Audiohobby.pl

"audio Hi-Fi/Hi-End, a rzeczywistość i ludzka natura."

  • Gość
26-03-2014, 14:47
Po prostu uważam że rynek jest o wiele bogatszy i nie ogranicza się na CALach, a był okres że można było odnieść inne wrażenie, odwiedzając różne fora...  dlatego teraz póki się uspokoiło wolałbym ograniczać to hasło :P Poza tym słuchałem Denonów co podobno mają ten sam driver :P i nie było rewelacji... Uwierz że moje argumenty są jak najbardziej racjonalne, w kierunku zadziałania pewnemu "szaleństwu"... nie mniej jak gdzieś przypadkiem je zobaczę to oczywiście spróbuje. Ta lista powinna dotyczyć ciekawych modeli, a nie tego co się wszędzie przewija. List z nimi w każdym przedziale cenowym jest sporo. :D Nie uwzględnienie ich tutaj, wcale im nie zaszkodzi bo i tak są mega popularne, a sama lista nie straci na wartości merytorycznej, za to ma szansę wyróżnić się modelami.

Bednaar

  • 556 / 5852
  • Ekspert
26-03-2014, 14:54
Też nie za bardzo rozumiem ten szum wokół CAL, szczerze mówiąc już wolę Koss Porta Pro, ale widzę, że chyba są niemodne (stary model, ponad ćwierć wieku produkowany, "tragiczny" design), bo nie ma ich na liście ;)

  • Gość
26-03-2014, 15:05
te Kossy też są popularne... ale do nich akurat mam sympatię :P wyglądają tak niepozornie, delikatnie, a pokazują pazur :P No i to dobry produkt, utrzymujący się nieprzerwanie na rynku. Są trochę jak Madonna, powracają "na szczyt" od wielu lat. :D W konfrontacji do epizodycznych karier. :D

Bednaar

  • 556 / 5852
  • Ekspert
26-03-2014, 15:10
Ja używam KPP zamiennie z nieprodukowanymi już AKG K530 LTD - zaleznie od jakości nagrania tudzież po prostu mojego kaprysu na daną chwilę. W skrócie: KPP do słabszych realizacji, AKG - do lepszych realizacji. AKG na pewno dużo wygodniejsze, poza tym lepsza przestrzeń i detale, ale potrafią zakłuć sybilantami. Obiektywnie KPP przekazują mniej szczegółów, ale z drugiej strony mają ten "pazur", którego brakuje AKG.

aulait

  • 1387 / 5553
  • Ekspert
26-03-2014, 15:52
>> kabak1991, 2014-03-26 14:26:14
Całą rodzinę przyodziałeś w CALe? Nieźle :) W sumie tanio obleciałeś.<<

Drogo nie wyszło.... żeby ze wszystkim tak się dało ;)

  • Gość
26-03-2014, 16:17
Heh, no nie ma łatwo. Mogłeś np dla syna kupić D7100, dla zony HD800, a dla siebie Orfeusze i każdy byłby heppi :p A tak się z CAL! rozdrobniłeś tylko. Zanim zanegujesz ten pomysł pomyśl że i  tak by Ci taniej wyszło niż za Wilson Audio Alexandria X2 ;) Także sprawa warta przemyślenia...

aulait

  • 1387 / 5553
  • Ekspert
26-03-2014, 16:17
A jednak....  twierdzisz, że nie słuchałeś CAL bo wszyscy dookoła mówią, że są fajne i dlatego nie umieścisz ich na liście, na której umieszczasz  fajne słuchawki (warte uwagi ) To dla mnie nie trzyma się kupy ;) Bo jeśli faktycznie są fajne, a chyba są jak tylu osobą się podobają, to na rzetelnej liście wartych posłuchania słuchawek być powinny :)

Inaczej rzecz ujmując twierdzisz, że umieszczasz ciekawe słuchawki na liście, a CALe są nieciekawe choć wcale ich nie słuchałeś. Dla mnie to nie jest racjonalne.

To tak jakbyś zrobił listę przyjemnych czynności i pominął jedzenie lodów, tłumacząc, że wszystkim jedzenie lodów sprawia przyjemność(w dodatku dzieciom też) i dlatego Ty nigdy lodów nie jadłeś i nikomu nie polecasz.

Mi to każe wątpić w rzetelność takiej listy. Tak nawiasem mówiąc Denony mi też nie smaczą, te AHD7100 również ;)

atmeg

  • 1202 / 4857
  • Ekspert
26-03-2014, 16:24
Temat ciekawy ale treść pierwszego wpisu mocno kontrowersyjna .ujeta jakby z perspektywy osoby nie stanowiącej centrum lecz stojącej z swoimi opiniami bliżej jakimś środowiskom . A  może osoba pisząca ten tekst niema jeszcze wyrobionej opini , jest ona dopiero w procesie tworzenia .

aulait

  • 1387 / 5553
  • Ekspert
26-03-2014, 16:29
>> kabak1991, 2014-03-26 16:17:02
Heh, no nie ma łatwo. Mogłeś np dla syna kupić D7100, dla zony HD800, a dla siebie Orfeusze i każdy byłby heppi :p A tak się z CAL! rozdrobniłeś tylko. Zanim zanegujesz ten pomysł pomyśl że i tak by Ci taniej wyszło niż za Wilson Audio Alexandria X2 ;) Także sprawa warta przemyślenia...<<

Warta przemyślenia opcja, ale Denonków nie chcę. Może coś innego? Sobie zrobię dobrze a będę miał policzone jako dobry uczynek :) Tylko czy nie usłyszę "stary... ciebie już całkiem ......." "ja chcę skórzaną torebkę od Hugo Bossa" :)

atmeg

  • 1202 / 4857
  • Ekspert
26-03-2014, 16:30
>> Jarmil, 2014-03-26 11:41:36
Takie AKG K511 czy SL HD681 prezentują znacznie więcej.
...
Wiem że wpis wyjęty z kontekstu rozmowy ale proponuje usunąć ten model z listy .To zn. SL HD681 . Na tym prawie nie można posłuchać muzyki .Rozreklamowane na forach badziewie które jest gorsze od wielu słuchawek za 60zł.
Gdzieniegdzie ludzie wspominają żeby je omijać wielkim łukiem .

  • Gość
26-03-2014, 16:40
aulait - no to dla syna Beyerdynamic T5p, wiesz żeby z przenośnym dobrym grajkiem mu zagrało, dla siebie Orfi, a dla żony tą torebkę. Nie musisz mówić ile kosztował Orfi, na pewno nie pomyśli że słuchawki mogły kosztować więcej niż Hugo Boss, więc nie będziesz musiał z domu uciekać przed latającymi talerzami ;) Chyba że też czyta forum - to już uciekaj. :p

aulait

  • 1387 / 5553
  • Ekspert
26-03-2014, 16:41
>> atmeg, 2014-03-26 16:24:22
Temat ciekawy ale treść pierwszego wpisu mocno kontrowersyjna .ujeta jakby z perspektywy osoby nie stanowiącej centrum lecz stojącej z swoimi opiniami bliżej jakimś środowiskom . A może osoba pisząca ten tekst niema jeszcze wyrobionej opini , jest ona dopiero w procesie tworzenia .<<

Oj tam, ma swoje typy i tyle.  Ja mu wiercę dziurę w brzuchu o te CALe, bo tak trochę ich nie lubi, bo ma takie widzimisię, z drugiej strony wszyscy mamy swoje widzimisię :D

Nie uważasz, że wszyscy są na etapie wyrabiania opinii? Ja też jestem na etapie wyrabiania sobie opinii  i mam nadzieje, że mi tak do śmierci pozostanie ;)

aulait

  • 1387 / 5553
  • Ekspert
26-03-2014, 16:44
>> kabak1991, 2014-03-26 16:40:04
aulait - no to dla syna Beyerdynamic T5p, wiesz żeby z przenośnym dobrym grajkiem mu zagrało, dla siebie Orfi, a dla żony tą torebkę. Nie musisz mówić ile kosztował Orfi, na pewno nie pomyśli że słuchawki mogły kosztować więcej niż Hugo Boss, więc nie będziesz musiał z domu uciekać przed latającymi talerzami ;) Chyba że też czyta forum - to już uciekaj. :p<<

Domyśli się, domyśli, za bystra z niej kobieta... w dodatku wie, że stary ma pier...... i na różne odpały go stać. Już się trochę naoglądała :D

  • Gość
26-03-2014, 16:51
Kurczę, przerąbane :) Ale zawsze możesz zakitrać Orfeusza gdzieś w piwnicy żeby sobie posłuchać, będziesz się wymykał pod pretekstem że coś tam majsterkujesz. A do salonu Alexandrie. Problem z głowy :) Widzisz jaki jestem pomocny? :p

atmeg

  • 1202 / 4857
  • Ekspert
26-03-2014, 17:06
>> aulait, 2014-03-26 16:41:06


Nie uważasz, że wszyscy są na etapie wyrabiania opinii? Ja też jestem na etapie wyrabiania sobie opinii i mam nadzieje, że mi tak do śmierci pozostanie ;)
.....
W sumie ciężko nie zgodzić sie z tym co napisałeś .