Audiohobby.pl

Audio show 2013

fakamada

  • 1066 / 5391
  • Ekspert
11-11-2013, 16:58
Znalazłem. Dziwna ta tuba.

lancaster

  • Gość
11-11-2013, 17:16
atlon, a kogo obchodzi co przez co zostalo wyje..ne ? Sluchales tych Acapelli ? Bo ja nie. W starszych Acapellach bas byl kiepski, sredniotonowiec zdaje sie dynaudio bez komory kompresyjnej itp. Na mnie ceny facet wrazenia nie robią.  Jak to powiedzial Bruce Lee "deska nie odda" tak ze nie ma sensu sie prezyc uwazam.
2 pary Everestow to pol banki :-))) Design facet sobie zrobil w chalupie jak w salonie mebli Bodzio :-D

Piszesz o doskonalosci a jak myslisz co robia 3 (trzy) korekcje rlc pasma w tubie średniotonowej Everestow ?
...dobrze kombinujesz... berylowy JBL jest liniowy - to designerska tuba pociaga za soba taka koniecznosc.
Pierwsze Everesty to duza tuba, obecna pracuje od 800Hz i ma na oko (moge sie mylic) jakies 25cm wysokosci.
Przykladowo Tractrix 400Hz ma ok 5cm wiecej i zeby pójsc od 800Hz wzwyz liniowo z odpowiednim driverem nie potrzebuje  żadnej kompensacji. Everesty są fajne paczki ale nic nie jest doskonale, nie czaruj sie.

W sumie nie wiem do czego zmierzasz ? Ktos napisal ze konkretny model JBL zagral mu przecietnie (mi tez) a Ty sie ciskasz ośmioampingiem z Levinsonow najlepiej i Everestami w cenie kompletu pewnie ponad bańka.
Nawet tego nie sluchaleś.

lancaster

  • Gość
11-11-2013, 17:19
"Dziwna ta tuba."

Niekoniecznie :-) W kazdym razie nie wyglada to na krzywa jakie sa standardowo stosowane w Europie (JMLC, tractrix etc)...ale obejrzyj sobie japonskie tuby Goto. Na razie nie komboinuje, aczkolwiek widze sens i pewnie kiedys sprawdze. Dobra, watek jest o Szolku, nie offtopujmy.

meloV8

  • 1552 / 5856
  • Ekspert
11-11-2013, 18:02
Sluchalem kilka kawalkow w Bristolu na JBL, bardzo mi zalezalo zeby ich posluchac. Niestety mialem miejsce 1 rzedzie i to bylo zdecydowanie za blisko. Ogolnie rzecz biorac dzwiek mi sie podobal. Duzy, bardzo szybki. Nie slyszalem zadnych tubowych nalecialosci. Ani sladu natarczywosci wysokich tonow. Gralo co prawda estradowo, ale rowno. Dzwiek byl troche za chudy, brakowalo mi podstawy basowie, ale patrzac na ustawienie tych glosnikow, bylem przekonany, ze stoja za daleko od sciany, a ja siedze za blisko.
Stereofonia bez zarzutow mimo tak nieprzyjemnego miejsca. Chcialbym posluchac topowych Everestow :)

Ale prawde mowiac bardziej podobal mi sie dzwiek hornow w pokoju Lampizatora. Minusem bylo pomieszczenie, przez co zrodla dzwieku wydawaly sie wielkie, jednak skala i mikrodynamika tego co slyszalem byla niesamowita, tak szybkiego i kontrolowanego basu nie slyszalem nigdzie wiecej. Autentycznie wlosy stawaly deba tak pieknie to gralo. Nawet stara muzyka elektroniczna Jarra wypadla fenomenalnie.

Ciekawe ile kosztuja te kolumny? Z wrazenia nie zdazylem zapytac, szkoda ze tak ciezko bylo sie tam dopchac i dluzej posluchac.

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
11-11-2013, 19:12
Jak dla mnie wszystkie tegoroczne zestawy tubowe podpadały pod dwie kategorie (nie słuchałem Zingali)
1. Mało dołu który nie wyrabia przy efektywności średnicy i góry,
2. Dół pędzony aktywnie, wolny lub dudniący.

JBL trochę się z tego wyłamały. Grały w miarę równo ale odczucia mam podobne do Lancastera. Na mojej skali grały trochę lepiej niż moje Klipsch Forte (konstrukcja dość podobna oczywiście pomijając kosmiczne technologie driverów w jbl) ale znacznie gorzej niż Klipsch Cornwall. Cena w obydwu wypadkach znacznie na korzyść Klipscha.


ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lancaster

  • Gość
11-11-2013, 19:17
Ładnie graly, fakt. Akurat mialem miejsca w pierwszym rzedzie, nie mialo to wielkiego znaczenia bo pomieszczenie bylo dla nich sporo za male i za mna moze metr do sciany. Taka prezentacja powinna sie odbywac w salach Tulipa, wtedy mogłoby być optymalnie/koncertowo. Sluchalo sie bardzo przyjemnie. Swobodny dźwiek o ladnej barwie.

lancaster

  • Gość
11-11-2013, 19:18
Powyzsze do melo

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
11-11-2013, 19:19
Co do pokoju lampizatora to zestaw zdecydowanie overkill jeżeli chodzi o rozmiar pokoju. Zestaw miał straszliwą dynamikę, Na taki okazje mam jakieś dynamiczne kawałki z orkiestrą i chórem. Na "normalych zestawach" za wyczaj wypadają płasko. A tu nie dało się słuchać na jednym poziomie głośności. Ciche partie były za ciche a głośne za głośne. Ciekawe jak to by brzmiało w czymś chociaż 3x większym.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
11-11-2013, 19:22
Na JBL początkowo siedziałem w 1 rzędzie i tam było mocno średnio ale w trakcie miałem okazję przesiąść się do trzeciego na środek i jak dla mnie to była w miarę optymalna odległość.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
11-11-2013, 19:39
Chcecie trochę fotek to prosze. Nie mam zdrowia dziś na żadne obróbki więc idzie jak jest z aparatu.

ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
11-11-2013, 19:40
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
11-11-2013, 19:42
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
11-11-2013, 19:43
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

brodacz

  • 1780 / 3822
  • Ekspert
12-11-2013, 11:55
Dużo sie czyta o niezadowoleniu z monitorkow Ancient Audio nad ktorymi było wcześniej wiele zachwytów.Czy mowa o Studio Oslo czy Master Oslo ?
Uważa cie ,że za ta cene są słabe czy raczej jak na tą firme nic specjanego czy może warunki na Audio Show niesprzyjały ?

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
12-11-2013, 12:09
Nigdy nie byłem fanem dokonań AA w kwestii głośników. Natomiast tegoroczny model już zupełnie mnie do nich uprzedził. Jak dla mnie małe Totem Mite klecone kiedyś na AS (choć większe od AA) grały zdecydowanie lepiej.

Co do samych AA to nie wiem czy to kabelki, czy głośnik sam w sobie podskakiwał czy przetwornik wpadał w jakiś łopot ale prawy głośnik wydawał wyraźny brzęk/zakłócenie. Ewidentnie duży poziom głośności nie służył tym pchełkom.

ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES