwsze nie ma w dodatkach funkcji : Show all 3rd...   !!?
Należy zainstalować dodatek (plug in) jak ja to zrobiłem : Cdplayer oraz Spotify kolegi Triode.
W ten sposób,pojawił się Cd player w zakładce moje aplikacje (wcześniej nie miałem ? ).
W ustawieniach Cd player konieczne jest wpisanie ściezki : dev/cd rom i to wszystko.
Używam napędu zewnętrznego (po usb) LiteOn i gra muzyka,można zapomnieć o transporcie cd :)
Polecam wszystkim wielbicielom srebrnego krążka .

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
08-03-2015, 21:27
Niestety próbowałem , bez problemu mam CDplayer w Moich aplikacjach,ale i tam mam : There is no CD in the drive.(1)
I nie bardzo wiem co dalej ? ;-(

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
09-03-2015, 08:40
Nie bardzo rozumiem. Wytłumaczcie, proszę.

Rezygnujemy ze stacjonarnego CD i zazwyczaj również z lepszego przetwornika i toru analogowego i stawiamy Daphile zyskując w zamian niewspółmierną wygodę. Następnie do tego ułomnego pod względem akustycznym (ale wygodnego) urządzenia chcecie w niewygodny sposób dopiąć napęd CD? Po kiego? Nie prościej srebrną płytkę włożyć w odtwarzacz CD? Tak po prostu? Albo zripować na PC i na Daphile użyć plików?  :o

Przecież w tej całej zabawie chodzi o to by właśnie z płyt CD zrezygnować bez utraty jakości brzmienia a nie nadal ich na siłę używać.

« Ostatnia zmiana: 09-03-2015, 08:42 wysłana przez Cypis »
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

jjurek

  • 2058 / 5796
  • Ekspert
09-03-2015, 10:22
Próbował ktoś stosować jakiś SmartTV zamiast Thin Client?
Np. taki:
http://allegro.pl/wyprzedaz-minix-x5-mini-pc-xbmc-internet-tv-filmy-i4993564775.html

Da się usunąć Android (chociaż to też linux- może nie ma potrzeby?) i uruchomić Daphile?
Czy na Daphile da radę uruchomić Spotify?

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
09-03-2015, 13:23
Cypis=>
Jakieś 4-5 lat temu sprzedałem transport DCSA na rzecz plików i teraz nie ma CD ;-)
a chciałem się zabawić i zobaczyć jak zagra płyta CD poprzez wyjście dźwięku po USB ?
Tylko na próbę - czy to w ogóle możliwe ?

Na rynku nie znalazłem odtwarzacza CD z wyjściem dźwięku po USB ?!

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
09-03-2015, 13:44
Tylko na próbę - czy to w ogóle możliwe ?

Na rynku nie znalazłem odtwarzacza CD z wyjściem dźwięku po USB ?!

Ciekawość? OK.

Obawiem się jednak, że takiego CD z wyjściem audio po USB nie znajdziesz. Daphile odtwarzanie z CD będzie realizował wg takiego schematu: CD -> rip danych audio do pliku tymczasowego -> std. odtwarzanie pliku tymczasowego poprzez kartę audio (wew./zew.). Czyli mówiąc inaczej będziesz słuchał plików tworzonych w czasie rzeczywistym. Przykrą konsekwencją tego faktu będzie gwizd napędu CD, który to dane będzie dostarczał z prędkością większa niż faktycznie potrzeba do audio, będzie wirował szybciej.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

musicoholik1

  • 11 / 3422
  • Nowy użytkownik
09-03-2015, 16:32
Niestety próbowałem , bez problemu mam CDplayer w Moich aplikacjach,ale i tam mam : There is no CD in the drive.(1)
I nie bardzo wiem co dalej ? ;-(
Nie zapomnij o dwóch czynnościach,po pierwsze w ustawieniach cd playera należy wpisać ścieżkę (nazwa napędu) w/g schematu : dev/cd-rom.
Po drugie,trzeba załadować płytę do napędu i następnie otworzyć aplikacje cd player.Trwa to dłużej niż odczyt zwykłego cd.Odtwarzacz pobiera info z CDDB o płycie.
Jak trafnie zauważył kolega Piopio ,najlepiej wyłączyć Cd riper (disable).
Faktycznie sporo zabawy ze słuchaniem srebrnych krążków i nie wiadomo,jakie operacje na sygnale zachodzą.Daphile pokazuje podczas odczytu cd - raw ?  Gra to przyzwoicie i dla mnie jest ciekawostką.
O dziwo napęd dvd-rom pracuje mi cichutko,tylko komendy wykonuje wolniej (skip itd.),bo to po sieci idzie jednak.
Można wypróbować też przez Foobar na Windzie.

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
09-03-2015, 21:18
Już mi się odechciało ;-(
Jak on to ma zgrywać w locie i odtwarzać ;-(
To nie o to mi chodziło ;-(

Piopio(AS)

  • 89 / 3501
  • Użytkownik
10-03-2015, 13:04
Daphile ripuje CD aby go odtworzyć.  Pobiera info z CDDB o płycie.
Działa to wolno ale działa.

Lepiej po prostu zripować CD.

musicoholik1

  • 11 / 3422
  • Nowy użytkownik
10-03-2015, 17:24
Witam !
No szkoda,że cd player sprawia takie kłopoty.Nie wymaga skomlikowanych ustawień.
Jak wspominałem ,napęd chodzi powoli (zewnętrzny Liteon ),dioda miga co oznacza pracę w trybie x1 !
Nie sądzę,żeby zgrywał cokolwiek,gdyż wyłączyłem cd rip.

musicoholik1

  • 11 / 3422
  • Nowy użytkownik
10-03-2015, 17:30
Na zrzutach ekranu,pokazuję moje ustawienia,dalej jak wygląda cd player w akcji.
Jedynie okładek mi nie pobiera :)
Co ważne,zanim uruchomi się w : moje dodatki /cd player ,trzeba włożyć płytę do napędu ,oczywiście zamknąć szufladę i odczekać aż napęd odczyta płytę (max. 10 sekund) .
Można startować z dwóch pozycji,tj. pierwszej ,tej z opisem płyty lub bez opsu (poniżej),tej z dopiskiem cd.raw
ps. Cennym by było porównanie możliwości dvd,cd-rom w stosunku do rasowego transportu cd. Ja dotychczas używałem Marantza cd 52mk2 se ,nawiasem nic rewelacyjnego :) Sprzedałem go,za duży był i przeszkadzał mi trochę.

« Ostatnia zmiana: 10-03-2015, 17:37 wysłana przez musicoholik1 »

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
12-03-2015, 11:05
Jak on to ma zgrywać w locie i odtwarzać ;-(
To nie o to mi chodziło ;-(


a czym się różni zgrywanie/ripowanie od bezpośredniego odtwarzania poza tym, że przy normalnym odtwarzaniu dane idą z jakiejś pamięci podręcznej (bufora) albo bezpośrednio, a przy ripowaniu są najpierw składowane ... na ...HD czy flash?

Odszedł 13.10.2016r.

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
12-03-2015, 13:37
a czym się różni zgrywanie/ripowanie od bezpośredniego odtwarzania poza tym, że przy normalnym odtwarzaniu dane idą z jakiejś pamięci podręcznej (bufora) albo bezpośrednio, a przy ripowaniu są najpierw składowane ... na ...HD czy flash?

Odczyt danych audio nie jest procesem pozbawionym błędów odczytu. Są dane korekcyjne ale one nie pozwalają na 100% otworzenie oryginalnego sygnału a tylko go interpolują. Oznacza to, że im więcej razy odczytasz ten sam sektor tym masz większą szansę, że zbierzesz wystarczająco dużo danych by odtworzyć oryginalny sygnał. Np. taki AccurateRip odczytuje sektory wielokrotnie a następnie porównuje odczyty z bazą danych tworzoną przez innych użytkowników. To daje bardzo dobre efekty. W przypadku odczytu w locie jesteś ograniczony do tego co zdąży odczytać Twój CD.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b