Audiohobby.pl

Daphile

Cypis

  • 2479 / 5003
  • Ekspert
23-09-2015, 10:33
Cóż. Między innymi z tego powodu szukam alternatywy - Shadow, Voyage MPD oparte o ciągle rozwijany odtwarzacz MPD.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

chml

  • 54 / 4975
  • Użytkownik
23-09-2015, 15:39
Czemu szukasz alternatywy? Coś Ci w Daphile nie pasuje?
Uważam, że nie ma czego w D. poprawiać, decyzja dewelopera jest dla mnie zupełnie zrozumiała.

Cypis

  • 2479 / 5003
  • Ekspert
23-09-2015, 21:33
Czemu szukasz alternatywy? Coś Ci w Daphile nie pasuje?

Między innymi to, że to system zamknięty. Jest taki jakim się chciało autorowi go zrobić. Nic tam nie zmienisz, niczego nie dodasz, niczego już nowego nie zaproponujesz autorowi. Autor nie ma czasu, a projektu nie odda pod Open Source by był dalej rozwijany (przynajmniej na chwilę obecną nie ma takiej opcji).

Uważam, że nie ma czego w D. poprawiać, decyzja dewelopera jest dla mnie zupełnie zrozumiała.

Ja też decyzję Autora rozumiem, co nie powoduje, że patrzę optymistycznie na dalsze losy systemu. Przypomnę, że taki np. Symbian też przestał być rozwijany.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

chml

  • 54 / 4975
  • Użytkownik
24-09-2015, 05:44
Brak kodu źródłowego to faktycznie niezbyt fajna sprawa, zwłaszcza, że autor korzystał z Gentoo na licencji GPLv2, co obliguje go do publikacji źródeł. Chodziło mi raczej o to, że Daphile robi to, co powinien robić i robi to dobrze. Jest stabilny. Ma świetną obsługę różnej maści przetworników USB, nawet tych najnowszych, obsługujących 384 kHz / DSD. Jest opcja rt kernela, choć ewentualne zalety tegoż są dla mnie niezauważalne.
Postęp w strumieniowaniu muzyki nie jest tak wielki jak w świecie telefonów komórkowych. Daphile będzie działał wyśmienicie w obecnej wersji przez długie lata. Większość muzyki na świecie to 44/16 i raczej nie zanosi się na wielką rewolucję w tym temacie. Ergo - ja nie widzę potrzeby zmian czegokolwiek w Daphile. Uważam, że na prawdę nie ma się do czego przyczepić w tym sofcie.

gutekbull

  • 498 / 5814
  • Zaawansowany użytkownik
04-12-2015, 13:23
Od pewnego czasu, powiedzmy od instalacji Windows 10 mam mały problem ;-(
Znikł mi z sieci  Daphile, po prostu nie widzę folderów sieciowych Daphile (udziału sieciowego)i mam problem z wrzucaniem przez sieć  na owe foldery ?
Do końca nie jestem pewien czy to wina 10 bo w 8.1 też nie widzę ;-(
Zresetowałem Daphile ,ale nic to nie dało.... może to wina ostatniej aktualizacji softu ?
Zamaczam ,ze do tej pory nie miałem z tym żadnych problemów.
Może ktoś wie gdzie jest błąd ?

emiks

  • 2 / 2766
  • Nowy użytkownik
31-08-2016, 20:31
Mam pytanie odnośnie Daphile. Używam Spotify Premium w salonie na amplitunerze Yamahy posiada on wbudowany soft spotify  i tam działa to bezpośrednio z apki Spotify poprostu w apce wybieram sobie urządzenie do odtwarzania i gra. W moim gabinecie mam DAC podpięty bezposrednio do kompa dalej Pionieer+Dali  czy jeśli tu zastosował bym jakiś Terminal+Daphile miałbym taka samą możliwość odsłuchu bezpośrednio z apki Spotify?

yatzekx

  • 1 / 2591
  • Nowy użytkownik
21-02-2017, 19:15
Witam serdecznie ,próbuję zainstalować daphile ale mam problem ponieważ daphile po wciśnięci F1 nie pyta o nazwę sieci wi fi tylko o hasło. Po wpisaniu hasła wypisuje mi tylko numer ip i komunikat wi fi hot spot only. Wersja daphile 15. Co jest nie tak,co robię żle? Proszę o pomoc.Dzięki.

gutekbull

  • 498 / 5814
  • Zaawansowany użytkownik
09-05-2017, 18:57
Mam problem zachciało mi się testowanie Roona, co i tak nie wyszło ,ale Daphile odinstalowałem. Od wczoraj walczę z instalacja ,która w zasadzie przebiega bezproblemowo, ale...
Mam w intel NUC dwa dyski SSD jeden na M2 128Gb na którym stoi tylko system i drugi też SSD 2TB na sata .Przed kombinacjami wszystko było ok. a teraz obojętnie która wersje Daphile bym nie wgrał nie wczytuje mi muzyki zwartej na tym dużym dysku 2TB. Media server zaznaczone, RW i Share zaznaczone i nie skanuje, nie wyszukuje płyt ?! Jak zaznaczę tylko Share to skanuje bibliotekę i jest niby ok. ale wtedy nie mam uprawnień i nie mogę przez lan dodać żadnej płyty, praktycznie nic nie mogę zrobić na serwerze.
Nigdy przedtem nie miałem takiego problemu ?! Proszę pilnie o pomoc bo już mam delikatnie mówiąc dosyć ;-(

mario

  • 1 / 2431
  • Nowy użytkownik
01-08-2017, 08:11
Witam.

Z racji iż jest to moja pierwsza wiadomość na Forum, chciałby wszystkich powitać.

Przeczytałem wiele wątków o Daphile , postawiłem system na terminalu (HP) wszystko śmiga znakomicie.
Mam pewien problem, posiadam trochę płyt CD-R które stanowią kopię/backup oryginałów.
Część tych oryginałów straciłem. Problem polega na tym , że wspomniane płyty CD-R Windowsowy Media Player
rozpoznaje bez problemu (tytuł, wykonawca) natomiast gdy chciałem je zrzucić do plików pod Daphile widnieją jako
nieznany wykonawca i nieznany tytuł. Po wpisaniu prawidłowych nazw plików i folderów w menu Dapchile płyt nie widać. Co zrobić żeby wspomniane płyty po "zripowaniu" pojawiły się na liście tytułów ??

Jest jeszcze jeden problem , nie mogę w żaden sposób dodać stacji radiowych z grupy  open.fm  (np open.fm/play/104    - PRACA ROCK )

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

riggs

  • 5 / 1924
  • Nowy użytkownik
21-12-2018, 00:16
ale weryfikacja

riggs

  • 5 / 1924
  • Nowy użytkownik
21-12-2018, 00:18
witam na forum ;)

mctomus

  • 1 / 1543
  • Nowy użytkownik
05-01-2020, 19:01
Witam
To jest mój pierwszy post. Bardzo zainteresował mnie ten artykuł, mam w domu stary komputer
Apple Mac mini 1,83Ghz 320GB 2GB Wifi mam pytanie.
1. czy da się zainstalować na tym danhile.
2 Czy resztę dysku będę mógł wykorzystać jako magazyn do muzyki.
3. Czy lepiej poszukać jakiegoś peceta starego z dyskiem.
Dziękuje

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
25-01-2020, 23:07
Co zrobić żeby wspomniane płyty po "zripowaniu" pojawiły się na liście tytułów ??

@mario, nie wiem czy dobrze zrozumiałem w czym problem, ale być może utworzenie pliku cue, (np. programem CUETools), załatwi sprawę.

« Ostatnia zmiana: 26-01-2020, 00:15 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
25-01-2020, 23:21
Witam
To jest mój pierwszy post. Bardzo zainteresował mnie ten artykuł, mam w domu stary komputer
Apple Mac mini 1,83Ghz 320GB 2GB Wifi mam pytanie.
1. czy da się zainstalować na tym danhile.
2 Czy resztę dysku będę mógł wykorzystać jako magazyn do muzyki.
3. Czy lepiej poszukać jakiegoś peceta starego z dyskiem.
Dziękuje

Daphile, tak jak OS Mac-a, to systemy UNIX-owe.
Ad.1 Po sformatowaniu dysku, nie powinno być problemów z instalacją jakiegokolwiek systemu operacyjnego.
Ad.2 Tak.
Ad.3 Tak, jeżeli ten stary PC ma lepsze parametry, a szczególnie większy i szybszy dysk oraz szybszą kartę sieciową.