Audiohobby.pl

Słuchawki Beyerdynamic!!!

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
02-02-2017, 20:03
Oboje w "Zachęcie" słuchaliśmy Orfeuszy w systemie za milion złoty. Pięknie było? Było.
...
Jak jest dobrze, to po co to zaburzać poprawkami?

@aulait,
widzę, że w sposób o wiele bardziej subtelny niż ja, ale też namiawiasz Witka (@Wisz-a) na spotkanie w Warszawie.
A, że Ciebie jeszcze nie ma na liście uczestników, to ...?
Wytłumacz się chociaż jakoś. :)

Co do drugiej kwestii, to sam wiesz, czasami jest takie dziwne ciśnienie.
Ma to chyba nawet nazwę.
Zdaje się, że "audiophilia nervosa", czy jakoś podobnie.
Często wystarczy tylko trochę poczekać i mija. :-)

Karol mam wielką chęć, żeby pojechać na te spotkanie, ale pewne sprawy hamują moje wyjazdy od jakiegoś czasu. Jednak jeszcze nie powiedziałem nie i w sumie to dla mnie główną wartością tej imprezy jest spotkanie z Kolegami a sprzęt sprawą drugorzędną.

Z tą "audiophilia nervosa" to mam czasami odczucie, że wystarczy być trochę zmęczonym, puścić zbyt głośno muzykę, nie uzmysłowić sobie, że wcale nie chcę się słuchać muzyki i już rodzi się poczucie, że chyba czas coś zmienić/ulepszyć :)))

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
02-02-2017, 20:15
Dzięki Karol, rozważę.
Jeśli mogę, to jeszcze dwa pytania:
- Asus Essence One - co myślicie o tym DACu
- czy można (i warto) zrobić z DT990 słuchawki zbalansowane?
Pozdrawiam
Witek
Wisz, jak już z odradzania przechodzimy do namawiania, to chciałbym Ci zasugerować przesłuchanie wzmacniacza lampowego Espressivo :) Jestem posiadaczem DT 990 PRO Limited Edition, miałem u siebie również DT 990 PRO 250 om i DT 990 Edition 600 om. Posiadane wersje 250 om wybitnie zgrywają się z tym lampiakiem. Mimo wpinania ich do lepszych (często znacznie droższych) konstrukcji zawsze najlepiej grały z Espressivo. Tych Twoich Edition 250 om nie miałem, ale wydaję się, że może z nimi być podobnie, więc warto spróbować!

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
02-02-2017, 21:32
Dzięki Karol, rozważę.
Jeśli mogę, to jeszcze dwa pytania:
- Asus Essence One - co myślicie o tym DACu
- czy można (i warto) zrobić z DT990 słuchawki zbalansowane?
Pozdrawiam
Witek

Moża z DT zrobić słuchawki zbalansowane ale ma to tylko wtedy sens kiedy dac też będzie zbalansowany. Jak duży będzie przyrost jakości z takiej konfiguracji to trudno powiedzieć. Ale zabawa może być fajna.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
02-02-2017, 21:48
No i MDAC sie dobrze zgrywa z Espressivo charakterem grania, wiec to dobra opcja, zwlaszcza z sh.

Poza tym, do MDACa mozna dokupic za czas jakis zasilacz od Tomanka, co poprawi mu plastycznosc i ogolna plynnosc grania, a to wszystko bez wydawania majatku. Ja sobie ten DAC chwalilem i sluzyl mi dobrze ;')

Karol

  • 2003 / 4295
  • Ekspert
02-02-2017, 22:07
@Wisz,
wyjścia XLR w Asus Essence One, służą do podłączenia wzmacniacza zbalansowanego (posiadającego wejścia XLR).
Wbudowany wzmacniacz w tym DAC-u, ma wyjście słuchawkowe tylko na dużego jacka (gniazdo 6,3 mm, na płycie czołowej).
W tym przypadku nie bardzo widzę sens, przerabiania kabla w twoich słuchawkach, na zbalansowany.
Tak na marginesie. Robiłem rożne doświadczenia z wykorzystaniem wtyków XLR i z połączeniami zbalansowanymi.
Prawdę mówiąc, rezultat jeżeli był, to właściwie tylko jeden.
Po XLR, prawie zawsze, było z jedną działkę głośniej. Może to stwarzać wrażenie, że jest lepiej.
Jednak po wyrównaniu poziomów głośności, jakiejś zauważalnej poprawy dźwięku, sceny, itp., nie odnotowałem.
Ale jak wspomniał @Synthax, zabawa jest przednia. :)

Nie wiem czy ten DAC Aune T1 MkII jest na tyle "słaby", że koniecznie trzeba go zmieniać.
Może tak jak radzi @aulait  wystarczy postawić za nim, jakieś rękodzieło polskiej myśli audio, jak wzmacniacz Espressivo firmy Feliks Audio, czy coś ze stajni White Bird, rodziny Bocianków.

Jeżeli chciałbyś jednak zmienić DAC-a i szukasz czegoś tańszego, (nie tylko od Audiolab M-DAC), to rozejrzyj się za używanymi urządzeniami typu: M-Audio Profire 610 PRO, Focusrite Saffire PRO 24 DSP, czy innych firm takich jak Roland albo TC Electronics.
Lista firm jest długa.
Używane egzemplarze Profire 610 i Saffire PRO 24 DSP, można kupić już za 600-700 zł.
W interfejsie M-Audio Profire 610 PRO, jeżeli chodzi o walory dźwiękowe, wbudowany DAC nie jest wcale gorszy niż ten, który jest (w o wiele droższym) Audiolab M-DAC.
Za to wzmacniacz słuchawkowy jest już zauważalnie słabszy, (niż ten w M-DAC-u), choć i z nim można żyć. :)
Jednak w przypadku zastosowania interfejsów, ja dokupiłbym jeszcze jakiś wzmacniacz słuchawkowy, który ostatecznie kształtowałby dźwięk w sposób, jaki lubię.

W przypadku zakupu Audiolab M-DAC, moim zdaniem, można obyć się bez dodatkowego wzmacniacza.
Ten wbudowany, jest naprawdę bardzo dobry i spokojnie wystarczy do napędzenia nawet tzw. trudnych (czy wymagających) słuchawek.

@pastwa w razie co prostuj.
Wydaje mi się, że Esspressivo podłączony do M-DAC-a, służył tylko do nadania dźwiękowi ostatecznego szlifu, takiego jak np. tzw. barwa lampowa i ciepło.
Prawda, czy się mylę? :)

PS.
@aulait, koniecznie coś wymyśl i wpadnij na to spotkanie. :-)
« Ostatnia zmiana: 03-02-2017, 00:04 wysłana przez Karol »

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
02-02-2017, 22:38
Wydaje mi się, że Esspressivo podłączony do M-DAC-a, służył tylko do nadania dźwiękowi ostatecznego szlifu, takiego jak np. tzw. barwa lampowa i ciepło.
Prawda, czy się mylę? :)

Dokladnie, ja bym wrecz zaczal wylacznie od samego MDACa (lub inne urzadzenie, wybor teraz jest ogromny), bo to moze byc zwyczajnie dzwiek kompletny.

Espressivo to tylko taki ewentualny sznyt, jakby wlasciciel zapragnal wiecej przasnego ciepla ;')

Wisz

  • 5 / 2613
  • Nowy użytkownik
02-02-2017, 23:19
No właśnie też z ciekawością patrzyłem na ten wzmacniacz Esspressivo, ale jako DAC pozostałby T1. Dlatego pewnie spróbuję opcji M-DAC. Pozostaje tylko kwestii zgrania słuchawek ze wzmakiem. Ponieważ nie jestem osłuchany z różnymi sprzętami, nie wiem, czego dokładnie mógłbym się spodziewać. Z tego, co udało mi się wyczytać w necie, T1 z DT990 zgrywają się bardzo dobrze, dlatego w razie zmiany sprzętu nie chciałbym tej synergii rozbić.
Moje pytania do Was biorą się stąd, że nie wiem, czy w rozsądnych pieniądzach (tzn rzędu 3-4k PLN) jestem w stanie usłyszeć taką różnicę pomiędzy obecnym zestawem T1/DT990 i czymś nowym, jak między CAL! z dziurki od laptopa a DT990.
Dziękuję za pomoc :)

Karol

  • 2003 / 4295
  • Ekspert
02-02-2017, 23:48
Różnica będzie zauważalna, ale czy aż tak?
@Wisz, miej cały czas na uwadze to, co pisałem wyżej o tzw. "współczynniku zadowolenia" i się nie rozczarujesz. :)
Po prostu, im dalej tym trudniej o tak spektakularny skok jakości, odtwarzanego dźwięku.
« Ostatnia zmiana: 03-02-2017, 00:12 wysłana przez Karol »