Audiohobby.pl

Tanie, dobre wzmacniacze słuchawkowe

paluch.

  • 277 / 2753
  • Zaawansowany użytkownik
03-03-2021, 19:36
Mam podobny problem z dobraniem odpowiedniego wzmacniacza słuchawkowego, który napędzi mi DT 990 PRO.  Niestety brak dziurki w wzmacniaczu i w przetworniku dac, zmusza mnie do kupna takiego urządzenia. Wzmacniacz będzie używany sporadycznie, bo nic nie odda dźwięku z głośników (jak dla mnie oczywiście ;)). Niestety są dni, w których zmuszony będę słuchać na słuchawkach. Wzmacniacz musi posiadać wejście XLR, w które podłączę przetwornik. Proszę o wskazówki, podpowiedzi.
Tomek

whero2

  • 275 / 2052
  • Zaawansowany użytkownik
03-03-2021, 23:56
Mam podobny problem z dobraniem odpowiedniego wzmacniacza słuchawkowego, który napędzi mi DT 990 PRO.  Niestety brak dziurki w wzmacniaczu i w przetworniku dac, zmusza mnie do kupna takiego urządzenia. Wzmacniacz będzie używany sporadycznie, bo nic nie odda dźwięku z głośników (jak dla mnie oczywiście ;)). Niestety są dni, w których zmuszony będę słuchać na słuchawkach. Wzmacniacz musi posiadać wejście XLR, w które podłączę przetwornik. Proszę o wskazówki, podpowiedzi.
budżet?

Road To Nowhere

  • 1033 / 5889
  • Ekspert
04-03-2021, 07:50
Podobno wg Piotra R. nie masz bestbujaka ponad iFi ZENiaka :)

paluch.

  • 277 / 2753
  • Zaawansowany użytkownik
04-03-2021, 18:39
budżet?
tak w granicy 1000zł
Tomek

whero2

  • 275 / 2052
  • Zaawansowany użytkownik
04-03-2021, 20:20
budżet?
tak w granicy 1000zł
zadecyduj czy lampki (używane feliks audio / schiit lyr / xduoo - napisz do marasa) czy scalaki (aune /nowe przehype'owane chińczyki)

Karol

  • 2009 / 4316
  • Ekspert
04-03-2021, 20:41
...(używane feliks audio / schiit lyr / xduoo - napisz do marasa)...
@whero2, ja nie wpadłbym na to, do kogo trzeba napisać. :)
W pierwszym odruchu pomyślałem o Marku Raczyńskim i jego AudioHeaven, bo wiem że sprzedaje na Allegro jako BigMaras.
Ale to raczej nie o niego chodzi, bo on chyba nie sprzedaje używanych sprzętów firmy Feliks Audio.
No chyba, że jednak sprzedaje, a urządzenia xDuoo na pewno ma, bo jest dystrybutorem tej firmy.
Czytałem całkiem pochlebne opinie na temat urządzeń tej firmy a i sam dystrybutor je chwalił.
Niestety nie mogę niczego zarekomendować, bo nie miałem ani nie słyszałem żadnego wzmacniacza xDuoo.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2021, 21:40 wysłana przez Karol »

whero2

  • 275 / 2052
  • Zaawansowany użytkownik
04-03-2021, 23:50
...(używane feliks audio / schiit lyr / xduoo - napisz do marasa)...
@whero2, ja nie wpadłbym na to, do kogo trzeba napisać. :)
W pierwszym odruchu pomyślałem o Marku Raczyńskim i jego AudioHeaven, bo wiem że sprzedaje na Allegro jako BigMaras.
Ale to raczej nie o niego chodzi, bo on chyba nie sprzedaje używanych sprzętów firmy Feliks Audio.
No chyba, że jednak sprzedaje, a urządzenia xDuoo na pewno ma, bo jest dystrybutorem tej firmy.
Czytałem całkiem pochlebne opinie na temat urządzeń tej firmy a i sam dystrybutor je chwalił.
Niestety nie mogę niczego zarekomendować, bo nie miałem ani nie słyszałem żadnego wzmacniacza xDuoo.
chodziło mi o to żeby do niego napisać jakby decyzja była na xduoo - feliksa/lyr trzeba by było szukać przy tym budżecie używanych

paluch.

  • 277 / 2753
  • Zaawansowany użytkownik
05-03-2021, 10:00
taki ? xDuoo TA-20
Tomek

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
12-02-2022, 19:30
Szukałem jakiś czas temu wzmaka do słuchawek AKG K271mkII grających okazjonalnie. Jako że u mnie temat jakoś ucichł i nie byłem napalony na zakup to umarło to trochę śmiercią naturalną. Ale że trafił się taki SMSL SH-8 do naprawy to drogą wymiany handlowej pozostał u mnie. Na chwilę obecną jestem zadowolony, różnica pomiędzy graniem z "dziury" wszelakiej maści odtwarzaczy CD, magnetofonów czy innych wzmacniaczy zintegrowanych była taka że nigdy nie mogłem wykrzesać z moich AKG odrobiny niskiego basu i ogólnie całość grania była na niskim  poziomie. Teraz choć mam lepsze zejście na dole i poprawiła się średnica, poprawna lokalizacja instrumentów itp. całość jest o wiele lepsza. ("prawie darowanemu" koniu w zęby nie zaglądam ;)  )
Kilka zdjęć poniżej.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4680 / 2286
  • Ekspert
12-02-2022, 19:37
Biedy tu nie ma .

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
12-02-2022, 20:02
No nie ma biedy, a to taki "chińczyk" ;) A że i koszty były śmieszne to przytuliłem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2228 / 1023
  • Ekspert
25-04-2023, 09:55
 Czy jakieś nowości w tym wątku mogłyby zaistnieć?   Ktoś coś trafił ciekawego w tej kategorii?
Dobre i tanie oczywiście :)
 Kraj pochodzenia nie ma znaczenia

Hammer

  • 4680 / 2286
  • Ekspert
25-04-2023, 19:50
a masz jakieś słuchawki ? bo bez tego ani rusz...

pień

  • 2228 / 1023
  • Ekspert
25-04-2023, 20:31
Jakieś tam chyba mam :)
Ultrasone 900i  sobie kupiłem jakiś czas temu.  Odgrzebałem Creative Aurvana Live 2 i naprawiłem-  bo były ułamane z jednej strony na tym bolcu kończącym pałąk na głowę i dorobiłem nowy kabel który piecho Kinol zeżarł.   Prawdę mówiąc ich najczęściej słuchałem bo są tanie i dobre :)   Wprawdzie trochę innych podobnie tanich też posiadam ale one nie są tak dobre hehehehehe.
  No i jakby to powiedzieć -  znajomości ze śmieciarzami są opłacalne.   Dzięki temu stałem się posiadaczem słuchawek Sony, przypominają trochę dwa małe durszlaki hahahahahaha   ale grają w mojej prywatnej skali na twardo udeptane, bite  3 punkty.
Znaczy ładnie :)
dla przypomnienia-  moja skala to:
1)   ch..... o     łatwo się domyślić pełnego brzmienia
2)   od biedy ujdzie
3)  ładnie :)
Są to MDR-Z1R

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
26-04-2023, 18:43
Nie wiem czy jest jakiś tani, jednocześnie na tyle dobry wzmacniacz słuchawkowy żeby opłacało się podpinać te Sony. To znaczy zleży jak naprawdę tania to ma być konstrukcja. Jak ma się je podpinać do byle czego żeby grały jak słuchawki za 1000zł to można kupić co tam się pierwsze kliknie, tyle że tam u nich trzeba poruszyć driverem 70mm i opanować ten bas plus  wycisnąć z nich odpowiednią rozdzielczość żeby przy takim basie nie dobić góry. Podobnie karkołomne zadanie jest przy Pioneerach Se Master 1. I nie jest to wcale takie proste jednak jak myślałem chociaż różne rzeczy można zrobić na różne sposoby. Po prostu jest ciężej jeśli ogranicza jakiś mały budżet.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.