Audiohobby.pl

Audio show 2013

meloV8

  • 1552 / 5862
  • Ekspert
12-11-2013, 17:15
Cena obu konstrukcji AA Oslo jest smieszna. Za taki hajs lepiej kupic monitory aktywne Genelec.

Nie gralo to zle ( szczegolnie z subem ) jak na takie zabawki ale cena jest wygorowana.

lancaster

  • Gość
13-11-2013, 06:29
Melo, tak mozna powiedziec o wszystkim. Dla mnie ceny AA jak i innych firm nie są "śmieszne" tylko są jakie są.
Lata temu marudzilem, kiedy nie bardzo wiedzialem o co chodzi i/lub patrzylem z perspektywy DIY. Genelec skladane pewnie z Kantonie czy innym malowniczym rejonie świata gdzie pojedyncza sztuka na zamowienie oznacza kontener - stąd cena :-) O dxwieklu sie nie wypowiadam bo nie sluchalem.
Ważne zeby dźwiek byl fajny....nie na zasadzie "jak za tą kasę", bo stawiajac obok siebie urzadzenia znacznie rozniace sie cena mozna sie mocno zdziwic jak czasami niewielka jest miedzy nimi rożnica brzmieniowa (w danym systemie czasami na niekorzysc drozszego, a mimo to nawet w takiej sytuacji nie powiem ze cos jest za drogie czy slabe jesli brzmi ogolnie OK).


Masz taka impreze jak audioszol i jak wypadaja te wszystkie ochy i achy ? Wczoraj sie dowiedziałem ze przegapilem prezentacje Gradientow. Byly w pokoju razem z Luminem i serio ich nie zauwazylem :-) albo gralo akurat co innego. Jak dla mnie budżetowy dźwiek (dynamika poszła w las a w temacie barwa stereotypowo "tranzystorowo"). Poczytaj sobie opisy tych urzadzeń, spięte pewnie drogimi rownie ekscytująco opisanymi kablami, takich prezentacji bylo trochę, dxwiek ktory nie rusza za fure kasy. Tyle ze AA pierwszy raz popelnil coś az takiego i na to wlasnie marudze.

meloV8

  • 1552 / 5862
  • Ekspert
13-11-2013, 15:42
Lan, przepraszam ale nie zgodze sie z Toba.

Master Oslo kosztuja 5 tys zl, biorac pod uwage nawet ceny detaliczne, tam nie ma gratow za wiecej niz 500zl razem z obudowa. Ja rozumiem, ze sa koszty produkcji, podatki i tak dalej, ale cena jest po prostu sztucznie zawyzona i w niczym nie przeklada sie ona na jakosc dzwieku.
Mnie jako klienta nie obchodzi przeciez gdzie to ktos sklada i za ile. Interesuje mnie dzwiek i cena jaka place. Wiesz co mozna kupic za 5 tys? Nawet krajowe APS sa tansze. Kompletny zestaw AA subem na glosniku samochodowym i stendami pod kolumienki to blisko 10 tys i jeszcze konstruktor ma czelnosc mowic, ze chce zaoferowac dobry dzwiek za niska cene.
Oczywiscie znajda sie naiwni ludzie, ktorzy wydadza taka kase, tylko po to aby czuc sie dobrze, ze maja produkt producenta uznawanego za totalny Hiend, ale jak ktos faktycznie chce dobrze wydac swoje ciezko zarobione pieniadze, to niech te wypierdki AA omija szerokim lukiem.

Ceny tych hiendowych gratow sa wywrane z kosmosu, siedzisz w tej branzy i dobrze o tym wiesz. Kalkuluje sie duza marze, bo inaczej produkt z niska cena juz nie jest hiendowy. Z drugiej strony w naszym kraju i tak sie malo sprzedaje, wiec cena musi byc kosmiczna zeby zarobic.

Bacek

  • 2366 / 5889
  • Ekspert
13-11-2013, 17:30
>Ceny tych hiendowych gratow sa wywrane z kosmosu, siedzisz w tej branży i dobrze o tym wiesz. Kalkuluje sie duza marze, bo inaczej produkt z >niska cena juz nie jest hiendowy. Z drugiej strony w naszym kraju i tak się mało sprzedaje, wiec cena musi byc kosmiczna zeby zarobic.

Melo w brew pozorom Twoja wypowiedź i lancastera wcale się wzajemnie nie wykluczają.

>Mnie jako klienta nie obchodzi przecież gdzie to ktoś składa i za ile. Interesuje mnie dźwięk i cena jaka place.

I to jest twoja osobista opinia jako klienta. Są też inni klienci którzy chcą mieć wyjątkowy produkt co często wiąże się z tym że drogi bo jak by nie był drogi to był by mocno rozpowszechniony, inni chcą mieć produkt ładny a inni jeszcze chcą mieć wszystkie elementy zestawu z tej samej firmy o podobnym wzornictwie. I w zasadzie każde z tych określeń każdy z klientów może rozumieć inaczej (w końcu nie to ładne co ładne a co się komu podoba). W brew pozorom tej branży bliżej do jubilerstwa albo nawet sztuki niż do fizyki lub matematyki.

Ja ostatnio w ogóle nie patrzę na ceny sprzętu. Mam swoje plany w tym hobby i nie musi być tak że stać mnie na każdy z dostępnych na rynków produktów.

A swoją drogą Aeon bardzo mi się podobały. Kreują fantastyczną przestrzeń.



ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5889
  • Ekspert
13-11-2013, 17:45
O Aeonach to chyba nie do tego wątku. Nic to z nowym silnikiem przez jakiś czas będzie można zedytować swój post :)
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Max

  • 2204 / 5390
  • Ekspert
13-11-2013, 18:24
>> meloV8, 2013-11-13 15:42:57,
Oczywiscie znajda sie naiwni ludzie, ktorzy wydadza taka kase, tylko po to aby czuc sie dobrze, ze maja produkt producenta uznawanego za totalny Hiend, ale jak ktos faktycznie chce dobrze wydac swoje ciezko zarobione pieniadze, to niech te wypierdki AA omija szerokim lukiem."

Ładnie powiedziane.

To ja proszę o alternatywę, bo widzę, że jesteś oblatany. A co ma być...
...Aktywne monitorki bliskiego pola, skrzynki nie szersze niż 10 cm (szersze mi się nie zmieszczą na pólkę), mają być w jakimś szlachetnym drewienku, a przy okazji fajnie gdyby dobrze zagrały :-)
A to wszystko oczywiście za dużo mniej niż 3 k zł (najlepiej za 1/3 tej kwoty), bo mniejsze "Oslo" tyle właśnie kosztują.

Z góry mówię, że te wszystkie linki wklejane przez kolegów, z przeróżnymi głośniczkami, nie wchodzą w grę. Większość wygląda koszmarnie ( a\' la komputerowe puszki z marketów na biurka nastolatków), z kolei drewniane vintage są stanowczo za duże, więc odpadają w przedbiegach.

Znajdziesz coś dla mnie ??

Bacek

  • 2366 / 5889
  • Ekspert
13-11-2013, 18:37
>> meloV8, 2013-11-13 15:42:57,
Oczywiscie znajda sie naiwni ludzie, ktorzy wydadza taka kase, tylko po to aby czuc sie dobrze, ze maja produkt producenta uznawanego za totalny Hiend, ale jak ktos faktycznie chce dobrze wydac swoje ciezko zarobione pieniadze,

Podejrzewam że ludzie którzy ciężko pracują na pieniądze potrzebne do zakupu takich wynalazków to margines klientów. Większość to będą raczej ci którzy lekką ręką mogą sobie pozwolić na zakup dowolnego gadgetu i nie muszą się zastanawiać co w następnym miesiącu w związku z tym włożą do gara.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lancaster

  • Gość
13-11-2013, 18:42
melo, spoko po to jest dyskusja zeby sie nie zgadzac :-)
Dla mnie koszty moga byc i 200zł a cena detal 50 000zl. Grunt zeby dxwiek byl świetny bo to jest podstawowy cel.

Wysokie marze sie kalkuluje nie dlatego ze sprzet jest mniej czy bardziej hi-endowy, tylko są jakie są bo inaczej pośrednik nie jest zainteresowany handlem (dlaczego mialby byc skoro inni daja takie a nie inne warunki ?). Krotko i na temat : nie dasz zarobic tyle co inni to spadaj. Nikt z Tobą nie bedzie handlowal na marzy 10% nawet jakbys chcial w cenie detal 10Kzl sprzedawc najlepsze kolumny na świecie.
To jest tak jak pisałem rynek dobr luksusowych. Mozesz przeciez kupic cos w MM za 500zl masz wieze z glosnikami. tak jak pisalem sprzęt za 500 000 nie jest warunkiem koniecznym do sluchania muzyki, jest warunkiem wystarczajacym....podobnie jak wspomniana wiezyczka z MM.

Branza to w znacznym stopniu rzemioslo. Czy pojedynczy fullrange bedzie dorownywal przykladowym Aeonom ? Mysle ze pod wieloma wzgledami bedzie lepszy....z tym ze nie jest to ten fullrange ktory pokazal AA. Po takiej prezentacji mozna sie do szerokopasmówek wręcz zniechecić. Nie ma znaczenia czy Oslo MAster kosztowalyby 500zl  5000 czy 50 000, moja opinia nie jest dyktowana ceną.
I tylko o to chodzi, uwazam ze kazdy ma prawo wycenic swoj produkt na ile uzna.

Max

  • 2204 / 5390
  • Ekspert
13-11-2013, 18:43
>> Bacek, 2013-11-13 18:37:41
>> meloV8, 2013-11-13 15:42:57,
 Oczywiscie znajda sie naiwni ludzie, ktorzy wydadza taka kase, tylko po to aby czuc sie dobrze, ze maja produkt producenta uznawanego za totalny Hiend, ale jak ktos faktycznie chce dobrze wydac swoje ciezko zarobione pieniadze,

Podejrzewam że ludzie którzy ciężko pracują na pieniądze potrzebne do zakupu takich wynalazków to margines klientów. Większość to będą raczej ci którzy lekką ręką mogą sobie pozwolić na zakup dowolnego gadgetu i nie muszą się zastanawiać co w następnym miesiącu w związku z tym włożą do gara."

Prosto i na temat.
Co wcale nie znaczy, że jeśli sympatyczny kolega meloV8 znajdzie dużo lepiej grające i jeszcze lepiej wyglądające kolumienki za 1/3 ceny, to nie skorzystam z podpowiedzi.
:-)

jjurek

  • 2059 / 5824
  • Ekspert
13-11-2013, 19:22
Małych, niedrogich nieperdziawkowych monitorków bilskiego pola trzeba szukac na rynku pro (np.  Adam, Genelec, Yamaha)

Chaos

  • 844 / 4985
  • Ekspert
13-11-2013, 22:34
wy tu gadu-gadu a zdjec z imprezy dalej nie ma...

meloV8

  • 1552 / 5862
  • Ekspert
14-11-2013, 00:04
Kolego Max.
Z tego co widze jasno okreslasz wymagania stawiane przyszlym monitorkom. Obawiam sie, ze nie znam takich, ktore spelnialyby Twoje potrzeby. Chodzi o to, ze sprzet studyjny raczej nie jest budowany z mysla o finezyjnym wygladzie prawdziwego drewna.
Jesli naprawde nie mozesz wprowadzic w swoj wybor jakis kompromisow, to nie znam produktu, ktory moglbym polecic. Natomiast gdybys mogl zastosowac nieco wieksze glosniki o wygladzie typowo studyjnym, to wybor jest bardzo duzy, szczegolnie w zakresie 3 tys zl.
Jednak w tej sytuacji nie potrafie doradzic czegos, co by w pelni zgadzalo sie z Twoimi potrzebami :) Byc moze faktycznie male Oslo beda dla Ciebie najlepsze.

Lancaster
Czasami mam wrazenie, ze producenci sprzetu Hiend zbyt czesto plywaja w chmurach niby super rzemiosla i niedoscignionej sztuki. Oslo master kosztuje 5 tys ale problem z nim jest taki, ze gra jak glosniki z marketu. Z reszta nie moze grac inaczej, bo czesci z jakich jest zbudowany sa marketowe. Obudowa nie jest z zadnego szlachetnego drewna, nawet jej ksztalt jest dramatycznie banalny. Po prostu nie dostrzegam tutaj powodu, dla ktorego ktos mialby za to zadac takiej kasy.
Predzej bylbym sklonny wydac podobna kase na podobny produkt jakim jest Superioro Eryk\'a S Concept. Za 1500 dolcow dostajemy kolumny, ktore chociaz wygladaja pieknie, oraz maja duzej mozliwosci customizacji ich wygladu, a do tego wzmak zasilajacy z wejsciem usb. Oslo master wyglada przy tym jak dzielo poczatkujacego amatora nastolatka i wcale bym sie nie zdziwil gdyby Superioro nie zagralo znacznie lepiej. Przynajmniej na starcie wygladaja bardzo dobrze :)

palton

  • 422 / 5401
  • Zaawansowany użytkownik
14-11-2013, 01:45
>> Chaos, 2013-11-13 22:34:04
wy tu gadu-gadu a zdjec z imprezy dalej nie ma...
Są:

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
14-11-2013, 08:13
Okładka - twórczość kolegi ^^

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
14-11-2013, 08:14
.