Audiohobby.pl

Tanie, dobre wzmacniacze słuchawkowe

paluch.

• 255 / 2059
  • Zaawansowany użytkownik
03-03-2021, 19:36
Mam podobny problem z dobraniem odpowiedniego wzmacniacza słuchawkowego, który napędzi mi DT 990 PRO.  Niestety brak dziurki w wzmacniaczu i w przetworniku dac, zmusza mnie do kupna takiego urządzenia. Wzmacniacz będzie używany sporadycznie, bo nic nie odda dźwięku z głośników (jak dla mnie oczywiście ;)). Niestety są dni, w których zmuszony będę słuchać na słuchawkach. Wzmacniacz musi posiadać wejście XLR, w które podłączę przetwornik. Proszę o wskazówki, podpowiedzi.
Tomek

whero2

• 233 / 1358
  • Aktywny użytkownik
03-03-2021, 23:56
Mam podobny problem z dobraniem odpowiedniego wzmacniacza słuchawkowego, który napędzi mi DT 990 PRO.  Niestety brak dziurki w wzmacniaczu i w przetworniku dac, zmusza mnie do kupna takiego urządzenia. Wzmacniacz będzie używany sporadycznie, bo nic nie odda dźwięku z głośników (jak dla mnie oczywiście ;)). Niestety są dni, w których zmuszony będę słuchać na słuchawkach. Wzmacniacz musi posiadać wejście XLR, w które podłączę przetwornik. Proszę o wskazówki, podpowiedzi.
budżet?

Road To Nowhere

• 1027 / 5195
  • Ekspert
04-03-2021, 07:50
Podobno wg Piotra R. nie masz bestbujaka ponad iFi ZENiaka :)

paluch.

• 255 / 2059
04-03-2021, 18:39
budżet?
tak w granicy 1000zł
Tomek

whero2

• 233 / 1358
  • Aktywny użytkownik
04-03-2021, 20:20
budżet?
tak w granicy 1000zł
zadecyduj czy lampki (używane feliks audio / schiit lyr / xduoo - napisz do marasa) czy scalaki (aune /nowe przehype'owane chińczyki)

Karol

• 1856 / 3622
  • Ekspert
04-03-2021, 20:41
...(używane feliks audio / schiit lyr / xduoo - napisz do marasa)...
@whero2, ja nie wpadłbym na to, do kogo trzeba napisać. :)
W pierwszym odruchu pomyślałem o Marku Raczyńskim i jego AudioHeaven, bo wiem że sprzedaje na Allegro jako BigMaras.
Ale to raczej nie o niego chodzi, bo on chyba nie sprzedaje używanych sprzętów firmy Feliks Audio.
No chyba, że jednak sprzedaje, a urządzenia xDuoo na pewno ma, bo jest dystrybutorem tej firmy.
Czytałem całkiem pochlebne opinie na temat urządzeń tej firmy a i sam dystrybutor je chwalił.
Niestety nie mogę niczego zarekomendować, bo nie miałem ani nie słyszałem żadnego wzmacniacza xDuoo.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2021, 21:40 wysłana przez Karol »

whero2

• 233 / 1358
  • Aktywny użytkownik
04-03-2021, 23:50
...(używane feliks audio / schiit lyr / xduoo - napisz do marasa)...
@whero2, ja nie wpadłbym na to, do kogo trzeba napisać. :)
W pierwszym odruchu pomyślałem o Marku Raczyńskim i jego AudioHeaven, bo wiem że sprzedaje na Allegro jako BigMaras.
Ale to raczej nie o niego chodzi, bo on chyba nie sprzedaje używanych sprzętów firmy Feliks Audio.
No chyba, że jednak sprzedaje, a urządzenia xDuoo na pewno ma, bo jest dystrybutorem tej firmy.
Czytałem całkiem pochlebne opinie na temat urządzeń tej firmy a i sam dystrybutor je chwalił.
Niestety nie mogę niczego zarekomendować, bo nie miałem ani nie słyszałem żadnego wzmacniacza xDuoo.
chodziło mi o to żeby do niego napisać jakby decyzja była na xduoo - feliksa/lyr trzeba by było szukać przy tym budżecie używanych

paluch.

• 255 / 2059
05-03-2021, 10:00
taki ? xDuoo TA-20
Tomek

AUDIOTONE

• 7579 / 5131
  • Moderator Działu Magnetofony
12-02-2022, 19:30
Szukałem jakiś czas temu wzmaka do słuchawek AKG K271mkII grających okazjonalnie. Jako że u mnie temat jakoś ucichł i nie byłem napalony na zakup to umarło to trochę śmiercią naturalną. Ale że trafił się taki SMSL SH-8 do naprawy to drogą wymiany handlowej pozostał u mnie. Na chwilę obecną jestem zadowolony, różnica pomiędzy graniem z "dziury" wszelakiej maści odtwarzaczy CD, magnetofonów czy innych wzmacniaczy zintegrowanych była taka że nigdy nie mogłem wykrzesać z moich AKG odrobiny niskiego basu i ogólnie całość grania była na niskim  poziomie. Teraz choć mam lepsze zejście na dole i poprawiła się średnica, poprawna lokalizacja instrumentów itp. całość jest o wiele lepsza. ("prawie darowanemu" koniu w zęby nie zaglądam ;)  )
Kilka zdjęć poniżej.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

• 2894 / 1592
  • Ekspert
12-02-2022, 19:37
Biedy tu nie ma .

AUDIOTONE

• 7579 / 5131
  • Moderator Działu Magnetofony
12-02-2022, 20:02
No nie ma biedy, a to taki "chińczyk" ;) A że i koszty były śmieszne to przytuliłem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.